Jump to content


Photo

Muca in dojenček


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2009 - 04:00 PM

Okej, zadeva je taka, da si jaz že zelo dolgo želim muco (tamal tud, ampak ima komaj 3 leta pa pol), ravno smo se preselili v novo stanovanje, prostora je dovolj, sicer ne bi bila zunaj, ampak mislim da to ni problem (je že bila ena debata na to temo a ne?). Problem je samo v tem, da bomo februarja dobili še eno članico naše družine (v človeški podobi biggrin.gif ) in me zanima, kako gresta skupaj žival in dojenček? Slišala sem ful različnih informacij, od tega da dojenčki ko se dojijo dišijo po mleku, kar diši tud mačjemu mladičku, zato se lahko tud uleže na otroka pa take. huh.gif Kok je to relevantno ne vem, imate mogoče kakšne izkušnje s tem?
Hvala za vse informacije. wink.gif
  • 0

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 04:28 PM

Moje osebno mnenje je, da če je muca zdrava in če jo navadiš na red ni nobenega problema. Da hodijo muce ležat na dojenčke prvič slišim. Jaz bi (oz. bom) imela muco tudi ko bom imela svoje otroke.
  • 0

#3 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 26 October 2009 - 04:41 PM

moje mnenje je da tako majhni otroci in ljubljenčki ne grejo ravno skupaj, razen če boste full pazili, saj otroci v takih puhastih živalih vidijo igračo
sem na lastne oči videla kake je 3 letni otrok delal z hišnim zajčkom...za razjokat cry.gif
spomnim se tudi kaj sem kot mala , delala s sosedovo Rozo(oblačila pleničke, kape, vozila v vozičku... oops.gif .)
skratka žival ni igrača, sicer pa je veliko odvisno tudi od vzgoje,pazljivosti...

  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 04:49 PM

To se definitivno strinjam, da žival ni igrača in da otroku ne smeš dovolit, da dela z živaljo vse kar se mu zazdi. Ga moraš že od malega naučit kako se ravna z živaljo, ker kak se bo navadil v otroštvu, tako bo ravnal vse življenje. Dokler je otrok še majhen mu dovoliš, da jo boža, vlačit pa mu je ne pustiš. Pač moraš bit prisoten ko je otrok v družbi z živaljo. Saj zato pa potrebuješ čas, voljo in potrpežljivost.
  • 0

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 26 October 2009 - 06:27 PM

Nekje sem brala, da je zelo nevarna za otroke mikrosporija, to je neka mačja bolezen, i dont know. Pozanimaj se kako je kej s tem. Al da je za nosečnice nevarno... hmm.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 26 October 2009 - 06:30 PM

Mislim da samo za nosečnice, ampak nisem ziher.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#7 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26285 posts

Posted 26 October 2009 - 07:04 PM

Reč je nevarna tudi za malčke, imenujejo jo tudi bolezen mačje praske. Ta mikrosporijum pride v telo s prasko in začne bolj prehladu podobne znake povzročat in če ne ukrepaš in pelješ malega v bolnico da dobi zdravila je lahko tudi usodna. Te povzročitelje seveda prej dokažejo, preden dajo malčku zdravilo. Zdej je pa bolj dilema če boš pri vsakem malo daljšem prehladu vozil malega k zdravniku in kako resno bi te čez zač sploh jemali. Je pa tako, da tega povzročitelja ima lahko vsaka še tako zdrava muca, ne glede na higieno, lahko ga pa najbolj zanemarjen muc v ulici nima...
Na splošno se mi pa zdi, da lahko muce in otročki čisto dobro shajajo. Dojenčke pač paziš, da ne pridejo v stik, ko je večji se pa na ta načil lahko otrok nauči ravnati z živalimi. Brezvezna se mi zdi skrb kaj troci počno z živalimi, saj se mi zdi to bolj problem odraslih se pravi staršev. Pa to, da hodijo lahko muce ležat na dojenčke je kar res, muca gre ležat kamorkoli kjer je toplo, se pravi tudi k dojenčku, s čimer ga pa lahko tud zaduši.


Če ti odpre:http://web.ebscohost.com.nukweb.nuk.uni-lj.si/ehost/results?vid=4&hid=12&sid=230d0ed7-4ca5-4289-a3f0-1915bf9b03a1%40sessionmgr11&bquery=(Microsporidia+children)&bdata=JmRiPWNtZWRtJnR5cGU9MCZzaXRlPWVob3N0LWxpdmU%3d
  • 0

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 October 2009 - 11:33 PM

QUOTE(Cvetka @ 26. 10. 2009 - 18:27) View Post

Nekje sem brala, da je zelo nevarna za otroke mikrosporija, to je neka mačja bolezen, i dont know. Pozanimaj se kako je kej s tem. Al da je za nosečnice nevarno... hmm.gif

ermm.gif

Nope. Mikrosporija je kožna bolezen, pri kateri muci začno odpadat dlake. Sicer so nekatere mačke samo prenašatelji in ni takoj vidno ali bolezen imajo, ali ne.
Je pa stvar taka da mikrosporija zelo hitro preide na človeka (v obliki izpuščaja), nato pa pride na vsrto zdravljenje (kremica in pregled pri zdravnikzu, no biggie).

Načeloma se pač pred posvijitvijo mačke pozanimajte če je bila testirana na to bolezen (to je EDINA bolezen, ki iz mačke lahko preskoči na človeka lepo prosim), poleg vseh ostalih seveda (menda nočete bolne mačke?).

In to je to.



Mladiči so zelo dovzetni za učenje, zato z novim družinksim članom ne bi smlei imeti problemov z mačje strani. Se pa strinjam s tem kar je napisala Lo-fi; otroci načeloma nimajo pojma o živalih in dokler niso 10+ imo niso primerni "lastniki" ljubljenčkov.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 October 2009 - 07:54 AM

Cvetka, to je toksoplazmoza.

Članek: LINK
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#10 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 October 2009 - 08:58 AM

Ach so! Hvala! Ja moja sestrična ma zdej eno mini bitje doma, pa so hotli met še mačkona, pa ji je zdravnica odsvetovala, mikrosporijo sem pa očitno od nekje drugje pobrala. smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#11 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 28 October 2009 - 05:05 PM

Moje izkušnje z mucami:
Doma imamo dve mladi muci (mama nam je na žalost umrla, še zdaj mi je hudo, ker take muce pa še ne cry.gif ) in ju ful privlači baby. Ko smo pustili voziček na prostem sta takoj šle not spata, tudi v stanovanje slilita (sta zunanji mački) in ga hodita gledat. Tako, da jaz osebno si ravno ne bi upala, imeti babya in muco v stanovanju, razen če jo res omejiš na neke določene prostore.
Koliko jaz vem, jih privlači toplina in se rade vležejo na/ob dojenčka v kinderpet.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#12 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 October 2009 - 07:01 PM

"Ljudje se niti ne zavedajo, da je dosti bolj verjetno, da se okužiš s toksoplazmozo s slabo oprano solato ali s surovim oz. premalo pečenim mesom."


Tole pove vse imo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#13 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26285 posts

Posted 28 October 2009 - 07:29 PM

ok očitno sem tud jaz prehitro povzela. Bartonella je tista, ki povzroča bolezen mačje praske. Mikrosporijo povzročajo glive se mi zdi. Toksoplazmoza je nevarna za nosečnice, zaradi česar naj se nebi nosečnice v bazenih kopale. All in all pa mamo imunski sistem in ne poberemo lih vsega kar gre mimo, isto velja za otročke pa tudi za veliko dojenčkov, ker imajo le ti do 3 meseca večino protiteles, ki jih ima mami.
  • 0

#14 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2009 - 07:33 PM

Jup, mikrosporija je glivicno obolenje. Sem tudi jaz vceraj ob prebiranju postov pomesala mikrosporijo ter toksoplazmozo in mi ni bilo nic jasno. smile.gif

http://www.pomurske-...dex.cfm?id=1494
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#15 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2009 - 08:38 PM

Hvala za vse informacije, girls.
Na dojenčico in muco bi seveda pazili in bili pozorni (nekak se mi pa zdi, da bi bil mladič bolj sam s sabo zaposlen in z igro kokr z dojenčkom, no, lahko da se motim), ponoči so pa vrata spalnice itak zaprta.
QUOTE(Braunkopf @ 27. 10. 2009 - 23:33) View Post

Se pa strinjam s tem kar je napisala Lo-fi; otroci načeloma nimajo pojma o živalih in dokler niso 10+ imo niso primerni "lastniki" ljubljenčkov.

Tamalga sem samo omenila, niti podrazno ne bi bil on "lastnik", bi bila jaz. On si samo "želi" muco, samo sej vsi vemo kakšni so otroci. Ima pa že zdej zelo lep odnos do živali, vedno se jim lepo počasi približa, nikoli jih ne vleče za dlako, rep, ... Za začetek bi šlo a ne. biggrin.gif Itak bi ga navadili kako se dela z živaljo. Mene tud kar strese, kako so eni pamži agresivni in se "igrajo", boga žival pa cvili/laja, pol pa kerga prasne/ugrizne pa jok pa na drevo pa ti ti muca/kuža. rolleyes.gif
  • 0

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 October 2009 - 08:44 PM

Ja saj lih to. Meni kombinacija otrok - žival ne diši najbolj, razen če je vedno prisoten nek odgovoren odrasel zraven.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 30 October 2009 - 10:31 PM

Jaz sem že od malega bla v stiku z živalmi - psi in mačke, pa mi nič ne manjka laugh.gif Naše živali so vedno mele prost izhod in vhod v hišo, ko sem bla še dojenček me je mama kdaj dala ležat na tla in me je naš novofundlandec baje kar čuval in ni pustu nobenga zravn - stal je tako nad mano in me čuval, jaz sem mu pa dlako cukala in se smejala, haha.
Pri kombinaciji otrok - žival se sicer jst bolj bojim za žival, za otroka sploh ne.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#18 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 30 October 2009 - 10:38 PM

mi smo zaradi našega(zdaj žal že pokojnega) muca dobli nekaj samo ne vem več kako se reče(je že par let nazaj)
take okrogle fleke smo imeli,
smo pa morali oprati, razkužiti vse stvari(odeje,blazine....)
pa je bil to hišni muc, cepljen...le tu in tam je šel na šetnjo okoli

  • 0

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 October 2009 - 10:39 PM

QUOTE(Pipi @ 30. 10. 2009 - 22:31) View Post

Pri kombinaciji otrok - žival se sicer jst bolj bojim za žival, za otroka sploh ne.

Tole se mi zdi pa zelo hudo posploševanje. Sicer se načeloma strinjam, da znajo bit psi super do otrok, ni pa to zdej neko vseobsegajoče dejstvo. Psi so, sploh ko so že morda malo bolj stari, velikokrat nekoliko bolj razdražljivi in včasih težje prenašajo male otroke (četudi se otrok ne meče na psa, ampak mogoče samo skače po sobi, spušča čudne glasove, itd.) in se lahko zgodi, da pes pač šavsne, itd. Mislim, da je treba tle upoštevat dosti faktorjev, ker čisto vsak pes zagotovo ni primeren za družbo majhnega otroka, tako da je mogoče fino najprej nadzorovat in opazovat stik med otrokom in psom, da dobiš nek splošni vtis, kako gresta skupaj. Se pa strinjam tudi s tem, da niso vedno živali tiste, ki lahko ogrožajo, ampak so mnogokrat otroci tisti, ki ogrožajo živali in nimajo do njih pravega odnosa.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 31 October 2009 - 02:11 PM

^ Ja, oboje je možno.

Sem pa tudi jaz slišala, da lahko mačka zaduši dojenčka (ker se pač uleže na njega). Jaz osebno nebi pustila živali zraven otroka brez nadzora.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users