Jump to content


Photo

Celulit


  • Please log in to reply
865 replies to this topic

#1 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 15 January 2005 - 12:29 AM

oi...... smile.gif
mene zanima če mi lahko pomagate pri tem kako se naj rešim celulita
brez nekih krem ampak s telovadbo
če ve kdo kai o tem naj prosim napiše, pa upam da še ta tema ni bila odprta wink.gif

že vnaprej hvala za odgovore wink.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 January 2005 - 09:32 AM

Hej

celulit zna bit huda mora za večino žensk. Glede odprave celulita je odvisno v kateri fazi je celulit. Če govorimo o prvi obliki celulita, kjer je vidna samo pomarančna koža, potem se ga z masiranjem, telovadbo in veliko količino vode da odpraviti.
Pri bolj intenzivni obliki celulita potrebuješ stokovno pomoč, kjer ti z raznimi oblikami masaž in drenaž odpravijo celulit.

Tudi jaz imam podobne težave in se ga ne morem znebiti sad.gif

LP N
  • 0

#3 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 15 January 2005 - 01:54 PM

kako telovadbo pa ? oops.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#4 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 January 2005 - 05:56 PM

Karšnakoli telovadba je boljša kot pa nič. Tudi masiranje s kremami pomaga. Saj ni nujno, da je to ravno krema proti celulitu,lahko je običajno mleko ali losion za telo...tako boš kožo najlažje zmasirala. Z masiranjem stimuliraš obtok v maščobnih blazinicah.

LP N
  • 0

#5 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 15 January 2005 - 09:44 PM

hvala za nasvet bom poskusila smile.gif
mogoče se ga pa rešim biggrin.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#6 Kman

Kman

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 16 January 2005 - 07:03 PM

Celulit nastane predvsem zaradi zmanjšanja mišičnega tkiva ki je posledica telesne neaktivnosti. Že v rani mladosti ženske dosežejo maksimalno stopnjo mišične mase. Rasni harmon ki se po 16 letu vedno manj izloča ima močan anabolični učinek (rast mišic) Po drugi strani ima ženski spolni hormon estrogen obraten učinek.Ta se začene izločat ob začetku pubertete in je na visoki stopnji vse do menopavze.

Skratka po 18-20 letu postanejo ženske zelo občutljive na izgubo mišičnega tonusa. Pomanjkanje intenzivne vadbe in nesmiselne diete to vse skupaj še zelo poslabšajo. Telo ob takih dietah najprej pokuri nerabljene mišice šele nato maščobo. Ker se tonus in površina mišic manjša, površina masčobnga tkiva pa ne, pride do gubanja. Pač obsega maščevja je večji kot oslabela mišična podlaga. Posledice so zelo neatraktivne....povešena zadnjica, celulit.

Rešitev zoper celulit je resnično samo ena....pridobitev mišičnega tonusa iz mladosti. Vse drugo so slabe polovičarske rešitve, koža z leti zgublja na elastičnosti in siljenje k pretirani vitkosti ima posledico ohlapnega videza telesa.

Kot prvo je potrebno odmislit obsesijo z težo. Zavedat se je treba da so mišice 40% težje od maščobe in da lahko pridobivanje na teži pomeni tudi pridobivanje vitkejše linije!! Edina pomembna stvar je % telesne maščobe in ogledalo. Teža je irelevantna.


Trening za izgubo celulita je precej trd. Prva stvar...po 20 letu tudi ob visoko beljakovniski prehrani in bodybilding treningu NOBENA ženska ne more pridobiti preveč mišic. To je eden najbolj nesmiselnih mitov ki se jih bojijo ženske.
Že za moške je kljub močno anaboljnem delovanju njihovega spolnega hormona testasterona potrebno več let trdega treninga za pridobitev par kilogramov mišičevja. Za ženske je 5 kilogramov mišic skoraj meja mogočega. 5 kilogramov mišic je enako volumnu 3 kilogramov maščevja.

Ni potrebno pretiravat z aerobnim treningom...vsekakor ne več kot 30 minut dnevno ker ne prispeva veliko k povečanju mišičnega tonusa. Namreč pri aerobnem udejstvovanju deljujejo večinoma rdeča počasna mišična vlakna ki so zelo kompaktna. Veliko več tonusa dajejo bela mišična vlakna ki rastejo hitreje in ob kratkih anaerobnih oremenitvah.
Potrebno je delo z utežmi. In to intenzivno ....vaja naj ne bi imela več kot 12 ponovitev. Ob primerni obremenitvi. Ta mora biti taka da zadnjo ponovitev stežka izvajamo. Brez bolečine ni napredka.

Najboljša vaja za estetska stegna in ritne mišice je globok počep za recimo 20 kg na ramenih. Ne se bat večjih obremenitev....samo te prinesejo napredek. Izpadni korak in dead lift sta izjemni vaji za zadnjico


Še prehrana...brez mesa, jajc ,mleka je vsa trud precej brezsmiseln. Priporočljivi so beljakovinski napitki. Odmisili bedarije o kombiniranju živil....to pišejo ljudje ki živijo za diete.Po treningu si lahko (oziroma je priporočljivo) privoščiš sladkarije.
  • 0

#7 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 16 January 2005 - 09:57 PM

ful lepa hvala za nasvet smile.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#8 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 19 January 2005 - 08:39 PM

To je pa bilo zelo izčrpno in podrobno!!!

LPJ
  • 0

#9 nastya

nastya

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:Gorenja vas

Posted 30 April 2005 - 01:44 PM

jest bom tud probala z masažo ker mam kar veliko celulita po stegnih!!
mene pa še nekja zanima!!jest sm se v enem letu preveč zredila in sm dobila strije!!a je kakšna možnost da jih odstranim???
  • 0

#10

  • Guests

Posted 30 April 2005 - 01:51 PM

Nekaj je bilo o tem napisano ze pod naslovom STRIJE. Malo pobrskaj ...
  • 0

#11 Poletje

Poletje

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:ljubljana

Posted 03 May 2005 - 10:23 AM

pozdravljene. tudi jaz sem imela probleme s celulitom, nato pa sem pred enim tednom dobila pas ki deluje na podlagi ultramagnetnega valovanja in prodira v telo do 7 cm. moram rečt da se celulit kar izgublja in sem z rezultati zelo zadovoljna. pomaga pa tudi pri strijah, ki so posledica hujšanja. Pas poveča cirkulacijo krvi in tako obnavlja poškodovana tkiva in kožo ter povzroči razgradnjo maščob.
  • 0

#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 May 2005 - 10:24 AM

QUOTE(Poletje)
pozdravljene. tudi jaz sem imela probleme s celulitom, nato pa sem pred enim tednom dobila pas ki deluje na podlagi ultramagnetnega valovanja in prodira v telo do 7 cm. moram rečt da se celulit kar izgublja in sem z rezultati zelo zadovoljna. pomaga pa tudi pri strijah, ki so posledica hujšanja. Pas poveča cirkulacijo krvi in tako obnavlja poškodovana tkiva in kožo ter povzroči razgradnjo maščob.


Dj povej kej več o tem pasu... :!:
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 ela

ela

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 03 May 2005 - 10:27 AM

poletje,
ja daj napiši malo več o tem, pa kje se da to dobit
  • 0

#14 Poletje

Poletje

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:ljubljana

Posted 03 May 2005 - 10:37 AM

evo sem pogledala v brošuro - računalniško vodeni pas za hujšanje z ultramagnetno terapijo. V ta pas je vgrajenih 5 motorčkov z različnimi tehnikami masiranja in sistemom ultramagnetnega valovanja. uporablja se okrog pasu, stegen pa tudi za povečanje oz. učvrstitev dojk, dvakrat na dan po 10-15 minut.
  • 0

#15

  • Guests

Posted 03 May 2005 - 11:02 AM

QUOTE(Poletje)
evo sem pogledala v brošuro - računalniško vodeni pas za hujšanje z ultramagnetno terapijo. V ta pas je vgrajenih 5 motorčkov z različnimi tehnikami masiranja in sistemom ultramagnetnega valovanja. uporablja se okrog pasu, stegen pa tudi za povečanje oz. učvrstitev dojk, dvakrat na dan po 10-15 minut.


Koliko pa stane? Ne zveni ravno poceni ...
  • 0

#16 tipkovnica<

tipkovnica<

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka, nogomet, navijaštvo, fitnes, hudi tipi

Posted 03 May 2005 - 11:48 AM

ja prej je pisal da stane 36 al 37000 sam ne vem kam je zdej ta post zginu ermm.gif
  • 0

#17

  • Guests

Posted 03 May 2005 - 11:49 AM

QUOTE(tipkovnica<)
ja prej je pisal da stane 36 al 37000 sam ne vem kam je zdej ta post zginu ermm.gif


K Malim oglasom, ampak zdaj ga tudi tam ni več.
  • 0

#18 tejcaa

tejcaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Kranj
  • Interests:Filmi, muska,...

Posted 11 May 2005 - 07:13 PM

Caw. Jst imam tud celulit prve stopnje pa se ga nikakor ne da odstrant sad.gif . Uporabljam pa različne anticelulitne kreme, telovadim, paše dokaj zdravo se prehranjujem. Zanima me samo, v čem je moj problem? Ali obstaja še kakšna metoda odstranjevanja?

Lp. Tejcaa
  • 0

#19 denza

denza

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 11 May 2005 - 07:30 PM

tejcaa:
jst se vsakič pred telovadbo ovijem z navadno živilsko folijo. Meni to zelo pomaga in sem se ga tako tudi znebila.
  • 0

#20 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 May 2005 - 07:48 PM

QUOTE(denza)
tejcaa:
jst se vsakič pred telovadbo ovijem z navadno živilsko folijo. Meni to zelo pomaga in sem se ga tako tudi znebila.

aja tongue.gif ermm.gif: zakaj to?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users