Jump to content


Photo

celotni potek ličenja!


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 05 June 2005 - 05:40 PM

čaw!
Že dolgo me muči vprašanje, kako pravilno poteka celoten postopek ličenja? Najprej krema, nato puder itd.? rolleyes.gif
Malo sem ze povpraševala kolegice, vendar sem še vedno zmedena. oops.gif
Sedaj poleti, ko pudra ne uporabljam, bi mogla potem najprj s kremco namazat pa nato kar z ličili? Nekako imam občutek, da bi se mi samo po kremi cel obraz svetil... rolleyes.gif oops.gif
Kako pri vas poteka postopek ličenja? blink.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 June 2005 - 05:45 PM

Če je krema dobra in ni premastna za tvojo kožo, se ne bi smela svetiti (če uporabljaš Avonove kreme, ti moram prišepniti, da se po vseh svetiš).
Najprej se uporabi krema kot podlaga, potem se namažeš s pudrom in korektorjem. Potem sama uporabim maskaro, potem senčilo in na koncu še šminko (no, sama šmink ne uporabljam, pač uporabim glos).
Tu nekje bi se pa končalo, če nimaš kakih večjih zahtev.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2005 - 06:44 PM

Mazanje se pri meni vedno začne s temeljitim čiščenjem obraza, nato pa vmasiram lahko vlažilno kremo in počakam 15 minut, da se dobro vpije.

Potem nadaljujem s tekočim pudrom (v mojem primeru Colour Adapt), ki ga na tanko nanesem in dobro vmasiram po celem obrazu in po vratu ter dekolteju (da zabrišeš črto oz. da ni prevelike barvne razlike med obrazom in vratom, kar deluje nenaravno).

Tle je potem z mojo podlago konec, ker ne potrebujem korektorjev in podobnega, nanesem samo ta Colour Adapt, ker mi lepo izenači ten in naredi mehko kožo.

Zdej če želiš ti več oz. če imaš dosti nepravilnosti na koži, potem uporabiš še korektor in na koncu puder v prahu za fiksiranje podlage (sploh če imaš zelo mastno kožo je to dobro).

No potem od tle naprej pa kar želiš ... jaz dodam pod očke še črno kajal črtalo in pošten nanos črne maskare, na ustnice pa samo labelo ali pa nežen gloss. Ti pa lahko potem uporabiš še razna senčila za veke, blush, šminko ... pač tisto kar želiš. wink.gif
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 June 2005 - 06:46 PM

Pazite pri nanosu pudra. Puder (tekoči) se nanaša tako, da se ga ne vmasira s krožnimi gibi, ampak se ga nanaša vedno v smeri rasti dlak. to je dobro zato, da puder ne pride pod dlake, ker potem izgledaš lisasto.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2005 - 09:22 PM

Moje ličenje se naprej začne tudi z očiščenjem obraza z Vichy 3 v 1. Potem si narahlo začrtam obrvi, potem nanesem make-up base (v primeru senčke) po vekah in senčko (skoraj vedno ta črno) - ali pa si narišem črto z eyelinerjem. Nato nanesem maskaro. Potem vmasiram kremco, počakam ene 5 minut in nato, če se mi res da posebej mazat, še nanesem malo pudra. Na koncu pa še, preden grem ven, nujno Schellerjev vazelin in čez kak lip gloss (trenutno od ArtDeco s srebrnimi bleščicami). S tem da se moram skos z vsaj vazelinom mazat po ustnicah... prav odvisna sem od tega. In to je to.

Ja, glede nanašanja pudra je pa tako, kot je omenila že sonchika - ne krožni gibi... jaz ga nanašam, koliko ga pač nanesem (res minimalno), ga nanašam na čelu, bradi in nosu od zgoraj navzdol, po ličkih pa od nosu navzven - od znotraj navzven, no.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 June 2005 - 11:10 PM

[quote=Jenna] Nato nanesem maskaro. Potem vmasiram kremco, počakam ene 5 minut in nato, če se mi res da posebej mazat, še nanesem malo pudra
hm
jz pa glih najpr umijm obraz-zjutri je to sam voda(si samo zvečer z gelom unijem,mislm da je za mojo kožo dost) pol pa kremca, puder,
maskara in to je to. Če pa grem ven, pa pred maskaro še senco na veke in s črnim svinčkim obrobim notranjo zgornjo veko.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2005 - 11:21 PM

Kaj hm-jaš? biggrin.gif
No, kar se tiče umivanja obraza... jaz to tudi storim zjutraj in zvečer z babydream gelom (ali ko pridem domov in vem, da ne bom nikamor več šla, si takoj sperem ves mejkap dol) - ampak tik pred ličenjem pa si še na vatko dam malo vichy-ja 3 v 1.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 June 2005 - 11:24 PM

QUOTE(Jenna)
Kaj hm-jaš? biggrin.gif
.

ker se najprj naličiš in pol mal pudra gor napopaš biggrin.gif jz sm full drgač navajena in si ne predstavljam laugh.gif ker si 'potegnm' pudr tud čez očke in to oz.povsod,pol pa s palčko po obrveh če sm šla mal preveč tm 'mim' obrišem,pol pa ostalo
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2005 - 11:27 PM

Aja. Eh, jaz se večinoma sploh ne pudram po celem frisu... čist minimalno si ga dam po ličkih (da bolj bleda izpadem, kot se že sicer :clown: ), tako da ni panike...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 June 2005 - 07:23 AM

Jaz sem pa puder že tolikokrat probala, ampak mi enostavno je sede. Ne prenesem ga na obrazu. Stalno sem moram prčkati po obrazu, stalno me srbi... Eh, butasto. Ne prenesem ga in pika. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 06 June 2005 - 12:36 PM

js tud ne maram pudra-to mi je tuk odvečna stvar,da si loh še večer zarad tega pokvarm biggrin.gif
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#12 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 06 June 2005 - 12:49 PM

priporočen potek
1.očistiti obraz
2.kremca
3.podlaga (ponavadi zelo tekoči in bolj prosojni pudri)
4.korektor (tretjo in četrto točko lahko tudi zamenjaš, odvisno kok korektorjarabiš)
5. kremni puder, ali bolj gosti tekoči
6. puder v prahu ali kamnu
7. senčke
8. kajal
9. maskara
10. rdečilo za lica
11. vazelin
12. črtalo za ustnice
13. šminka ali lip gloss
  • 0
lp, Martina

#13 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 06 June 2005 - 12:52 PM

Tud jst pudra na svoji koži ne prenesem. Imela sem ga v bistvu samo 2x v življenju na obrazu. Pa še to ga mi je kozmetičarka nanesla, sama ga sploh nimam. Ga tud ne rabim. Če že mam kašn mozolj, ga pač prekrijem s korektorjem in to je to.
Ličim se pa itak samo okol oči.
  • 0
IPB Image

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 June 2005 - 01:15 PM

Jaz pa sploh ne morem brez svojega Colour Adapta. V bistvu nimam problematične kože, vendar pa mi ta puder naredi fenomenalno mehek filing ... pa tudi zdi se mi, da preprečuje, da bi se mi koža na licih preveč izsušila.
  • 0

#15 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 June 2005 - 01:22 PM

QUOTE(DiLeMa)
Jaz pa sploh ne morem brez svojega Colour Adapta. V bistvu nimam problematične kože, vendar pa mi ta puder naredi fenomenalno mehek filing ... pa tudi zdi se mi, da preprečuje, da bi se mi koža na licih preveč izsušila.

jz tud ne morm-prou prekrasn se mi zdi biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 June 2005 - 01:47 PM

QUOTE(Martina)
priporočen potek
1.očistiti obraz
2.kremca
3.podlaga (ponavadi zelo tekoči in bolj prosojni pudri)
4.korektor (tretjo in četrto točko lahko tudi zamenjaš, odvisno kok korektorjarabiš)
5. kremni puder, ali bolj gosti tekoči
6. puder v prahu ali kamnu
7. senčke
8. kajal
9. maskara
10. rdečilo za lica
11. vazelin
12. črtalo za ustnice
13. šminka ali lip gloss


ma, da vse to nardim, direkt maškara izpadem, hehe. ne, hvala! le kaj nej s tok pudra na faci delam?! si tega res niti podrazno ne predstavljam .... rolleyes.gif biggrin.gif biggrin.gif js mam točke 1.,2., 11., če se mi pa res da mazat pa še 9. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#17 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 06 June 2005 - 02:28 PM

kaj kdo spusti je njegova stvar, jz sm sam napisala celotni potek
  • 0
lp, Martina

#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 June 2005 - 02:30 PM

QUOTE(Martina)
kaj kdo spusti je njegova stvar, jz sm sam napisala celotni potek


sej vem, martina, js sm pa sam svoje mnenje podala. 8)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#19 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 June 2005 - 08:14 PM

Pri meni gre tole tako:

najprej očistim obraz
nanesem kremo in počakam nekaj minut
nanesem tekoči puder
če tekoči puder ne pokrije vseh nepravilnosti, naneseš še korektor
podlago fiksiram s pudrom v kamnu/prahu
nannesem senčilo na veke
oborbim oči s svinčnikom
nanesem maskaro
občrtam obrvi
poudarim ličnice
nanesem šminko

V glavnem cela procedura

wink.gif
  • 0

#20 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 14 June 2005 - 09:54 PM

Dejte mi neki povedat, a se vedno ko greste ven, v sluzbo, na faks (whatever)... a se vedno pudrate?

Jst se pudram tud precej redko... se najvec pozim, da ne bi bla tolk bela recimo za kaksno vecerjo al pa kej bolj pomembnega. Drugac pa ni sans :!: To je tolk dela ermm.gif Ze ucki in usta mi vzamejo cca.10-15 min, ker si moram se lece not dat. Kdo bi pa ustajal tolk zgodi, da bi si se pudr gor dal!

  • 0
Posted Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users