Jump to content


Photo

Ko te zažulijo čevlji...


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 June 2005 - 03:54 PM

IPB Image

Včeraj sem se nameravala malo več sprehajat po Ljubljani, zato sem si obula moje ta stare čeveljce od lani (ta novi, oboji, so me že zažulili). In vsa vesela krenem na pohajkovanje. Skozi večer/noč/jutro pa so me tudi ti nenormalno zažulili. Na vsaki nogi imam po tri ogromne žulje. IPB Image Komaj sem potem že prišla domov. Čist imam razbolele noge.

In zdaj me zanima - ko vas zažulijo čevlji in imate vse sfukane podplate, a kaj naredite? Mislim, a obstaja kakšna posebna žauba ali kaj podobnega, ki to hitreje 'poceli' ali karkoli? Kaj naredite... ali pač enostavno počakate doma in nikamor ne greste kak dan, da se vam malo stopalca spočijejo in pozdravijo?


Hvala. IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 25 June 2005 - 03:57 PM

na razkuženo iglico napeljem cvern pa žulj prepičim, nitko pa not pustim da se pa izteče. potem pa obstaja od gehwola krea proti žuljem. sam to je proti ne da jih pozdravi. za pozdravit si pa kr bepanten namažem.
  • 0
lp, Martina

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 June 2005 - 04:00 PM

ponavad si full z mrzlo vodo noge polivam in se bolj ko ne odma držim v kakih res mehkih copatkih al pa noge u luft biggrin.gif pa z bepantenom mažem.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 June 2005 - 04:02 PM

Brrr, igla in to. IPB Image
Jaz sem si tudi namazala pred spanjem z Bepantholom in zdaj jih počivam.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 June 2005 - 04:02 PM

Ne luknjat žuljev! Lahko pride do infekcije.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 25 June 2005 - 04:03 PM

igle sploh ne čutiš, k sam kožo mal prepičiš.probi boš vidla da sam mal žgečka una nitka, igle pa sploh čutiš ne
  • 0
lp, Martina

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 June 2005 - 04:06 PM

Problem je v tem, ker so me VSI poletni čevlji (čeveljci, dvojne opanke) zažulili!!! IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 25 June 2005 - 04:11 PM

sonchika dj še enkrat tvoj post napiš, k sm ga jz ponesreč pol zbrisala k sm naroben gumbek pritisnila. namesto citat, sem dala spremeni. sorry oops.gif
  • 0
lp, Martina

#9 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 25 June 2005 - 06:22 PM

Mene so tut zdj ene japanke ožulle... joj sm bla jezna!!! Sm nogice pol mal v vodi namakala, pa z eno kremco jih mažem! Upam da bo kmal bolš!
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 June 2005 - 07:36 AM

Se mi zdi, da je moj post takšen kot je bil. Če se je pa spremenil, pa ne vem.
Aja, napisala sem to, da pač nosi japonke, ker te ne bodo ožulile.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 26 June 2005 - 01:28 PM

žuljev se nakako ne splača predirat, ker če jih po zaflikaš (da se ne umažejo), se dejansko še kasneje pocelijo.
od kar pomnem sem poleti (maj- oktober) v natikačih, tistih, ki me ne žulijo.
teva sandali, japonke z mehke gume, in zdej imam ene birkenstock šlapke, ki tudi ne žulijo.
pozimi nosim vse, spomladi sandale, poleti to. jeseni, ko preklopim na čevlje sem pa kak mesec cela v žuljih. če si poleti obujem superge in v njih malo hodim, me tudi ožuli do tilta, tako da niti ne testiram, če ni lih nujno.
če grem v hribe je moj rekord 9 žuljev sad.gif torej praktično povsod, najpogosteje med prsti rolleyes.gif
obstaja ena krema od GEHWOL ki baje ščiti pred odrgninamio in žulji.

po moje se splača čimbolj sušit te žulje in nosit karkoli pač ne zaseva v mehurje.
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 June 2005 - 02:18 PM

Jaz vsakič ko kupim nove čevlje, preventivno nekaj časa na stopala nalimam flajštre. In potem me nima kam žuliti. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 26 June 2005 - 03:45 PM

men se je pa na enem prstu na nogi kakor en tak otiščanec naredu-u bistvu ni nobene bule, ki bi vn štrlela ampak sam en tak rdečkast krog-pa me zanima če obstaja kaj proti otiščancem,ker me ful moti ko dam natikače gor in se mi pol tisto vidi

???help please
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2009 - 11:57 PM

Da povlečem to prastaro temo iz pozabe - izmed vseh, ki jih je našel iskalnik, se mi je namreč zdela najbolj primerna, da v njej zastavim svoje vprašanje.

Mojega brateca so ful. Res ful ožulili čevlji. V bistvu sta mu je naredila dva žulja, drug ob drugem (upam, da me razumete). Oba sta se mu zdaj predrla in ga ful peče. Mene zanima ali je bolje pustiti predrt žulj pri miru ali ga lahko s čim razkužimo oz. namažemo? Nasveti so dobrodošli, ker me res skrbi, da bi se mu vse skupaj začelo gnojit.
  • 0

#15 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2009 - 06:58 AM

Jaz sem slišala, da je najbolje pustiti pri miru in na zraku, da se čim prej posuši - suho pa bakterije nimajo rade. smile.gif
  • 0

#16 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2009 - 08:18 AM

Jaz sem si čez noč predrt žulj vedno namazala z Bivacinom al pa Bepanthen Plus, čez dan pa pustila na zraku.
  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2009 - 10:26 AM

Hvala punci. Saj zdaj si pušča predrt žulj na zraku, ko je doma. Ampak težko je, ker je šola in po šoli ravno ne mora hoditi bos sredi zime.
  • 0

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2009 - 12:39 PM

čez naj si da gazo in prelepi s "tabelim" flajštrom -da bo vseeno dihalo.

zato je bilo meni kul, ker smo morali tudi v srednji šoli nositi copate laugh.gif
  • 0

#19 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 03 March 2009 - 01:09 PM

Če ga bo zelo bolelo, naj gre k zdravniku, da ne pride do infekcije. Vsekakor se mora lepo zacelit ... poznam namreč en primer, ko so enga možakarja zažulili čevlji, pa ni počival in je na take razboelel noge na vso silo nosil čevlje in hodil okrog (v službo itn.). Nazadnje je staknil tako infekcijo, ker se ni pravočasno spravil k zdravniku, da je zaradi hude zastrupitve umrl. blink.gif Pa ne hecam se.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#20 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 03 March 2009 - 02:46 PM

No, ker se že počasibliža poletna sezona, se mi zdi fajn omenit, da na trgu obstajajo gelčki oz. majhna mazila, kib rabijo za preprečevat žulje(zgledajo ko kak stick al pa kot kakšna 7 ml tubica).
Men je bil všeč gelček od hansaplasta(tubica), pa tud tist od essence mi je kr ugajal(stick). No, tako, da ne bomo imeli prolemov niti z žulji:)

  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users