Jump to content


Photo

Prosto o sestavinah


  • Please log in to reply
529 replies to this topic

#21 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 28 December 2005 - 09:40 PM

QUOTE(miss*sixty)
QUOTE(TASH)
Jst ne najdm, a se keri sanja kje bi lahko poiskala sestavine za Nivea Baby Wind & Wettet Creme, ker se mi res ne da prepisvt biggrin.gif oops.gif


http://www.yopi.de/rev/239018

pod biggrin.gif


Tole sm mislna, pa ne najdem inhaltsstoffe ermm.gif oops.gif oops.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#22 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2005 - 09:44 PM

QUOTE(TASH)
QUOTE(miss*sixty)
QUOTE(TASH)
Jst ne najdm, a se keri sanja kje bi lahko poiskala sestavine za Nivea Baby Wind & Wettet Creme, ker se mi res ne da prepisvt biggrin.gif oops.gif


http://www.yopi.de/rev/239018

pod biggrin.gif


Tole sm mislna, pa ne najdem inhaltsstoffe ermm.gif oops.gif oops.gif


Kako, da ne? Z drsnikom greš dol in ti piše nekje na sredi strani s črno odebeljeno. No, da se ne boš matrala.

* Paraffinum Liquidum
* Cera Microcristallina
* Talc
* Zinc Oxide
* Hydrogenated Castor Oil
* Paraffin
* Panthenol
* Bisabolol
* Parfum

Zdej pa napopej v temo. wink.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#23 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 28 December 2005 - 09:48 PM

Pošiljam ti enga velzga lupčka, hvala!!! biggrin.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#24 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2005 - 10:25 PM

QUOTE(TASH)
Pošiljam ti enga velzga lupčka, hvala!!! biggrin.gif


wink.gif ni za kej biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#25 rozica

rozica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 447 posts

Posted 28 December 2005 - 11:00 PM

QUOTE(Irena*)
QUOTE(DiLeMa)
Irena, sej vem drugače kateri so slabi alkoholi in sem doma pometala stran vse, kar jih vsebuje ter tudi ne kupujem več takih stvari ... ampak vseeno me je zanimalo če so resnično tako škodljivi. Hvala za odgovor! wink.gif


Ni za kaj. Ja, so škodljivi, PH kože se lahko poruši, pa še kaj kar še sama ne vem. Jaz se jih izogibam kot hudič križa.



irena a te smem vprasat od kje tebi znanje o tem in kako to da si tako prepricana da imas prav?
ne me narobe razumet, ne recem da nimas prav, samo jaz sem enostavno zmedena. eni mi pravite da so alkoholi oh in sploh skodljivi, kaksne kozmeticarke....i govorijo ravno nasprotno, zelo dragi izdelki za mesano in mastno kozo vsebujejo alkohol na prvih mestih in nekatere uporabnice so nad temi izdelki naravnost navdusene (glede na stanje koze) in tudi sama sem ze imela par izdelkov ki so mi super pasali na kozo in sem imela res fantasticno, pa so vsebovali alkohol. sicer zdaj ne uporabljam izdelkov ki imajo slabe alkohole, samo res bi rada enkrat za vselej ugotovila kaj je in kaj ni, zato vse ki mi kaj svetujejo pac vprasam kako to da oni to vedo in zakaj so tako prepricani. kar na slepo ne verjamem vec ;)
  • 0

#26 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 29 December 2005 - 08:54 AM

To znanje sem pridobila na enem drugem forumu katerega urednica se je dolga leta poglabljala v članke in raziskave o sestavinah. Kozmetičarke na žalost ne obvladajo sestavin ampak samo tisto kar delajo v salonih, to pa ni obvladanje sestavin-le berejo reklamne letake. Na žalost. Jaz tudi na svoji koži vidim, da mi alkohol škodi....tako, da po želji. Nikogar ne prepričujem. Jaz zase vem kaj je dobro...in to je veliko antioksidantov, antiiritantov, nobenega slabega alkohola.

Pa tudi običajno cena izdelka ni kazalo kvalitete. Pri dragi kremi plačaš znamko in drago embalažo, sestavine so pa lahko povprečne. Sama uporabljam izdelke, ki imajo fajn sestavine in ne gledam na ceno. Kdaj je kakšna stvar poceni, kdaj tudi draga-npr. Clinique SD...

Še enkrat: nikogar ne prepričujem, glavno, da sem sama zadovoljna s stanjem svoje kože od kar gledam na sestavine v izdelkih.
  • 0

#27 rozica

rozica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 447 posts

Posted 29 December 2005 - 10:36 AM

torej nimas nekega res strokovnega znanja, ne ves zagotovo kako nekatere sestavine delujejo v povezavi z drugimi (ker po zdravi pameti ni vazno samo kaj je notri, temvec predvsem v kaksen odmerku in kako to vse skupaj reagira in deluje, ker drugace bi lahko vsak izdelav doloceno kremo katere sestavine pozna, ce bi se pac nekako dokopali do potrebnih sestavin, tega pa ne verjamem). irena saj te nocem napadat, da ne bos to mislila, meni se zdi super da pomagas in svetujes puncam! jaz se pa resno sprasujem komu naj verjamem in mislis da je edini odgovor na to da pac izdelke sprobam in vidim rezultate ,)
  • 0

#28 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 December 2005 - 11:34 AM

Punce [url=www.daja.si]tukaj lahko tudi sestavine najdete! Meni je to d best stran res !
  • 0
Viens, reste ici!

#29 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 29 December 2005 - 11:35 AM

Ko že govoriš o strokovnem znanju, kje pa misliš, da je svoje znanje o sestavinah pridobila Sonchika? Prav tam kot jaz, na istem forumu, in ne vem zakaj misliš, da to moje znanje ni vredu.

Sicer pa dajaj na kožo kar hočeš.
  • 0

#30 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 29 December 2005 - 11:44 AM

Zanima me, če je katera od vas že probala tisti ananasov tonik od Schellerja pa kremco oz. če se spomne da je blo kdaj kej povedanega o tem, mogoče je clo Sonchika kej ocenjevala pa sm jst spregledala...tko da lepo prosm tongue.gif
  • 0

#31 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 December 2005 - 11:55 AM

Irena* kateri forum pa je to ? ..
  • 0
Viens, reste ici!

#32 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 December 2005 - 12:02 PM

In kje naj bi oseba iz tistega foruma dobila svoje znanje?

Več letno brskanje po literaturi? Seznam sestavin zame ni literatura. Poleg tega pa kako lahko nekomu svetuješ kaKšno kožo ima, če pa osebe še videl nisi. Iz izkušenj vam povem, da le redki ljudje prepoznajo svojo kožo. Največkat svojo kožo opišejo kot suho in izsušeno, ko pa človeka bolje pogledaš vidiš da ima le suho povrhnjico, koža pa je mastna. Takšnih primerov je še veliko. Z ljudmi se je potrebno veliko več pogovarjati (kaj so do sedaj uporabljali, kako se počutijo, kateri proizvodi jim ustrezajo, kako se koža obnaša itd) kot le odgovoriti na vprašanje.

In še glede kozmetičark: ne vem, če bi se kozmetičarke s tako poenostavljeno hipotezo strinjale s tabo. Torej, kozmetičarka je lahko vsaka, ki zna brati reklamne letake? Še kako dobro poznajo sestavine, verjemi. Problem je v tem, da ne moreš uporabljati samo tiste proizvode, ki imajo super sestavine. Si predstavljaš, da uporabi tonik ene blagovne znamke, masko druge, kremo tretje itd?

Največkrat se kozmetični saloni odločajo za uporabo le ene blagovne znamke. Tak način promoviranja jim prinaša nižje stroške nabave proizvod ter več drugih ugodnosti. Nobena blagovna znamke pa nima vseh proizvodvov, ki bi bili idealni.

Ne želim vsiljevati svojega mnenja. Uporabljajte tisto, kar vam ustreza. Če spremljate sestvine v proizvodih več kot pohvalno. Nikar pa ne vsiljujte svojega mišlenja drugim.

Več o literaturi in sestavinah pa si lahko preberete tudi tukaj: klik
  • 0

#33 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 29 December 2005 - 12:06 PM

Tista oseba je veliko let proučevala tujo literaturo-strokovne članke in raziskave v zvezi z nego kože in sestavinami s tega področja in je njeno znanje na nivoju. Jaz ji zaupam. Je pa res konkurenca temu forumu, zato je dajanje v nič logično.

Še enkrat: ne vsiljujem svojega mnanja drugim, zaradi mene dajajte na svojo kožo kar hočete.
  • 0

#34 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 December 2005 - 12:14 PM

Nihče je ne daje v nič, še enkrat preberi kaj sem sploh napisala.
Tanjo zelo spoštujem in menim, da je zelo strokovno podkovana oseba s področja lepote.

Lp Nadi
  • 0

#35 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 29 December 2005 - 12:14 PM

Mislim, da je njeno znanje super, puncam pomaga tudi na daljavo, in so/smo vse z njeno pomočjo zadovoljne.
  • 0

#36 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 December 2005 - 12:19 PM

QUOTE(Irena*)
Zakaj pa potem tako pisanje v zgornjem postu?

Mislim, da je njeno znanje super, puncam pomaga tudi na daljavo, in so/smo vse z njeno pomočjo zadovoljne.


Irena*

upam, da se boš še naprej tako dobro počutila na našem forumu Lepa-si.com, vseeno pa našla kakšno uporabno informacijo tudi pri nas.

Lep dan smile.gif

Nadi
  • 0

#37 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 29 December 2005 - 12:21 PM

Tudi tu izvem marsikaj novega, da ne bo kdo mislil, da sem le prišla solit pamet. Ste prav fajn.l

Nadi, pa brez zamere.
  • 0

#38 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 30 December 2005 - 11:28 PM

QUOTE(lejck)
Zanima me, če je katera od vas že probala tisti ananasov tonik od Schellerja pa kremco oz. če se spomne da je blo kdaj kej povedanega o tem, mogoče je clo Sonchika kej ocenjevala pa sm jst spregledala...tko da lepo prosm tongue.gif


IPB Image



tralalalalla

IPB Image
  • 0

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 December 2005 - 11:23 AM

Jaz imam pa samo eno vprašanje ... a je Alverde olivna krema komedogena? Vem da je bilo že dosti govora o Alverde kremah, samo ne vem o katerih. oops.gif Zadnje čase imam strahovito suho kožo (čeprav imam drugače mešano) tudi na T predelu je čisto izsušena in sem za ponoči že dvakrat uporabila Avlerde olivno nočno kremo, pa je ful boljše ... samo ne bi pa rada dobila mozoljev tako da me zanima kako je s komedogenostjo. Sicer nisem dobila nobenega mozolja al karkoli, ampak vseeno vprašam ker so moje pore nagnjene k mašenju. Ampak zadnje čase imam pa tako suho kožo, da je to neverjetno ... Clinique SuperDefense za normalno/mastno kožo mi sploh ne zadostuje več oz. se moram namazat dvakrat na dan.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#40 rozica

rozica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 447 posts

Posted 31 December 2005 - 11:28 AM

dilema zamenjaj clinique SD, ker ti ocitno ni zadosti zato jo raje prodaj oz. karkoli. od alverde je super kremica jojoba, po sestavinah fenomenalna in ce mislis naprej uporabljati SD si to alverde cisto malo nanesi na predele kjer imas suho kozo, nato pa SD. za olivno kremico alverde pa ne vem, jojoba mislim da je najboljsa.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users