Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#121 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 February 2015 - 09:53 AM

Jaz bom pa zdaj trditev o Joico popravila ...

imam nekaj časa "navaden" bazlam za suhe lase (Schwarzkopf gliss total repair conditioner ) in mi jih pol toliko ne nahrani, kot Joico ... spet ima izgled suhih las, saj jih barvam.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#122 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 October 2016 - 02:14 PM

A za suhe konice oz. lase priporočate še kakšno kremo.

Jaz sem do sedaj uporabljala samo Phyto 9.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#123 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2017 - 10:02 AM

Delim, če bi še kateri prav prišlo...

 

V želji po bolj naravni kozmetiki, sem na spletu zasledila, da veliko žensk uspešno uporablja domač pripravek:

100% aloe vera gel, zmešan z vodo (približno pol-pol razmerje) v sprej flaški, za lažje razčesavanje in vlaženje las.

 

In sem prejšnji teden še sama poskusila, kako se to obnese (priznam, da sem bila zelo skeptična).

 

Ampak na moje presenečenje, je tale mešanica boljša (vsaj za moje lase), kot katerikoli sprej, ki sem ga do sedaj preizkusila! :o

Razčešem lase takoj, pa še zelo negovani izgledajo, bolj kot po uporabi ostalih sprejev... tudi elektrijo se mi ne... 

 

Sem navdušena in ne morem verjet. :D Poročam, kako se obnese na daljši rok... ampak za sedaj je super. :) 

 

http://pinsandprocra...vera-hairspray/


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#124 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 November 2017 - 11:18 AM

Zveni zelo zanimivo. Mogoče preskusim, moji kodre namreč spet nekaj štrajkajo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#125 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2017 - 02:31 PM

Pa nic ne zlepi las?

Jaz imam zadnje case tudi obupne lase...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#126 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2017 - 04:17 PM

Presenetljivo, ne. :) Če bi se ti zdelo, daš malo več vode, pa malo manj gela... :) 

 

Lahko dodaš tudi par kapljic rastlinskega glicerina baje... pa par kapljic kakšnega eteričnega olja. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#127 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 03 November 2017 - 06:16 PM

Meni tudi aloe vera najlepse kodre naredi.
  • 0

#128 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2017 - 07:44 PM

Kateri aloe-verin gel pa uporabite?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#129 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2017 - 08:56 PM

Jaz sem imela ravno tega doma, pa sem ga za začetek uporabila:

 

https://pics.drugsto.../213357/450.jpg

 

Ampak ima še neke dodatke notri, kar mi ni všeč...    :glare:  Kakšno zavajanje! 100% my ass! 

 

Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Gel, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Carbomer 940, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea

 

Nameravam kupiti kakšnega, ki nima nič kaj dodanega. Tukaj je par omenjenih:

http://rawrawbeauty....-does-it-exist/


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#130 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 November 2017 - 11:38 AM

^^podpišem za tole mešanico z Aloe vero. Zadnjič je Jina nekaj lepila glede mask in sem slučajno našla še to navodilo (voda + aloe vera v šprici). Tam je sicer pisalo deci vode in 1tbs aloe, ampak bom dala naslednjič več.

 

Odkar uporabljam to (in še eno šprico z olivnim oljem), tudi balzama po šamponiranju ne uporabljam več in brez problema razčešem lase.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#131 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2017 - 06:21 PM

Meni je fascinantno, kako so mi kar naenkrat, v nekem trenutku, vsi spreji za razčesavanje, ki sem jih brez težav vsa ta leta uporabljala na laseh (Gliss, Joico, Bonacure...) začeli povzročati nasprotni učinek - slamnate lase, težje razčesavanje, lomljivost las, izsušenost, naelektrenost...

 

No, glede na tale članek, so to stranski efekti vseh teh silikonov, ki so brez izjeme v vsakemu od teh sprejev... in tudi šamponih, balzamih...

Jaz sem zdaj vrgla vse stran in zamenjala za stvari brez silikonov. Pa je že po nekaj pranjih las kar očitna razlika, čeprav bo verjetno trajalo, preden se vseh teh plasti znebim... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#132 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 November 2017 - 09:25 PM

Je ocitna razlika ce uporabis gel ali pa sok aloe vere? Jaz bi.mogoce raje sok, ker gel bi znal biti prevec za moje lase.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#133 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 13 March 2018 - 11:01 AM

Kako na splošno krotite težave s suhimi lasmi? Jaz sem zdaj zamenjala šampon, bom videla, kaj bo s 4kids and us rdečim šamponom.

Pa kupila sem si Balein Oil Repair balzam. Pred vsakim umivanjem las si za nekaj ur na suhe lase dam tudi kokosovo olje, ki naredi lepe

lase, ne pa čudežev. Kaj bi lahko še poskusila za manjšo naelektrenost in za vlaženje konic (raznoraznih serumov za konice je ful...)?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#134 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 13 March 2018 - 12:02 PM

Matilda, samo ne silikonskih sreumov kupovat. Navidezno naredi lep las, ampak nekega globjega učinka pa ni.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#135 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 March 2018 - 12:50 PM

Frčica, ti imaš kodre, ne? Kaj daješ na konice? Jaz imam zdaj en serum od Afrodite z arganovim oljem, verjetno sami silikoni, ni mi všeč.


  • 0

#136 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 March 2018 - 01:15 PM

Jaz ne dajem nič, ker mi jih ful zmasti. Mama, ki teh težav nima, pa si občasno da od Balee leave-in balzam/kremo, je brez silikonov.

Lahko poskusiš tudi kar z kokosovim oljem. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#137 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 13 March 2018 - 01:28 PM

Meni je top olje Orofluido ki nima silikonov, ga pa nanašam striktno samo na konico, najrajši na vlažne lase ker se ful lepše razčesejo po feniranju, glavnik kar zdrsi čez njih, sem poskusila tisto Asia variacijo ampak je klasični ful boljši, se mi zdi tudi da je precej bolj gost


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#138 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 March 2018 - 01:34 PM

Kolikor vem, Orofluoido vsebuje silikone.


  • 0

#139 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 13 March 2018 - 02:20 PM

Itak, jih vsebuje.

 

Od Mizanija imam eno olje, iz Feelunique če se ne motim.

 

Sem pa v pričakovanju izdelkov od Deva curl :w00t2: 

 

Imam pa še en leave-in balzam in še dva izdelka za styling. Škoda, ker nisi bližje, je ful velika pakunga in bi ti z veseljem odstopila za probat.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#140 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 March 2018 - 02:27 PM

Orofluido je sinonim za silikon. :D
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users