Jump to content


Photo

Elicina krema


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 14 January 2016 - 09:34 AM

Živjo,

prosila bi za oceno kreme iz polžje sline..., za obraz - tudi zdravi akne, rane, proti staranju, itd...

 

post-4356-0-23549100-1452759667_thumb.jp

 

sestavine malo drugače-našla sem le tole:

http://www.elicinaeu...ents/4542303060

 

Hvala vnaprej in lp, Nnat

Attached Files


  • 0

#2 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 14 January 2016 - 10:07 AM

V redu, je pa veliko boljših takih (z niacinamidom in drugimi antioksidanti, v polžji slini vprašanje koliko jih res je). Stearic acid lahko maši pore. Kakšna je pa cena? :) Če je več kot 15€, je ripoff.

 

Edit: Sem prav pogooglala. LOL. Cena je smešna. Niti ne vem kakšen original naj bi to bil. Prihrani denar, ti jaz povem za 100 drugih originalnih iz Koreje (od koder je tudi ta, zagotovo), cenejših in z več % sline :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#3 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 January 2016 - 01:13 PM

o, najlepša hvala, pa skoraj sem jo naročila...mislim da je okrog 45 eur.

 

če lahko- bi prosila res za kako ful dobro anti age kremo...in vlaženje... mastnih krem ne maram. Še bolje kak serum...

 

zadnjič sem bila prvič nekje na eni negi zastonj, je čisto skritizirala mojo kožo. :rtfm:  Res imam eno rdečico- a ne dolgo, po tisti negi imam pa zdaj dvakrat toliko rdečice še tam, kjer je prej ni bilo. Grrr...jezna da sem tja sploh šla...sem bila čisto znervirana dva dni

 

- res pa ne uporabljam nič, razen redko si nanesem John Masters Organics-vitamin c okrog oči...kadar mam res zabuhle.

Leta nazaj sem odkrila ta forum, a sem imela potem en hud problem doma...in sem čisto opustila iskanje kreme zase.

Zdaj pa je skrajni čas verjetno ;) - saj  imam pač skor 50, in logično in naravno da narava gre svojo pot- a vseeno... :))::) mal izsušeno in bledo je res vse skupaj, včasih malo peče koža.

tako da - za nasvet bom res hvaležna! :turned:


  • 0

#4 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 January 2016 - 01:25 PM

...ja še to: bi pa rada čimbolj naravno stvar;)


  • 0

#5 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 15 January 2016 - 01:55 PM

Rdečica je lahko rosacea in z napačno nego se lahko poslabša. Ampak za diagnozo bi bil potreben obisk pri dermatologu.

 

A ti je kozmetičarka prodajala kozmetiko na tej zastonj negi? Potem ti je itak kritizirala kožo.

 

Peče te mogoče zaradi poškodovane bariere. Na tvojem mestu bi začela s čim preprostim: čistilo, tonik in serum/krema.

 

Ta John Masters serum je krasen anti-aging produkt. Ima vitamine C (najboljša sestavina za a-a), E in A ter veliko drugih antioksidantov. Če ti ni predrag, ga komot uporabljaš po celem obrazu vsak dan. Koliko pa kaj stane pri nas?

 

Spodaj lahko daš tale 98% naravni tonik od Paula's Choice, če poznaš. Ima toliko antioksidantov kot noben drug :) V isti liniji je tudi čistilo in krema. Oboje sestavinsko nadpovprečno.

 

Poglej še 100% Pure. Tale serum z vitaminom C je mogoče kaj cenejši kot JMO.

 

Vem, da sem rekla, da ti lahko priporočam cenejše, ampak to samo v primeru, če imaš možnost naročati v tujini (ebay). Pri nas je zelo slabo z dobrimi produkti.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#6 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 January 2016 - 03:25 PM

HVALA! tisočkrat!!  Bom vse pogledala...tonik bi kar vzela tega. Itak je za dolgo časa sigurno...

 

 praviš čistilo, potem tonik...ni to eno in isto? Umivam obraz samo z vodo...včasih malo mila (naravno sicer) - zdaj imam pa s hofra eno menda "naravno" zadevo za umivanje obraza z alojo, pa mislim, da je ok.

 

JMO pri nas že dolgo ne najdem - a obstaja? Najprej sem ga kupila na sejmu , kasneje pa naročila na strawberryNET...sploh nisem vedela, dani slo firma ..in potem sem dobila obvestilo s carine, me je skor kap. Plačala sem še carino...kar drag serum (če bi se mazala cel obraz) se mi zdi, in ne vem če je to dosti- c vitamin za mojo kožo.

Znam naročit tudi z ebaya..in tudi z aliexpresa;) -le spoznam se ne...sem pa šla pogledat in vidim da imajo tudi hal.kislino in retinol kar posebej v enih flaškah..

ps-ja...zastonj nega... izdelki pa cene do neba;( lifting, geli, kreme..je pa res takrat bila namazana oz obdelana stran obraza  čisto druga od nenamazane.


  • 0

#7 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 15 January 2016 - 07:01 PM

S tonikom dodatno navlažiš kožo in jo pripraviš za nadaljno nego. S tonikom lahko tudi dodaš kar nekaj antioksidantov v nego, sploh če nočeš preveč korakov. Dobro je kožo vsake toliko sčistiti s čim nežnim (še boljše pa vsak večer), ker s tonikom samo umazanijo sem in tja prestavljaš, čisto pa zares ni nikoli. Škoda je tako dobrega tonika za čiščenje :) Če je milo v trdi obliki, ni primerno za kožo, občutljivo pa sploh ne. Naravno ali ne. Preveč izsuši in razdraži. Posledica je lahko pekoč občutek.

Strawberry žal ni slo firma, samo stran je prevedena. Ta serum lahko dobiš iz Anglije (feelunique.com) in je uvoz brez carine. Zakaj misliš, da bi bil premalo?

Če te zanima polžja slina, so tole trenutno najpopularnejši in pohvaljeni izdelki (vse pod 22€ in brez poštnine, torej tudi brez uvoznih dajatev): COSRX 96% Essence, Mizon Black Snail Cream, Mizon Snail Recovery Gel, Benton Snail Bee Essence... 

Če te zanima retinol in anti-aging, pridi v Nego obraza v temo Anti-aging :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#8 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 19 January 2016 - 11:10 AM

sem gledala temo tudi antiaging seveda;) a je polno kratic... in mi včasih ni nič jasno.

naročila sem tonik. Katero polžjo kremo pa predlagaš, da bi bila najboljša? Bi učinkovala tudi hčeri, ki ime ful probleme po depilaciji...pike, itd...?

in prosila bi še - če morda veš za kakšno cenejšo varianto morda tega JMO vitamic C seruma?

 

In bi prosila za kakšno kvalitetno čistilo za kožo..in

 

tudi kak dober puder.

Trenutno imam en star že zelo od Deborah healty mix, pa mi ga zmanjkuje-

rdečica se je razširila in  zdaj ko uporabljam kreme me zvečer srbi...

včasih sem nanesla kar malo pudra brez krem. Pa me nikoli ni nič peklo. A nisem imela te rdečice.

 

 

Saj brskam tu gor... a je toliko vsega ;):) tako da prosim, če bi tko na hitro vedela kaj predlagat. In hvala vnaprej. lp!


  • 0

#9 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 January 2016 - 12:44 PM

Paula ima dve novi stvari za tvoj tip kože: http://www.paulascho...e98a1-366171961


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#10 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 19 January 2016 - 01:53 PM

imam doma enega zelo starega ( nekaj let)...ko ste se tu pogovarjale... garnie zelen...in dajem tega gor dokler ne dobim.

morda ni dobro ker je star...a videti je čisto ok ;) :whistling:


  • 0

#11 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 19 January 2016 - 01:59 PM

Jinadaze, hvala, sem pogledala- eno je losjon, drugo je pa serum.

Je losjon kot tonik- po čiščenju daš gor to? Serum pa tudi daš po čiščenju - lahko pa vmes daš še tonik, kajne?

hvala  vnaprej ;):):)


  • 0

#12 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 January 2016 - 02:02 PM

Tako je. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#13 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 23 January 2016 - 06:46 PM

Jaz mislim, da bi ti odgovarjala Mizon Black krema. Prav za noge po depilaciji pa ne vem, če bi sploh to pomagalo. Bi jaz raje potem za probati kaj cenejšega v veliki količini kupila (recimo tak 300ml gel).

 

Za vitamin C žal ne vem trenutno.

 

Čistilo je super tole Essence. Sicer gre iz prodaje, ampak se ga še dobi po DMih.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#14 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 25 January 2016 - 10:01 AM

najlepša hvala,

za vse odgovore, tudi za oba v temi anti aging...in oceni ... ZELO si prijazna

 

žal sem bila neučakana in že naročila kar prvega (sem predvidevala da je najboljši)

 In mislim da je najbolje kar Podgana tvoj prvi nasvet zame:

PC tonik, potem Serum s C vit - bom nabavila oba 100% Pure in JMO -  sicer sta kar draga ;( .

Rabim še en dober puder najti... zdaj par dni ne dam ga gor (Deborah Halty mix-a par let star) in je bilo bolje...čeprav ne vem če je krivec za rdečico ...in da je pekla koža...ponoči sem se zbudila ker me je rahlo peklo...sem pa se vmes namazala s čajevcem (olje)

Da je bolje tudi od Nature Siberike. :njam:

 

Bi pa sprobala od Jinadeze serum za mami... - če bereš... me zanima, zakaj si kupila tega ker je dražji oz zakaj nisi raje John Master Org. witamin C? ;) :turned:  In hvala tudi tebi Jinadeze in upam, da nisi bila name huda v antiage temi... in uporabljam sicer iskalnik...a np za puder nisem našla kaj veliko zame

ampak ve to toliko znate in veste, da je res težk0  sledit... se tisočkrat zgubim tam.

 

In enkrat bom probala še tisti c vitamin po nasvetu POdgane : da kupiš in zmešaš z vodo.

Sicer vidim, da znate naročat sestavine same...npr kisline, retinol itd... to je zame verjetno prevelika znanost in lahko naredim kako hudo stvar- sem se ustrašila ko sem videla od ene dame reakcijo na eno kremo.

hvala hvala... in bom kaj preverila kaj dogaja...če bo kaj zanimivega tudi za antiage;(  :njam: :wink1:    


  • 0

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 January 2016 - 04:21 PM

Bi pa sprobala od Jinadeze serum za mami... - če bereš... me zanima, zakaj si kupila tega ker je dražji oz zakaj nisi raje John Master Org. witamin C? ;) :turned:  In hvala tudi tebi Jinadeze in upam, da nisi bila name huda v antiage temi... in uporabljam sicer iskalnik...a np za puder nisem našla kaj veliko zame
ampak ve to toliko znate in veste, da je res težk0  sledit... se tisočkrat zgubim tam.

 

Podgana ga je priporočala kot enega izmed zelo kakovostnih serumov, zato sem ga naročila. Tega, ki ga omenjaš, prej sploh nisem poznala. :)

Pa na nikogar nisem bila jezna, mene to nič ne zadeva. Samo nefer se mi zdi do Podgane, ki zdaj dežura v vseh teh temah in večina niti toliko ni, da bi temeljito prebrali kar napiše in se mora zato stalno ponavljat.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 25 January 2016 - 04:59 PM

jah, smo večno otroci ;):) 

imam velike otroke ...in eno majhno zelo ;) in  prej razume 3-letni (ki si zapomni vsako mojo besedo) - kot 20-letni otrok ;( tako da.... večjim govorim bolj v hecu po ovinkih, da me slišijo :whistling:  :P  :photo:

razmišljam če bi vzela še serum ali tonik proti rdečici od JC... a se umirja. 


  • 0

#17 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2016 - 06:14 PM

Malo počasneje, nnat :D Ne rabiš vsega naenkrat. Tudi samo za en serum z vitaminom C se odloči raje. Boš prihranila kar nekaj denarja. Ni dobro vsega takoj na kožo dati, se mora malo prilagoditi na nove izdelke. Če daš vse gor in ti mogoče kaj maši pore ali draži kožo, niti vedela ne boš kaj je. Tisti serum in tonik proti rdečici pa kar na listo želja daj zaenkrat. Saj ta Paulin je tudi proti rdečici in za pomiritev. 

 

Za puder vprašaj v Ličenju v temi o pudrih in napiši kakšno kožo imaš. Vso kozmetiko, ki je krepko starejša od dveh let pa raje zavrži oz. poglej kako dolgo je sploh lahko odprta. Ker potem je že precej kontaminirana in neučinkovita. Olje čajevca se uporablja SAMO kot spot treatment, na mozoljih in madežih, nikoli po celi koži. Oz. če že, potem eno kapljico v 30ml kakšnega drugega olja. To je eterično olje in neprimerno za samostojno uporabo. Lahko bi dobila hudo reakcijo.

 

Tisto, kar kupujemo, pa niso posamezne sestavine. Je vedno v kakšnem serumu ali toniku. Samo rečemo tako :)

 

Torej zdaj to, kar imaš, uporabljaš v vrstnem redu: tonik - polž - serum z vitaminom C. Zjutraj in zvečer :)

 

Jina  :kiss:


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#18 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 26 January 2016 - 07:53 PM

hvala ;):) ja... seveda. Ne dva seruma naenkrat ;) na obraz.

mislila sem pač mal cenejšega zdaj najprej..pa ker mi je zmanjkalo JMO bi zdaj imela 100% pure, kasneje pa pride JMO...pa tega.

 

Polž...ta cenejši bi bil morda dobr za špiralo dol dajat...jaz jo večinoma s kako kremo ker me peče ko drgnem dol sicer... žal pa imam grozno občutljive oči...zdaj zunaj mi skoz tečejo solze in se mi vse razmaže...

puder pa še najdem...

hvala tisočkrat :) :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P


  • 0

#19 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 26 January 2016 - 07:57 PM

joj, še nekaj bi ti povedala... tebi za info samo:

ko sem iskala v začetku in našla Elicino...

sem videla da prodajajo na kupone eno polžjo stvar...z antioksidanti... sem pisala koliko procentov je te sline notr...ker ne najdem nikjer sestavin in mi je odpisal :u ukupnoj količini kreme  97%-tna koncentracija puževe sluzi je zastupljena sa 4%   

na deklaraciji je naveden samo kao sastojak.

Pa nimam pojma kaj to pomeni.

stane pa: 12 eur sta dve kremi.

to


  • 0

#20 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2016 - 07:58 PM

Kaj pa je to špirala? Maskara? Ne bo primeren, za to rabiš nekaj oljnatega, da stopiš. Polž je vlažilen in ne bo nobene maskare odstranil :) Ti kar v takem vrstnem redu to uporabljaj, kot sem ti napisala. Ni problema!

 

Edit: Jaz tudi ne razumem nič, hehe.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users