Jump to content


Photo

Čiščenje - najučinkovitejša sredstva in tehnike za boj proti umazaniji v vašem domu


  • Please log in to reply
1045 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23479 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 December 2005 - 08:53 AM

Ojla!

Nisem imela pojma, kam vtaknit to vprašanje ...

Zanima me, kako se lahko očisti "star" srebrn nakit ... ki je oksidiral - potemnil ...

Hvala in lp

Kami
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2005 - 10:06 AM

... zlatar?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#3 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2005 - 10:07 AM

z posebno krpo za srebro. ful lepo se spuca. drugače pa srebro ne potemni, če se ga nosi, tako, da če se ti ne gabi (meni umazano srebro smrdi) lahko npr. prstan nosiš nekaj časa in se sam očisti!
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 December 2005 - 12:16 PM

Nakit moja babica - ne se smejat - z zobno pasto čisti. Verjameš ali ne pri zlatu učinkuje. smile.gif laugh.gif
Srebrne svečnike pa je mami z nekim čistilom čistila. Kako se reče ne vem točno. Kupila pa ga je v Mullerju.
  • 0

#5 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 December 2005 - 01:36 PM

QUOTE(Kalypso)
Nakit moja babica - ne se smejat - z zobno pasto čisti. Verjameš ali ne pri zlatu učinkuje. smile.gif laugh.gif
Srebrne svečnike pa je mami z nekim čistilom čistila. Kako se reče ne vem točno. Kupila pa ga je v Mullerju.


Ko si je moja mami kupila (oz. je dobila) srebrni prstan so ji tudi rekli da ga lahko z zobno pasto očisti samo za enkrat še ni potrebe tko da ne vem kako deluje
  • 0

#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23479 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 December 2005 - 03:03 PM

Bom poskusila kupit čistilo, drugače bom pa k zlatarju odnesla ... hvala za nasvete!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 16 December 2005 - 09:33 PM

Lahko tudi kupis cistilo srebrnih klapic za instrumen (npr.oboa,fagot,klarinet...).Foter ga je red leti kupil.Uporabljamo nonstop in nakit mi fajn pocisti..kot nov postane.
Dobis v Hartmanu.Povprasaj.
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 December 2005 - 12:07 PM

Imam en problem in sem čisto obupana ... na popolnoma novo črno - belo majčko (in to ravno na beli del rolleyes.gif) sem dobila madež rdečega vina oz. več majhnih pikic in nimam pojma kako ga odstranit ... če se sploh da. sad.gif Uporabila sem Vanish in ga pustila gor dve minuti tako kot piše, vendar pa se mi zdi, da ni pomagal najbolj (mogoče malenkost). Zdej majčko namakam v topli vodi s praškom in upam, da bo kaj pomagalo.

Fora je pa ta, da je bil madež ko sem ga začela odstranjevat že zasušen ker na žalost nisem imela možnosti zadeve očistit takoj. sad.gif

A je sploh kakšna možnost da se zadevo odstrani ali vsaj zelo omili? Poznate mogoče kakšen domači trik ali kaj podobnega?


  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 December 2005 - 12:23 PM

Ej nevem čist točno, ker sem slišala že več teh trikov. Mislm, da pomaga radenska ampak jo morš dat takoj gor al pa sol. Pa neki sm slišala tud že o limoni. Ej nism čist zihr. Upam, da bojo ostale kej več vedle.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 December 2005 - 03:54 PM

Veselo oznanjam da sem se rešila popolnoma vseh madežev trdovratnega rdečega vina (ono ful temno rdeče rolleyes.gif ) in sicer z intenzivnim 30 minutnim pranjem na roke in namakanjem. Zdej si grem pa kožo na rokah presadit ker imam tako da groza!! biggrin.gif

Mi mami ni verjela da mi bo uspelo in je majčko že obsodila za na odpad, pa je vseeno ratalo ... ja, ja ... dobra gospodinja bom! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 December 2005 - 04:59 PM

No fino thumbup.gif

Pol boš pa res dobra gospodinja ja biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 18 December 2005 - 05:42 PM

QUOTE(miss*sixty)
No fino thumbup.gif

Pol boš pa res dobra gospodinja ja biggrin.gif

kdaj ti prnesem moje zaprane majce? biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 December 2005 - 07:37 PM

Baje pomaga tut čisto navadna žajfa!
  • 0
Viens, reste ici!

#14 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 18 December 2005 - 10:07 PM

Ta Vanish je tut smrt za cune, saj če si tko mal bol šlampast k jst.
Prvič sm uporabla unga litrskega navadnga, zlijem na pulovr, piše da je treba namočit..no pol pa jst mal pozabm na ta pulovrčk pa se je ene 5 ur namaku.... pol ga vzamem ven, sperem, lukna na madežu (res odstrani vse fleke ja, dobesedno) blink.gif
Drug primer k sm kupla unga vanish oxi...nej bi kao sam za max pol urce gor pustil, spet pozabla ene 2 urce..in so se mi je čist barva dol sprala na določenih mestih. skratka..js si ne upam več biggrin.gif
  • 0

#15 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 18 December 2005 - 10:27 PM

Hehehe, lejck, za tvoj način odstranjevanja madežev so dobre navadne škarje biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 December 2005 - 03:04 PM

Lejck ... tisto obvestilo kako dolgo lahko imaš čistilo na cunji, ni tam za okras ... surprised? biggrin.gif

Rea ... zaprane majce si kar sama žuli na roke, meni se ne da! biggrin.gif wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 19 December 2005 - 03:45 PM

Madež od rdečega vina zmočiš, pa daš nekaj soli gor, pol pa drgneš in ribaš še z milom dokler žuljev ne dobiš. Ampak pomaga!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 December 2005 - 05:00 PM

Inchika ... sicer nisem uporabila soli (bom vedela za drugič wink.gif ) sem pa tako drgnila, da sem skoraj dušo spustila! biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 19 December 2005 - 05:14 PM

Dr. Beckman ma take male plastenke (full jih je veliko) in vsaka je namenjena točno določenemu madežu (npr. kri, trava, črnilo, ...).
  • 0
user posted image

#20 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 19 December 2005 - 06:05 PM

ja sj z drgnenjem gre večinoma vse dol, sam problem je pr bol delikatnih stvareh k če preveč drgneš poškoduješ tkanino in se začne muckat.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users