Jump to content


Photo

SPLOŠNA RAZPRAVA o FILMIH in priporočila


  • Please log in to reply
3312 replies to this topic

#1 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13710 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2006 - 04:51 PM


Pred sončnim vzhodom (Before sunrise)
IPB Image

Na vlaku se spoznata Jesse, američan, in Celine, francozinja, oba stara 23 let. Skupaj izstopita iz vlaka in preživita noč na Dunaju, odločena da se po tem ne vidita več....
Po opisu sodeč ni nič posebnega, ampak ima film poseben čar, njuni pogovori, pogledi, kemija... Mislim, da vsaka ženska, pa naj bo še tak cinik, na tihem sanja o takšni noči....
Res zeeeeeeeeeeeeelo priporočam!

Pred sončnim zahodom (Before Sunset)

IPB Image

Jesse in Celine se 9 let kasneje srečata v Parizu ob njegovi predstavitvi knjige, ki jo je napisal o njuni noči.

Težko bi se odločila kateri film je boljši. Oba sta super!

Edited by Kami, 12 December 2006 - 09:31 PM.

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2011 - 12:18 AM




Vidim, da nimamo niti ene teme, v kateri bi tekla splošna razprava o filmih (da pač debatiramo, ne pa
samo ocenimo film oz. podamo komentar, vse ostale pripombe in diskusije pa morajo že biti označene
kot OTji). To temo imam v mislih na enak način kot že imamo temo o serijah. Se pa seveda naj ne zanemari
tista glavna tema, kjer samo ocenjujemo, saj je zelo uporabna in pregledna.

Na podlagi vsega napisanega jo odpiram, upam, da v zadovoljstvo. x)

In kar takoj prihajam s vprašanjem - Kinky, boš gledala? KLIK laugh.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2011 - 01:12 AM

js booom <3
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#4 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 24 September 2011 - 06:37 AM

Jaz moram povedati, da že zelodolgo (ne pomnim zdajle?) sploh nisem gledala filma, ker ni čisto nič pametnega! Kot se spomnim sem nazadnje čakala na rip od Horrible bosses, pa čakam najbrž še na rip od Final destination, tu se pa konča.
Se mi zdi mrtvilo trenutno.
Pa še en film me zelo zanima, naslov je pa Shame: http://www.imdb.com/title/tt1723811/. Zaradi dobrega tipa v naslovki, pač.

Horror pa ni zame, mi je yawn.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2011 - 12:41 PM


Sally, tudi kakšne ta prave grozljivke/srhljivke kot so The Shining, A Tale of Two Sisters, The Omen, itd.?
Če nisi nič od tega pogledala, priporočam.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 September 2011 - 01:19 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 24. 9. 2011 - 1:18)  

In kar takoj prihajam s vprašanjem - Kinky, boš gledala? KLIK laugh.gif


laugh.gif Zelo močno dvomim, je pa ta Dusty Burwell precej grozljiv froc, in idealen za vlogo.


Original sem pred nekaj časa pogledala, in nisem bila tako zelo navdušena nad njim, kot sem pričakovala; film ni slab, ni pa en tistih, ki bi si ga želela ob ponovni priliki spet ogledati.


BTW, super tema, dodam tudi sama kaj zelo kmalu. wink.gif

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#7

  • Guests

Posted 24 September 2011 - 02:03 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 24. 9. 2011 - 13:41)  

Sally, tudi kakšne ta prave grozljivke/srhljivke kot so The Shining, A Tale of Two Sisters, The Omen, itd.?
Če nisi nič od tega pogledala, priporočam.


thumbup.gif

  • 0

#8 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2011 - 02:04 PM

Jaz se precej veselim Almodovarjevega La piel que habito in Trierjeve Melancholie. Sodeč po bannerjih na strani Liffe-a bosta na sporedu oba smile.gif



Je katera že gledala Incendies? Same hvalnice berem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2011 - 05:44 PM




Tega od Almodovarja bom sigurno pogledala, čeprav mi njegovi filmi niso ravno blizu.
Zame je prijetno presenečenje to, da v filmu ni prisotne Penelope Cruz. Ne maram je. Ne
vizualno, ne kot igralke.

Prav tako je Melancholia vsekakor na seznamu ''a must see''. Pa še ''Jack Bauer'' špila notri, uh. laugh.gif

Incendies sem pravkar dala loadat.


Precej zanemarjam filme zadnje čase. So bolj v ospredju serije. Bova pa s fantom pogledala kmalu
še enkrat film A Tale of Two Sisters (2003), mi je eden izmed boljših filmov sploh. Zgodba, atmosfera -
oboje vrhunsko!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10

  • Guests

Posted 24 September 2011 - 08:34 PM

A japonskega si gledala, Fluffy?

Men je tud dober ta film.


Kar se Penelope tiče, mi gre tud na živce. Zato rajši pogledam kakšen starejši film od Almodovarja (Visoke pete mi je všeč, sam je že zelo dolgo, kar sem ga nazadnje gledala).

Zadnje čase ne gledam veliko filmov. Ker ne morem sama dol vlečt. Pogledala sem na netu: Super 8, Srpski film (že neki časa nazaj), The human centipede....
  • 0

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2011 - 08:41 PM



Japonskega, ja. Če obstaja tudi H'woodarski? :s

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12

  • Guests

Posted 24 September 2011 - 08:44 PM

Jaz se oba. Japonski je boljši. Ampak ameriški je pa lažji za razumet laugh.gif
  • 0

#13 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2011 - 08:48 PM

Korejski. sleep.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#14

  • Guests

Posted 24 September 2011 - 08:50 PM

Se izvinjavam ...smile.gif
  • 0

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2011 - 09:25 PM



Ja, upsala, res je korejski.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 September 2011 - 10:23 AM

QUOTE(Podgana @ 24. 9. 2011 - 15:04)  


Je katera že gledala Incendies? Same hvalnice berem.


Uu, hvala za namig. smile.gif



Tukaj je 2. trailer za The Girl with the Dragon Tattoo, seveda za ameriško verzijo. Kot je znano, Američanom primanjkuje idej, oz. vedno mislijo, da znajo stvari bolje izpeljati, in zato neumorno snemajo remake filmov, niso izbirčni, evropske, azijske, ni da ni. dry.gif

Film bo režiral David Fincher, snemali so pa na Švedskem, govorili bodo pa angleško, se podrazumeva. huh.gif

V glavnem - poden od podna, zakaj se sploh podajajo v podobne projekte, če je že original odličen. If it ain't broken, don't fix it. Najbrž res zaradi velike ameriške arogance in svinjsko velikega proračuna upajo, da bo ta vezija boljša.

Sploh je pa v nehvaležni vlogi glavna igralka, ki bo upodobila Lisbeth, kajti originalna Noomi Rapace je svoje delo tako odlično opravila, da tega ne more nihče preseči. Ampak glavno, da se bo kasiralo, kvaliteta pa že dolgo nobenega ne zanima več.


NE ODOBRAVAMO
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#17 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2011 - 02:00 PM

QUOTE(Jinadaze @ 25. 9. 2011 - 14:15)  

Nimam sicer nič proti njima, ampak sta mi tukaj oba šla blazno na jetra - on poženščen mlečnozobec brez karakterja

Omg, JAAA! Men je tok dosadan, še hujši je bil pa v Bad Teacher. laugh.gif Samo men on tud v resničnem življenju deluje tak. ninja.gif
  • 0

#18

  • Guests

Posted 25 September 2011 - 02:06 PM

Ja, tega sem tudi pogledala. Se strinjam.


Aja, pozabila omenit, da sem gledala tudi Rise of the planet of the apes. (ni slab....če pač od filma ne pričajueš več, kot le zabavo)
  • 0

#19 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2011 - 07:46 PM

Jaz od ameriškega The girl with the dragon tattoo kar precej pričakujem, ker režira David Fincher pač...
Za glavko igralko me pa res skrbi, kako se bo odrezala, ne deluje mi posrečena izbira.





  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 September 2011 - 07:55 PM


Uh, nein. Izgleda kot samomorilsko nagnjena emo-najstnica.

IPB Image


Nenadjebljiva:

IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users