Jump to content


Avstrija


  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 03 May 2008 - 01:38 PM

IPB Image

V kratkem bom šla za nekaj dni na Dunaj. Sem bila že ... hm ... 10 let nazaj, samo sem že skoraj vse pozabila. Mi lahko prosim svetujete, kaj se splača videti? Zanima me pa vse - od arhitekture, do slikarstva, glasbe, narave (Donava wub.gif), zgodovine, hrane itd. oops.gif biggrin.gif Tam bom približno pet dni.
  • 0

#2 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 May 2008 - 02:12 PM

Jaz bi rekla da je vsekakor treba videti Schonbrunn, dvorec princese Sissi. Tudi vrt za dvorcem je čudovit. V neposredni bližini pa je še najstarejši živalski vrt na svetu. Ne dolgo nazaj so ga prenovili in povečali. Če si želiš ogledat celega ti sigurno vzame cel dan.

Potem je vredno ogleda še stolnica sv. Štefana, Karlsplatz, Hofburg. Za popestritev mogoče Praterstern. Moraš se peljati z Riesenrad-om (Veliko kolo). Pogled z vrha je naravnost osupljiv.
Priporočam vožnjo po Ringu. Pelješ se mimo veliko različnih, razkošnh stavb.

Ob naslednjem obisku grem vsekokor pogledat ''Cesarski dvorec knjig'', dvorano v Narodni knjižnici. Mislim da je v Dunajskem etnološkem muzeju do septembra razstava o Tutankamonu. Kako je z vstopnicami nimam pojma.

Spomnim se čudovitega parka, nemorem pa se spomniti kje je bil. Mogoče nasproti nove Mestne hiše. Ljudje si ob toplih in sončnih dnevih prinesejo koce in množično uživajo. Kaj takega pri nas nisem navajena.

Odsvetovala pa bi obisk boljšega trga t.i. Flomarkt. Se mi zdi da je 10x hujši kot naš. Večinoma sami cigani, prodajajo take cote da dol padeš. Vse preperelo, obžrto od moljev, da o smradu ne govorim.

Za nakupovanje pa Maiahilfestrasse in Donauzentrum. Glede na to da je to Dunaj, se mi cene oblačil niso zdele kaj višje od naših. Vsekakor pa je izbira naprimerljivo večja. Odvisno pa je tudi v kakšnih trgovinah kupuješ. smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#3

  • Guests

Posted 03 May 2008 - 02:18 PM

Ooo, full hvala! To pa je bilo kar izčrpno! thumbup.gif Si bom skušala vse ogledati (s fantom ali brez njega, ker bo imel neko delo).
Aja, a mogoče veš (al pa kdo drug), če imajo v živalskem vrtu pingvine? wub.gif

Edit: Yeey, imajo tudi pingote! thumbup.gif http://www.zoovienna.at/
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 May 2008 - 04:21 PM

No, jaz ti priporočam ogled Naturhistorisches in Kunsthistorisches muzeja (sta pa na Museumsquartier, začetek Mariahilferstrasse, urejena v parku in si stojita nasproti), sta ogroooomna, Kunsth. muzej ima stalno egipčasnko razstavo, ki je vredna pogleda in pa ogromno zbirko predvsem likovnih del, si pa moraš vzet vsaj ene tri ure zanj. Naturh. muzej ima ful dobro arheološko zbirko (Willendorfska venera, ogromno slovenskih najdb - še pred vojno je imel dan. narodni muzej pogodbo z dunajskim, ki je finančno podpiral izkopavanja in imajo našega materiala gor res ogromno - npr. z barja, ki je pač najbolj znano), nekaj paleontologije, pa nagačenih živali (tega jaz nisem šla nikoli pogledat ker mi je ogabno) in geologije, predvsem raznoraznih res lepih poldragih/dragih kamnov. Vstopnina za vsakega je 8€, oz. za študente 3,50€ smile.gif .
Tutankamona (vstopnica stane 18€) imajo v Kunsthistorisches muzeju in ne v Etnološkem!
Sicer se ti pa še splača pogledat Albertino, ki ma res pester progra, stalno gostijo ful pomembna umetnostnozgod. dela (vstop. 9€), pa Belvedere, Secession (z Klimtovim frizom).



  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 May 2008 - 04:27 PM

crna očitno ne mislima iste razstave.

http://www.quovadis...._tutankamon.htm
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 May 2008 - 04:40 PM

Aja, točno, sem ga našla na strani Kunsth. muzeja, pa sem avtomatično sklepala da je v isti stavbi. Je pa čez cesto ja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 May 2008 - 07:59 PM

QUOTE(tašika @ 3. 5. 2008 - 15:12) View Post


Spomnim se čudovitega parka, nemorem pa se spomniti kje je bil. Mogoče nasproti nove Mestne hiše. Ljudje si ob toplih in sončnih dnevih prinesejo koce in množično uživajo. Kaj takega pri nas nisem navajena.



Ja, mislim da si zadela lokacijo (nisem pa 100!). A misliš tisti, kjer je je zunaj ob ograji neka tehtnica, kjer se lahko zvagaš? laugh.gif

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#8

  • Guests

Posted 03 May 2008 - 09:35 PM

Crna, hvala tudi tebi!
  • 0

#9 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 May 2008 - 11:17 PM

QUOTE(Coco* @ 3. 5. 2008 - 20:59) View Post

Ja, mislim da si zadela lokacijo (nisem pa 100!). A misliš tisti, kjer je je zunaj ob ograji neka tehtnica, kjer se lahko zvagaš? laugh.gif


Jap, to mislim. biggrin.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 May 2010 - 03:33 PM

Meni ima Avstrija lepa mesta z krasno kulturno-zgodovinsko dediščino, ampak razen Dunaju mestom manjka nek poseben čar, ki dela mesto zanimivo. Recimo Innsbruck ima čudovit stari del mesta, ampak ko sem bila tam je deloval kar nekam mrtvo. Mogoče tudi zato, ker mi Avstrijci zaradi svoje zadrtosti niso najbolj simpatičen narod...

Nekaj mojih utrinkov iz Avstrije...

Dunaj
IPB ImageIPB Image
IPB Image
IPB Image

Innsbruck
IPB Image
IPB ImageIPB Image
  • 0

#11 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30694 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 November 2010 - 11:00 AM

Decembra si ful želim videt Dunaj ali pa Salzburg recimo, šla bi tud na kak organiziran izlet, sam mojga bi zelo težko spravla na bus, pa me zanima, če se splača it recimo na en dan na Dunaj z avtom oops.gif ?
  • 0

#12 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 November 2010 - 11:15 AM

Amm.. tko no. Do Dunaja je cirka 5 ur vožnje. More or less. Jaz sem bila predlani ravno ob takem času, predbožični Dunaj, in se zna še malo zavlečt če je sneg itd.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 November 2010 - 12:26 PM

Komot se da it z avtom, tudi celodevno parkiranje ne pride drago. Velik minus pa je izčrpljujoča vožnja do tja in nazaj; sem enkrat vozila tako, pa sem se zaklela, da nikoli več. down.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 November 2010 - 12:36 PM

Ali pa na vlak!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82450 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 November 2010 - 01:00 PM


^ Ja. Itak, da se splača, pač greš zgodaj zjutraj od doma in prideš pozno zvečer domov. Si sicer zmatran, ampak je vredno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30694 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 November 2010 - 02:21 PM

V bistvu se odločam med busom, kjer pride recimo celodnevni izlet za 2 osebi cca. 70 €, alpa vožnjo z avtom, pa najbrž je pol treba kupit še AT vinjeto, pa plačat parkirnino...?
  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 November 2010 - 05:26 PM

^^ Točno tako.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18

  • Guests

Posted 13 November 2010 - 09:00 PM

QUOTE(_M_ @ 13. 11. 2010 - 11:00) View Post

Decembra si ful želim videt Dunaj ali pa Salzburg recimo, šla bi tud na kak organiziran izlet, sam mojga bi zelo težko spravla na bus, pa me zanima, če se splača it recimo na en dan na Dunaj z avtom oops.gif ?


V zimskem času se skoraj bolj splača videt Salzburg.
Zaj z avtom za en dan na Dunaj je tak tak. Odvisno od kod štartaš pa kaj bi si rada ogledala, ker Dunaj je zelo velik. Ta varianta ti je bolj za kak koncert, če greš, ker drugače kaj dosti ne boš glih videla. Pojdita raje za tri al dva dni v nek hostel in to je to, če že hočeš kaj odnesti od tam. Preveč vsega je tam za en dan. Se ne splača.
  • 0

#19 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 November 2010 - 03:29 PM

^Jaz tudi mislim tako.

Midva sva tudi hotela it samo za 2 dni, ker sem jaz jamrala čez 'tolikokrat sem bila na Dunaju, pa nikoli v tem prazničnem času, dej gremo!", laugh.gif pa sva ugotovila, da se res ne splača, in bova najin izlet podaljšala na 4 dni, pa še to bova 2 dni divjala po muzejih, ki so do 19 leta brezplačni (mogoče skočim še januarja čez vikend, preden dopolnim 19, haha). Za en dan se po moje ne splača, res.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#20

  • Guests

Posted 14 November 2010 - 08:18 PM

Ful dobra odločitev Coco. Uživajta smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users