Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#961 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 August 2019 - 07:30 PM

Ja, še vedno sem pri prvi (Mooncup). Razmišljam, da si bom po porodu enkrat novo privoščila, si res ne predstavljam biti brez. Uporabljam pa tudi jaz zraven še vložek (prve dni običajni, zadnje dni dnevni) kot backup, sploh ponoči recimo. Malo krvi itak po stenah spolzi, ker se skodelica višje 'začepi', težko pa rečem, a gre v tvojem primeru za to ali kaj drugega.

A tampone sicer uporabljaš brez vložka? Meni je šlo najbolj na živce to, ker nisem mogla vnaprej ocenit, katero velikost rabim tisti dan oz. del dneva in je potem šlo ali čez, ali pa je bila odstranitev zelo neprijetna.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#962 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2019 - 07:35 PM

Jaz imam tudi dnevni vlozek, tiste ki se ne cutijo. Pac za vsak slucaj in mi je logicno, sej pri tamponih tudi ni 100% da bojo hlacke ciste.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#963 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2019 - 07:49 PM

Nisem uporabnica tamponov, ker se mi na splošno vstavljanje nečesa upira (je pa pri skodelici drugače, ker ni tistega suhega občutka in ni potrebno toliko pogosto menjat, je pa vseeno prva dva dneva nelagodno, ampak se preživi). 

Moram še pogruntati v čem je pri meni problem, ker sem parkrat preživela brez polivanja, če sem zadosti zgodaj ustavila. Pa nazadnje sem imela precej problemov s skodelico, boleča ustavitev in veliko polivanja zdaj pa imam spet Natu, ki mi je bila veliko bolj všeč. Bom spet poskusila z njo. (čez 8 dni pravi app :D)


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#964 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 August 2019 - 07:59 PM

Poskusi jo vstavit malenkost višje in potem za pecelj potegnit nižje, da res prime vakum. Včasih pomaga tudi, če jo malo zarotiras.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#965 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2019 - 08:42 PM

Hvala, bom poskusila.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#966 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 August 2019 - 01:20 PM

Jaz sem ful zadovoljna, ne vem, zakaj nisem že prej nabavila. Malo sem še sicer nerodna pri vstavljanju, ampak gre vedno boljše. Sem pa imela dnevni vložek tudi jaz.
  • 0

#967 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2019 - 01:31 PM

Vidim, da imam svojo Masmi točno 2 leti v uporabi zdaj. Čeprav je živo roza, se ob robovih malo pozna obarvanost; tko da je definitivno boljše kupit barvno, če katera še razmišlja o nakupu.

Koliko let naj bi skodelica zdržala oz. kdaj je priporočeno menjati?

Dnevne vložke pa nameravam v kratkem kupiti kar pralne.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#968 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 August 2019 - 01:48 PM

Moja je zdaj v uporabi ze vsaj 11 let. Sicer ni vec najlepsa za pogledat, ampak grozno pa spet ne izgleda, pa funkcionira tudi se vedno super. 

 

If you follow our instructions for cleaning and storage, the Mooncup menstrual cup will last for years and years.

If there is any change in the material or shape of your Mooncup, if it splits or becomes sticky, then it will need replacing.

There may be some natural staining over time. This does not mean the Mooncup is no longer hygienic or affect how it works.

If you want to remove the staining, soak the Mooncup in sterilising fluid (used for sterilising baby equipment and available in chemists). Do this for the minimum recommended time, following the manufacturer’s dilution guidelines. Rinse thoroughly with clean water and then you’re ready to use your Mooncup again.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#969 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 August 2019 - 12:25 PM

a je kakšna razlika med njimi?

 

Našla sem v Sanolaborju za 20 eur

V lekarni za 31 eur

MOONCUP Spar pa 30 eur

 

 

prve dva dni imam močnejšo, potem pa precej šibko še par dni. Je kakšna razlika v globini skodelic?

Predvsem pa nekaj, kar bi res "prijelo" … glede na porod verjetno ni dileme, da vzamem največjo :D

 

 

Če je kakšna uporabljala dve različni me predvsem zanima izkušnje s katero ste bile bolj zadovoljne in zakaj


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#970 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 August 2019 - 12:32 PM

Ja, razlike so v sami obliki, velikosti, peclju, cvrstosti, barvi ipd. Na YT imas ogromno enih videov s primerjavami. Jaz sem jo kupila takrat, ko se ni bilo neke hude guzve z razlicnimi izdelki na trgu, tako da nisem rabila kaj dosti premlevat, tako da iz prve roke ne znam svetovat ;)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#971 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 25 August 2019 - 07:50 AM

Meni moja Lunette po full letih še vedno dobro služi. Edino obarvala se je tako, da je pač zdaj malo čudne barve. 

Edino kar sem opazila je, da mi je rob zgoraj počil, kot pač silikon lahko 'poči'.. Ampakk mi zaradi tega nič ne pušča.

 

A so se podražile? Meni se zdi, da je bila takrat na začetku tam okoli 20 eur..


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#972 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2019 - 04:42 PM

Barbarina, tebi je Olivia S dovolj velika? Sem mislila, da po porodu pride v poštev vsaj M. Pa to imajo v Hoferju v redni ponudbi?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#973 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2019 - 05:16 PM

Jaz sem že pisala, da sem na koncu pristala pri uporabi Lunette samo, če sem imela menstruacijo na morju. Je nisem mogla na hitro vstavit in dat ven, tako da potem nisem vztrajala, čeprav bi s časom sigurno postala bolj spretna. In zdaj še vedno vložke uporabljam, ker jih na hitro menjam kjerkoli.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#974 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2019 - 06:31 PM

Škoda, mogoče pa bi z vztrajnostjo zmanevrirala. Jaz opravim v 1min menjavo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#975 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 30 August 2019 - 06:35 PM

Meni zdaj ful ven leze in me zuli, itak imam pa take bolecine prve dni, da ni opcija, da bi imela kaj noter. Potem proti koncu mi pa tudi tale mala cist ok sluzi. Uporablajm vse, tampone, vlozke, skodelico. Prilagajam glede na to kako mocno puscam in kje se nahajam, pa kako vroce je :D
  • 0

#976 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2019 - 06:54 PM

Jaz je tudi iz tega razloga nisem imela pred porodom.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#977 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 August 2019 - 07:01 PM

Jina, nisem vaginalno rodila,tako da mi je dovolj.
Imeli so jo v akcijski ponudbi, jih je pa v našem Hoferju bilo še ful.
  • 0

#978 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2019 - 07:04 PM

Aja, sit, sem pozabila na to. Bom jutri pogledala.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#979 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2019 - 07:27 PM

No, zaradi bolečin prvi dan in nelagodnega občutka, se je meni tudi uporabo, da bi bi si takrat skodelico vstavljala. Drugi dan sem še imela malo močnejšo, preostale dni pa te bolj švoh in se mi je skoraj brezveze zdelo imeti skodelico.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#980 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 August 2019 - 09:27 AM

Sem kupila Masmi skodelico v DM, velikost L.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users