Jump to content


Photo

90-dnevna dieta


  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#301

  • Guests

Posted 24 January 2011 - 12:18 PM

Samo dieta, pri kateri bos lacen, bo vedno temeljila na tem, da ful zmanjsas vnos snovi v telo, telo se na to navadi in ko nehas z dieto in vnos spet spravis na normalnega (tolk, da pac nisi vec lacen), telo to dojema kot prevec, ker se je navadlo na prejsnjo kolicino, zato ti grejo pol kile ponavadi ful hitro nazaj. Men se to nekak ne zdi ucinkovito na dolgi rok.

Kk zgledas lahko recem samo po parih slikah, kjer je videt, da si fejst suha, ja. smile.gif Ampak mam par prijatlc, ki so tudi tam-tam po postavi, pa kr dost jejo (sreca, pac), tako da ni nujno, da si lacen, ce si suh. smile.gif
  • 0

#302 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82771 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2011 - 12:24 PM


Nisem mislila konstantno, ampak od enega do drugega obroka pač moraš biti vsaj malo lačen, če ne kalorij od prejšnjega obroka nisi porabil, ane.

Hecala sem se. Jem normalno, rekreiram se (skoraj) nič.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#303 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6706 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 24 January 2011 - 12:25 PM

Izabela, naj te potolažim, jaz sem tudi mela večkrat namen poskusit, pa se je vedno končalo pri tem stradanju do 12 laugh.gif Jaz ni šans, da zdržim.
Pa tudi to mi ni ravno fer no, jaz vstajam med 5 in 6, kar je konkretna razlika, če vstaneš ob 9-10.

Imam pa približno 10kg za zgubit, da bi prišla na "normalno" težo, za kar sploh nisem več prepričana, da si jo tako zelo želim, če upoštevam, čemu vse bi se mogla odreči na dnevni ravni. Jebeš, pač rada jem. Pa to ne pomeni, da vsak dan spraznim vrečko čipsa, jem dunajca (pohanega sploh ne jem, niti pomfrija in podobno), v glavnem z manjšimi prekrški se prehranjujem normalno, "zdravo"?!

Se pa strinjam z Jino, vse je v glavi, jaz sem tudi nekoč bila takšna, tudi če mi je krulilo v želodcu in sem bila do 15ih na eni jabolki sem pač bila, pa sem bila srečna s 45 kilogrami in joški kot dva sprhneta krompirja (po besedah fanta laugh.gif )? Takrat najbrž ja, sedaj pa ne bi bila.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#304

  • Guests

Posted 24 January 2011 - 12:42 PM

Meni tudi ne znese, da bi pojedla dva sadeza za zajtrk ob sedmih in potem pet ur nic. Halo??? Samo sem brala malo forum od te diete, pa nihce ne je tako. Sadje menjajo tudi z zelenjavo, pa oreske zraven, recimo.

Pa tudi to je hecno - banane so, tako kot je rekla Jina, ful bolj kaloricne, in ce pojes dve, bo nekaj casa drzalo, ce pojes pa dve mandarini, je pa tako kot da bi sam sebe zafrkaval. smile.gif

Mah, bomo vidli. Ne bom vec jamrala za vsak dan posebej, bom rajsi cez en teden povedla, kako se drzim. smile.gif

Ancka - nikjer nisem prebrala tega, da lahko do 12h samo dva sadeza, pise pac dva za zajtrk in potem do 12h samo sadje. Ce pa gresim, pol pac... slab zacetek, dober konec. biggrin.gif
  • 0

#305 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25750 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 12:59 PM

ej ti kar greši - bo šlo počasneje dol...ampak bo dlje obstalo smile.gif

Aja Eli...jst ob 5h vstajam wink.gif
  • 0

#306 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 01:06 PM

Banane sploh niso tako blazno kalorične, lol, ena srednja banana ima glih okoli 100 kalorij. Mislim, so kalorične, če jih primerjaš z nevem, korenjem, ampak še vedno so med manj kaloričnimi sortami hrane za moje pojme.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#307

  • Guests

Posted 24 January 2011 - 01:08 PM

Kaloricne so, ce jih primerjas z ostalim sadjem. Pa dala si slab primer - korenje je tudi kaloricno, v primerjavi z ostalo zelenjavo. biggrin.gif

Jaz imam sicer oboje dvoje zelo rada. smile.gif
  • 0

#308 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25750 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 01:10 PM

jaz sem po 1 banani bolj lačna, kot po 1 mandarini (čudeži krvne skupine AB biggrin.gif )
  • 0

#309 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 01:11 PM

Joj, pri sadju, ki je dop, pa res ne boste gledale na kalorije biggrin.gif jaz, če mi zapaše čokolada, piškot, raje pojem banano in je volk sit ter koza cela!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#310

  • Guests

Posted 24 January 2011 - 01:11 PM

Ancka laugh.gif

Princeska, zame bolj kaloricno kot je, boljse je. smile.gif
  • 0

#311 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 01:12 PM

Ma dobro, spet, en korenček ima kolko, 30 kalorij? Ne glede na to, kako obračaš, je to pač manj kaloričen kot hrane, in se je bolj za sekirat zaradi česa drugega kot zaradi korenja in banan, samo to sem hotla povedat.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#312 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 01:13 PM

Sej zato pa izabela, ne se striktno držat te diete, ampak mej nek okvir in eksperimentiraj znotraj njega. Na splošno sem proti ločevalni dieti, ampak okej, če si naredimo neke normalne meje, recimo.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#313

  • Guests

Posted 24 January 2011 - 01:15 PM

Tocno. jaz sem proti restriktivnim dietam, tako da si puscam svobodo. Kam pa pridemo brez svobode? smile.gif

Mimogrede, ti si se normalno prehranjevala, ko si hujsala?
  • 0

#314 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6706 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 24 January 2011 - 01:21 PM

Jaz pa banan sploh ne morem jest.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#315 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 24 January 2011 - 01:26 PM

Meni pa ravno pašejo zadnje čase, prej jih nikoli nisem ravno dosti marala. Se mi zdi pa to kompliciranje okoli kaloričnosti banan pretirano.
  • 0

#316 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82771 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2011 - 01:49 PM


^ Saj se ne gre samo za kalorije; imajo ogromno sladkorja, minimalno vlaknin, pa nekatere zapirajo (prebave vsekakor ne pospešijo, kot npr. jabolka itd.). Vsekakor se mi dve banani za zajtrk zdita več kot dovolj.

QUOTE(Eli @ 24. 1. 2011 - 13:21) View Post

Jaz pa banan sploh ne morem jest.

Tudi jaz ne, prav obrača se mi ob njih.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#317 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 24 January 2011 - 01:52 PM

No saj za pretiravat tako ni; tudi jaz mislim, da sta 2 banani popolnoma dovolj, ampak odrekat se jim zato, ker so "kalorične", se mi pa tudi zdi odvečno. Še posebej, če človeka nasitijo (kar marsikoga, veliko bolj kot npr. jabolka).
  • 0

#318 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 01:56 PM

Mene sicer jabolka bolj nasitijo kot banane, ampak se mi zdi enostavno smešno, da imajo banane nek sloves blazno kalorične hrane - recimo za novo leto sem jaz za zajtrk vzela banano, pa sta mi dve punci prijavli, da to je pa ful kalorično, vsaka s svojo skodelo riža pred sabo, LOL. Itak pa ne gre z nobeno stvarjo pretiravat.

Veste kakšne luškane mičkene bananice imajo tle na Japonskem wub.gif

  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#319 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2011 - 02:00 PM

QUOTE(izabela @ 24. 1. 2011 - 13:15) View Post



Mimogrede, ti si se normalno prehranjevala, ko si hujsala?


Ja smile.gif nobene diete.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#320 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 24 January 2011 - 02:02 PM

QUOTE(Hevea @ 24. 1. 2011 - 13:56) View Post

se mi zdi enostavno smešno, da imajo banane nek sloves blazno kalorične hrane



Se strinjam.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users