Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#421 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 11 January 2024 - 11:41 AM

Saj to sem že jaz razlagala pred časom ja. 


  • 0

#422 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2024 - 06:14 PM

Olivija, mami si je revmatoidni artritis čisto umirila s prehrano (izločila je belo moko, sladkor). Nekaj časa (leto, dve) se je tega striktno držala, da se je vnetje v telesu umirilo, sedaj pa lahko spet je vse (zmerno, seveda). Nekaj let so ji določeni sklepi (prsti na rokah predvsem) otekali (in boleli) ob okužbah (viroze), je blažila z glinenimi obkladki. Zadnja leta je mir, tudi gibljivost sklepov je na tak način ohranila. Opisujem pa obdobje (od začetka bolezni do danes) cca 30 let.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#423 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 11 January 2024 - 06:42 PM

Imam tudi na sumu, ja, da bi spremenjena in prilagojena prehrana pomagala. Hvala za vpogled!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#424 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2024 - 06:57 PM

Ona se je držala ene knjige na začetku (lahko pobrskam), dokler si ni vzpostavila rutine. Ko se je vnetje umirilo (govorim o mesecih in letih), je postopoma dodajala nazaj “običajno” procesirano hrano in ugotavljala, kaj lahko, česa ne. Npr. vem, da je večkrat poskusila s pico in ker so jo potem en teden boleli sklepi, jo je dala še za en čas na stran.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#425 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 11 January 2024 - 07:07 PM

Jap. Gluten, sladkor, mleko. Pa prebavni encimi. Ene punce se spomnim. Vcasih je tudi blog pisala. Cisto v poden so ji sli ti vnetni parametri. Seveda se ob tem lahko pojavijo drugi problemi, tako da ne vem, ce je pametno cisto izlocit, omejit pa najbrz. Recimo od bratranca mega alergicna deklica (orescki, gluten, mleko, jajca) ima hudo pomanjkanje kalcija in cinka.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#426 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2024 - 07:18 PM

Po pameti glede hranil, se razume. Če se prav spomnim, je mami nekaj časa jedla samo surovo hrano (zna biti, da ravno zaradi encimov, sem že pozabila), ampak je potem morala preiti na delno kuhano, ker ji je začel nagajati želodec (ima že sicer občutljivega).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#427 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 January 2024 - 09:30 AM

Ja, prosim, ce se spomni naslova knjige, da si preberem.
Pri meni je verjetno kombinacija materinstva, skrbi, malo nenaspanosti, predvsem pa res te moje nonstopne sekirancije okoli kaj je bilo in kaj se bo in mal negotovost trenutno glede sluzbe za naprej. Mislim, da to pri meni terja najvecji davek, tak obcutek imam. Prehrana pa spotencira vnetni proces. To, da spim prekinjeno, pa tud glih ne pomaga. Pa da hujsam, in gre tisto, kar se je nakopicilo v telesu toksicnega ven, tud ne. Ni namerno hujsanje, vec kot tolk, kot zdej pojem, ne morem, pob je se vedno polno dojen, sej bo kmalu zacel dobivat drugo hrano, pa se bo upam da malo znormaliziralo vse skup.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#428 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 January 2024 - 12:11 PM

Menda je velik problem, ki prispeva k podaljšanju čakalnih vrst tudi to, da se ljudje ne pojavijo na termin in niti nič ne sporočijo. :butl: Ne bi verjela, če mi dve prijateljici, ki delata v zdravstvu, ne bi potrdili, smo se ravno zadnjič pogovarjali v družbi. Menda pa ne morejo nekoga drugega last minute naročiti, ker imajo tega prvega že v sistemu, nekaj takega, in potem tam čakajo in pacienta ni, nekoga drugega, ki živi v neposredni bližini in bi se lahko pojavil v ustanovi v zelo kratkem času, pa ne smejo vzeti. :butl: Jaz pa sem se zadnjič čudila, ker so me klicali iz ambulante, da preverijo, če pridem, itak da pridem, če že mesece čakam na to, halo, če bi pa slučajno zbolela, bi pa tudi sporočila. Ampak očitno smo taki v manjšini.

Folk je itak čudn, ampak pol pa naj preverjajo al kaj. Kar sem jaz zdaj bila so ti poslali SMS ali celo klicali, če prideš na termin. Ne pa da zdaj kličem za okulista, pa mi reče da naročajo za maj 2025.  :butl:  Mislim, pač kdo je tu nor. 

 

Mi je pa jako zanimivo, koliko se po menijih govori o nedopustnih čakalnih dobah in kako bi se to rešilo, pa kaki denarji se bodo dali za skrajševanje čakalnih dob. Čeprav meni še vedno ni jasno na kak način bi se nja pol to skrajšale dobe. O praksi iz Hrvaške, ki je uspela skrajšat čakalne dobe, pa je bil samo en mali članek. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#429 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2024 - 12:59 PM

Pri nas, ce ne odpoves 24 ur vnaprej termina, placas kot da bi bil tam na pregledu. Ce imas zavarovanje s franšizo, kot vecina zdravih odraslih, pol seveda raje odpoves vnaprej, kot da bi placeval za bv.
  • 0

#430 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2024 - 01:09 PM

Jaz bi jim zaračunala pregled, če ga ne odpovejo. Kot, da bi bili brez zavarovanja.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#431 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 January 2024 - 01:34 PM

Ja, Tasika, saj v tem je problem, skoraj povsod pošiljajo opomnike (jaz pred vsakim pregledom dobim VEČ opomnikov na mejl in sms, zadnji sms mislim da pride 24h pred pregledom, ponekod celo še en tudi na dan pregleda, odvisno od ustanove), pa se kljub temu najde ogromno ljudi, ki se na to požvižga. In to, da sestre v preobilici dela, ki ga imajo, morajo klicati okoli in z vsakim pacientom preveriti, če bo res prišel na pregled, je (pardon my French) absolutno idiotsko.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#432 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 12 January 2024 - 01:37 PM

Ja pa zdaj zaradi stavke me klicarimo in odpovedujemo napovedane sprejeme, sramotno. Se mi zdi na tem mestu,da ce ze furamo.administracijo ki bajdvej niti nase delo ni,bi lahko vsaj svoje izpade same utemeljevali pacientom.
  • 0

#433 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 January 2024 - 04:05 PM

Pri nas, ce ne odpoves 24 ur vnaprej termina, placas kot da bi bil tam na pregledu. Ce imas zavarovanje s franšizo, kot vecina zdravih odraslih, pol seveda raje odpoves vnaprej, kot da bi placeval za bv.

 

Pri nas tudi, za ene stvari celo 48 ur. Kar je vcasih malo zoprno, ker otrok ti pac ne pove par dni vnaprej, da bo tocno takrat in takrat zbolel, ampak k sreci tega se nismo izkusili.  


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#434 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 January 2024 - 05:26 PM

Nam se je k sreči samo enkrat zgodilo, pa še v tem primeru si po neprespani in pobruhani noči nisem ob 6h upala iti spat, da ne bi zakomirala, ker sem ob 7.00 hotela klicati, da sporočim, da nas zaradi bolezni žal ne bo. Očitno bi se mi moralo fučkati. :butl:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#435 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2024 - 10:39 PM

Olivija: https://www.zalozba-...ASAAEgLqE_D_BwE

Ja, vse našteto ti zagotovo ni v pomoč. Upam, da si boš lahko pomagala.

Glede čakalnih dob pa … žal je izgleda tako, da nekatere zmakneš samo, če jih udariš po žepu, ne vem, zakaj pri nas ne uvedejo tega sistema.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#436 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2024 - 07:17 AM

 
Pri nas tudi, za ene stvari celo 48 ur. Kar je vcasih malo zoprno, ker otrok ti pac ne pove par dni vnaprej, da bo tocno takrat in takrat zbolel, ampak k sreci tega se nismo izkusili.  

Meni so enkrat sli na roko, ko sem ponoci zakuhala in zjutraj javila, da me ne bo. Drugace pa kar pridno zaracunavajo, kar se mi zdi prav.
  • 0

#437 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 January 2024 - 07:48 AM

Ja pa zdaj zaradi stavke me klicarimo in odpovedujemo napovedane sprejeme, sramotno. Se mi zdi na tem mestu,da ce ze furamo.administracijo ki bajdvej niti nase delo ni,bi lahko vsaj svoje izpade same utemeljevali pacientom.

tole pa sploh ni za komentirat :(


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#438 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 January 2024 - 07:55 AM

Glede čakalnih dob pa … žal je izgleda tako, da nekatere zmakneš samo, če jih udariš po žepu, ne vem, zakaj pri nas ne uvedejo tega sistema.

Jap, zaračunat za take stvari, pa bi se hitro ta neresnost zaključila. 

 

Mi je jasno, da imajo sestre preveč dela in ne utegnejo vedno še klicarit folk ali bo prišel na termin ali ne. Ma bi se to verjetno dalo za določen čas premostiti s študenti, da bi preklicali in prevetrili sezname. Finančno bi bilo najbrž precej manj, kot pa milijoni, ki so se metali, efekta pa tako nobenega, ker se je s tem denarjem samo mešetarilo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#439 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 29 January 2024 - 09:01 AM

Mi morda katera zna dat kak nasvet kaj bi to lahko bilo...
Ta kost, oziroma hrustanec, ki je adamovo jabolko pri moskih, pri zenskah pa pac ne vem kaj je :lol:
Levoo na njej me boli, obcasno ob poziranju hrane, obcutek je kot da bi imela cmok. Se pravi cisto levi spodnji rob tega, na otip je bolece pa pri dolocenem poziranju, nisen se ugotovila kaksnem, ce samo slino poziram me ne boli, ce pojem trso hrano pa ja, v kombinaciji z vodo pa je ok.
Tudi pri kasljanju zaboli. To se je pojavilo vceraj, ceprav imam v glavi da mi bolecina ni popolnoma neznana. Bom dodala se slikico kje. Zdaj me pa tud psihicno se dodatno to iritira, ker mislim na to, posledicno se mi tvori manj sline in nasplosno tezje poziram ker me skrbi kaj je. Je pa to zdaj dva dni...


6eRpxHA0_o.png
  • 0
 

#440 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 March 2024 - 07:24 AM

Mojemu je kar na enkrat začela kri iz nosa tečt ... ko se samo narahlo usekne, nikoli ne ve ali bo spet "poplava" ali ne. To ima zdaj zadnji mesec, prej pa nikoli. Pa ni bil prehlajen oz da bi si veliko nos brisal.

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo oz. kako preprečit. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





6 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 2 anonymous users


    Coco*