Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#981 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2019 - 12:41 PM

Porocaj
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#982 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 August 2019 - 01:33 PM

Bom že danes probala.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#983 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 August 2019 - 10:52 PM

Moram poročat, da mi je po prvi uporabi super! Nobenih problemov nisem imela z vstavljanjem, tudi ven sem jo komot dobila. Nič mi ni puščala pa sem jo imela vstavljeno prvi dan menstruacije (po porodu imam zaenkrat veliko močnejšo) od zgodnjega popoldneva do poznega večera, občutek kot da je ni. Velikost je prava, nikamor mi ni lezla. Še dobro, da sem jo kupila pred morjem, sem imela malo zadržka zaradi tega, ker sem mislila, da se bom dlje časa navajala nanjo. Odločala sem se med Natù in Masmi pa sem izbrala slednjo zaradi barve. Je živo roza, tako da se obarvanost ne bo toliko poznala, kot bi se na prozorni. Obstaja v treh velikostih, L je za tiste po porodu.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#984 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2019 - 09:34 AM

Ja, barva kamuflira. Super! :thumbup: Jaz imam tudi to in sem nadzadovoljna.

Sem pa pred časom vprašala eno ginekologinjo predavateljico glede stališča o skodelicah. Je trdila, da ni dobro, da se kri zadržuje v telesu in da je najboljše uporabljat vložke. Jaz se nisem šla prepirat z njo, a moj kratek pregled znanstvene literaturo na to temo sicer ni pokazal nobenih dokazov, da bi skodelice imele kakršen koli neg. vpliv. Verjetno so samo previdni, zaradi uporabe tamponov in možnega pojava toxičnega šok sindroma.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#985 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 September 2019 - 09:57 AM

Vsake toliko je kaj slišat glede določenih položajev pri jogi ipd, ampak ok, tudi če bi bil to problem, jo pač pred treningom spraznis in je. V pozi, ko imaš medenico nad glavo, ti pa tudi vložek ne pomaga pri vpijanju krvi :D

TSS naj bi bil po mojem spominu predvsem povezan s tem, da suhi tamponi poškodujejo sluznico, ko drgnejo ob stene pri vstavitvi/odstranitvi (pa ob predolgi uporabi). S tega vidika so skodelice precej bolj fajn zaradi materiala, iz katerega so narejene, in njegovih lastnosti (niso ravno idealno gojišče za bakterije+fajn se jih da sterilizirat).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#986 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2019 - 12:33 PM

Meni je G razložila, da pri tistih, ki imajo maternični vložek, lahko vrvica, namenjena odstranitvi MV, leži v krvi, katero zadržuje skodelica in lahko morebiten infekt lažje "pripleza" do maternice.
Na splošno je mnenja, da ima nožnica "samočistilno" funkcijo in naj tekočin, ki iztekajo, ne bi zadrževali notri, ampak jih ulovili, ko pridejo ven... Torej vložki.
  • 0

#987 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 September 2019 - 09:21 AM

Sem prehitro napisala, od prve noci naprej mi vsakic pusca. :/ Lahko da ker imam tako mocno, ampak mislim, da ne bi smela. Mi lahko katera pove, kje ga biksam? Imam obcutek, da je prevelika in se ne odpre cisto, malo se zguba in potem tam mimo tece. Vcasih je samo kaksna kapljica, vcasih pa za skoraj cel dnevni vlozek. Ker se takoj naredi mocen vakuum, jo potem tezko popravim.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#988 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 02 September 2019 - 10:46 AM

Jina, včeraj slučajno naletela, če je kaj v pomoč:

https://m.youtube.co...eature=youtu.be
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#989 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14739 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 02 September 2019 - 10:49 AM

Meni je tudi na začetku pogosto spuščala, po določenem obdobju se je pa unesla in mi služila... Pa je nisem nič drugače uporabljala, kot prej. Morda sem jo bolj globoko not potisnila? 

 

Mi pa v morju pride voda not, pa jo moram praznit. Spusti ne, samo napolni se z vodo, kaka 2 cm.. Ful butasto in nepraktično. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#990 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 September 2019 - 05:04 PM

Sem pogledala video, koliko jih ima. :o Priznam, da ce z eno ne bi bila zadovoljna, druge niti ne bi kupovala. Se mi zdi, da je Masmi bolj kompaktna kot ne, ampak nimam primerjave.
Danes je tretji dan pa sem imela ze parkrat vlozek tako krvav, kot pred porodom brez skodelice. V cca. 3h jo moram spraznit, v 6 bi se mi pa pomoje cela nafilala. Noro, sploh nisem navajena tako mocne. :/
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#991 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 September 2019 - 08:55 AM

Sem jo probala dat visje in mi ni vec puscala. Lahko da tudi zato, ker sem proti koncu.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#992 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2019 - 06:58 PM

Jaz tudi poročam, da je bilo kar ok. Sicer sem bila precej iz vaje z ustavljanjem, ampak je kar šlo in brez bolečin. Mi je pa tista dva dni, ko imam močno seveda ogromno mimo teklo tako, da sem vseeno imela večje vložke in sem jih morala vseeno pogosto menjat (kljub temu da cup ni bila polna). Ostale dni je bilo udobno in ok ter samo kakšna kaplja mimo. Bom še poskušala v prihodnosti, če je res kaj fora z ustavljanjem, sem pa v teh dneh oboje probala (bolj notri in manj ) tako, da ne vem, če lahko sploh kaj naredim glede tega puščanja mimo. Jo bom še naprej uporabljala me pa vseeno malo moti, da ji ne morem popolnoma zaupati in moram še vseeno nositi vložke.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#993 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14739 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 September 2019 - 07:30 PM

To je res hecno.. Meni je na začetku tudi konstantno puščala, po par mesecih/morda celo letih uporabe se zdaj lahko 100% zanesem nanjo. A je kaka fora v materialu, da postane toliko bolj 'voljan' in se prilagodi obliki? 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#994 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 04 September 2019 - 03:22 PM

Ne vem v čem je težava, ker jaz sem bila ob nakupu kar nekaj časa zadovoljna (kakšno leto pa pol) in mi ni veliko puščala. Bom še vztrajala. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#995 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 November 2019 - 05:36 PM

Zdaj je tretji mesec, odkar uporabljam menstrualno skodelico in mislim, da sem jo končno naštudirala, da mi ne pušča oz. pušča minimalno, toliko da bi lahko imela podložen en dnevni vložek na dan. Prej mi je puščala toliko, da sem si morala ta velik vložek redno menjati in je bilo skoraj vseeno, če imam skodelico vstavljeno ali ne. Zlagala sem jo v C-obliko, zdaj jo pa na ta način:

 

Tulip-Fold.jpg

 

Mogoče še kateri pride prav.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#996 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2019 - 06:46 PM

Jaz jo zlagam v C pa je večinoma ok, se pa pozna, če se mi mudi in sem bolj malomarna pri zlaganju/vstavljanju, da bo prej spustila, tko da samo tehniko je treba naštudirat
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#997 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2019 - 10:21 AM

Dobila sem dve Lali Cup skodelici, velikost L in S. Če bi katera imela, podarim.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#998 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 19 April 2020 - 09:44 AM

Ste še vedno zadovoljne s skodelicami? Razmišljam o nakupu, gledam ravno to Lali Cup, ki jo omenja Marmelada. Jo ima katera in lahko poda mnenje?  :)


  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#999 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14739 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 April 2020 - 10:06 AM

Jaz sem zadovoljna uporabnica Lunette skodelice. Lahko samo priporočim, če imaš možnost, izberi barvno različico, ker se transparentna kljub prekuhavanju in čiščenju obarva. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1000 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 20 April 2020 - 07:28 PM

Hvala za mnenje Olivija :) barvo bom pa najverjetneje izbrala črno  :D


  • 0
Never be embarrassed about something you like.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users