Jump to content


Photo

Duhovna inteligenca


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 07 April 2004 - 07:13 AM

Naj mi prosim kdo razjasni ali drži da se razlikujemo tudi glede na duhovno inteligenco. Nekateri so bolj drugi pa manj dojemljivi in sposobni razumevanja duhovnega sveta.

lp
Damjan
  • 0

#2 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 07 April 2004 - 08:14 AM

Res je... stopnja duhovnega razvoja je dejansko pomembna... to vem iz svojih lastnih izkušenj, ko zdravim z Energijami... Nekdo me bistveno drugače čuti, kot nekdo drug.. Recimo vegertarjanci so ljudje, ki imajo zelo razvit duhovni čut, saj meso dejansko povzroča agresijo... Veliko pa je tudi odvisno do nas samih, se pravi od dela na sebi.. Če znamo prisluhniti notranjim čutom.. Otroci recimo od svojega rojstva pa do četrtega leta vidijo Angele in pa auro... ker so še neobremenjeni... Takoj ko se pa dejansko začne vzgoja, pa ta sposobmnost prične izginjat... Dostikrat se ta sposobnost vrne tudi v obdobju pubertete, ali pa takrat ko smo zaljubljeni, saj hormoni delajo drugače... Moram tudi povedat, da je razvojna stopnja duhovnosti tudi odvisna od okolja kjer vsak posameznik živi... Tudi dva nista enaka, kot tudi geni pri dveh ljudeh ne... imam sestro dvojčico, pa sva kot noč in dan... Vsaka je šla po svoji poti... Jaz sem recimo imam že od malega določene sposobnosti, kot je jasnovidnost, ona ne.. torej.. je spet odvisno tudi od stopnje duše, ki pride v telo, ali si je nabrala dovolj izkušenj in kaj se še mora, da si nabere v tej reinkarnaciji...
Toliko o tem... Upam, da sem vsaj delno razložila pomen, Damjan..

Pozdravček,

Vilma
  • 0

#3 Guest_Tina_*

Guest_Tina_*
  • Guests

Posted 07 April 2004 - 08:35 AM

Se strinajm o tem, da je vse skupaj odvisno od nas samih, koliko delamo na sebi, in koliko smo odprti do novih spoznanj.
Je pa tudi odvisno od tega, kakšna je naloga naše duše na zemlji, oz kakšno pot smo si kot duša zastavili v tem življenju.
Včasih primerjam svoje življenje s hojo po stopnicah. Vedno me spremljajo. In če hočem na cilj, se morem povzpeti po stopnicah.
Ali pa mogoče z ovirami na cesti, s prehitevanjem avtomobilov, vedno je na poti kaka ovira, samo skoznjo je treba. Pridemo pa zagotovo mimo.

"Ko je učenec pripravljen, učitelj pride".

LP! ;) rolleyes.gif
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 07 April 2004 - 08:05 PM

hmmmmm.......IPB Image
Nevem no...jaz tukaj marsikaj nerazumem....je pa res da sm dotaln lajik pri vsem skupaj in se niti malo nespoznam...ampak vseeno...
Je res človek agresivn ker je meso?
Res otrok vidi angele?
Ljubezen ...povzroča neka stanja?....kaj to sploh je ljubezen?
Se res da čez vsako overo v življenju?
jaja...vem izpadla bom kakor mali otrok...ampak me res zanima!
Hvala vam za razumevanje!!!



IPB Image
kim
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 08 April 2004 - 08:22 AM

Hej Kim, to temo sem odprl zato, ker poznam kar nekaj ljudi, ki jim duhovnost, taka ali drugacna, v zivljenju pomeni ogromno. Se sam sem sel cisto iz firbca pogledat kaj pocnejo in sem cakal... in cakal... da se mene lopne po glavi... Pa sem obupal in ugotovil da vsi pac nismo za vse, tudi za klicanje duhov, polaganje rok ali pa za izlitje sv. Duha pri franciskanih v Ljubljani potrebujes dolocene danosti, ki jih pac nimamo vsi. smile.gif

lp
Damjan
  • 0

#6 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 08 April 2004 - 09:57 AM

[quote="Kim"]hmmmmm.......IPB Image
Nevem no...jaz tukaj marsikaj nerazumem....je pa res da sm dotaln lajik pri vsem skupaj in se niti malo nespoznam...ampak vseeno...
Je res človek agresivn ker je meso?
Res otrok vidi angele?
Ljubezen ...povzroča neka stanja?....kaj to sploh je ljubezen?
Se res da čez vsako overo v življenju?
jaja...vem izpadla bom kakor mali otrok...ampak me res zanima!
Hvala vam za razumevanje!!!
IPB Image


Vsak človek, je osebnost zase... vsak ima svojo nalogo... In namen tega življenja na Zemlji je, da se duša nečesa nauči... Prehodi skozi človekovega obdobja rasti imajo namen.. nabiranja izkušenj. Če otrok vidi Angele, jih zato, ker je njegova duša in um "čist" še ni obremenjen s stvarmi, kot jih je odrasla oseba. Vsega se da naučiti.. torej tudi "gledanja" v dušo... Pomeni le, da smo se pripravljeni soočiti sami s seboj, da znamo "videti" tisto, kar je očem nevidno... In prvi korak, da dojamemo tisto, je predvsem Ljubezen do sebe.. Ta lahko potem tudi daje in sprejema...
Ljubezen je čustvo sprejemanja in dajanja.. In ne samo to, da znamo ponuditi ljubljeni osebi svoje srce, svoje telo in dušo, pač pa, da znamo osebo sprejemat taka kot je.. Skozi učenje na lastnih napakah, ali znamo ljubljeno osebo zadržati, ne da bi se počutili ogroženo, je tudi možnost, da to dosežemo. Napačno je ramišljati, da nekoga ljubimo, pa ga želimo po vsej meri spremenit, tako kot nam paše.. To je zrelostni izpit in preiskušnja naše trdnosti.. ljubezni do sebe in do osebe s katero živimo...Torej, ljubimo, da lahko ljubimo sebe in druge;)

pozdravček,

Vilma
  • 0

#7 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 09 April 2004 - 01:14 PM

rolleyes.gif hm...sm ugotovila da obstajata dve možnosti....al sm bla kot otrok že od vsega začetka zaforstrirana in nikol nism mela čiste duše! rolleyes.gif ...hmmmmm.......

al pa...mah kaj nej rečem...neverjamem u to!
Otrok more met starše verske fanatike pa zlooooooooooo bujno domišljijo da lahko vidi angele... rolleyes.gif
k ameriški mulci k majo vsi namišlene prjatle

Vilma sorry...nč osebnga nemislm, saj veš da zelo rada klepetam s tabo!...ampak...mene je bl težko prepričat...pa tud unim vsem k so verni se opravičujem za tale post!
Hvala za razumevanje
lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#8 Guest_Tina_*

Guest_Tina_*
  • Guests

Posted 09 April 2004 - 06:09 PM

Jaz pa pravim, da je vsak upravičen do svojega osebnega mnenja.
In vsi živimo po nekih načelih, vrednotah, ki so nam v večini privzgojene.

Zato Damjan, vse ima svoj namen. In če iščeš, tudi najdeš!

Kimi, veš, da te noben ne bo prepričeval. Saj nismo za to pristojni.
Tvoje mnenje je dobrodošlo! ;)

Lep pozdrav! ;) rolleyes.gif
  • 0

#9 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 09 April 2004 - 07:13 PM

oops.gif
sej nočem, da me prepričujete...pa tudi jaz nočem nobenemu pameti solit..ampak prašam...ker me zanima...res je vsak ma svoje mnenje in to cenim!
Sam nočem da me kdo zasovraži...kader pokažem svoje nasprotno mišljenje al pa lajičnost rolleyes.gif



IPB Image kim
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#10 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 09 April 2004 - 07:43 PM

Ljuba Kim... nič ni narobe, da poveš svoje mnenje.. in to je Tvoja temeljna pravica, da stojiš za tistim, kar rečeš, enako velja tudi zame, pa tudi za druge.. Vsak ima pravico do svojega mnenja... laugh.gif

Ampak želim Ti obrazložit neki... (torej, bom zagovarjala svoje stališče 8) wink.gif ) Angeli niso to, kar so jih risali slikarji, v Starem veku, ampak so Energije, od Zlate Svetlobe, do Modre Svetlobe... Predvsem se pojavljajo v meditaciji, lahko pa tudi prevzemejo obliko človeka, toda brez kril wink.gif zatorej, ti ni treba biti verski fanatik.. (ker jaz tudi nisem, pa zdravim s pomočjo Angelov in Svetlobe )... Vsak verjame v Svojega Boga, a ni pomembno, kakšen je in kje je... Zame je to v mojem srcu, po njem se tudi dostikrat ravnam... pač prisluhnem svojim občutkom, svojim videnjem... enako tudi ti:)

Želim Ti in vsem ostalim, prelepe praznike, da bi minili predvsem v miru in harmoniji ob ljudeh, ki jih imamo radi:)

Pozdravček

Vilma
  • 0

#11 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 09 April 2004 - 09:50 PM

Vilma hvala da si se potrudla zame...in seveda če verjameš u to zagovarjaj....ampak vseeno...

ma dobro...kaj moja duša res ni bila nikoli tko "čista"???????? IPB Image rolleyes.gif

lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#12 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 09 April 2004 - 10:20 PM

Tvoja duša je čista wink.gif Samo probaj se najprej sprejemat, tako kot si wink.gif si krasna punca in duša v tebi se kljub temu dobro počuti wink.gif Vendar si zapomni - Lahko si srečna, če želiš, lahko si tudi bogata, če želiš, lahko pa tudi nesrečna, če želiš - imaš Svobodno voljo wink.gif na katero lahko samo ti vplivaš laugh.gif

Pozravček

Vilma tongue.gif
  • 0

#13 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 09 April 2004 - 11:13 PM

ma na zdej mam šele kup vprašanj.......jao...sm zahtevna ane...IPB Image


rolleyes.gif
lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#14 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 10 April 2004 - 07:54 AM

[quote="Kim"]ma na zdej mam šele kup vprašanj.......jao...sm zahtevna ane...IPB Image


rolleyes.gif
lp,
kim

Vprašaj, poskusila, ti bom odgovoriti, čimbolj v jasnem jeziku wink.gif

Pozdravček,

Vilma
  • 0

#15 giti

giti

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 14 April 2004 - 08:54 PM

damjan : res je, ljudje se razlikujemo po duhovni intiligenci (hvala ti za tale izraz, dobr si se spomnil)...od česa je stopnja razvitosti odvisna ne vem...mislim pa da izhaja iz koncepte prejšnih življenj...
kako jo razvijaš oz. začutiš...prepusti se in odloči se kaj se ti zdi verjetno, začuti resnico... več ti ne znam povedat

vilma: ko sem bila majhna nisem videla angleov, danes jih čutim, meditiram nikoli, začutim jih kadarkoli, kjerkoli...zbirajo oni in pa seveda kadar jih sam ''pokličem''...kako jih pokličem? spomnim se nanje in so tu... hecno tud tega ne znam razložit
mislim pa da se tega ne da naučiti...kaj o tem meniš ti?

kim: če si ti naša kim, potem imam odgovor zate: videla sem te 1x, začutila sem te negativno in polno frustracij ter ljubosumja...žal...začutila pa sem tudi, da se v tebi skriva dobro...prosim sprejmi moj komentar in nasvet dobrohotno: oddajaj smeh, prijaznost, rada se imej in svet te bo imel rad ob sebi...predvsem pa vedi: lepota je v notranjosti človeka ne v zunanjosti...ne stremi za ideali današnje družbe, ideal je nasmeh in iskrica v očeh...ena iskrica zaneti plamene velikih razsežnosti...
angeli pa te bodo poiskali, ko boš pripravljena...tvoje razmišljanje je trenutno še preveč fizikalno...mogoce pomoč: tudi elektrike ne vidiš, pa...

pa plis ne vzet nicesar napisanega za slabo...samo razmišljanje, čutenje in resnica vodita naprej...
  • 0

#16 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 14 April 2004 - 09:16 PM

Draga, Giti...

Veseli me, ker se znaš poglabljat vase... Pomeni, da je tudi tvoj duhovni nivo, precej na visokem smile.gif ...

Jaz imam sicer tisti globoki stik s Angeli ravno v meditaciji, vendar si Angela, lahko prikličeš kadarkoli... Najbolj pa takrat, ko boš čutila potrebo zato in bodo tvoje misli čiste... Dovolj je, da najdeš miren kotiček, da se sprostiš, da občutiš harminijo v srcu, takrat ga tudi začutiš... Seveda je veliko odvisno od nas samih, kako jih čutimo.. vendar po mojih izkušnjah, se to najlepše doseže dejansko v meditaciji... ki pa tudi ni nič kompliciranega wink.gif Ko se boš sproščala, naj bo svetloba ali samo sveč, ali pa tema, kakor ti paše... Imaš lahko tudi glasbo, ki je umirjena, ali pa kaseto s naravnimi zvoki... Ko se odpiraš in prosiš stik s svojim Angelom so dlani nad srčno čakro ( nad prsmi )... Občutila boš toploto in prijetnost.. Lahko pa tudi vidiš Zlato Svetlobo, ali pa Modro Svetlobo (to so Angeli in Vodniki ), lahko zaprosiš za zaščito
ali pa kot pomoč pri določenih stvareh... Vsekakor je to lep občutek, ki se ne da opisati wink.gif Na koncu... ne pozabi se tudi zahvaliti wink.gif

Pozdravček,

Vilma
  • 0

#17 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 14 April 2004 - 09:19 PM

teta giti smile.gif
tole tetko pa srečala jest
...hehe ej giti....če misliš da sem ti zamerila kar si napisala se pošteno motiš! Če si me "prebrala" kot ljubosumno, zaforstrirano...in nevem kakšno še...tud prov...vsak ma svoje mnenje
...s tem si mi seveda nekako potrdila da me vsak človek "bere" na svoj način....Čeprav nikoli nisem in nikoli nebom razumela ljudi, ki tako hitro in "dobro" twisted.gif sklepajo kakor ti...videla si me ..koliko ...eee....5 minutk?...od tega sm šla umes mislim da celo po psa?.... Saj sploh nima veze...
Verjemi nisi me spoznala...in v to sm trdno prepričana...nikakor se pa ne bom ne zate ne za kogarkoli drugega trudila spreminjati .....marsikomu sem všeč taka kakeršna sem....drugi pač....se me naj izogibajo...
A ni tko...sto ludi sto čudi...
Hmmm...fizikaln tip?.....ne nikakor ne...sam neki ti bom rekla....pač rada se oprimem stvari da v njo verjamem....še en namig...življenje te "naredi" tega

git..IPB Image
lp, kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#18 nataška

nataška

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 21 April 2004 - 06:24 PM

Mene duhovno življenje zelo zanima pa čeprav nisem noben zdravilec ali kaj podobnega. Prebrala sem že ogromno knjig na to temo in če koga zanima naj prebere knjige: Usoda duš od Michaela DuffNewtona, Zdaj od Eckharta Tolle in Meditacija in še 7 stvati, ki vam lahko spremenijo življenje od Eknatha Easwarana.
Vse te knjige so se me globoko dotaknile in trudim se po njih živeti

Lp
  • 0

#19 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 21 April 2004 - 08:45 PM

Nataška, dobra je tudi Pogovori z Bogom Donald Neal Walsh... Dobra knjiga.. pa tudi Luise Hay Življenje je tvoje..

Pozdravček,

Vilma
  • 0

#20 nataška

nataška

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 22 April 2004 - 10:23 AM

Hvala Vilma! Bom čim prej prebrala biggrin.gif

Lp
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users