Jump to content


Photo

Senčila


  • Please log in to reply
652 replies to this topic

#601 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2012 - 02:42 PM

Kako sicer ve nanašate senčke? Tako, za vsak dan me zanima.
  • 0

#602 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2012 - 03:01 PM

Jaz sem si zdaj artdeco base za senčke kupila in si prvo s tem namažem (senčilo je res ful bolj obstojno!), potem si nanesem s prsti nevtralno šimrasto senčilo, potem si pa s čopičem nanesem drugo temnejšo senčilo- al je to samo kot črta, ali pa si osenčim zunanji kotiček veke. Potem pa si zasenčim oke z istim senčilom na spodnjem delu. To je to.
Dnevno pa uporabljam zgolj in samo ta četvorček od catrice iz prejšnje strani:
Posted Image
Ni moja slika!
Za osnovo uporabim zgornjo levo, potem zasenčim s spodnjo levo, če delam črto, si jo naredim s spodnjo desno.
Te oranžne ne uporabljam toliko, ker so bleščice in jih imaš potem po celih licih.
  • 0

#603 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 November 2012 - 03:13 PM

Jaz najprej nanesem UDPP, potem čez celo veko (skoraj do obrvi oz. do obrvi) s čopičem MAC 217 nanesem nude senčko - v mojem primeru npr. Bobbi Brown Ash, ali pa najsvetlejšo iz Chanel Prelude quada. Na outer in middle lid nanesem malo temnejšo, npr. zgornjo levo iz prejšnjega quada - taupe barvo, potem pa čisto v zunanji kotiček (outer lid) + crease nanesem najtemnejšo, ampak zelo narahlo. Tudi z MAC 217, če pa želim bolj na rahlo in zablendan look pa s Sephora Professionnel 13 čopičem. Če pa želim bolj močen look, bolj cat look, potem pa to zadnjo potezo, na crease, naredim z MAC 219. Če je potreba "vrhnjo črto" senčila - pač rob, zabrišem z eno srednje temno senčko (nekaj vmes med tisto nude iz baze in taupe). Naredim črto z eyelinerjem, tik pod obrv pa nenesem še pikico HL.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#604 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18167 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 17 November 2012 - 03:27 PM

Hahahaha Ananas, IDENTIČNO! :D
  • 0

After all this time?

Always.


#605 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2012 - 04:02 PM

:lol: Je precej uporabna ta paletka :) Sem jo prvotno kupila, da bi jo imela pri fantu, da imam čim več uporabnih stvari skupaj, pa se je izkazalo, da je uporabna in jo imam doma. Sj ne da imam Sleek storm in naturale paletki doma... pa še sto drugih senčil :ph34r:
  • 0

#606 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18167 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 17 November 2012 - 04:36 PM

Na Ebaju ene 10€. Lepa je, ja.
Drugače imaš tudi Urban Decay Naked :twisted:.


Naked2 mam na wishlisti že sto let, ampak ne več če bom kdaj pripravljena odštet toliko denarja zanjo. Oz vem, da ne bom. :D
  • 0

After all this time?

Always.


#607 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2012 - 04:44 PM

Uf, Sarah, zgleda da obvladaš!
  • 0

#608 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2012 - 05:09 PM

Jaz pa sploh ne kompliciram. Vedno najprej uporabim Artdeco eyeshadow base v črnem lončku. Si bom enkrat Urban Decay Primer Potion tudi nabavila. Potem pa čez celo veko nanesem samo eno senčilo ali pa največ dve različni. Če dam dve različni, si dam svetlejšega na notranjo stran veke, temnejšega pa na zunanjo. Čisto na tanko si senčilo nanesem tudi na spodnjo veko, pod trepalnice. Uporabljam pa same bolj močne barve v glavnem. Ne spremljam tutorialov ali kaj podobnega, se čisto po svoje namažem. V teh posnetkih vedno uporabijo po ene 4 različna senčila in kup različnih čopičev, se mi ne da. :) Namažem se s čopiči, imam samo dva in mi je to zaenkrat dovolj. Imam iz ELF Studio linije Small precision brush (s tem si naredim črto in nanesem senčilo tik ob trepalnicah in na spodnjo veko) in Contour brush, s katerim se razmažem in zablendam senčilo.
Senčil tudi nimam ogromno, si nisem že dolgo nobenega novega kupila. Imam ELF Mineral v lončku črno, rjavo z bleščicami in sivo-modro, en četvorček od Essence, ki ga skoraj nikoli ne uporabljam, 2x dvojček Manhattan (temno in svetlo zelena ter bordo in zlata), Artdeco mat črno, svetlo vijola in temno modro z bleščicami. Se mi zdi, da je to vse.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#609

  • Guests

Posted 17 November 2012 - 06:43 PM

Js baze niti ne uporabljam. Oziroma uporabim barvno kremno bazo (svinčnike inp.) Potem nanesem temno senčko na veko s kakim flat čopičem. Potem z MAC 224 zblendam rob, na rob temne senčke nanesem kakšno svetlejšo barvo ki je glede na barvno lestvico kontra tisti na veki, s kakim manjšim al pa bolj pointy čopičem potem obdelam zunanji kotiček oči, potem s prirezanem nanesem senčko spodaj, zblendam, potem s čist mat senčko, ki je barve kože blendam robove (vse) , pa spet nanašam, pa spet blendam...pač dokler nisem zadovoljna.Vmes uredim obrvi (s senčko jih malo poudarim, ker imam že naravno dokaj goste in temne), zatem pa HL pod obrvmi (šimrast). Nazadnje naredim še črto. Skoraj vedno tudi črto blendam (ker na temni senčki se itak ne pozna toliko), potem pa še waterline s črno....vedno.

Je pa malo odvisno, kako se namažem. Včasih je postopek malo drugačen, no. Ker dam npr. kako senčko Taupe barve na veko (spodaj dam vedno obvezno kremni svinčnik v rjavi barvi), pa jo blendam, potem pa črno v kotiček in gubo (imam en fajn čopič, ki je mali in lepo v špico....se da res fajn zunanji kotiček oči namazat). Če imam rjavo ali taupe (ali pa kako tako "svetlejšo" barvo) na veki, potem naredim črto z MAC FluidLinerjem. Skoraj nikoli pa ne pustim spodnje veke neosenčene.
  • 0

#610 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 November 2012 - 08:58 PM

Uf, Sarah, zgleda da obvladaš!


Eh to se samo bere tako, v resnici mi to zgoraj vzame 10 min.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#611 elanor

elanor

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 401 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2013 - 08:22 PM

mi lahko mogoče katera priporoči kakšno senčko v bolj taupe barvi


  • 0

A painting is complete when it has the shadows of a God. - Rembrandt


#612 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16126 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 January 2013 - 04:02 PM

Jaz sem štor in ne upam nanest senčke po spodnji veki, že tako imam precej močne podočnjake, s kakšni eksperimentiranjem pa zgledam kot da sem jih dobila. :)

 

Drugače se mi ful všeč paletki od MUA, + ugodna cena, ampak je poštnina precejšnja. 

 

Undressed

lbz-mua-un.jpg

 

Heaven & Earth

gms-mua-he.jpg


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#613 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 January 2013 - 04:18 PM

MUA ima vsake toliko akcijo free poštnine, nazadnje so jo imeli pri 40k lajkov, zdaj bo pa spet pri 50k.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#614 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16126 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 January 2013 - 04:24 PM

Sem videla, da sem zamudila ja. Paletke stanejo 5 funtov, poštnina pa tudi toliko, tako, da bom čakala na novo akcijo. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#615 *missy*

*missy*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 444 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2013 - 04:36 PM

To je pa kar poceni, sama paletka. Poštnina niti ne. So drugače kvalitetne? Ali je ta MUA tudi v Mullerju (neki se ne spomnem..ne, v Maxiju jo imajo, a je tako?).  


  • 0

#616 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6519 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2013 - 04:41 PM

Ne, nimajo nikjer. Samo na ličila.si. Jaz tudi razmišljam, da bi si vzela eno od teh dveh paletk ali pa raje od Sleek.


  • 0

#617 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 January 2013 - 04:42 PM

MUA ni nikjer v SLO v fizični trgovini. Kvaliteta pa je tak tak - za tako ceno je ok, drugače pa ne moreš rečt da je kvaliteta. No, z UDPP so vsa senčila kvalitetna :D.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#618 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16126 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 January 2013 - 05:21 PM

Točno na licila.si jih tudi imajo, ampak spet poštnina. 

Jaz ne delam nekih umetnij + dokaj minimalen in naraven mu, tako, da mislim, da bi mi čisto ustrezala. :) 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#619 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16126 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 January 2013 - 12:29 PM

Jaz sem štor in ne upam nanest senčke po spodnji veki, že tako imam precej močne podočnjake, s kakšni eksperimentiranjem pa zgledam kot da sem jih dobila. :)

 

Drugače se mi ful všeč paletki od MUA, + ugodna cena, ampak je poštnina precejšnja. 

 

Undressed

lbz-mua-un.jpg

 

Heaven & Earth

gms-mua-he.jpg

No zdaj so imeli akcijo 50&off + free shipping, tako, da sem kar obe paletki naročila. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#620 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 January 2013 - 12:32 PM

Jaz sem si tudi vzela, spodnjo.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users