Jump to content


Photo

Hitrejša rast las


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#81 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 06 June 2008 - 12:42 PM

Se strinjam z vsem napisanim od piqiiii in od Dileme - torej, če se mi bodo še naprej cepili, lahko kar odmislim dolge .... Ne me kregat, samo: sama mam raje malo daljše in malenkost scepljene kot pa da bi z nekimi kratkimi okoli hodila. In če se mi bodo recimo še kdaj cepili, bom naredila kompromis: strigla si jih bom recimo na ene 4 mesece. nikakor pa ne vsak mesec. Dolgi mi pa pašejo 100krat bolj od kratkih, da ne govorim o tem, da imam z daljšimi 100krat manj dela.
  • 0

#82 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 24 June 2008 - 08:46 AM

Men pa lasje ful hitreje rastejo (če verjamete al pa ne), ko si jih postrižem na polno luno. Enako je pri britju(silkepil) na prazno luno, rastejo občutno počasneje. 1 mesec nazaj sem si bikini predel s silkepilom dlačice populila, in ne vem če sta 2 zrastli že.
  • 0

#83 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 24 June 2008 - 11:02 AM

In v čemu je finta, da ti ob polni luni dlake na nogah rastejo počesneje, kot dlake na glavi? hmm.gif In kako veš, da ti rastejo lasje hitreje? Ker do naslednje polne lune je potem en mesec, do takrat pa ti lasje lahko zrastejo cca. 1cm. In koliko tebi zrastejo? 5 cm? biggrin.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#84 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2008 - 11:09 AM

Ja takrat je vpliv gravitacije lune največji in potegne lase ven iz glave biggrin.gif Don't you know that biggrin.gif (joke)
  • 0

#85 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 24 June 2008 - 11:11 AM

Konec aprila sem se postrigla, zdej je kaj, konec junija, jst mam že 4 cm narastka na glavi, pa recmo, da me ni čist ob glavi poštrihal, tko da ene 3,5... če se postrižem ob prazni luni, mi v 3 mescih 1 cm zraste. Itak pa kakor sem rekla, vsak verjame kar hoče. smile.gif
  • 0

#86 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2008 - 11:20 AM

Men sam teoretično ne gre v glavo kako je to mogoče... Ne vidim povezave med luno in lasmi.
  • 0

#87 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 24 June 2008 - 11:25 AM

Jah sej tud med vodo in luno ni neke logične povezave - ampak vseen luna vpliva nanjo. Enako je s človekovim počutjem in vedenjem - eni verjamejo da vpliva, drugi da ne! Sej nihče nikogar ne sili naj verjame in naj se takrat hodi strič, a ne biggrin.gif
  • 0
Why so serious?

#88 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2008 - 11:41 AM

Med vodo in luno je perfektna povezava - Lunino gravitacijsko polje ima vpliv tudi na Zemljo. Ko je Luna blizu Zemlji je plima, ko je dalj od Zemlje je oseka. To je čisto naravno gibanje.

Ma ne, sam men res ni jasno...ne vem... tak smotan človek sem, da hočem met neke razumljive dokaze za stvari, v katere na primer želim verjet butl.gif
  • 0

#89 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 24 June 2008 - 12:04 PM

Lahko sprobaš, pa boš videla. ;)
  • 0

#90 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2008 - 12:06 PM

Jst sploh ne vem kdaj je polna luna pa kdaj je mrk biggrin.gif
  • 0

#91 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 24 June 2008 - 12:09 PM

Eni koledarji majo to gor. smile.gif
  • 0

#92 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 24 June 2008 - 07:17 PM

Poglej na Lunin.net
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#93 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 25 June 2008 - 11:44 AM

Jaz ti tudi verjamem glede lune. Čeprav se smešno sliši. Moja sestrična prisega, da ji rastejo hitreje, odkar striže v znamenju raka okrog polne lune. In ji res zelo hitro rastejo- cca 7 cm na 2 meseca, kar se je meni zdelo Nemogoče. Če je zdej luna kriva ali ne, ...khm, ona pravi da je razlika odkar upošteva te lunine prehode.



Zadnjič sem se tudi jaz postrigla v taki luni, zaenkrat ne opazim razlik biggrin.gif Pa ne mislit, da verjamem v vse mogoči mambo džambo, ampak škodit mi tak ne more, če probam. Vem pa itak, da smo si različni, njej zraste 7cm las na 2 meseca, jaz v tem času prigaram le slabe 3. Tak nimaš kaj izgubit, če probaš, in neke filozofije tudi ne mislim iz tega vlečt, če bo bo, če ne ne...Blagor tistim, ki jim lasje že po naravi zelo hitro rastejo...meni so včasih tudi, odkar sem zbolela, pa je vse nekak upočasnjeno twisted.gif




  • 0

#94 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2008 - 11:54 AM

Lasje hitro rastejo če si zdrav in ješ dovolj proteinov (iz katerih so lasje pravzaprav sestavljeni). Ljudem, ki so bolni (na tak ali drugačen način), lasje rastejo počasneje. Po moje ima opraviti tudi s stresom. In pač - enim lasje rastejo hitro, drugim počasi. Meni so čez zimo ful hitro rasle, zdej pa ne grejo nikamor - zima = relaxation, zdajle = stres zaradi izpitov. biggrin.gif
  • 0

#95 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 25 June 2008 - 12:02 PM

Ja, enim ful hitreje rastejo in imajo bolj zdrave lase, četudi se vsaka dva tedna barvajo, pramenajo, vsak dan dvakrat zlikajo in uporabljajo cheap šampone ter nič ne negujejo ... To vidim pri svojih kolegicah Ni fer ! tongue.gif Rastejo ti pač kot ti rastejo, meni, kot sem že napisala, edino pomaga, da si jih neham striči.
  • 0

#96 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 25 June 2008 - 06:45 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 24. 6. 2008 - 12:41) View Post

Med vodo in luno je perfektna povezava - Lunino gravitacijsko polje ima vpliv tudi na Zemljo. Ko je Luna blizu Zemlji je plima, ko je dalj od Zemlje je oseka. To je čisto naravno gibanje.

Ma ne, sam men res ni jasno...ne vem... tak smotan človek sem, da hočem met neke razumljive dokaze za stvari, v katere na primer želim verjet butl.gif


Ja sam dokler tega niso nekak dokazali pa je šlo za slepo prepričanje ljudi biggrin.gif

Sej men tud ni jasn zakaj in kako nej bi luna vplivala na rast las, ampak itak se enkrat morm it postrič in grem rajši v tem obdobju in upam in naivno vrejamem da mogoč pa bodo kak cm več zrastli wink.gif
  • 0
Why so serious?

#97 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 27 June 2008 - 12:01 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 25. 6. 2008 - 12:54) View Post
Lasje hitro rastejo če si zdrav in ješ dovolj proteinov (iz katerih so lasje pravzaprav sestavljeni). Ljudem, ki so bolni (na tak ali drugačen način), lasje rastejo počasneje. biggrin.gif




Ja, saj logično je to res. Tudi v mojem primeru se izkaže res tako. So pa izjeme. Če spet dam primer sestrične, ona je tudi bolna, in to celo ščitnico, ki res uravnava funkcije v telesu, pa ima čisto pospešeno rast las (in nohtov). Pa je včasih hiper včasih pa hipo, skoraj celo ima skurjeno z jodom, tak da se niti ne da razložiti z njenim delovanjem ščitnice, da bi to kaj vplivalo, ker se ji izmenjuje.



Bo že bolje...čez ene 2 leti, ko bodo dovolj dolgi za moj okus (do pasu biggrin.gif )


  • 0

#98 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 June 2008 - 01:25 PM

Jaz imam tudi ščitnico, pa mi ne vpliva na rast las, morda malce le na nohte, ki so se mi izboljšali, a to pripisujem bolj kvalitetni negi nohtov, pa ne-delu s papirji. Vedno sem imela težavne lase in še zdaj so. Nekaj let sem se strigla po luni, pa tudi ni blo haska sploh.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#99 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 28 June 2008 - 04:26 PM

crna, pa se kaj barvaš, strižeš, da imaš težave? Moja struktura las je namreč takšna: naravno imam sicer zelo lepe, goste lase z leskom, ki niso tanki ... Toda čeprav izgledajo močni, so v resnici zelo občutljivi - dvakrat si jih pobarvam, pa imam ful izsušene - podobno se mi dogaja na morju, čisto skuri mi jih, kot metla so. Torej imam težavne samo takrat, ko si jih preveč barvam ("preveč" v mojem primeru pomeni tudi na 3 mesece) ali če bi si jih pogosto sušila s fenom. Res mi ni jasno.
  • 0

#100 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 June 2008 - 07:02 PM

Ne barvam si jih, strižem v salonu (ok, nazadnje sem si jih vmes enkrat sama) več ali manj redno, občasno oblikujem s fenom in utrjevalci, ampak to vedno redkeje. Spete jih imam med delom v rahlejšo kito čez celo glavo (saj veš kaj mislim?), pa tudi ko so mastni jih dam v kito, ker se mi jih ne da na dva dni prat.
So bli pa vedno (!) taki, tudi ko sem bla mlajša.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users