Jump to content


Photo

Sanje-more


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#41 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 15 May 2005 - 09:25 AM

Ja, sej to je pa res, da se pozn spravim spat, tko da takoj zaspim, zjutri pa komej vstanem: tko da očitno premal spanca-bom začela mal prej hodt spat, k že neki časa to razmišlam, pa mi do zdej ni uspelo..

Ampk mam pa vsaj to srečo, da nimam problemov z nespečnostjo tongue.gif Spim zmeri k top, potli mi pa ni nč jasno, k mi brat razlaga da je biu u moji sobi-da sm mu celo neki rekla.. wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 May 2005 - 09:55 AM

meni se največ sanja zjutraj, ko imam že preveč spanca. Takrat so sanje zelo intenzivne in barvne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 15 May 2005 - 02:31 PM

Pozdravljeni

Naj jaz povem, da vsak človek sanja neglede na utrujenost ali ne. Kajti vsak sanja. Da si jih nekateri zapomnijo svoje sanje je zato ker ne pogledajo proti svetlobi(k oknu), dastem izbišeš spomin na sanje. Kajti svetloba je kot brisalec za naše sanje oz. spomin na sanje. Pa ni pomembno kake sanje smo imeli LEPE ali pa MORASTE. Vsake sanje prinašajo določena sporočila. Če jih dobro sledimo svojih sanj ugotovimo kaj nam želijo povedati, opozoriti ali pa kaj moramo storiti. Sanje nam sporočajo dogotke, ki se bodo zgodile ali se dogajajo. toliko o sanjah na splošno.

Sedaj bi pa vsakemu posamezniku malo razložila teh sanj.

Najprej:

Leila, da te je to tko prestrašilo verjemi mi, da si mu podalšala življenje s tem. To ni slabo .

Martina če ne koga sanjaš kako umira ali ga videti mrtvega pomeni podaljševanje življenja.

Pomeni pa tudi, da bo nastopila kakšna bolezen. Na to je treba biti malo pozoren. Sploh, če vidimo osebo za katero se gre. Ni pa s tem rečeno, da bo takoj, ampak lahko to pomeni v primeru, enem tednu ali štirinajst dni.

sonchika, če so sanje intezivne in barvite se pravi, da ti je takrat lepo in da imaš tisti dan lep. Tudi pomeni, da se ti stvari odvijajo v pozitivnem pomenu.

Upam, da sem vsakemu nekakor odgovorila.

Želim vam lep dan še naprej pa velik sončka v srčku.

LP
Venesa
  • 0

#44 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 07 June 2005 - 10:32 AM

QUOTE(Venesa)


Pomeni pa tudi, da bo nastopila kakšna bolezen. Na to je treba biti malo pozoren. Sploh, če vidimo osebo za katero se gre. Ni pa s tem rečeno, da bo takoj, ampak lahko to pomeni v primeru, enem tednu ali štirinajst dni.



to se pa strinjam! kakšno leto nazaj sem sanjala dedkov pogreb, jasno sem videla njegov obraz na parah sad.gif potem pa nas zjutraj stric kliče da je oče (moj dedek) v bolnici - kako sem se takrat prestrašila :!:

jaz navadno vsako noč sanjam kaj drugega, največkrat so sanje mešane - ne dobre ne slabe. včeraj ponoči sem sanjala o cunamiju ki je zajel našo ulico, jaz pa sem iskala mizo da bi lahko plavala ermm.gif:
  • 0

#45 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 07 June 2005 - 10:46 AM

Kot prvo, vsi vedno sanjamo, brez izjem. Razen če si kaka junakinja morda možgane izključi pred spanjem in si jih zjutraj priključi spet v omrežje laugh.gif

Sam osebno sem prepričan da se na sanje ne bi smelo dajati prevelikega poudarka. Sanje so še vedno samo sanje, in še vsako knjigo ki sem vzel na roke o tej zadevi, je bila opisana čisto drugačna, da ne rečem nasprotna razlaga. Zato sem prepričan da je vse skupaj v 99% larifari za preveč naivne. Pa še nekaj...če smo preveč prepričani v neko razlago, potem nam lahko precej negativno vpliva na počutje, na delovanje, na življenje...ker nas že vnaprej obremeni z nesmisli.

Tu in tam sanjam kače, ki se jih sicer grozno bojim....kot mulo pa sem velikokrat sanjal Freddya Kreugerja. No, ta gospod me še dandanes včasih obišče...na splošno pa v 99% sanjam kaj lepega, kaj takega da se zjutraj pol počutim noro prijetno, sproščeno, naspano...

G
  • 0

#46 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 June 2005 - 10:49 AM

Jaz jim pa kar verjamem. Ampak ne to, kar se ti vsak dan sanja... ampak v ponavaljajoče sanje pa verjamem. Ker kot sem že prej pisala, sem pogosto sanjala cele trilerje, kjer so me hoteli ubiti na raznorazne načine in je res držalo, da so to strahovi. zdaj, ko sem se jih v večji meri rešila, teh sanj nimam več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#47 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 07 June 2005 - 09:43 PM

colt lej jaz pravim tako da so sanje eno sporočilo drugače ne gledam knjige ki vsaka drugače razlaga. Če pa sprejemaš sanje kot sporočilo je res da nekatere strah sanj. Kača pomeni da je obdobje, ki je nekaj ostrega in resnega. To pa je lahko, če si v šoli se pravi, da spraševanje , pisanje testov. če si v službi se pravi, da so nastale komplikacije in je zaostreno. Privat pa je lahko kaka uradna pošta ali temu podobnega. Tudi uradne poti so lahko. Če je kača dolga je potem to obdobje dolgo približno to traja do enega tedna ali največ 14 dni. Toliko o sanja.
Lep pozdrav
Venesa
  • 0

#48 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 09 August 2005 - 04:32 PM

Kaj pa, če se ti skoraj dnevno dogaja, da nekaj počneš, potem pa se spomniš, da se ti je to sanjalo nekooooč že dolgo od tega?
To se dogaja meni. Imam pač neke čudne sanje, v katerih se dogajajo popolnoma vsakdanje reči. teh sanj se zjutraj ne spomnim.
Potem pa čez leto ali dlje se dogajajo iste stvari, jaz pa VEM, da se mi je to sanjalo.


res sem zmedena. Povejte mi, kaj je to, samo plis ne me razglasit za trčeno. oops.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#49 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 11 August 2005 - 12:48 AM

Storm zakaj bi kdo pomislil, da si trčena alo pa vsak nekaj sanja, ki dobiva sporočilo. Kot vidim, da se tebi sanja ko se je že dejansko zgodilo in se dogaja. Kajti to kar si pred letom videla v sanjah se ti sedaj dogaja v realu. Se pravi, da veliko prej dobiš sporočilo kaj se bo dogajalo in kaj boš doživela. To je pač kot nekateri pravijo glasnik ali oznanilo nečesa kar se bo zgodilo. To ni nič slabega. kajti marcikdo ne polaga na sanje nič in si misli saj to ni res ali ni mogoče. Pač je mogoče in lahko trdim, da je res. Sam treba je malo se poglobiti, kaj nam želijo povedati sanje. In ni nič hudega.

LP
Venesa
  • 0
Življenje je lepo a vendar prekratko,zato sprejemaj vsak dan posebej, ki ti je podarjen.

#50 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 August 2005 - 10:13 AM

Strom niti malo nisi trčena ker se meni isto dogaja. Dogaja se mi pa tudi, da se mi neki dogodek dvakrat ponovi. Ampak mi tega nažalost nihče ne vrjame. Zanime pa me, če se vam je že kdaj zgodilo, da ste lahko upravljale z svojimi sanjami? Meni se je to zgodilo že nekajkrat. Zjutraj sem se zbudila (pred tem nekaj sanjala) in potem sem samo naspol zaspala nazaj in sem sama upravljala v mislih z svojimi sanjami. Mogoče se sliši čisto noro pa utrgano samo meni se je to zgodilo! Zanima me če se je že kateri to zgodilo?
  • 0

#51 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 August 2005 - 06:23 AM

Kako to, da določena obdobja precej sanjam (v barvah in živo), določena obdobja pa ne? Recimo zdaj je obdobje ko sanjam živo, v barvah in se tudi zjutraj spomnim, kaj sem sanjala. Dostikrat se vmes zbudim in potem se sanje nadaljujejo. Ampak mene malo motijo, ker so res zelo žive.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#52 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 16 August 2005 - 04:00 PM

QUOTE(¤PunChkA¤)
Strom niti malo nisi trčena ker se meni isto dogaja. Dogaja se mi pa tudi, da se mi neki dogodek dvakrat ponovi. Ampak mi tega nažalost nihče ne vrjame. Zanime pa me, če se vam je že kdaj zgodilo, da ste lahko upravljale z svojimi sanjami? Meni se je to zgodilo že nekajkrat. Zjutraj sem se zbudila (pred tem nekaj sanjala) in potem sem samo naspol zaspala nazaj in sem sama upravljala v mislih z svojimi sanjami. Mogoče se sliši čisto noro pa utrgano samo meni se je to zgodilo! Zanima me če se je že kateri to zgodilo?



ja, men se dogaja isto..... rolleyes.gif
saj to z upravljanjem sanj je lahko super,... wink.gif

www.lucidnesanje.com

na tej strani preberite nekaj o lucidnih sanjah; to so sanje, ki jih lahko upravljaš. je to to kar se nama dogaja s punchko čeprav se jih nisma učili???



lp,

confusedStorm ki je prišla direkt z morja wink.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#53 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 21 August 2005 - 01:29 PM

še mau o sanjah(sam je v angleščini wink.gif )

http://www.spellsand...com/dreams.html
  • 0

#54 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2005 - 11:45 AM

Jaz imam tudi obdobja, ko ful sanjam, skoraj vsak dan in, ko ne.
  • 0

#55 _Kanojo_

_Kanojo_

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 28 August 2005 - 04:48 PM

Jaz obicajno vedno sanjam o stvareh, ki so mi cez dan prišle na pamet, a nisem toliko podrobno razmišljala o njih.

Nekoč sem se celo odlocila da bom pisala dnevnik sanj a me je potem hitro minilo, ker sanje sproti pozabljam.
  • 0
Some places are like people; some shine and some don't.

#56 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 28 August 2005 - 06:55 PM

QUOTE(Storm)
QUOTE(¤PunChkA¤)
Strom niti malo nisi trčena ker se meni isto dogaja. Dogaja se mi pa tudi, da se mi neki dogodek dvakrat ponovi. Ampak mi tega nažalost nihče ne vrjame. Zanime pa me, če se vam je že kdaj zgodilo, da ste lahko upravljale z svojimi sanjami? Meni se je to zgodilo že nekajkrat. Zjutraj sem se zbudila (pred tem nekaj sanjala) in potem sem samo naspol zaspala nazaj in sem sama upravljala v mislih z svojimi sanjami. Mogoče se sliši čisto noro pa utrgano samo meni se je to zgodilo! Zanima me če se je že kateri to zgodilo?



ja, men se dogaja isto..... rolleyes.gif
saj to z upravljanjem sanj je lahko super,... wink.gif

www.lucidnesanje.com

na tej strani preberite nekaj o lucidnih sanjah; to so sanje, ki jih lahko upravljaš. je to to kar se nama dogaja s punchko čeprav se jih nisma učili???



lp,

confusedStorm ki je prišla direkt z morja wink.gif


to se tudi meni dogaja
  • 0

#57 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 29 August 2005 - 07:30 PM

Jaz se vsak, ampak RES VSAK dan sanj spomnim, zato sem začela pisat tudi dnevnik sanj. v enem tednu so se tri stvari, ki sem jih sanjala že zgodile,.
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#58 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2005 - 01:16 AM

Jaz sanjam tko, občasno, oz. tko, da se sanj spomnim. Mi je pa to, da ne sanjam všeč, ker mam ponavadi kake čudne sanje. Čeprav ne verjamem preveč v te pomene sanj, se po kakih neprijetnih sanjah malo čudno počutim. Tko da mi je bolj všeč, če ne sanjam, ker se mi potem ni treba obremenjevat s tem, če se bo kaj slabega zgodilo. Za nekatere reči o katerih sem sanjala večkrat, sem ugotovila, da samo kažejo moj strah, pač podzavestno. Npr parkrat sem sanjala, da je blo kaj narobe z mojimi dojkami al pa s pigmentnimi znamenji. To se mi je sanjalo takrat, ko sem si domišljala, da je res kaj narobe, v resnici pa ni blo. Sanjala sm npr tudi že, da me je hotel oče spolno zlorabit, da sem se znajdla pod tušem z mojim bratom,... ampak ne dajem nekega pomena svojim sanjam.

Sinoči sem sanjala, da sva se s fantom kao skrivaj poročila v cerkvi v mojem domačem kraju in da je bil on slep že od rojstva. Najini priči pa sta bila njegova sestra in njen mož, mislim da. Ko sem podpisala nek papir sem šla počakat ven. Ko so prišli še oni trije, so mi povedali, da ta župnik mora bit pa ful veren, ker ima v cerkvi neko sobico s polno križi in časopisnimi članki po stenah. Čez nekaj časa, ko sem bila sama, je pršla moja naj prjatlca in sem ji rekla, da sem naredila napako, ker sem se poročila. smile.gif

Da vidim, kaj po vašem mnenju to pomeni? smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#59 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 30 August 2005 - 11:55 PM

POROKA POMENI NEKA VEZ NI S TEM REČENO DA NAJ BI BILA VEZ ZA MOŠKEGA LAHKO JE VEZ NOVEGA PRIJATELJSTVA ALI TEMU PODOBNEGA. lAHKO TUDI POMENI NOVO ŽIVLJENJE ALI PREOKRENITEV SVOJEGA ŽIVLJENJA- SE PRAVI SPREMEMBA NAČIN ŽIVLJENJA-UMIRITEV.

LP
VENESA
  • 0
Življenje je lepo a vendar prekratko,zato sprejemaj vsak dan posebej, ki ti je podarjen.

#60 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2005 - 02:19 PM

Hvala smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users