Jump to content


Photo

Duševno zdravje in težave


  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#61 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 23 September 2007 - 04:42 PM

ali pa ni nujna da je tu kar nas "žuli" negativno do oklice: npr, da se pretirano živciramo, skrbimo za koga,občutek krivde... ali pa da smo v določenem življenjskem obdobju (lahko tudi že kot majhen otrok) doživeli kakšen stres, ali pa negativen dogodek, ki je vplival na nas.

...sam tolko, da ne bo kdo tega interpretiral, da hočem povedat, da so ljudje ki zbolijo slabi ljudje. Sploh ne gre za to...
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#62 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2007 - 04:53 PM

Js se pa sploh ne obremenjujem kaj točno je krivo za izvor vseh posranih bolezni, kot so depresije ipd. Rajš se posvečam vprašanjem, kako to pozdraviti in odpraviti!

Edino se pa strinja s tem, da psiha ogromno prispeva zravn. Sama sem živ dokaz za to! Prej sem se ne vem kolok let filala z raznimi tabletami (za take in drugačne bolezni), sem bla tud v unih stanjih, zadetosti od zdravil, pa je blo zarad tega kej drugač? Ne!! Zdej sem si pa sama pr seb rekla, da je dost vsega tega in sem skenslala vse tablete za vs bulshit, katerega nej bi mela, pa se počutim odlično in nič slabše kot prej, k sem jemala zdravila! Če me bo pa zarad tega pobral, pa tud prov, mi je pol že tko namenjeno. Samo nekako mi pa ni blo več za živet ob polnem predalu tablet, temu je blo treba nardit konc, ker se bi če ne (v mojem primeru) samo še stopnjevalo. Tako se mi zdi, se tolko že poznam!

Glede depresij, pa pr men najbolj učinkujejo pogovori, pogovori, pogovori,... pa ne z nobenim psihiatrom, psihologom in ne vem kom, ampak z ljudmi, ki sami doživljajo isto! Oni so edini, k mi res lahko pomagajo, ker so bli sami tud v tem! Druga še bolj učinkovita terapija pr men je pa ta, da počnem in se ukvarjam s stvarmi, ki me veselijo!

Tablete so sicer vredu, samo za moje pojme ne ozdravijo ničesar, človeka samo pripravijo, da probleme trenutno preloži in jih potisne nekam v ozadje. Ob prvi priliki, ko pa bo nehal z zdravljenjem, mu bodo pa nazaj usekale vse tegobe in težave!! Pr men je blo tko, dokler se nisem zavestno brez kakršnih kolih tablet začela soočati s svojimi težavami, ni blo nobenga učinka! Sam itak je pa tko, ljudje smo si različni, bolezni so različne in v velikih primerih žal ne gre brez zdravljenja s tabletami!

Js se jim pa izogibam še iz enga drugega razloga in sicer tega, da sem nagnjena k tabletožerstvu,oz. tabletomaniji!

Da me ne bo spet kdo narobe razumel, vse to kar je napisano velja zame! Za ostale tega ne trdim in vam tudi ne mislim vsiljevat svojega mnenja. Vsak se more konec koncev spopadat s svojimi problemi na svoj način, potem pa kor si zna sam pomagati!

Mogoče se motim, mogoče ne, tega odgovora še ne vem! Čas bo pokazal svoje, saj v mojem primeru!
  • 0

#63 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 23 September 2007 - 04:54 PM

Ful zanimiva debata.Tudi jaz predlagam da se odpre nova tema in da se prestavi tja kamor spada.
Drugace recem tudi jaz da prihaja vse iz psihe.Ce telo zboli (recimo tumor) je to zadnji klic, da je nekaj psihicnega narobe. Fant je bil v depresiji ze dalj casa. Zdaj je vredu in je nehal jemat zdravila pred pol leta. Ker sva se pogovarjala veliko,vem,da so zanj zdravila bila samo neki dodatek, ki so ga drzala treznega pred napadi. Ampak on je depresijo imel zaradi straha in tezav, ki so ga motile v njegovem zivljenju. Vcasih so tudi tezave, ki so "nerazlozljive" in je treba poiskat nekaksnega zemeljskega vodica.

Doben ni ne dober in ne slab clovek.Obstajamo zato,da se ucimo in delamo napake.Saj to je v bistvu super, ce se seveda ucimo iz njih. Vse kar se je dogajalo je v podzavesti in nic ni pozabljeno... nasplosno misljeno...

Eni si na duhovn nacin razlozijo in vidijo samo v tem resitev: vse izvira iz psihe in vse se konca pri psihi.
Drugi pa s fizicnimi dokazi: da se vidi, dokaze z necim.

Jaz sicer imam tud majhno depresijo, vendar jo znam hendlat, za zdaj.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#64 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2007 - 05:06 PM

QUOTE(luciferka @ 23. 9. 2007 - 17:53) View Post

Js se pa sploh ne obremenjujem kaj točno je krivo za izvor vseh posranih bolezni. Rajš se posvečam vprašanjem, kako to pozdraviti in odpraviti!


Meni je to razmišljanje čisto mimo. To se pravi, tebi je vseeno zase, če pa že zboliš boš pa potem ukrepala. To je tako kot, če bi rekla, da greš npr. v Afriko in greš sexat brez kondoma in če boš fasala aids boš pa potem ukrepala. Ali pa da cele dneve ležiš in ješ junk food potem, ko se boš pa zredila in uničla prebavo, boš pa ukrepala.

Kot bi rekla, bolje kurativa kot preventiva.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#65 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 23 September 2007 - 05:14 PM



Saj ponavadi se clovek sploh ne ubada sam s sabo.Ponavadi ukrepa kadar zboli. Dandanes moras za toliko stvari skrbet in mislim, da cist pozabis nase.Jaz si 1x na 15dni lahko vzamem dan zase.In kako to zgleda?Pobrijem vso neprijetno dlako, se stusam, nohte uredim, se namazem s kaksno kremco, se nogice lepo uredit, si kaj skuham, kako sladico naredim in puf, dan je mimo.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#66 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2007 - 05:19 PM

QUOTE(bikini @ 23. 9. 2007 - 18:06) View Post

Meni je to razmišljanje čisto mimo. To se pravi, tebi je vseeno zase, če pa že zboliš boš pa potem ukrepala. To je tako kot, če bi rekla, da greš npr. v Afriko in greš sexat brez kondoma in če boš fasala aids boš pa potem ukrepala. Ali pa da cele dneve ležiš in ješ junk food potem, ko se boš pa zredila in uničla prebavo, boš pa ukrepala.

Kot bi rekla, bolje kurativa kot preventiva.



Ni blo tko mišleno! To se je nanašal na to kaj je krivo, da pride do depresij in da niti ni tok pomembno al so krivi možgani, psiha, ... ampak, da je bolj pomembno, da se to odpravi in pozdravi. Ja sam za to, pa najbrš rabš vedet od kje je izvor hmm.gif Se strinjam sem tole mal neumno napisala!!!

Pa hotla sem sam poudarit, da ni vedno najbolj pametno it takoj na zdravljenje s pomočjo tablet, včasih se tudi kako drugače da pomagati, saj moje skromno mnenje!

Aja bikini, pa brez skrbi, da men ni vseen zame, nobenmu ni, vrjem da ne!!! Vsi sami sebi hočmo le najboljše in se izogibamo ter merkamo pred kakimi boleznimi, ipd,...
  • 0

#67 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 September 2007 - 05:22 PM

Ok dokler je govora o "psihičnih" ali "duševnih" boleznih, bi se še lahko strinjala da je najbrž vrzok nekje v psihi, nikakor pa se ne morem strinjat s tem da se za vse težave oz. bolezni izvor nahaja v psihi. huh.gif Sploh za tumor ne, kot ste nekatere omenile, ali podobno.. A za dedne, kronične, itd itd bolezni se tudi izvor najde v psihi?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#68 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 23 September 2007 - 05:27 PM

S dednimi,kronicnimi bolezni moras shajat, tako ti je usojeno pac, ampak kako je prislo sploh do teh bolezni? tongue.gif Glede tumorja bi pa jaz rekla, da je kriva psiha. Recimo, pri teti in babici je to bilo absolutno psiha in stres.
Moje danasnjo oblikovano misljenje je: ce nebi ljudi bili toliko kompleksni,tezki in komplicirani(se marsikaj se najde..) bi bilo zelo malo ljudi bolanih.Se vedno bolanih,ampak zelo malo.In sicer od teh bolezni , ki si jih ti recimo nastela.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#69

  • Guests

Posted 23 September 2007 - 05:29 PM

QUOTE(luciferka @ 23. 9. 2007 - 17:53) View Post

Js se pa sploh ne obremenjujem kaj točno je krivo za izvor vseh posranih bolezni.


Se strinjam z bikini, tole je pa res malo cudno, no. Pri boleznih je ful velik problem to, da odpravljam samo posledice (kar pocne tut medicina), nikol pa ne poiscemo vzrokov, ki so krivi za nastanek bolezni in s tem preprecimo, da bi se bolezen ponovila. Mislim... ce mas raka, bognedaj, logicno da gres na operacijo in vse mogoce, da se ga znebis, samo ce ne bos v sebi poiskala vzroka, zakaj si zbolela in ga odpravla, pol se v bistvu sploh nisi pozdravla, ampak dala bolezen samo za nekaj casa na stranski tir, dokler se ne vrne, ponavadi v hujsi obliki kot prvic.
Poznam par ljudi, ki se borijo z rakom in ne morm rect da so slabi ljudje. Samo ce se ti bolezen ponavlja in ponavlja ze mors neki v zivljenju narobe pocet - stres, zivci, prehrana, jeza..... telo samo ti kaze, da neki ne stima, ljudje pa se kr in se kr ne poslusamo. Js ne vem no. Sicer je lazje govorit teoreticno, ko sem sama zdrava, ampak... upam da ce sama kdaj zbolim, da bom prepoznala to kot nekaksen wake up call in ne samo jamrala kako me je lahk zadela taka nesreca.

Ah... saj ne bom vec o tem. Sam vcasih mi je mal hecno vse skup, kk se nihce ne bi nicemur, ka mu pase odrekel, pa ceprav dobi direkten dokaz za to, da mu tista stvar dejnsko skodi.

  • 0

#70 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2007 - 05:35 PM

Še enkrat se opravičujem, če je blo tisto mal čudn napisan, kot sem že rekla se je nanašalo izključno na polemike o tem, kaj je krivo, da pri posamezniku pride do depresij, nepravilno delovanje možganov, psiha,... na nič drugega se ni to nanašal!!

  • 0

#71 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 23 September 2007 - 05:37 PM




Mas prav smile.gif luci(ferka) je pa ze rekla da se je narobe izrazila.Ne rabimo tega se 5x povedat, da je cudno kar je napisala.Saj ni sploh tako mislila.
Drugace pa..hjoj bi tud jaz mogla k psihologu. Pogovor bi mi prav prisel.Se kr veselim ehehe
Fantu ze ziher najedam laugh.gif
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#72 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 September 2007 - 05:40 PM

Luci, moj komentar se sicer ni nanašal na tebe, ampak na eno drugo (mislim da je bila Eli), ko je rekla da se po njenem izvor čisto vseh bolezni nahaja v psihi wink.gif .
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#73 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 23 September 2007 - 05:42 PM

Še enkrat bi poudarila, da v to VERJAMEM jaz in nimam namena širit krive vere.

TAko, da se ni treba strinat za mano sam povedla sem...sem prebrala par knjig o tem...
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#74 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 September 2007 - 05:43 PM

Ja saj prav, saj nisem nič rekla, samo povedala sem še moje mnenje zraven smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#75 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 23 September 2007 - 05:45 PM

i know,i know smile.gif

sem rajši še enkrat napisala...da me ne bi še kdo križal laugh.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#76 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2007 - 05:46 PM

Jaz sem ravno za tumor brala, da pride iz naše psihe. Drugo so potem zunanji dejavniki, ki lahko povzročijo bolezen.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#77 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 23 September 2007 - 06:02 PM

Debata je res zašla. Kot so nas učili so motnje in bolezni posledica spleta večih dejavnikov, eden izmed njih je tudi psiha. Vidim, da se nas veliko strinja, da je psiha celo glavni vzrok. Tumor je zelo verjetno tud posledica psihe, sej tumor je lahko rakav, za raka pa itak vemo, da je tud psiha kriva.
  • 0

#78 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 September 2007 - 06:08 PM


Eh, jst se umikam od tukaj... Vsak je že ekspert. Sploh ko slišim kake v smislu - "imam manjšo depresijo"...me strese. Res ne bi škodlo, da se mal izobrazite na tem področju, pa se naučite pravilnega izražanja.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#79 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 23 September 2007 - 06:35 PM

Depresija ne pomeni za vsakega samo rezanje in razmisljanje o samomoru.Zame je depresija dusenje,panika,strah,ne mors govorit,jokanje ali celo da ne mors jokat od sile, itd.
A ni to ... manjsa depresija? laugh.gif
Mater, zakaj eni takoj zastopijo kadar nekdo ni mislil tako, kot je napisal..eni pa se bunijo,30x spomnijo kak se JIM to ne zdi vredu itd.Pol se oseba mora opravicevat in potem, kadar zeli svoje mnenje napisat mora se zraven na 20 nacinov napisat TO JE MOJE MNENJE ker potem bo vedno "na piki" laugh.gif
Govorim nasplosno - kadar se razvija ena zanimiva debata.

Ne napadam, to je samo vprasanje ;)
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#80 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 September 2007 - 06:39 PM

QUOTE(luminelle @ 23. 9. 2007 - 19:35) View Post

Depresija ne pomeni za vsakega samo rezanje in razmisljanje o samomoru.Zame je depresija dusenje,panika,strah,ne mors govorit,jokanje ali celo da ne mors jokat od sile, itd.
A ni to ... manjsa depresija? laugh.gif


Ne, to ni depresija.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users