Jump to content


Photo

kaj študirate


  • Please log in to reply
1733 replies to this topic

#1681 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22446 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2011 - 12:04 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 13. 2. 2011 - 21:26) View Post

Meni osebno se zdi blesavo, da se "bojite", rekoč - itak ne bom sprejeta. Super zaupanje vase.... Treba je delat na tem, da boš sprejet, treba je verjet vase.

Tudi meni je to tako mimo. Saj pa imaš potem še dve želji, kamor lahko napišeš nekaj, za kar se ti zdi, da bodo manj strogi pogoji za vpis.

  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1682 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2011 - 12:16 PM

QUOTE(Marmelada @ 16. 2. 2011 - 12:04) View Post

Tudi meni je to tako mimo. Saj pa imaš potem še dve želji, kamor lahko napišeš nekaj, za kar se ti zdi, da bodo manj strogi pogoji za vpis.


uf. js sm bla najbolj flegma glede vpisa pa strahu pred omejitvami v razredu. na konc so mi pa samo 2 pike sfalile.
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#1683 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22446 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2011 - 03:42 PM

Ja, ampak če se ne vpišeš ne moreš vedet. Saj pa ne napišeš samo ene želje na prijavo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1684 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 16 February 2011 - 05:55 PM

Šuša, k si prej napisala, da letos delaš. Greš drugo leto na kozmetologijo?
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#1685 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2011 - 08:51 PM

ja seveda smile.gif
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#1686 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 16 February 2011 - 09:12 PM

Keeewwwlll, mogoče bova pa sošolki smile.gif)).
Se morm potrudit, da bom pravdobra, pa nrdila zgledno maturo.
Pa še zdej ne vem, a bi vpisala kemijo al kozmetologijo na prvo mesto. down.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#1687 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2011 - 09:16 PM

Razlika med kemijo in kozmetologijo je že tako velika, da joj biggrin.gif Če bi se še enkrat vpisovala, bi šla na kozmetologijo.
Če bosta prišle gor, se bomo ziher kdaj zagledale ;) Če bom sploh še kaj na faksu smile.gif
  • 0

#1688 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2011 - 09:27 PM

wippi biggrin.gif hja js morm zzdej popravt matematko pa kemijo.
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#1689 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 16 February 2011 - 10:29 PM

wipi wipiiii, verjetno bom vpisala kozmetologijo na 1., kemijo na 2.
mah, veš... razlike so relativne. Jaz bi se tudi, če bi študirala kemijo, usmerila v farmacevtsko smer. Nimam pa težav s tehničnimi stvarmi. Najbolj me skrbi zaposljivost in prihodnost poklica.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#1690 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22446 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2011 - 08:50 PM

Meni bi bilo ful fajn imet kakšno prijateljico s kozmetologije, da bi malo vadila na meni. laugh.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1691 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2011 - 02:12 AM

Jaz se tudi popolnoma strinjam glede sprejemcev: Sem jih tudi sama imela in je v bistvu res živčna vojna, sploh ko vidiš kako folk okrog tebe obvlada stvari...

Ampak, če verjameš, če si močno želiš, če delaš res vse v tej smeri, da ti uspe, potem ti ne more spodletet smile.gif In ko enkrat vložiš ogromno truda in se tudi čemu odpoveš zato da si, tam kjer si, potem je občutek fenomenalen, ker veš kaj vse si naredil smile.gif

Zame je bil največji strah na tem svetu, ko sem odpirala ovojnico s Prijavno informacijske službe, ne morem opisat...

Neytiri, predlagam ti, da izbereš predvsem na to, kar se ti zdi, da ti bo ležalo... Služba bo že prišla, ko bo čas zato... Vse se da, če se hoče smile.gif In tud če ti prvič ne rata zadet taprave smeri... Vedno se da premislit wink.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#1692 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 February 2011 - 04:50 AM



^ kuotejšn kuotejšn kuotejšn. In ko je končno prišlo, ga nisem odprla kakšni dve uri in sem samo gledala tisto reč na mizi. Stresno (:

Pa na mojih sprejemnih so bile ene mrhe iz iste gimnazije, samo druga smer, likovna, in so se imele za nekaj blazno več. Sem jih odmislila in risala po najboljših močeh. Na koncu sem pa jaz prišla zraven in ne one (:

Vaja ne škodi, že zaradi večje samozavesti in izboljšane tehnike. Pa gledati malo po knjigah in slediti natečajem, oblikovanju, umetnosti, iti na kakšno razstavo in nasploh hoditi po svetu z odprtimi očmi.

  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1693 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 February 2011 - 11:28 AM

Mislim glede sprejemcev je itak skoraj škoda izgubljat besed. Mislim glede sprejemcev na te raznorazne umetniške in oblikovalske smeri.

Res malo ljudi na teh sprejemcih je zares talentiranih, še manj jih dejansko ve, kaj se od njih pričakuje na teh preverjanjih. Večina jih je pa brez zadostnega talenta in/ali znanja. To, da je pa nekdo z likovne pa že davno ni noben pokazatelj več. Sem jih v gimnazijskih letih ful poznala od tam, pa je res redkokateri imel omembe vredno nadarjenost za risanje. Ocene so pa imeli ohoho dobre. Potem so se npa čudili, ko jih je ogromno odletelo na raznoraznih sprejemcih.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#1694 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2011 - 11:38 AM

QUOTE(Izgubljena @ 16. 2. 2011 - 22:29) View Post

wipi wipiiii, verjetno bom vpisala kozmetologijo na 1., kemijo na 2.
mah, veš... razlike so relativne. Jaz bi se tudi, če bi študirala kemijo, usmerila v farmacevtsko smer. Nimam pa težav s tehničnimi stvarmi. Najbolj me skrbi zaposljivost in prihodnost poklica.

Tako je... Farmacevti so v glavnem zaposljivi v lekarnah, administraciji v farm. podjetjih (registracija zdravil...), in v marketingu zdravil (hodiš do zdravnikov in jih seznanjaš z novimi zdravili, vmes ponudiš v zameno za uporabo še kakšne počitnice za bahame laugh.gif Z zdravniki jaz nočem imeti opravkov. Plače so pa baje bajne!) zelooooo malo jih je v proizvodnji- če so že, so šefi, samo to je načeloma že polno zdej smile.gif
V farm. proizvodnji so zaposleni v glavnem kemiki, ker imajo veliko več znanja o kemiji, kot itak mi. Kemiki nas dobesedno izpodrivajo in raje njih zaposlijo. Saj je logično z vidika znanja. Ostali kader v farm. industriji so pa farm. tehniki, ki upravljajo s stroji, nadzira jih pa farmacevt...

Glede kozmetologov pa še nimam ideje, kje bi se lahko zaposlili? Res nimam pojma, kam bi jih dala hmm.gif

Se mi zdi, da so kemiki kar zaposljiv kader na dostih različnih področjih...
  • 0

#1695 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27073 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 February 2011 - 11:51 AM

Joj, o bad, ko se jaz svojih sprejemnih spomnim, groza. FUL stresno, okoli tebe 95 % folka z umetniških šol, ti pa eden redkih luzerjev, ki niso risali že od osnovne šole (sej sem šla pred tem na tečaj, ampak je bil za en k), pa ves tisti pritisk, groza. In po koncu, ko dobiš milijon idej, kaj pa kako bi lahko nekaj še boljše naredil, pol pa se tolčeš po glavi. In ja, ko sem izvedela, da so prišli rezultati že po dveh dneh (pričakovala pa sem en teden), sploh nisem bila pripravljena, ŠOK, prav slabo mi je nardilo; ko pa je poštar naslednje jutro prinesel pismo, sem komot odprla, kot da ni nič. smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1696 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19763 posts

Posted 18 February 2011 - 12:54 PM

Na tej lab. dentalni protetiki imaš risanje (povečava ali zrcalno risanje, kot je zrcalno zobje), pa modeliranje/oblikovanje; torej, iz ene mase nekaj oblikuješ (lani vosek), iz enga telesa, npr. mavca, pa neke žlebiče različnih naklonov, oblik itd. delaš, ... pri tej zadnji stvari te najbrž ti s srednje zobotehniške "premagajo" dostikrat, ker so zverzirani v tem. Pri risanju pa tisti z umetniške. Poskusit ne bo greh smile.gif .

Odločila sem se, da dam živilstvo in prehrana na prvo mesto, ker je velikokrat tako, da jih da na prvo mesto živilstvo ene 70 ljudi, toliko, kot jih sprejmejo in tisti, ki imajo živilstvo na drugem mestu, tam nimajo več kaj iskati. Ker pa je možnosti, da ne pridem na dentalno, dosti, bom morda še z živilstva odpisana, tega pa nočem.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1697 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82799 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 February 2011 - 02:49 PM


QUOTE(Braunkopf @ 18. 2. 2011 - 11:28) View Post

Mislim glede sprejemcev je itak skoraj škoda izgubljat besed. Mislim glede sprejemcev na te raznorazne umetniške in oblikovalske smeri.

Res malo ljudi na teh sprejemcih je zares talentiranih, še manj jih dejansko ve, kaj se od njih pričakuje na teh preverjanjih. Večina jih je pa brez zadostnega talenta in/ali znanja. To, da je pa nekdo z likovne pa že davno ni noben pokazatelj več. Sem jih v gimnazijskih letih ful poznala od tam, pa je res redkokateri imel omembe vredno nadarjenost za risanje. Ocene so pa imeli ohoho dobre. Potem so se npa čudili, ko jih je ogromno odletelo na raznoraznih sprejemcih.


Res je.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1698 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 February 2011 - 03:57 PM

Meni se zdi škoda, da si človek jemlje neke rezerve oz. noče napisati svojih želja tako, kot bi rad, ker "bo itak imel premalo pik" ali "itak ne bo naredil sprejemcev".
  • 0

#1699 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2011 - 04:04 PM

Če jaz ne bi šla na riziko, ne bi bila zdej na tem faksu. Rekla sem si, da mi bo uspelo. Potrudila sem se, da sem bila v 4. letniku odlična, ker to prinese ogromnoooo točk. Maturo sem tud fajn pisala in sem imela na koncu 10 pik preveč. Če bi res šla na to, kaj pa če ne itd... bi bila zdej na kem. tehnologiji blink.gif Hvala bogu, da mi je uspelo priti na prvo željo!!!
Takrat sem se premalo pozanimala še o ostalih študijih, poleg farmacije, sem samo še to kemijo videla. Obup res!
  • 0

#1700 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 February 2011 - 04:11 PM

Pri meni je šlo tudi bolj na tesno. So bile na moji smeri vsako leto visoke omejitve, ampak mi ni na kraj pameti prišlo, da zaradi tega ne bi niti vpisala. Ker sem celo SŠ želela sem gor. Na koncu sem imela 2 piki preveč.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users