Jump to content


Photo

Voda


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 10 February 2008 - 07:39 PM

Pijem vodo iz pipe doma, ko sem pa na faxu v Lj pa ustekleničeno. Največkrat radensko brez mehurčkov, ker je poceni.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#62 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2008 - 07:43 PM

Če bi ti filtri bli takšen čudež kot jih opevate, ne vem, zakaj bi potem občine, ki ne premorejo čiste vode, mesečno zalagale nosečnice in doječe matere z neznanskimi vsotami denarja v obliki pitne vode?

Mislim, da ni tak enostavno, kot se predstavlja in zgleda, ker če bi bilo, se ene bi toliko haloja zganjalo glede oporečnosti. Bi namestili en taki filter na mestni vodovod in bi bil problem rešen.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#63 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 11 February 2008 - 04:30 PM

Js pijem vodo iz pipe, alpa če sem kje zunaj pa kar ustekleničeno. najbolš se mi pa zdi vodavoda k je v taki kvadratasti plastenki smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#64 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 11 February 2008 - 04:50 PM

QUOTE(Adriane @ 10. 2. 2008 - 19:43) View Post

Če bi ti filtri bli takšen čudež kot jih opevate, ne vem, zakaj bi potem občine, ki ne premorejo čiste vode, mesečno zalagale nosečnice in doječe matere z neznanskimi vsotami denarja v obliki pitne vode?

Mislim, da ni tak enostavno, kot se predstavlja in zgleda, ker če bi bilo, se ene bi toliko haloja zganjalo glede oporečnosti. Bi namestili en taki filter na mestni vodovod in bi bil problem rešen.


Ker nekatere občine nimajo denarja? ker se država premalo zaveda pomena pitne vode? Ker je. kot je Anja88 napisala, da je itak dovoljena meja nitratov 43 mg/L ? Ker se s filtrirnimi vrči po moje kar zasluži?

Pri nas (Novo mesto) je tudi voda iz pipe pitna. Ampak je ne morem piti, ima tako ogaben okus. Poleg tega je pa ob obilnejših padavinah malo motna. Fuj.
Čaj si pa vseeno delam iz te vode. Saj jo prekuham.

Aja, a ni VODAVODA v kvadratasti steklenički uvožena? Srbska, se mi zdi. Ful ima lepo obliko.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#65 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 11 February 2008 - 05:55 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 11. 2. 2008 - 16:50) View Post

Aja, a ni VODAVODA v kvadratasti steklenički uvožena? Srbska, se mi zdi. Ful ima lepo obliko.


ja je uvožena, ampak je dost poceni pa še tko lepa flaška je smile.gif drugač pa itq voda it pipe je zakon, sploh pa pri nas (Bled) ki mamo vodo iz Radovne smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#66 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2008 - 05:58 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 11. 2. 2008 - 16:50) View Post

Ker nekatere občine nimajo denarja? ker se država premalo zaveda pomena pitne vode? Ker je. kot je Anja88 napisala, da je itak dovoljena meja nitratov 43 mg/L ? Ker se s filtrirnimi vrči po moje kar zasluži?

Ne bom sedaj šla študirat koliko točno znese pitna voda, ki jo koristijo gospodinjstva s črpališčem v Apaški dolini, a odkar pomnim, država dnevno plačuje za "naše" nosečnice in doječe matere, ustekleničeno vodo.
Ne bi rekla, da jih tako početje pride ceneje od nabave čudežnega filtra.

Zadnjih četrt stoletja odkar živim tam, imamo oporečno vodo.

Saj nima veze. Samo toliko v razmislek, preden se brezglavo odločite za nakup teh za "zdravje pomembnih" foltrov.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#67 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 February 2008 - 06:20 PM

QUOTE(Adriane @ 10. 2. 2008 - 19:43) View Post

Če bi ti filtri bli takšen čudež kot jih opevate, ne vem, zakaj bi potem občine, ki ne premorejo čiste vode, mesečno zalagale nosečnice in doječe matere z neznanskimi vsotami denarja v obliki pitne vode?

Mislim, da ni tak enostavno, kot se predstavlja in zgleda, ker če bi bilo, se ene bi toliko haloja zganjalo glede oporečnosti. Bi namestili en taki filter na mestni vodovod in bi bil problem rešen.


Mogoče pa zato, ker za pitje in kuhanje porabimo le 5% vode, ostalo gre za pranje, umivanje, zalivanje, industrijo,... Če pogledaš iz tega vidika se potem to ekonomsko verjetno ne splača. To so potem ogromne količine vode, filtri pa imajo kratek rok trajanja in jih je treba na določen pretok vode zamenjati, kar bi predstavljalo zelo velik strošek.

Poleg tega je problem tudi pri črpanju in transportu vode, cevi so iz strupenih materialov in so zelo dolge, zato tudi porušijo strukturo vode. Tudi cevi v hiši so lahko problem. Tako, da ta ideja o filtru na črpališču vode je bolj ko ne brez pomena.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#68 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2008 - 06:25 PM

Dobri argumenti.

Ko/če bo naneslo, bom o tem malo podebatirala s kakim kemikom.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#69 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 February 2008 - 06:52 PM

Sicer glede filtrov je pa tko. Vsi verjetno niso kvaliltetni, ampak glede na konkurenco se med njimi zihr najde tudi kvalitetna roba.

Doma sicer nimamo še nobennega filtra, smo pa razmišljali o nabavi. Smo dobili tudi za 1 dan promocijsko filter na dom in sem sprobavala razliko v vodi. V bistvu je cela familija mela eksperiment s to vodo. biggrin.gif Vsak je dobil dve šalci čaja, s tem, da je bil en skuhan s filtrirano vodo, drug pa z navadno. In smo vsi prišli do zakjučka, da je bil tisti s prefiltrirano vodo veliko bolj okusen, pa noben razen mene ni vedel, v kateri šalci je prefiltrirana voda - tko da ni psiha nič vplivala na odločitev. Se je pa dejansko čutila razlika, nefilitran čaj je veliko bolj pogrenil in čutil se je nek tak priokus, ki ga v prefiltriranem čaju ni bilo zaznati. Ampak če piješ skoz samo navadno vodo iz pipe tega niti ne zaznaš, dokler ne sporbaš še kaj drugega.

Pa tudi v službi mamo filter in meni ni bilo jasno, zakaj sem vedno po tej vodi tok žejna. Jaz sem spila kozarec vode in postala po parih minutah spet žejna. No potem pa sem dobila pojasnilo, da telo dobro vodo takoj začuti, jo v hipu absorbira in jo želi še. Tako da nekaj že more bit na tem.

Hvala Adriane, če zveš kake informacije pa poročaj. wink.gif

  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#70 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25754 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2008 - 10:33 AM

Fora je verjetno tudi v tem, da ne izdelujejo dovolj velikih filtrov (da bi ga lahko namestili kar direktno na vodovod). Poleg tega je problem tudi v tem, da ta filter čisti vodni kamen iz vode, zato je treba filter pogosto čistiti oz. menjati, kar pa predstavlja še dodaten strošek. In pri tako velikem pretoku vode, kot je v vodovodnem sistemu, bi se po moje ta filter mašil na dnevni ravni.

Btw - vodavoda je nekje iz bosne oz. srbije
  • 0

#71 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27070 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 February 2008 - 02:25 PM

V Srbiji. Pa tip, ki je oblikoval flaško, je spravil v žep bajne denarce. blink.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#72 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 09 April 2008 - 02:52 PM

V to ne dvomm da jih je, ker je lušna flaška. Bi vodo kuplo že samo zarad flaške oops.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#73 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2008 - 11:08 PM

Doma načeloma pijem iz pipe (imamo filter), v šoli, na fitnesu pa ponavadi Evian ali pa ta novo Radensko.
  • 0

#74 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 12 April 2008 - 01:01 PM

tudi jaz pijem več ali manj vodo iz pipe , na potovanjih in podobno pa ustekleničeno.
  • 0

#75 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 10 June 2008 - 05:59 PM

Jz tud pijem večinoma vodo iz pipe, samo kadar kam grem potem imam vedno ustekleničeno
  • 0

#76 roxy

roxy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1348 posts
  • Location:Kranj

Posted 03 July 2008 - 02:23 PM

Boljši feeling mi je pit ustekleničeno vodo. Kljub temu pa doma vedno pijem vodo iz pipe.
  • 0
IPB Image Smo del vesolja - vse v vesolju pa poteka natančno tako kot je treba. IPB Image

#77 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 August 2008 - 02:44 PM

Re: zakisanost
Napisal: Dominik Golenhofen
Datum: 18.11.2007 18:42

S pomočjo ionizirane vode ne boste razkisali. Ionizirana voda vas celo zastruplja!

Da lahko vodo ioniziramo, potrebujemo vodo, v kateri se nahajajo delci. Destilirane vode (to je voda brez mineralov in drugih snovi) ne moremo ionizirati. Naprave, ki vodo ionizirajo, imajo ponavadi en predfilter, ki vodo samo deloma očisti. Vendar, katere snovi ostanejo v vodi? So to dobri minerali iz vode, ali ostanki pesticidov, hormoni? Največji strupi imajo najmanjšo molekulsko zgradbo, kar pomeni, da za njih potrebujemo najboljše filtre, ne sam enega, ampak več. Najbolje očistimo vodo z reverznoosmozno napravo, vendar je potem ne moremo več ionizirati. Torej imate na izbiro: zelo čista voda brez anorganskih mineralov, ali ionizirana voda z bazičnim pH in s koktejlom snovi, ki jih ne poznate.

Še iz šole pa vemo, da naše telo potrebuje organske minerale, ne amorganske, saj jih ne more izkoristiti. Če bi lahko izkoriščali anorganske minerale, potem bi vsi veseli lizali - kamne! Pa jih ne.

Ionizirana voda torej vsebuje tudi različne strupe, ki jih je imela že voda iz pipe. Če pa bi ionizirali čisto studenčnico, potem tega problema ne bi bilo.

Ionizirana voda je energijsko mrtva (torej ne tvori nobenih skupkov, t.i. klustrov), dodatno je obremenjena z elektrosogom.

Naj bo dovolj grozljivk. Razkisamo lahko samo z bazično prehrano, dodatnim uživanje bazičnih mineralov in bazičnimi kopelmi. To nisem pogruntal jaz, ampak številni pametni ljudje z različnih koncev sveta.

LP

Vir- medover.net
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users