Jump to content


Photo

Krivi zobje...nasvet!


  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#41 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 10:15 AM

jes mam tut krive zobe, pa sm rekla ortodontu če lahko dobim stalni aparat, pa je neka zmutla da si ga morem prvo zaslužit kao zarad zavarovalnice ermm.gif em ka če si ga hočem takoj naret ga moram plačat ne?kolko pa pride prozorni?
  • 0

#42 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 11:02 AM

Ninća verjetno še nisi polnoletna ne?
Pri zavarovalnici si ga moraš prislužiti ja, ker ti ga zavarovalnica plača dokler nisi polnoleten. Lahko tudi kasneje, če prej ne prideš na vrsto za aparat.

Če ga boš hotela prej, bi verjetno morala iti k kakšnim privatnikom in bi s tem šla tudi na samoplačniško. Zato ti tega ne priporočam, saj se tako tudi ne mudi a ne?

Prozorni, to verjetno misliš porcelanastega - belega? Tega moraš doplačat tudi, če ti zavarovalnica krije stroške aparata je treba doplačat. Mislim pa, da je cena za 6 belih zvezdic okrog 200€. Odvisno koliko jih rabiš ne, je pa precejšen strošek.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#43 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 11:18 AM


ne nisem še polnoletna...malo se mi mudi ja, kr mam ful grdo zvite biggrin.gif hehe
Takega bi mela da se nebi vidau...istega ma nina osenar smile.gif
  • 0

#44 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 11:36 AM

Kolikor vem je imela nina osenar belega. Je res manj opazen kot navadni fiksni aparat.
Ampak je treba na belega ful pazit, redno čistit, ker lahko porumeni...sploh, če kadiš ali veliko piješ kavo. Ampak, če boš z njim bolj samozavestna in, če si pripravljena plačat zakaj pa ne.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#45 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 August 2007 - 11:43 AM

Se pa ne da narest denimo samo sprednjih par zob z belimi zvezdicami, zadaj pa imet srebrne? Sej itak tudi srebrne niso tak fejst opazne, pa že tako je to neka dost pogosta stvar in mislim da vas noben ne bo oz. ne bi smel zasmehovat.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#46 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 11:44 AM

Rada bi mela stalnega, da bi se mi hitreje poprauli zobje, ampak bi me blo sram z navadnim kr se mi zdi da bi me vsi čudno gledli...no mogoče se samo meni zdi smile.gif
No kave nea pijem...khm...za druga pa nevem biggrin.gif hahaha
jes če si bom dala stalnega naret si bom stoposto dala belega kr vem da se nebom fajn počutla z navadnim ko se ful opazi ermm.gif
  • 0

#47 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 09 August 2007 - 11:46 AM

Pomoje te nebi čudno gledli, ker to ni več neki tabu. Itak že ima ful veliko ljudi aparat.
  • 0

#48 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 August 2007 - 11:52 AM

Jaz sem leto in pol ponosno nosil čisto normalne srebrne zvezdice in to v srednji šoli. Takrat je to bila še velika redkost!!! biggrin.gif

Sem ponosen lastnik ravnih zob brez ene plombe!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#49 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 09 August 2007 - 11:56 AM

QUOTE(Emily @ 9. 8. 2007 - 12:02) View Post



Če ga boš hotela prej, bi verjetno morala iti k kakšnim privatnikom in bi s tem šla tudi na samoplačniško. Zato ti tega ne priporočam, saj se tako tudi ne mudi a ne?



Kaj pa k ortodontu s koncesijo? huh.gif

  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#50 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 12:01 PM

Js sm tud navadnga srebrnega nosila in mi je blo vedno nerodn se nasmejat. Zdaj k sm pa starejša pa mi je žal, da nism bla bolj sproščena, ker so mi zvezdice ful lepe- tud navadne. Js sm mela srebrne zvezdice in modre gumice na aparatu pa sm prov zažigala, sam kaj k se vseen nism tok sproščeno smejala sad.gif
Zato pa skor nobene slikce nimam, ko se prešerno smejim. Mi je prov žal, da nism ovekovečila teh takrat osovraženih zvezdic. laugh.gif
  • 0

#51 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 12:18 PM

QUOTE(Brokoli @ 9. 8. 2007 - 12:56) View Post

Kaj pa k ortodontu s koncesijo? huh.gif


Tam ti pomojem tudi zavarovalnica plača.

Crna ne vem, če se da imet, da imaš spredaj bele zadaj pa srebrne?

Ninća, če si te bele zvezdice preskrbiš je pol treba še belo žičko tudi plačat, drugače dobiš navadno in se bo še zmer vidl.

Ananas men so tud ful hude te gumice barvne take so za popestritev. A si jih mogla doplačat?
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#52 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 12:26 PM

QUOTE(Emily @ 9. 8. 2007 - 13:18) View Post

Ananas men so tud ful hude te gumice barvne take so za popestritev. A si jih mogla doplačat?


Ne, nič mi jih ni blo treba doplačat, mogoče zato, ker mi je vse zavarovalnica krila wink.gif Vprašala me je katero barvo bi mela in preden sm odgovorila mi je že natikala modre gor. laugh.gif
Sam ne vzet belih, ker ti hitr porumenijo, ali pa rumenih, ker bo avtomatsko zgledal, kot da maš fuuuul rumene zobe biggrin.gif Najboljš je met srebrne in pa temnejše barve
  • 0

#53 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 01:25 PM

Kake gumice to?Niam pojma o čem se gre... oops.gif hehe
  • 0

#54 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 01:33 PM

Na aparat oz. bolj natančno na zvezdice ti lahko namestijo barvne gumice, karkšnih koli barv, da potem pač zgleda mal bolj odštekano. Meni je ful všečno. biggrin.gif Najboljš, da si za primer pogledaš avatar od forumašice sade. tongue.gif Sem pa zdejle izbrskala eno sliko teh prozornih zvezdic, če te zanima kako izgledajo. Samo se pa baje prej lomijo in gre vse mal bol počas kot pri kovinskem. Tako, da je navaden vseeno čisto v redu. Samo je ta pa res precej neopazen.

IPB Image
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#55 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 August 2007 - 01:45 PM

Jst mam eno vprašanje.
Sama sem tračnice nosila kaka 4 leta (zobe sem imela prej res v razsulu + nonsto se mi je nekaj kvarlo/odpalao in sem mogla non stop popravljat pri ortodontki, tako da tisti čas najbrž ne šteje?)
No, zdej letos za veliko noč mi ga je dala dol in pred kakih mescem sem dobila tisti gorindol aparat, ker so se mi zobje počasi začeli vračat v prejšnje stanje (sice samo malo, pa vendar). Nosim ga samo ponoči, redko kdaj čez dan. A je kdo od vas imela tega, pa ga je nosla samo ponoči in so ji zobje ostali taki kot takrat ko je dala dol tračnice? Mene je strah, da se mi bojo povrnili v prejšnje stanje, ker ga nosim samo ponoči. Mislim, ne morem ga nosit čez dan no, če pa nonstop nekaj jem in grizljam in pijem. Naj si vsako uro perem zobe in natikam to gor? rolleyes.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#56 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 02:34 PM

Rajši ga nosi čimveč, vsaj 14 ur na dan, da ne bodo šla tista 4 leta v nič. Kok časa ti je pa ortodont reku, da ga moraš nosit?
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#57 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 02:42 PM


IPB Image
[/quote]

kak je lepi... oops.gif jes bi ga kr mela tongue.gif smile.gif
  • 0

#58 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 August 2007 - 02:43 PM


QUOTE(Emily @ 9. 8. 2007 - 15:34) View Post

Rajši ga nosi čimveč, vsaj 14 ur na dan, da ne bodo šla tista 4 leta v nič. Moja prijateljica je pol po fiksnem tud tega snemnega dobila in ga je mogla najprej nosit kao cel dan pol pa čedalje manj. Pol si je lahko celo vzela pavze 3 dni nič in spet aparat. Tako postopoma, da ni prevelik šok za zobe. Kok časa ti je pa ortodont reku, da ga moraš nosit?


Meni je rekla samo: "Če hočeš bit lepa ga nosi, če nočeš pa nič." blink.gif


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#59 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 02:44 PM

hahahaha Coco*, se ti je prau povedla ja smile.gif jes bom zaj tut začela nosit tistega ko ga lahko dol daš po dougem cajtu, kr zaj pa me res fuuuul moti kake zobe mam:D pred parimi letami mi je blo čisto rauno smile.gif
  • 0

#60 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 02:46 PM

Ah, js sm mela ta aparat, ker mi manjka stalna petica in mi je hotla ortodontka šestico in sedmico premaknit naprej. Mela sm ga tako na zgornji čeljusti. Luknja je bla precejšna in je aparat le delno zafilal lukno. Ko sm ga dala dol, mi je šla šestica nazaj, tako da je podobno stanje kot prej. Jst že tko sploh nism mela krivih zobk, sm mela čist lepo postavljene, edin kar mi je ta zob manjku. S snemljivim aparatom se pa tud nism dolg matrala.

Coco, itak da se ti bojo zobki mal sprostil, samo da ti bi pa šli v prejšne stanje pa bi skor rekla da ne, ker aparat ti pa vseeno naredi neko obliko... Mal so šli nazaj, ker jih ne drži več žica skupi... Mislm, da te nima kej skrbet wink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users