Jump to content


Photo

Obrvi


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#1 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 15 April 2004 - 01:15 PM

Pozdravljeni!

Probleme imam z obrvmi, namrec nekje so bolj izrazite nekje pa manj ce jih enakomerno probam "pobarvat" zgledam kot da sm iz cirkusa prisla... Da ne govorim o oblikovanju oz puljenju. Ne upam si kaj prevec jih populit (zato pa so kr neki smile.gif )

Pa zanima me a je odvisno od oblike obraza, oci kaksna naj bi bila oblika obrvi pravzaprav debelina oz sirina (ne vem kako naj se izrazim sam se mi zdi da me boste zastopili)

ze v naprej se vam zahvaljujem za odgovore

lp
  • 0

#2 sena

sena

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 15 April 2004 - 03:25 PM

jaz si populim samo obrvi,ki so izven naravnega loka. glede barvanja pa bi bilo najbolje vprašati kozmetičarko ona ti to lahko strokovno uredi. laugh.gif
oblikujem pa si obrvi z brezbarvno maskaro, da se lepo svetijo wink.gif
  • 0

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 April 2004 - 06:14 PM

Obrvi oblikuješ na podlagi oblike obraza.
Pri oglatem obrazu oblikuješ obrvi, ki od sredine navzven oblikujejo rahel kot.

Pri okroglem obrazu oblikujemo obrvi tako, da nastane v sredini dvignjen lok.
Pri trikotni obliki obraza pa oblikuješ tako, da je lok v sredini rahlo dvignjen.

Veretno si težje predstavljaš...mogoče bomo kdaj objavili tudi slike oblike obrvi.

Načeloma pa je manj več, kar pomeni, da je bolje, da obrvi manj populiš kot preveč. Z rednim puljenjem obrvi, obrvi prenehajo rasti. sad.gif

Lp Nadi
  • 0

#4 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 15 April 2004 - 06:14 PM

QUOTE(sena)
jaz si populim samo obrvi,ki so izven naravnega loka. glede barvanja pa bi  bilo najbolje vprašati kozmetičarko ona ti to lahko strokovno uredi.  :lol:  
oblikujem pa si obrvi z brezbarvno maskaro, da se lepo svetijo  :wink:


tisto "barvanje" jr bilo misljeno s svincnikom za obrvi...
  • 0

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 April 2004 - 06:17 PM

Obrvi oblikuješ na podlagi oblike obraza.
Pri oglatem obrazu oblikuješ obrvi, ki od sredine navzven oblikujejo rahel kot.

Pri okroglem obrazu oblikujemo obrvi tako, da nastane v sredini dvignjen lok.
Pri trikotni obliki obraza pa oblikuješ tako, da je lok v sredini rahlo dvignjen.

Veretno si težje predstavljaš...mogoče bomo kdaj objavili tudi slike oblike obrvi.

Načeloma pa je manj več, kar pomeni, da je bolje, da obrvi manj populiš kot preveč. Z rednim puljenjem obrvi, obrvi prenehajo rasti. sad.gif

Lp Nadi
  • 0

#6 Ira

Ira

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 02 May 2004 - 10:56 PM

Hojla ...

Obrvi so zelo delikatna zadeva ... in tudi, ko si jih puliš si jih moraš postopoma ... tako, da so spremembe na obrazu neopazne ...

Sama bi ti predlagala, da se ustaviš v kakšnem kozmetičnem salonu, da ti povejo kako se to dela. Kakšna oblika je primerna za tvoj obraz itd.

Pa predlagam ti kakšen zares dober salon, ker po večini salonom ne znajo lepo oblikovat obrvi. Se ne poglobijo popolnoma, pozabijo na predel med obrvmi (čelni itd). Sploh ne pomislijo, da bi si pomagali z lupo itd.

Sama sem delala v kozmetičnem salonu in obrvem smo vedno posvečali veliko pozornost. Če so bile obrvi košate in zaraščene smo včasih porabile tudi 1h, da smo jih res lepo oblikovale.

Ne nasedaj kozmetičarkam, ki ti jih populijo v 5-ih minutah ... to prav gotovo lahko narediš tudi sama doma! To pa je pogojeno tudo od tega koliko si sama "čupala" obrvi in kako!

Lepo pozdravljena
Ira
  • 0
Don`t try to fix me, I`m not broken!

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2004 - 06:35 AM

Hej,

se strinjam z Iro. Vsaj prvič je res bolje, da si obrvi populiš v kozmetičnem salonu.

Ira, kakšne izkušnje pa imaš z barvanjem obrvi, glede nato, da si delala v kozmetičnem salonu? Koliko žensk in moških se odloča za barvanje? Kako dolgo "drži" barva? rolleyes.gif

LP N
  • 0

#8 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 03 May 2004 - 02:00 PM

ja sej prvic in se parkrat mi jih je populila kozmeticarka (prvic je malo vec casa porabila (pa nimam zelo kosatih) drugic pa je v parih minutah ena druga porabila)

Kateri kozmeticni salon pa mi priporocas?

hvala
  • 0

#9 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 11 May 2004 - 07:16 AM

Tudi jaz sem razmišljala da si bom zdaj enkrat dala oblikovati obrvi, pa me zanima, če morda katera od vas ve za kakšen dober koz. salon v Mb.?

Prvič si jih mislim dat v istvu "oblikovat", potem pa sem nameravala si jih puliti sama.
  • 0

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 May 2004 - 07:48 PM

QUOTE(dora)
Tudi jaz sem razmišljala da si bom zdaj enkrat dala oblikovati obrvi, pa me zanima, če morda katera od vas ve za kakšen dober koz. salon v Mb.?

Prvič si jih mislim dat v istvu \"oblikovat\", potem pa sem nameravala si jih puliti sama.



Hej

vprašaj našo Jadri, ki je iz MB. Poleg tega, da Jadri obvlada nego, je tudi vizažistka.

LP N
  • 0

#11 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 12 May 2004 - 03:05 PM

Hvala za info. ;)
  • 0

#12 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 26 May 2004 - 10:25 AM

Meni kozmetičarka barva obrvi, ki so žal zelo redke. Barva obstane cca.14 dni, včasi več, včasih manj. Sem pa že razmišljala o permanentnem make upu, a me je malo strah bolečine. sad.gif
  • 0
živi in pusti živeti

#13 Bucka77

Bucka77

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 01 June 2004 - 03:36 PM

Pozdrav vsem,

zanima me, če katera ve za dobro kozmetičarko (oz. salon v Lj.), ki zna oblikovati obrvi. Seveda z estetskim smislom.

Hvala
  • 0

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 June 2004 - 07:34 PM

QUOTE(Bucka77)
Pozdrav vsem,  

zanima me, če katera ve za dobro kozmetičarko (oz. salon v Lj.), ki zna oblikovati obrvi. Seveda z estetskim smislom.

Hvala


Ja,

svetujem ti, da greš v frizersko hišo Stevo na Trubarjevi. Stevova žena Branka odlično oblikuje obrvi. Počasi in pravilno.

Res, pozanimaj se...
  • 0

#15 Bucka77

Bucka77

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 02 June 2004 - 10:07 AM

Hvala za nasvet!
  • 0

#16 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 04 September 2006 - 05:44 PM

Ne me kregat, če ste kje pisale o tej določeni stvari (sem iskala, a nisem našla).

Torej, zanimajo me proizvodi za poudarjanje obrvi. Večkrat sem zasledila, da je zelo dober Diorjev svinčnik, zdaj pa me zanima, če ima katera izkušnje s proizvodi v obliki prahu oz. senčke za obrvi. ermm.gif:
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 September 2006 - 09:26 PM

.
Za senčke za obrvi pa res prvič slišim.
Sicer je pa od Diorja res dober, taki pudrasti, nič masten, obstojen, prekrasen.




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 04 September 2006 - 09:40 PM

jst tut še nisem slišala da obstajajo senčke za obrvi.
Drgač pa že dolgo časa uporabljam max factor svinčnik za obrvi, pa mi je kr dober, čeprov me je Jenna zdej čist zrajcala z tem diorjevim svinčnikom biggrin.gif Sm si ga že šla mal ogledat, pa tut kupla ga bom najbrž v bližnji prihodnosti biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#19 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 05 September 2006 - 10:02 AM

Mene skrbi pr teh svinčnikih, da bo barva čisto mimo. Lase imam zelo temno rjave (skoraj črne), obrvi pa tud hudo temne - ampak se mi še zmeraj zdi, da bi bila črna pretemna; rjava pa presvetla. Res ne bi dala 4 jurje in nazadnje ugotovila, da je čisto mimo.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 September 2006 - 11:10 AM

OT: mene pa zanima, zakaj si jih najprej tok populite, da vam jih je treba potem risat s svinčnikom?! biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users