Jump to content


Photo

Čedalje slabši lasje


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 21 April 2008 - 08:56 PM

Tu je moj problem. Kljub mislim da pravilni negi moji od peroksida skurjeni lasje postajajo čedalje slabši. Nisem se barvala že dolgo pa so lasje zdaj slabši kot takrat, ko sem se nazadnje pobarvala. Naj sicer povem, da imam močne lase po naravi in so peroksid zelo dobro prenašali, problem se je pojavil šele v zadnji peroksidni rundi, ko sem pozabila na čas in sem vse skupaj pustila predolgo na laseh. Takrat se je zgodilo, da je moralo nekaj pramenov stran, ker so se tako skurili, da so postali kar elastični :S. Potem sem začela s pravilno nego, silikonov se izogibam kot hudič križa. Najprej je Tigijev O in H balzam zadostoval, potem pa kar nič več. In ne vem, da bi vmes naredila kaj narobe, razen da sem pretiravala z rekonstruktorjem, kar mi je razcepilo konice. Ampak konice sem odstrigla, preostala dolžina las pa ni bila slabša. Zdaj pa spet grejo lasje na slabše, pa ne uporabljam niti rekonstruktorja ne nič, samo šampon O in H in jojobino masko od Logone. In se spet dogaja, da moram striči lase stran, ker postajajo elastični (ko so mokri, ko so suhi je to zelo grd krep). Zgleda, da se bom morala postriči, ni mi pa jasno zakaj se to spet dogaja, če se je po tistem barvanju stanje že umirilo, potem pa se nisem več bravala. Da bi rekonstruktor mi uničil tudi preostalo dolžino las pa ne bi rekla, ker so se mi takrat po uporabi zdeli dosti boljši. Ali je pač možno? Edino še, kar se spomnim je, da sem imela izsušene lase po tem, ko sem čez noč na njih pustila Afroditino čičkovo olje, je pa tudi to že nekaj časa nazaj. Skratka ne vem, zgleda da se bom morala postričt cry.gif. Ali se kateri sanja, kako so moji lasje lahko čedalje slabši pa delam za njih vse najboljše?
  • 0

#2 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 21 April 2008 - 09:07 PM

Zakaj bi se lasje od OH balzama cepili ? blink.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#3 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 21 April 2008 - 09:09 PM

Sam še nekaj me zanima - kaj po tvojem pomeni da so lasje elastični? Kako to zgleda? Če maš kako slikico jo nalepi... Drugač pa kolk dolgo je od tvojega zadnega barvanja? Vedi da če si popolnoma opustila rabo silikonov, je popolnoma logično da tvoji lasje sedaj zgledajo kot da so v slabšem stanju, čeprav so v enakem ali pa boljšem kot prej!
  • 0
Why so serious?

#4 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 21 April 2008 - 09:15 PM

Ni mi jih uničil O in H balzam, ampak Joico rekonstruktor, ker sem ga v enem tednu dala gor trikrat za eno uro. Ampak kot sem rekla, žrtev so bile konice. Tisto peroksidiranje, ki mi je uničilo lase je bilo decembra. Po tem sem barvala samo narastek in tam so lasje krasni. In kot sem povedala, na začetku je Tigijev balzam bilo čisto lepo kos mojim lasem, kljub temu, da nima silikonov. Zdaj je pa čedalje slabše z lasmi. Elastični mislim pa tako v slabem smislu, raztegnejo se kot žvečilni gumi, ko so mokri. To so posamezni prameni, ki so bili očitno najbolj na udaru takrat. Ampak po tistem so bili pa pravilno negovani in mi ni jasno zakaj je zdaj spet slabše.

Pa še to, po tistem disaster barvanju sem imela slikon gor samo enkrat, pa je bil tako občutek kot izgled ogaben, tako da sem ena tistih, ki jim silikon niti navidezno ne izboljša las in jih res ne uporabljam.
  • 0

#5 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 21 April 2008 - 09:23 PM

QUOTE(diakana @ 21. 4. 2008 - 22:15)  

Ni mi jih uničil O in H balzam, ampak Joico rekonstruktor, ker sem ga v enem tednu dala gor trikrat za eno uro.


Omg, bogi lasje - zakaj pa si šla to delat, če piše pet minut? Joj, oprosti - ti si prosila za nasvet, js ti pa najedam slap.gif Hja js ti iz lastnih izkušenj povem, da kar je fejst poškodovano je za odrezat. Kaki rekonstruktorji ti itak ne pridejo v poštev. Balzam maš pa itak dovolj hranilen, kakšne tablete z vitamini pa ti po moje tud ne bodo dovolj. Itak a ti bodo lasje zrasli in bo lepši zgledalo kot pa če maš dolge in poškodovane. Sej ti bodo pa še druge, ki mal bolj obvladajo dale kak nasvet wink.gif
  • 0
Why so serious?

#6 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 21 April 2008 - 09:26 PM

Hmm zakaj, zato ker gre pri kozmetiki večinoma za reklamo in ker mi ostale maske bolje delujejo, če jih pustim dalj gor, sem mislila, da bo tu isto. Pač nisem vedela...evo opozorilo za ostale.
  • 0

#7 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 21 April 2008 - 09:45 PM

Hja, tvoj problem pa je tak zakompliciran, da sploh ne veš, kaj je njegovo bistvo. Se mi pa zdi, da pretiravaš z rekonstruktorjem - njegova naloga ni, da bi ti supertruper zmehčal in zgladil lase. Uporabljaj ga enkrat na teden, največ 15 min, in daj ga čisto malo količino gor, za lešnik, ker je zelo močan. Sama tudi imam Joicov rekonstruktor, ga uporabljam enkrat na teden in ga dam gor za 10 -15 min in doziram samo za lešnik (pa imam ogromno las). Če bi ga zmerno uporabljala, ti zagotovo ne bi škodil. Meni je že zelo polepšal in pozdravil strukturo las. Čeprav sklepam, da se ti bodo konice cepile, dokler ti ne bodo lase dovolj prerastli, in jih boš še vedno morala vsak mesec striči.. Če imaš tako skurjene, si jih boš najbrž morala negovati zelo doooolgo časa, preden bodo ta pravi. Jaz sem imela isto skurjene zarad trajnega ravnanja in že več kot eno leto investiram ogromno keša v kvalitetne zadeve (maske, šampone, balzame) in so šele po tem času prišli lasje zares res k sebi, da lahko rečem, da so lepi in zdrav, če izvzamem ene 3 centi spodnjih še suhih las. Še vedno pa se mi občasno cepijo konice, ampak vem, da se bo to nehalo, ko si bom spodnje mrtve popolnoma odstrigla. Rezultati ne morejo priti kar čez noč, žal.
  • 0

#8 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 21 April 2008 - 10:01 PM

Ja seveda sem takrat preterala. No potem sem pač odstrigla konice ampak od takrat ga več ne uporabljam. In se mi ni zdelo, da je bilo razen uničenih konic tudi ostalo lasovje slabše. Zdaj pa praktično spet strižam žvečilke stran blink.gif . Razmišljam, da bi se postrigla stopničasto, ker so lasje na površini najbolj uničeni-tukaj sem imela tudi pramene nekoč. Ampak se bojim, da se bo še kar slabšalo vse skupaj. Upam, da se motim.
  • 0

#9 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 05:39 AM

Diakana,kaj pa ona nevtralna kana,ki krepi lase.Nima barve in je kot maska za lase.Že na prvem mestu ima proteine in potem še naprej polno hranljivih snovi.
  • 0

#10 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 22 April 2008 - 07:57 AM

Razmisli kolk nege in časa si jim pripravljena posvetit - in potem se odloči če boš raje negovala ali strigla.

A mogoč upoabljaš še kake styling proizvode ali je šampon in maska vse kar daš na lase? Aja kolk dolge pa maš lase?
  • 0
Why so serious?

#11 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 22 April 2008 - 08:08 AM

Aja pa še to: meni se zdi, da je to Afroditino čičkovo en šit od ovce. Škodit ti prav gotovo ne more, samo da bi kaj negovalo hmm.gif . Sem imela orehovo in so bli moji lasje po uporabi kot motorno olje, da bi lase kaj zmehčalo, nahranilo ... pa ni blo nič od tega.
  • 0

#12 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 22 April 2008 - 10:36 AM

Kako je v resnici s kano? Eni pravijo, da izsuši lase. Pa mislim da na blond lase siguro vseeno pusti nekaj barve. Lase imam pa do ramen. Saj sem pripravljena negovat samo kaj ko zgleda, da so čedalje slabši. Nobenih styling proizvodov ne uporabljam, samo šampon in masko. Res ne vem, kaj bi.
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 April 2008 - 10:46 AM

Običajni balzami/regeneratorji/maske ne škodijo niti v primeru, da jih pustiš na laseh dve uri (ali dva dni), sploh če so nežni in ne totalno kemični (recimo Tigi OH, Logona in Lavera regeneratorji in podobno) in zato ne morejo bit zaslužni za slabšanje stanja las. Glede rekonstruktorja pa so bila opozorila in kdor se jih ne drži, bo verjetno občutil določene negativne posledice. Mogoče se ti je najprej to pokazalo na konicah (ki si jih že odstrigla od takrat), ampak šele zdej se vidi, da so bili dodatno prizadeti tudi lasje po dolžini in zato se konice nočejo in nočejo nehat cepit.

Ko imaš enkrat tako poškodovane lase, da se jim dobesedno popolnoma poruši struktura in so čigumijasti, presušeni, slamnati, krepasti in lomljivi, jim ne pomaga več nič. To je tista točka brez vrnitve, ko lahko daš na lase ful preparatov, ampak bodo samo momentalno izboljšali stanje, ni je pa stvari (četudi gre za kvaliteten rekonstruktor), ki bi ti nevem kako očitno prenovila stanje las. Enostavno morala se boš sprijaznit s tem, da morajo lasje prerast in se moraš v celoti znebit beljenih in uničenih las. Seveda lahko še greš potem na blond, ampak samo tako, da lase po dolžini pobeliš zgolj enkrat, kasneje pa izključno samo narastek. Seveda vsako beljenje lase poškoduje, ampak je pa ogromna razlika, če ti pobeliš las po dolžini samo enkrat, ali pa desetkrat - v drugem primeru so lasje popolnoma uničeni in samo še postopoma za odstrižt.

Drugega, kot to, da pustiš lase pri miru in počakaš, da prerastejo, ti žal ne morem svetovat. Neguj jih še naprej čim bolje, ampak čudežev ne pričakuj. Na suhe lase pred umivanjem ne bi škodilo kakšno fajn olje (Afroditino čičkovo je nateg, tle gre v bistvu za mineralno olje s kančkom čičkovega olja), če ti ni škoda denarja, bo zadetek v polno avokadovo olje, res je izjemno hranljivo in ful kvalitetno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 22 April 2008 - 07:09 PM

Evo punce postrigla sem se cry.gif cry.gif občutki grozni. še dobro da imam še kar baby face tip obraza. moram pa reči da bo kriza ker krajših frizur sploh ne znam oblikovat.



  • 0

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 April 2008 - 07:13 PM

Kolk si se pa postrigla oz. kakšno dolžino in frizuro imaš sedaj?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 22 April 2008 - 07:42 PM

Se vidi slikca? nekaj takega če bom znala oblikovat, drugače bo ena polizana žalost glede na moje tanke lase.

Attached Files


  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 April 2008 - 07:43 PM

Diakana, lasje rastejo in tuudi tvoji bodo, a lepo bodo zgolj ob dobri negi. Blajhanje pa za nekaj časa odmisli, ker peroksid, ne le "skuri" (kakor komu sicer) lase, ampak tudi učinkuje na samo lasišče, ki mora potem tudi prit k sebi. In verjetno nočeš, da bi ti ven poganjali neki slabi lasje? Samo drži se dobre nege, jemlji kake tabletke (predvsem B kompleks, dobiš po DMjih in Milerjih), pa se ti bodo sčasoma že okrepili.

Kratke zurce je pa zelo "lahko" oblikovat, v tem smislu da imaš ob pravilni izbiri zelo malo dela z in po umivanju (je pa ravno kontra če imaš denimo zelo neubogljive, ali pa kodraste lase, pa se ostrižeš na paža).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 22 April 2008 - 07:44 PM

luštno. dj nalep svoje lase!
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 April 2008 - 07:45 PM

Naredi neravno prečo (imitiraj to na sliki a ne smile.gif ), likanja in pretiranega oblikovanja s krtačo ti jaz ne priporočam, magari jih posuši na zraku, pa poskušaj malo zavihat pri konicah s prsti, lahko še utrdiš s kakim gelom.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 22 April 2008 - 08:13 PM

Super! Me veseli, da si zbrala pogum in se postrigla thumbup.gif Četudi trenutno to ne vidiš kot neki pozitivnega, pa boš čez čas, ko ti bodo lasje spet zrasli (in bodo močni in zdravi) vidla, da si se prav odločla.
  • 0
Why so serious?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users