Jump to content


Photo

Prtljaga - kovčki, potovalke, nahrbtniki...


  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 July 2009 - 09:10 PM

Glede na to, da je čas dopustov je morda ta tema več kot na mestu. Zanima me ali na potovanje vzamete raje kovček, potovalko ali nahrbtnik? Zakaj ravno to? Prednosti in slabosti?
Katere firme potovalk/kovčkov/nahrbtnikov kaj imate? Ali se vam zdi, da je dobro odšteti malce več denarja za kovček/potovalko/nahrbtnik ali vam je škoda? Kje kaj kupujete prtljago?

  • 0

#2 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2009 - 09:40 PM

Če gremo kam za dlje časa (ok, bom poštena, če rabim velik cunj laugh.gif ) vedno vzamem tale Samsonite kufr. Prostoren, samo uni štrikci so mal nerodni, ker si mi velikokrat stvari od zgoraj (čevlji ponavad) znajdejo spodi (zlezejo nekak). biggrin.gif
IPB Image
Če pa grem samo za kakšen vikend pa ponavad eno Adidas potovalko, k je sicer tud prostorna, samo je lažja za prenašanje in manj prostora zavzame. Za nahrbtnike pa nisem (razen 2 Dakine mam, enega včasih vzamem če grem kam samo prespat)
Ko bom velika bom mela pa LV set kovčkov. happy.gif


  • 0

#3 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18183 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 July 2009 - 09:56 PM

Jaz imam isto kufer, ampak ne trd, takega mehkega: klik
Je pa OGROMEN, skoraj večji od mene laugh.gif , ampak ne vem kako mi ga vedno uspe tako hitro napolnit oops.gif Sem pa imela namen kupit takšnega kot od PJ (samo da pink, d00h sleep.gif ), potem sem našla enega cenejšega od ene xy firme, skoraj 50€ ceneje, ampak je na žalost potem vseeno zmanjkalo keša. Se mi pa zdi da je tak Samsonitov kovček že v osnovi ful težji od navadnega, in glede na to da je moj kovček napolnjen tok težek, da ga moj oči komi dvigne (dont ask why, samo cunje mam not biggrin.gif ), potem ne vem kok bi bilo kej praktično da bi bilo vse skupi še težje. Za krajša, pardnevna potovanja mam pa eno potovalko ali pa si od tete sposodim podoben, samo manjši kovček. Nahrbtnikov nimam, edino če imam poleg kufra še dodatno pritljago potem ponavadi to nabašem v torbo za na plažo in jo nosim na rami smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 July 2009 - 08:05 PM

Jaz imam ko grem na počitnice za teden dni ali več takle kovček:
IPB Image
Je fajn velik, noter spraviš vsega vraga, tako da če grem kam z letalom pazim, da ne bi presegel dovoljene teže. Navadno je ravno na meji dovoljenega. oops.gif Všeč mi je, da ima ločene predalčke, tako da imam čevlje ločene od preostalih oblačil. Edino kaj me moti pri njem so kolesa, ki so malo majhna in se ne da hitro peljat, kar zna bit moteče, če ravno loviš vlak, ki odrine iz postaje. laugh.gif Če bi si še enkrat kupovala kovček, si ne bi kupila črnega. Bi si nekega barvnega, da ga lažje ločiš od preostalih temnih. Sicer imam vedno gor nek trak, da takoj vem, da je moj, ampak vseeno. Spomnim se, da je bil ful cenejši od Samsoniteovih kovčkov, je pa enako kvaliteten kot slednji. Je prestal že precej potovanj, pa je še vedno kot nov.

Za krajša potovanja imam navadno Elese potovalko, čeprav mi ni tako fajn, sploh če jo morm sama nosit, tako da razmišljam, da bi si nabavla en manjši kovček - vikend varianta, ki je hkrati dovolj majhen, da ga lahko vzameš v ročno prtljago na letalo.

Potovalnega nahrbtnika nimam. Imam samo manjše, taka bolj šolska varianta, za kak izlet ali za športanje. Čeprav imamo en Wilson nahrbtnik, ki ima mali milijon predalčkov in spraviš noter precej. Tega imam navadno s sabo ko se gre na kak izlet na katerega je treba imet hrano iz nahrbtnika. laugh.gif

QUOTE(Plain Jane @ 29. 7. 2009 - 22:40) View Post

Ko bom velika bom mela pa LV set kovčkov. happy.gif
Me too. oops.gif oops.gif
  • 0

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14793 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 July 2009 - 11:40 AM

Helo čikitaz!

Jaz nujno potrebujem kovček, malo večji. Za trgovino potepin in lamans v btcju sem že slišala in grem tja v ponedeljek. Rada bi imela trd kovček od zunaj, pa da ne izgleda preveč nobel (ker sem brala da bolj nobel ko kovček zgleda bolj nobel se lopovu zdi za ukrast, pa mi je kar logično biggrin.gif pa nočem zgubit kovčka pa vseh mojih cot&ostalega cry.gif ) Tako da niti nočem samsonite-a al pa kake fine firme, samo da je velik, trd kovček, pa ne predraaag. A majo kje outllete za te kovčke oz. pozna kera trgovino, kjer majo kakšna znižanja ali pa da imajo že po naravi ugodne potovalke in kovčke? laugh.gif


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18183 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 July 2009 - 11:43 AM

Jaz sicer nimam pojma kako se imenuje trgovina, je pa v Cityu v zgornjem nadstropju, zraven H&Ma, nasproti enega frizerskega salona. Jaz sem tam gledala en no name kovček (gledala sem samo žive barve- roza, oranžen, zelen, verjetno pa majo tudi navadne črne). Pastane en okoli 100, 115€, kar je 50€ ceneje kot samsonite. hmm.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#7

  • Guests

Posted 31 July 2009 - 12:12 PM

V Leclercu jih majo trenutno v akciji tam nek med 20 in 40€. Razlicno veliki, pa kul zgledajo. No name, seveda.
  • 0

#8 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2009 - 12:19 PM

Na Letališki 3b je Samsonite outlet, če kero zanima. smile.gif
  • 0

#9

  • Guests

Posted 31 July 2009 - 12:31 PM

Jaz se pa s takim naokrog potikam. Kupila sem ga pa lani precej poceni, mislim, da za nekih 60 €.
IPB Image
  • 0

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28982 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 July 2009 - 02:37 PM

za daljša potepanja nujno ruzak, imam enega od Salewe že kar starega&zdelanega, vendar mi še vedno zgledno služi. za ročno prtljago običan manjši ruzak, ki smo ga dobili od firme lani za novo leto/božič.
za krajše odhode si sposodim bratov Samsonite črn kufer na koleščkih (dimenzij, da gre še v ročno prtljago). imam še eno no name precej bedno potovalko (isto od firme), v kateri imam trenutno škornje, ker jih nimam kam drugam dat oops.gif), ki jo včasih uporabim za kakšne vikend skoke na morje, po navadi pa zbašem tistih par reči kar v potovalko od K., da je čimmanj prtljage.

take half of the luggage and double the money je moje navodilo. wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25896 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2009 - 04:59 PM

QUOTE(Špela @ 31. 7. 2009 - 15:37) View Post

take half of the luggage and double the money je moje navodilo. wink.gif


Agree. ;)


Super tema Kalypso! Si ze en cas kupujem nov manjsi nahrbtnik za krajse izlete (imam enega za na kolo in v hribe, potrebujem se enega bolj "mestnega" ), tvoj Wilson sounds promising (zaradi velikega stevila zepov namrec ;) ).
Sicer za daljsa potovanja uporabljam potovalko, imam eno no name, ki je precej velika in stlacim vanjo vse, kar potrebujeva s pobom za 14 dni. Locena je na dva dela, mansji spodnji, vecji zgornji, ampak vanjo vseeno nikoli ne dajem cevljev, vedno jih imam posebej v eni veliki vreci (imam v planu nakup torbe za cevlje). V manjsi no name nahrbtnik pa gre ponavadi se kozmetika in to je to. Ker potujeva vedno s svojim avtom, ki je velik (z letalom nisva sla skupaj zaenkrat se nikamor, avtobusov ipd. ne marava - sva oba velika in je daljse sedenje na avtobusu vse prej kot uzitek) pakiranje niti ni taksen problem - ko mi zacnejo proti koncu popuscati zivci in vidim, da ne bo slo vse v potovalko enostavno zmecem na sedez od avta. biggrin.gif Sem pa imela vcasih dve potovalki in sem uporabljala obe, potem se je pa ena strgala in imam sedaj samo se eno. Ugotavljam, da to sploh ni slabo, ker tako vsaj ne vlecem vse omare s seboj in se ucim racionalizacije. Nisem ravno mojster pakiranja; se mi pozna, da ne hodim ravno pogosto naokoli samo z nahrbtnikom. smile.gif
Razmisljam tudi o nakupu mehkega ali trdega kovcka, ceprav nisem cisto prepricana, da ga potrebujem. Imamo doma pa, ce bo ze potreba, si ga raje izposodim. Kot je napisala Nincha se mi zdijo kovcki ze sami po sebi tezki pa se nerodni za nosenje. Je pa res, da pustis cisto drugacen vtis, ce se v hotelu prikazes z lepim kovckom kot z neko zguljeno potovalko. laugh.gif Ampak pustimo sedaj keeping up appearances. laugh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2009 - 06:41 PM

Hehe Planetka, ja tale Wilson je res ful fajn nahrbtnik. Imamo doma še več drugih nahrbtnikov, ampak samo tega res redno uporabljamo. Že v osnovi ima večji osnovni prostor kot drugi nahrbtniki, v veliko število žepov pa lahko spraviš ogromno. Ima malce ojačan hrbet (ter poseben žep v tej gubi) ter tudi ful močne naramnice, tako da se ne strga kar tako, če ga nabašeš s npr. knjigami. Ne vem pa, če se dobi v prosti prodaji.
IPB Image
Zdaj ni nek višek lepote, ni tako blazno fancy, da bi ga vlačil okoli za vsak dan. Je pač športen nahrbtnik, ki pa dobrosluži svojemu namenu. Meni več pomeni, da je uporaben, kot pa da bi bil blazno fancy, pa bi noter lahko dala ravno eno vodo, telefon in denarnico.

Glede teže kovčka... meni se prazen ne zdi kaj prida težji kot potovalka. Ok, mogoče so malce težji zaradi koles in ročaja, ampak za prevažat so pa meni milijontavžntkrat boljši od potovalk. Vso težo lepo vlečeš za sabo, dvigovat ga tud ni treba tako zelo pogosto, da bi bil to problem. Če pa že, se vedno najde kdo, ki ti priskoči na pomoč (vsaj po mojih izkušnjah).
  • 0

#13 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25896 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2009 - 08:11 PM

Tega sem gledala, pomoje se da nabaviti. Res je precej sporten, ampak me vseeno mika. Model mi je vsec! Bi bilo pa se bolje, ce bi bil brez onega napisa, nevtralen. Ce ima katera kaksno idejo, kje bi dobila kaj podobnega, se priporocam. smile.gif

http://www.gajo.si/p...products_id=961


Aha vidis jaz si mislim, da kovcka tako ali tako ne mores dosti vlaciti za seboj, da ga je treba dosti dvigovati. Vedno pomislim na makadm, pesek ipd. neugodne podlage. biggrin.gif Ze tako nerada svoje stvari kje zunaj odlagam na tla npr. torbice/nahrbtnika nikoli ne vrzem na tla, vedno na stol.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2009 - 11:59 AM

Hehe, kar se tiče makadama, je verjetno res rahlo neugodno peljat kovček. smile.gif Nisem še imela te nesreče, da bi ga mogla po makadamu vozit. smile.gif
  • 0

#15 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 01 August 2009 - 04:57 PM

IPB Image

jaz pa imam tega pinky samsonite v 3 velikostih...velikega (okoli 80 cm višina), srednjega (okoli 70 cm) in ta malega, ki ima mere ročne prtljage...in so tako praktični, prostorni in trpežni...pa kar je meni najpomembnjše, da jih lahko porivam naprej dobesedno z enim prstom biggrin.gif
  • 0

#16 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25896 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2009 - 10:16 PM

Se eno vprasanje, kje hranite te trde kovcke? V omarah, zunaj njih? Pri nas doma so zlozeni v enem slepem kotu poleg omare, ampak mi gre na zivce, ker se naprasijo in jih je potrebno vedno ocistiti, preden jih lahko uporabis.

QUOTE(Kalypso @ 1. 8. 2009 - 12:59) View Post

Hehe, kar se tiče makadama, je verjetno res rahlo neugodno peljat kovček. smile.gif Nisem še imela te nesreče, da bi ga mogla po makadamu vozit. smile.gif


biggrin.gif Sej najbrz, ce si v pesku/na makadamu imas s seboj nahrbtnik, ker si pac na taksnem tipu popotovanja, ki ze vnaprej izkljucuje kovcek na kolesih, ampak ne vem, zakaj me ob teh kovckih vedno presine ravno ta misel. biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#17 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 01 August 2009 - 10:30 PM


Jaz kovček hranim na omari. Zavijem pa ga v čisto tanko odejo in potem je prašna le odeja, ki pa jo lahko opereš v stroju ali pa malo streseš, da padejo smeti dol biggrin.gif
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#18 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25896 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2009 - 09:39 AM

^^

Aha pametno! smile.gif




Te torbe/nahrbtnike poznate? http://www.thehealthybackbag.co.uk/

Vceraj sem jih videla v Nami, so mi vsec. smile.gif


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 August 2009 - 03:11 PM

lahko daš pa vrečo za smsti čez al pa časopisni papir, pa ti ni treba prat:D

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 October 2009 - 09:48 PM

rea in špela!
Vidve nameravata imeti na svojo potovanje nahrbtnik ali kovček?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users