Jump to content


Photo

Beljeni Lasje


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 06:54 PM

Hej, punce! Mene pa nekaj zanima in bom hvaležna za vse vaše nasvete in izkušnje.

Lase si redno (na tri do štiri tedne) barvam na blond že približno šest let, kar je na mojih laseh pustilo naravnost strahotne posledice. Ker je moja osnovna barva las precej temno rjava, mora biti barva dovolj agresnivna (barvam se doma) tako da so postali moji lasje skozi leta in leta prave turture, čisto brez leska, zelo lomljivi, grobi oz. slamnati na otip, kar me dobesedno spravlja v obup.

Vedno so mi bili v ponos moji izredno gosti lasje in prav ne morem verjet, da sem bila včasih jaz tista punca s svilnatimi lasmi, dolgimi čez rit, zdej pa so sicer še vedno izredno gosti, vendar pa so popolnoma brez življenja. Perem si jih dvakrat na teden, uporabljam kolekcijo Gliss Kur Hair Repair Shining Blonde, redno si nanašam maske in razna preparate, ki se ne spirajo, kar povzroči, da so lasje kakšen dan res mehki, naslednje jutro pa so že spet kot krep papir. cry.gif

Kaj še naj poskusim? Poznate kakšen dober recept, mogoče kakšno dobro doma narejeno masko ... karkoli?! Ful bom hvaležna za vsak nasvet. wink.gif
  • 0

#2

  • Guests

Posted 15 May 2005 - 06:59 PM

Poskusi z oblogo iz olivnega olja. Pustiš ga na laseh čim dlje in potem normalno umiješ lase kot po navadi.

Sicer se sama še nikoli nisem barvala, ampak pravijo, da si lase najbolj uničiš, če si jih sam barvaš doma. Baje so barve pri frizerijih dosti bolj kvalitetne (verjetno spet odvisno, za kateri frizerski salon gre) in ne uničijo las.
  • 0

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 07:18 PM

Tigi ima na voljo nekaj preparatov, kateri bi bržkone prišli zate v poštev IPB Image :

Chocolate head
izjemna globinska nega las... obnovi lasno strukturo, globinsko pozdravi suhe, poškodovane in kemično obdelane lase... uporabljat enkrat tedensko, štiri tedne zapored. cena: 3.400 sit
IPB Image

Dumb Blonde Shampoo
šampon za beljene in barvane lase... tudi obnavlja obdelane lase. cena: 2.600 sit
IPB Image

Dumb Blonde Reconstructor
regenerator za beljene in barvane lase... vlažilni regenerator s povečao vsebnostjo proteinov hkrati obnavlja, hrani in ščiti kemično obdelane lase... lahko se uporablja tudi kot obloga! cena: 3.800 sit
IPB Image

Moisture Maniac Shampoo
šampon za suhe lase... s svojo bogato peno lasem zelo učinkovito povrne vlago, sijaj in mehkobo. cena: 2.150 sit
IPB Image

Moisture Maniac Conditioner
regenerator za suhe lase... povrne jim mehkobo, sijaj in vlago. cena: 2.700 sit
IPB Image

Self Absorbed Conditioner
multivitaminski regenerator... vsebuje vitamine A, B, C in E, ki krepijo lase... tega imam tudi sama in je res super... cena: 2.000 sit
IPB Image

Oatmeal&Honey Conditioner
negovalni regenerator iz meda in ovsenih kosmičev... pomaga pozdraviti kemično obdelane in poškodovane lase... vsebuje sojine in pšenične proteine, ki lasem povrnejo vlago in jim povečajo sijaj... tega tudi imam in je tudi super... cena: 3.950 sit
IPB Image


Sicer pa sem se tudi ogromno pogovarjala z mojo frizerko o samem beljenju in to. In pač je povedala, kot je že znano, da ti čist uniči lase in da vsekakor ne priporoča. Tako da... jaz, če bi bila na tvojem mestu, bi pač to fazo preživela in si puščala, da moji laski prerastejo te kemično obdelane. Ampak tega najbrž nočeš slišat.

A se nisem lepo potrudila zate? IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 May 2005 - 07:26 PM

...pa da ti ne bo tok težko gledat narastka, si daj vmes rjava pramena oz. pramena v tvoji naravni barvi.
  • 0
lp, Martina

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 07:36 PM

Hvala vsem za nasvete, ti Nikita si se pa res še posebaj potrudla zame ... če nisi ti eno zlato bitje. biggrin.gif wink.gif

Se moram počas spet kej spravit k frizerju, pa si bom tam priskrbela kakšen Tigi preparat. wink.gif

Katie, ti pa si omenila olivno olje ... a to ga kar nanesem na suhe lase, ali moram prej lase navlažit al kako? Lase potem tudi ovijem s folijo? A dam samo olivno olje, ali pa naj še kaj primešam?

Drugače pa tko ... Nikita, si kar prav povedala ko si rekla, da verjetno nočem niti slišat za to, da bi si lase nehala belit. oops.gif Sej vem, da sem preveč trmasta, kar se mi ne bo obrestovalo, vendar pa ... še čisto vsak mi je rekel, da bi se morala rodit kot bjonda, ker mi blond lasje izredno lepo pašejo, me poživijo in zelo lepo delujejo v kontrastu z mojimi temno rjavimi, skoraj črnimi očmi.

Z rjavimi lasmi sem enostavno dolgočasna, pusta ... to nisem jaz. Vsaj tako se meni zdi ...
  • 0

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 07:40 PM

DiLeMa, ja, saj te razumem. Ampak jaz bi vseeno na tvojem mestu probala s kakšno svetlo barvo in ne peroksidom/beljenjem.
Imaš dve izbiri - ali si ful bjonda, pa imaš vidno uničene lase... ali pa si svetlolaska, pa imaš sijoče in zdrave lase. wink.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 07:42 PM

Ja, Nikita, vsekakor imaš prav. Mislim, da je čas, da začnem upoštevat tvoj nasvet, čeprav s težkim srcem.
V začetku naslednjega meseca grem k frizerju, pa se bom tam posvetovala ... bom sporočila, kaj mi bodo svetovali.
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 07:46 PM

Če ti bo kaj lažje... le poglej svoje laske zdaj, kako so žalostni in poklapani, da si jih tako marljivo uničila... twisted.gif In kako bodo spet živahni in to, ko boš jih pozdravila... No, vsaj meni bi se lasje kar smilili.
Pa pogumno. IPB Image

In ja, sporoči. wink.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9

  • Guests

Posted 15 May 2005 - 09:04 PM

QUOTE(DiLeMa)
Katie, ti pa si omenila olivno olje ... a to ga kar nanesem na suhe lase, ali moram prej lase navlažit al kako? Lase potem tudi ovijem s folijo? A dam samo olivno olje, ali pa naj še kaj primešam?


DiLeMa, jaz si samo olivno olje dam na suhe lase. Ja, baje je fajn, če daš še kako folijo gor, čez pa še brisačo oviješ (zaradi toplotnega učinka), samo jaz grem po navadi s to oblogo spat in bi bolj težko spala z brisačasto kepo na glavi. ermm.gif Pa ustrezno zaščitim blazino seveda. Meni to full pomaga, ker se mi lasje občasno tudi cepijo in se ne morem stričt ravno vsak mesec, ker si puščam dolge. Aja, pa jaz nič ne primešam zraven, samo olje.

Aja, pa še to - na koncu si lase vedno sperem s hladno vodo. S tem zgladiš povrhnjico in se ti lasje bolj svetijo. Preverjeno.

Kar se tiče pa umetnih oz. kupljenih sredstev - še nikoli probala, zenkrat se še bolj naravnih sredstev držim. Ampak Nikita zadnje čase tako navdušuje s Tigi proizvodi (in embalažo biggrin.gif), da bo treba sčekirat ... smile.gif
  • 0

#10 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 May 2005 - 12:01 AM

hej,dilema!Jz si dam tud olivnga gor za čez noč in so res boljši lasje pol!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2005 - 10:16 AM

QUOTE(Katie)
in bi bolj težko spala z brisačasto kepo na glavi. ermm.gif


biggrin.gif biggrin.gif

Hvala za nasvet, bom tud jst to poskusla. wink.gif
  • 0

#12 lepotička

lepotička

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 16 May 2005 - 05:00 PM

najbrž bom edina, ki te bom soočila z realnostjo. Punca, lasje ti sporočajo DA SE NEHAJ BARVAT.

Tudi jaz sem imela takšno izkušnjo in verjemi, da sem spet vesela, ko sem po 4 letih dobila nazaj svoje lepe lase, ki jih vsi občudujejo.
Tvoji lasje bodo še vedno krep, tudi če daš nanje nevemkoliko mask, ker so UNIČENI. Las je sesut in mu ne bo pomagalo nič drugega, najmanj pa kakšne maske. Sem sprobala na lastnih izkušnjah.
  • 0
L'amour toujours

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2005 - 05:13 PM

Ja kaj potem poleg tega da se neham barvat na blond ... se moram tudi čist na kratko ostrižt al kaj? :sad5: :tard:

Ker zdej imam končno spet malo daljše lase in če se bom mogla spet na kratko ostrižt, bom znorela!! cry.gif cry.gif
  • 0

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2005 - 05:17 PM

Eh.
Jaz ti predlagam, da začneš uporabljat kakšne bolj močne negovalne preparate, da trenutno rešiš, kar se rešiti da... da omiliš zadevo in lepo čakaš, da ti tvoji laski prerastejo te pobeljene. Medtem pa se magari lahko že začneš barvati s kakšno svetlo barvo in ne več z brutalnim peroksidom (to najbrž obvezno, da ne bo narastka... ker je konkrast najbrž kar velik). Stvar rešena.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2005 - 05:20 PM

Ok, bom pa tko nardila ... bo najbolje, da te stvari zaupam kar frizerju, se nam nič več doma barvala. Čeprav sovražim čepet v frizerskem salonu, ampak bom že preživela. wink.gif
  • 0

#16

  • Guests

Posted 16 May 2005 - 05:24 PM

Jaz pa v bistvu nisem vedela, da je peroksid dandanes sploh še v uporabi. oops.gif Res se mi je zdelo, da so pač že zdavnaj ugotovili, da to preveč uniči strukturo las.

Ma, jaz tudi mislim, da lahko z maskami in ustrezno nego vsaj malo izboljšaš izgled las. Pa da si greš narastek pobarvat v kakšen frizerski salon (da pač ne packaš več sama doma).
  • 0

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2005 - 05:26 PM

Za lepoto se splača potrpeti. wink.gif
Meni tudi ni v zabavo pri frizerki čepet po več kot 3h. Ampak če se mora, se mora, ni kaj.

Aja, peroksid se še vedno veselo uporablja. Meni je npr. frizerka, ko sem si zaželela pri črnih laseh živo rdeče konice, pač morala le-te pobarvati najprej s peroksidom, šele nato z rdečo. Zadeva je izgledala fantastično ene 3 tedne... potem pa sem lahko samo vzela škarje in konice odrezala. In to sem tudi morala narediti... ermm.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 lepotička

lepotička

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 16 May 2005 - 05:39 PM

če hočeš lepe lase, boš morala nehat s peroksidom oziroma snežno belimi lasmi. To je čisto enostavno.
  • 0
L'amour toujours




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users