Jump to content


Photo

Frizer ali lastna "izdelana" frizura?


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 21 August 2007 - 10:44 AM

Zanima me kako pogosto obiskujete frizerje?

Jaz imam dolge lase nekje do polovice hrbta, barvam se na črno in trenutno imam spredaj rahel frufru, zadaj pa enako dolge. In ravno te zadaj imam tako težke (mam zelo močne lase), da mi kar padejo in si sama ne znam narediti frizure. Prejšnji teden sem bila pri (novi) frizerki in mi je rekla, da bi mogla met rahlo postopno postrižene. Malo mi jih je, ampak ne dovolj...

Ali ve obiskujete frizerje vsak teden /mesec....? Jaz bi ga zelo rada vsak teden (ker 1x na teden si itak laske umivam), ampak bi me to kar užgalo po denarnici... smile.gif

Pa če je kje že podobna tema - jo prosim prestavite!
LP
  • 0

#2 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 August 2007 - 11:01 AM

Isto bi lahko vprašala v temi nasveti glede fizerjev, kjer si izmenjavamo izkušnje z njimi, pa delimo nasvete, ali pa v temi nasveti glede frizure (nekaj takega no), ki je nalimana čist zgoraj v tem podforumu wink.gif .

Jst ne vidim potrebe po pretiranem obiskovanju frizerjev, grem nekje dva do trikrat na lato, toliko da odstranijo poškodovane konice, malo preoblikujejo pričesko.

Frizerji namreč niso čudodelci in nega las (šampon, balzam, styling proizvod) je pri njih enako učinkovita kot doma, če le uporabljaš svojim lasem in tipu las primerne proizvode, stylinga se pa sama tudi z nekaj vaje dobro naučiš. Odvisno kako zahtevne lase imaš, a v tvojem opisu zaznam le, da te moti njihova teža (so pač gosti in verjetno dobro negovani), ker samo "padejo". Ti pa si želiš malo bolj bujne, razgibane pričeske, res?
Stvar se da rešit s preprostim preoblikovanjem/striženjem. Frizerka ti je dobro svetovala stopničke, ne vem zakaj je pa sama nisi opozorila da bi jih morala vzet malo več? Ali v salonu nisi opazila? Za fajn stoječe stopničke bi v tvojem primeru morala vzet kar fejst dolžine, ostali bi ti nekje okoli ramen, ene 5cm čez, če pa hočeš obdržat dolžino, ti pa lahko vzame le zunanje lase, medtem ko pa te ob glavi pristriže manj. Načeloma se bojo tko tud lepo vzvalovili.

smile.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#3 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 21 August 2007 - 11:17 AM

Hmm... se opravičujem pol!
Jaz imam problem v tem, da se mi ne da frizure delat (nekaj s krtačami, navijalkami ipd.), ker si samo sušim lase že zelo dolgo (kot sem omenila, so zelo gosti). Zato sem spraševala ali hodite pogosto k frizerju, ker oni pač naredijo lepe frizure.
Ja, zelo mi je žal, da nisem rekla, da me naj še bolj postopno postriže, ker sem drugi dan, ko si operem glavo, že čisto polizana in mi to kaj preveč ne paše, ker imam droben obraz (vsaj meni se zdi, da mi ne).


  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 August 2007 - 12:39 PM

Jah sej tko je z vsako frizuro, da načeloma ne zdrži dlje kot dva-tri dni, ker se lasje vmes poležejo. Razen pri res redkih srečnicah ki jim lasje stojijo kot hočejo.
Edino kar te bi kokrtolk rešilo je pravilna frizura, daljši in gostejši ko so lasje hitreje padejo. Tud vsakodnevno si ne moreš fenirat in navijat las (edino s figarom , al pa toplimi navijalkami), razen če si jih predhodno opereš vsakič. Tko da načeloma nobena frizura ne drži dolgo, se pa učinek da podaljšat še s kakim sprejem/lakom.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 August 2007 - 12:43 PM

idi k enemu dobremu frizerju, da ti razredči lase in postriže na primerno dolžino, ker te razne lizike in dragice ponavadi nimajo kaj dosti pojma o striženju (zahtevnih) las.
naprimer moje sestrične imajo vse res fuuul goste in močne lase in vse hodijo k istemu frizerju, ki jih res zna postričt in ukrotit njigovo grivo. je pač treba malo več denarcev odštet, samo se splača, če hočeš kvalitetne usluge.

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#6 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 21 August 2007 - 01:12 PM

Haha... ob teh lizikah in dragicah sem se prav nasmejala!!

Ah, ne hodim k takšnim, ker preprosto res ne znajo prav postriči las. Vendar sem jaz hotela enakomerne lase... ko pa sem skoraj celo življenje bila kratkolaska ;) Full bi si rada potem s figarom kodrčke kdaj pa kdaj naredila... je zato boljše, da so postopno postriženi??
  • 0

#7 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 August 2007 - 01:16 PM

po mojem postopoma postriženi lasje lepše padajo, ja.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#8 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 21 August 2007 - 01:28 PM

Hvala SADE!
  • 0

#9 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 August 2007 - 01:29 PM

prosim. smile.gif

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users