Jump to content


Photo

Čopiči


  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#1 cokolina

cokolina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts
  • Location:koper
  • Interests:psihologija, zdravje, knjige, aktualnosti, zanimivosti<br /><br /><br />aerobika, pilates, plavanje

Posted 24 February 2008 - 11:46 PM

Katere čopiče uporabljate, kje jih kupujete...? Kakšne čopiče za kaj uporabljate...


Uporablja katera Sephora ali MAC čopiče? Kako se vam zdijo, oz katere imate?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 February 2008 - 07:38 AM

Jaz uporabljam MAC čopiče. Vsi so zelo kvalitetni, edino pripombo imam na tistega za senčko in korektor. Pri čiščenju se scufajo. Pri vsakem čiščenju najdeš kakšno dlakico, ki štrli stran, ker se je zlomila.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 25 February 2008 - 07:51 AM

Uporabljam TBS (The Body Shop) copice. Pri vseh copicih se kaksna dlakica zlomi, saj niso vecni, sem pa zelo zadovoljna. So kvalitetni.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#4

  • Guests

Posted 25 February 2008 - 08:09 AM

Sonchika, a jih imaš iz kompeltka ali posamezne?

Jaz uporabljam različne čopiče, čeprav imam namen počasi MAC skupi spravit.
Za nanos po veki imam ArtDeco, pa enega TBS, pa od MAC 213(tamal iz seta). Potem imam dva večja za po veki; Enega Oriflame, drugega Avon. Za smokey eyes imam od Isadore (tak okrogel, zaobljen). Za blendanje imam pa dva čopiča MAC 224. Po naključju se je pač zgodila, da sem enega kupila, enega mi je pa podaril prijatelj iz Kanade (tam so občutno cenejši).
Ta, ki sem ga kupila, je drugače del kompleta čopičev, in razlika med tem in posameznim je očitna.
Dlačice so bolj razcefrane, pa lomijo se, medtem ko je drugi kot nov.
Potem imam pa še cel kup noname čopičev, s katerimi imam neverjetno srečo, ker jim niti ne odpadajo dlačice, niti se ne cefrajo.
Je pa res, da jaz čopiče perem kar se da redko, ker jih itak med ličenjem brišem v brisačko.


Cokolina, prebrala sem, da imaš namen v Trst po Sephorine čopiče. Bi se dalo dogovorit, da še meni kakega prineseš? Seveda ti dam denar vnaprej, da ne boš zalagala.
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 February 2008 - 09:10 AM

Ja, posamezno sem jih kupila.
Če tiste čopiče primerjam s TBSjevimi, so TBSjevi bistveno boljši. Dlačice se ne lomijo pri njih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6

  • Guests

Posted 25 February 2008 - 10:31 AM

Čudno, res. Pa v trgovini si jih kupila, ane? Nisi na netu.
Sej se spomnim, da smo že meli debato o tem. Res se ne bi smelo to dogajat pri tako dragih čopičih.

Jaz imam od MAC namen kupiti še 217 in 222. Mogoče še kakšnega za EL.(prirezanega). To je pa vse.

Za obraz bom vzela od AD, Sephore ali TBS. Ker, po moje, so dost kvalitetni, pa pol cenejši.

Katere čopiče vse pa maš od MAC Sonček?
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 February 2008 - 10:52 AM

Kupila sem jih v trgovini. Original.
Imam čopiče 190, 208, 217 in 213 (za zadnjega nisem ziher). Zadnja dva sta problematična.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 February 2008 - 01:02 PM

Meni pa so čopiči ful pomembni, bolj tudi od kvalitetnega (dragega) senčila, zato sem za njih pripravljena odšteti tudi malo več denarja, pa da je kvaliteta.

Trenutno uporabljam The Body Shop in Sephora čopiče, pa enega Avonovega imam ampak ni ne vem kaj. Od Sephore so mi super in načrtujem še 2 njihova si nabavit. Pa seveda MAC bom tudi preizkusila, prvič ko pridem do njihove trgovine.

Kot že rečemo dam dosti na njih. In ja, ful priporočam Sephora čopiče, so izredno kvalitetni in cenovno dostopni. MAC-ovih kot že rečeno nisem že preizkusila, ampak sem večkrat slišala da Sephorini ne zaostajajo dosti za njihovimi wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#9 poletje3

poletje3

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 26 February 2008 - 08:25 AM

jaz uporabljam samo čopiče Da Vinci, so res vrhunski, lahko ji pereš kolikor hočeš in ostanejo še vedno kot novi. Kar mi je pa najbolj pomembno je pa to, da ne puščajo dlak in se ne lomijo......
so sicer malo dražji ampak lahko rečem, da so doživljenski.....
  • 0

#10 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 26 February 2008 - 08:52 AM

QUOTE(Sarah @ 25. 2. 2008 - 13:02) View Post

Trenutno uporabljam The Body Shop in Sephora čopiče,



Kje pa se kupijo Sephora? A se jih da dobit pr nas al pa v Avstriji?


  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#11

  • Guests

Posted 26 February 2008 - 11:06 AM

poletje3, koliko so dragi? Dražji kot MAC? In kje si jih kupila?
Ty

Suzyka, mislim, da jih imajo v Italiji. Za Avstrijo pa ne vem.
  • 0

#12 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 February 2008 - 12:26 PM

Enega Da Vincijevega imam tudi jaz in mislim v prihodnosti kupiti vsaj še dva. Cene so sicer res malo visoke, ampak so pa super čopiči. Vsi iz naravnih dlak (samo tisti za tekoči puder ne). Obstaja classic in professional linija (pa še neka linija kjer so čopiči izključno iz sintetičnih vlaken). Gre pa za Douglasovo firmo (Lj. CP wink.gif ).

Klik

  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#13

  • Guests

Posted 26 February 2008 - 12:32 PM

A to se potem dobi pri nas? Niso dražji od MAC, ali pač?

Edit: Nisem opzaila, da si napisala, da jih imajo v Lj v CP. Mogoče bom šla pogledat, če so, kakor pravite, dobri.

Le cena (odoka) me še zanima.
  • 0

#14 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 February 2008 - 12:44 PM

Malo cenejši so kot MACovi. Jaz sem si kupila čopič za detajlna dela št. 8 in sem zanj odštela 12€. Pa tudi teli MACovi za puder so po 40€ ohmy.gif No D. so zagotovo cenejši.

  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#15 poletje3

poletje3

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 26 February 2008 - 01:01 PM

čopič za tekoči puder mora biti iz sintetičnih vlaken, za senčila pa iz naravnih dlak....

jaz sem te čopiče kupila v Kompas Shop-u, zdi se mi da jih imajo v vseh njihovih trgovinah..... drugače jih pa imajo tudi v Douglas-ih....

poglejte si tudi stran www.davinci-defet.com

  • 0

#16 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 01 March 2008 - 02:06 PM

jaz sa senčke imam od Diorja super mi je res...sm ga kupila skoraj 2 leti nazaj in je še zmeri kot nov čeprau ga zmeri uporabljam...in za lička pa od Chanela..tudi super res...je neki srednjega ne pretrd ne premehek...kr so mi ponudli tudi tistega od Diorja(cena ista mogoče za 1 euro) ampak mi ni bil všeč kr je premehek
  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#17

  • Guests

Posted 02 March 2008 - 09:00 AM

A samo enega imaš za senčke?

Kaj pa ostale...koliko čopičev različnih imate za senčke in za kaj točno (ali kako) jih uporabljate?


Jaz sem pa včeraj kupila od Manhattna čopič za senčila. Čist tko mal sem ga kupila, ker pač ni bil drag. Sem misla, če bo zanič, ga bom pač ponucala za razne baze gor dajat. Ampak me je kar presenetil.
  • 0

#18 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 March 2008 - 11:07 AM

Koliko pa stanejo čopiči Dior in Chanel? Kake dva čopiča bi rabila, pa ne bi rada nekaj fejst dragega, trenutno imam ene čisto cheap pa so čisto ok, le oblike so sfaljene (dobila sem neki set za kaj pa vem, en trinajsti RD, dlačice so vse še ok).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#19 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 02 March 2008 - 02:04 PM

QUOTE(ciara @ 2. 3. 2008 - 9:00) View Post

A samo enega imaš za senčke?

Kaj pa ostale...koliko čopičev različnih imate za senčke in za kaj točno (ali kako) jih uporabljate?


Jaz sem pa včeraj kupila od Manhattna čopič za senčila. Čist tko mal sem ga kupila, ker pač ni bil drag. Sem misla, če bo zanič, ga bom pač ponucala za razne baze gor dajat. Ampak me je kar presenetil.


ja ja za enkrat imam samo enega za senčke..bom še malo počakala..kr ni dnarja biggrin.gif
ampak mi je fulll vredu..
js sm pred 2 letoma kupila čopič a lička od revlona...stal je okoli 15 eurov...
ampak res ni bil vreden...grdo mi je razmazau ko da bi ti fleke delau..pa še zmeri so mu dlake padale..tko da obup...res..

QUOTE(crna @ 2. 3. 2008 - 11:07) View Post

Koliko pa stanejo čopiči Dior in Chanel? Kake dva čopiča bi rabila, pa ne bi rada nekaj fejst dragega, trenutno imam ene čisto cheap pa so čisto ok, le oblike so sfaljene (dobila sem neki set za kaj pa vem, en trinajsti RD, dlačice so vse še ok).

torej js sm ta 2 čopiča kupila v trstu v italiji...in lahko rečem da so precej bolj cenejši gor...(p.s. vem da nima veze ma tuki pri nas en profum 50 ml...59 eurov gor v trstu pa sm ga plačala 49 eurov in to isti prfum...razlika 10 evrou..meni se zdi to fulll) no uglavnem.. od Diorja za veke je okoli 19 eurov če se ne motim in od Chanela za lica 29 al 31 tam nekje in tko tudi od Diorja...ampak so res fullll kvalitetni čopiči,js sm res fulll zadovoljna z njimi in upam da bom čim prej še kakega kupla biggrin.gif
  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#20 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 March 2008 - 02:34 PM

QUOTE(ciara @ 2. 3. 2008 - 9:00) View Post


...koliko čopičev različnih imate za senčke in za kaj točno (ali kako) jih uporabljate?


Jaz imam za oči tele čopiče:
- za celotno veko
- za crease
- prirezan za črto in eyeliner
- en tanek za detaljna dela


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users