Jump to content


Photo

Čaji


  • Please log in to reply
932 replies to this topic

#21 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 16 May 2005 - 02:32 PM

js tud nora na vse možne okuse zelenega čaja,...obsedena s tem,,,mam vsak dan kr nekakšen obred,ko si ga privoščim twisted.gif
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2005 - 04:15 PM

QUOTE(taiyou)
js tud nora na vse možne okuse zelenega čaja,...obsedena s tem,,,mam vsak dan kr nekakšen obred,ko si ga privoščim twisted.gif


hvala enako, samo, da so pri meni to aromatizirani črni čaji, v boljših časih nisem preživela brez vsaj treh orng šalc na dan .... biggrin.gif
  • 0

#23

  • Guests

Posted 16 May 2005 - 04:40 PM

QUOTE(denza)
zelo rada mam čaje od firme milford, najboljši okus jagoda-jogurt.
pa da se pit brez cukra.


Zanimiv okus čaja - jagoda in jogurt, bom morala probat.

Jaz imam trenutno jasminov, cimetov in karamelin zeleni čaj. Pa pozimi si v Cha obvezno kupim božični zeleni čaj - full mi ima dober okus, še posebej z mlekom. Pa zelo lepo zgleda, s pisanimi cvetovi in diši res omamno!

Aja, zadnje čase se pa tudi nalivam z roibos čajem. Mi paše, pa še veliko antioksidantov in mineralov vsebuje. V bistvu sem ugotrovila, da bi težko živela brez te pijače. Da nisem slučajno zasvojena?! blink.gif biggrin.gif
  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2005 - 04:49 PM

meni pa zeleni čaji zlepa ne potegnejo, pa tele silne milfordove izmišlijotine tut ne - sicer pa sadnih čajev (razen božičnega kiča, ki se ga v sezoni dobi v cha) ne pijem rada.
  • 0

#25

  • Guests

Posted 16 May 2005 - 05:47 PM

Meni se pa po črnem čaju začne v glavi vrtet. rolleyes.gif Resno mislim. In se mi zdi, da razne arome bolj pridejo do izraza pri črnih čajih kot pri zelenih. Sicer se mi pa isto dogaja po kavi, tako da si jo privočim približno 1x na mesec. ermm.gif
  • 0

#26 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2005 - 05:52 PM

Meni je pa japonska češnja (zeleni čaj) no. 1 med čaji! :thumright:
Kje se pa čaji Milford kupijo? Jagoda&jogurt, hm... Bi blo interesantno probat, čeprav sumim, da mi ne bi bil všeč.
Da imajo v DMu čaje, pa sem šele zdaj izvedla, če verjamete ali ne. :clown:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2005 - 06:52 PM

milforde dobiš povsod - špar, merkator ... jep, v dm se dobijo tut čaji, svašta. biggrin.gif
  • 0

#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2005 - 08:25 PM

Ok, tnx. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 16 May 2005 - 08:32 PM

Jaz nekak ne maram navadnega črnega čaja, ostalih pa še nisem pila in me zanima, če majo ti čaji z okusi pol še vedno full okus po črnem čaju?
  • 0

#30 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2005 - 08:37 PM

QUOTE(Metuljcica)
Jaz nekak ne maram navadnega črnega čaja, ostalih pa še nisem pila in me zanima, če majo ti čaji z okusi pol še vedno full okus po črnem čaju?


mal težko ti rečem, ker sem jih že tok navajena. biggrin.gif men se zdi, da majo valda okus po aromi, predstavlam si, da bi blo recimo približno tko, kot če piješ aromatizirano kavo. sam ne bi vedla, ker kofeta ne pijem. nimajo full okusa po črnih čajih, majo pač okus po aromi, so pa valda močnejši kot sadni aromatizirani. (ok, neham komplicirat!)
  • 0

#31 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 16 May 2005 - 08:55 PM

Hvala za kompliciranje!smile.gif Probala jih bom, če pa mi ne bojo všeč pa jih bom fantu kuhala! tongue.gif
  • 0

#32 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 May 2005 - 07:02 AM

QUOTE(Metuljcica)
Hvala za kompliciranje!smile.gif Probala jih bom, če pa mi ne bojo všeč pa jih bom fantu kuhala! tongue.gif


ti se pa dobr znajdeš .... biggrin.gif moj fant pije od črnih samo kenyo (nearomatiziran), samo sem ga parkrat prelisičila, da je popil skodelico karamele in je bil malone navdušen, ker je tak blag okus, mislil si pa je, po deško, sevede, da bo karamela čista kičurija. (tolko o izgledu stvari in njihovem dejanskem okusu. biggrin.gif )
  • 0

#33 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 May 2005 - 09:14 AM

QUOTE(taiyou)
js tud nora na vse možne okuse zelenega čaja,...obsedena s tem,,,mam vsak dan kr nekakšen obred,ko si ga privoščim twisted.gif

hehe,kako pa zgledajo tile obredi?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 May 2005 - 02:18 PM

v bistvu nič posebnega, vsaj pri meni ne, samo se pa ne dam motit, ko čaj pijem, pa naj bo karkoli, ne jebem, v glavnem, dokler šalca ni prazna. biggrin.gif dostkrat si nardim čaj pred učenjem ali pisanjem pisma (to zvečer) in ga vmes pijem, zjutri pa .... podobno kot obred s kofetom, se mi zdi. ne vem, js sm prou tko skoncentrirana na samo pitje čaja in zravn prou uživam. smile.gif
  • 0

#35 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 May 2005 - 03:51 PM

Jaz imam tudi ene take mini obrede s tem čajčkom. Morajo bit lepe majhne fletne šalčke, pa posebej v eni skodelici tudi mleko in tako in si to tako lepo vse naštimam na mizo... to mi je v en tak užitek in sprostitev. In tudi jaz ponavadi srkam čaj pred učenjem ali med pisanjem mejlov ipd.
Moj fant pa ne mara čajev preveč... pravi, da ti poparki niso zanj. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#36 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 May 2005 - 10:17 AM

Jaz včasih čajev videt nisem mogla, potem so mi pa pred kakšnim letom blazno zapasali.

Najraje imam različne sadne čaje, ki jim vedno dodam med in limonin sok, drugače pa imam rada tudi earl green aromatizirani zeleni čaj in nek Himalaja čaj, ki vsebuje ingverjev, cimet, koriander in še par drugih stvari ter božansko diši in ima tak čisto poseben okus. Rada pijem tudi pravi čaj divja češnja, v katerega pa vedno dodam malo mleka.

Ne maram pa teh navadnih čajev, recimo kamilica, kopriva in podobno ... ne vem no, tak čudek neprijeten okus mi imajo.
  • 0

#37 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 18 May 2005 - 01:53 PM

letos bo peta obletnica moje obsesije s čaji ... biggrin.gif
  • 0

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 May 2005 - 02:03 PM

Meni je pa ta nartabulši od Teekane tisti s rumom (Winterhutte, se mi zdi, da se mu reče).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 18 May 2005 - 05:07 PM

[quote=Špela]letos bo peta obletnica moje obsesije s čaji ... biggrin.gif
hehe,moja pa 7 ma,
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#40 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 18 May 2005 - 06:09 PM

js mam za te prave čaje prou posebno šalčko,ki je samo moja seveda in pol gre v posebno šalčko še mleko in zraven obvezno rjavi sladkor biggrin.gif
pol se pa spravm v sobo in ga ponavad lepo ob svečkah in kadilu spijem,če mam čas,drgač pa vmes ko se učim ipd.
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users