Jump to content


Photo

Vazektomija


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 October 2013 - 10:41 AM

18. oktober = svetovni dan vazektomije
 
Kaj porecete na sam dogodek in vazektomijo nasploh? Kaj nanjo porecejo vasi trenutni in/ali bivsi partnerji? 
 
 

 
Ten Reasons I support World Vasectomy Day
 
1: I support World Vasectomy Day because for sexually active heterosexual men who no longer want to have children it is the best option available.
2: I support World Vasectomy Day because eliminating the fear of unintended pregnancy improves our sex life.
3: I support World Vasectomy Day because it’s time for men to share the burden of family planning.
4: I support World Vasectomy Day because a vasectomy is a less invasive than tubal ligation and healthier than taking hormones or chemicals.
5: I support World Vasectomy Day for the sake of our children’s future.
6: I support World Vasectomy Day, not to deny the joy of parenthood, but to increase the quality of life for those who are already alive.
7: I support World Vasectomy Day because the well being of the planet depends on respect for all life forms.
8: I support World Vasectomy Day because regardless of gender, nationality, color or creed, we only have this one magnificent planet to share.
9: I support World Vasectomy Day because I believe we have to do a fairer job of sharing the planet’s finite resources.
10: I support World Vasectomy Day because communication is the key to overcoming any obstacle.
 
 

 
Se par uporabnih povezav:
 
Facts on vasectomy
 
Animation of procedure
 
No scalpel vasectomy
 
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 October 2013 - 12:54 PM

Midva oz. moj je eno obdobje celo razmišljal o tem, ker jaz nisem več želela na hormonske zadeve, oba sva pa precej razvajena in nočeva kondoma. Ker je bil on bistveno bolj proti še enemu otroku, sem mu rekla, da naj pač potem sam poskrbi, da se "ne zalomi".

Na koncu itak ni bilo potrebno, je mati narava poskrbela za vse.

 

Meni je precej všečna rešitev (še toliko bolj, ker se v primeru spremembe situacije lahko spet "obrne"). Pa že iz pogleda, da ni potrebno ženski vedno skrbeti za vse, samo zato "ker lahko kaj domov prinese" (besede moje mame, zakaj so name vedno bolj pazili, kot na brata).


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22327 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2013 - 08:09 PM

Moj bi bil pomoje ful proti. Glih iz tega razloga, kot večina moških, ker na to gledajo kot na odvzem moškosti.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#4 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25692 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2013 - 09:09 AM

Pa veliko (tudi žensk) ne ve, da je pri moških postopek reverzibilen (odvisno od uporabljene tehnike pač) pri ženskah pa je to to.


  • 0

#5 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 October 2013 - 09:55 AM

Ja, ampak postopek reverzije (Vasovasostomy) je bolj zahteven (itak) in je v bistvu operacija z narkozo in vsem kar pase zraven.

 

 

Vasectomy reversal is a term used for surgical procedures that reconnect the male reproductive tract after interruption by a vasectomy. Two procedures are possible at the time of vasectomy reversal: vasovasostomy (vas deferens to vas deferens connection) and vasoepididymostomy (epididymis to vas deferens connection). Although vasectomy is considered a permanent form of contraception, advances in microsurgery have improved the success of vasectomy reversal procedures. The procedures remain technically demanding and expensive, and may not restore the pre-vasectomy condition.

 

 

 

So pa tudi druge moznosti:

 

 

Before a vasectomy reversal is performed, your doctor will want to confirm that you were fertile before your vasectomy.

You can have tests to see whether you have sperm antibodies in your semen before and after vasectomy reversal. If there are sperm antibodies in your semen after surgery, your partner is unlikely to become pregnant. In such a case, you may wish to try in vitro fertilization with intracytoplasmic sperm injection.

 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#6 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25692 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2013 - 10:26 AM

Ja to, da je bolj zahteven je seveda logično. Ampak vseeno - jaz bi šla raje na eno operacijo (vazektomijo) in posledično mogoče še na eno (vazovazostomijo), kot pa da bi se moral moj partner doživljenjsko (oz. pač do mene) filat s hormoni. Se mi zdi on/off hormones večji šok za telo, kot pa dve "manjši" operaciji, po katerih greš že isti dan domov.


  • 0

#7 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22327 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2013 - 12:02 PM

Se čisto strinjam z Ančko. Jaz sicer nisem bila nikoli na hormonski kontracepciji, bi pa, potem ko ne bi nameravala več imeti otrok, partnerju predlagala to možnost. Ali pa pač kondomi še naprej.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#8 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 March 2019 - 02:56 PM

Jaz bom na novo samo komentirala, da kakor je vezaktomija rutinska operacija, bi jo vsakomur odsvetovala.
Enako je, kot z vsako drugo operacijo: vse super fajn, ce je vse ok.
Ko pa ni vse ok, pa nihce ne ve razlogov za probleme, nihce itak nima "reklamacij" in nimajo pojma kaj naredit/kako pomagat.
Ali pa jim je gladko vseeno.          


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#9 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2019 - 03:09 PM

To se spomnim, da si enkrat ze omenjala, ja - nekaj v zvezi z nepojasnjenimi bolecinami ali je bilo kaj drugega posredi? Moj je itak proti, je rekel, da je imel tiste 4 (ali 5) operacije kot mulcek vrh glave in da se ga spodaj - razen mene - ne dotika nihce vec :P Tako da razmisljam o bakrenem vlozku enkrat po porodu. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#10 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 March 2019 - 03:23 PM

Ja imel je konstantne bolečine, kot bi ga "nekdo v jajca" oz. bi ga nekdo za šive vlekel. Menda je bilo precej neprijetno. Šel je nazaj na pregled, pa so samo odmahnili z roko, da to se pa še ni zgodilo in da je vedno vse BP - za njih je bil problem rešen. Ko je šel brat forume, ni bil edini.

 

En kolega je pa dejansko imel vse BP. Tako da, kot vedno pri operacijah - ruska ruleta.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#11 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2019 - 03:37 PM

Pa to se traja ali je po x casu izzvenelo? So mu predlagali kaksno terapijo? Za kaj takega sem prvic slisala na tem forumu (v bistvu me ne preseneca, ker se o tovrstnih temah bore malo govori - moski so ze tako skopi z deljenjenjem tovrstnih informacij s prijatelji, zenske pa nismo neposredno udelezene v ta poseg na nacin, kot smo recimo pri jemanju hormonske kontracepcije). Od bliznjih vem, da je bil na posegu oce, ampak nisem nic slisala o kaksnih povezanih tezavah (najbrz sicer bi, glede na to, da sem izvedela tudi, ko se je mami enkrat IUD zlomil in je morala it na odstranitev). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 March 2019 - 03:43 PM

S strani zdravnikov (kakor vem) ni bilo nič narejeno/predlagano. Te bolečine so sigurno trajale več kot pol leta, potem se je pa najin odnos tako ohladil in odtujil, da nisem nikoli več vprašala, on pa tudi ni več omenil.

 

Ideja, da bi moral na kolo mu je bila npr čisto nepredstavljiva.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16901 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2019 - 04:36 PM

Pa si je sam poskušal kako pomagat, s kakimi protibolečinskimi sredstvi?

Ma, grozno da so ga zdravniki tako odpravili. Če je bil v procesu neresno obravnavan, bi se lahko obrnil na zastopnika pacientovih pravic?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#14 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15028 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 26 March 2019 - 04:53 PM

Midva pa ravno o tem debatirava in je moj absolutno za, medtem ko jaz cvikam...on noce kondomov...
  • 0
 

#15 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 March 2019 - 07:02 PM

Joj, ne zdaj avtomatsko, da ni ok.
Se vedno je vsa statistika ZA postopek. Le dobro je vedeti, da se 1/100 lahko zgodi, da ni vse ok.... ampak tudi to ni usodno.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#16 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2019 - 07:13 PM

Tu malo več piše na to temo:

https://www.malerepr...-pain-syndrome/
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#17 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26238 posts

Posted 26 March 2019 - 07:13 PM

A ta poseg opravi urolog? S ima ful negativne izkusnje z urologi v UKC.
  • 0

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25692 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2019 - 08:12 PM

Drugače o bakrenem vložku ni nekih plusov napisanih, razen da je brez hormonov. Menstruacije so baje močnejše in bolj boleče kot brez vložka. Pušenjak primerna bakreni vložek kot da bi v maternico dal Hirošimo.
  • 0

#19 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15028 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 26 March 2019 - 08:17 PM

Ja z bakrenim vlozkom jaz poznam vec slabih kot dobrih izkusenj. Pa veliko napihnjenosti, bolecin v trebuhu...
Kami ja saj vem da je tako...ne vem,sam se bo mogel odlocit. Pomojem bova najprej malos kondomi probala.
  • 0
 

#20 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16130 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 March 2019 - 09:03 PM

Jaz z hormonskim vlozkom ta mesec prvic nisem rabla tablete za krce oz mogoce sem eno vzela, kar se je nazadnje zgodilo pomoje ko sem bila se v OS. Vsaka stvar ima svoje + in -.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users