Jump to content


Photo

Varanje


  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#1 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2005 - 11:48 PM

No, ko sem že v filingu za odpiranje novih tem... laugh.gif

Te debate še nisem zasledila, zanima pa me naslednje - kaj si mislite o varanju, prevarati ali ne prevarati? In če se že prevara - povedati ali zamolčati? Kje se začne varanje (v mislih, pri poljubu ali komaj v postelji)?

In vaše izkušnje - ste že varale ali bile prevarane?
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 11:28 AM

Kar se tiče varanja imam kar nekaj izkušenj ... sem že bila prevarana, pa tudi varala sem že (tega si še vedno ne morem oprostit).

Sama sem bila prevarana dvakrat, prvič že nekaj let nazaj, po približno treh mesecih zveze in zadeva se je takrat tudi končala ker nisem hotela nadaljevat. Sicer v tako kratkem času do fanta nisem čutila tiste prave ljubezni, sem bila pa zelo zaljubljena in me je zadeva čisto sesula, tako da sem si obljubila, da sama tega nikoli ne bom naredila ... to obljubo sem kasneje ma žalost prelomila.

Drugič se je zgodilo pred kakšnim letom (malo manj) in me je še bolj prizadelo kot prvič. Bila sem z nekim tipom, nisva ravno hodila, ampak kakšen mesec sva bila bolj tko ... you know ... in sama sem se res ful zaljubila v njega. Nekega večera ko smo bili zunaj in sva bila spet skupaj, pa je bil on dobesedno nekaj metrov stran od mene (sicer ju nisem videla) z neko drugo, meni zelo ljubo osebo, kar me je tako šokiralo, da sploh nisem mogla verjet in sem dobesedno zbežala stran. Vse skupaj se je končalo tako, da sem s tem fantom na lastno željo pretrgala vse stike, tisti punci pa še dolgo nisem mogla odpustit ampak je potem prevladalo prijateljstvo, ker mi je drugače vedno stala ob strani in sem začutila, da ji je resnično žal. Želela sem samo, da bi mi povedala prej, da tudi ona čuti nekaj do njega in potem ne bi bilo tega sranja. Poseben plus je bil tudi to, da mi je prijateljica vse skupaj povedala sama takoj po tistem ko se je zgodilo, čeprav bi lahko vse zamolčala in jaz tega nikoli ne bi izvedela.

Ok, gremo naprej. biggrin.gif Varala sem dvakrat v življenju, obakrat istega fanta in v zelo kratkem časovnem razmiku. Skupaj nisva bila dolgo in čeprav sem bila čisto zatreskana v njega, sem vedela, da totalno ne bo šlo ... sva bila čisto iz 'drugih svetov'. Sicer to ni nobeno opravičilo in ga tudi ne iščem, vendar pa sem prepričana, da tega ne bi naredila, če bi bila zveza dobra ... kar pa nikakor ni bila. Povedala mu tega nisem nikoli, ker se je vse skupaj tako in tako kmalu po tistem končalo, če pa bi mislila, da se je za najino zvezo vredno trudit, pa bi mu sigurno priznala (sem že bila na tem, pa sem videla, da je itak konec).

Varanje vsekakor je nekaj česar ne dopuščam in česar si iz moje strani verjetno nikoli ne bom oprostila, ker vem kako to človeka prizadane. Sama tega nikoli ne bi mogla oprostit in zame fant, ki me je prevaral, ne obstaja več ... vsaj ne v smislu resne zveze, ker takemu človeku ne bi mogla več zaupat, čeprav ne verjamem v rek 'kdor enkrat vara, vedno vara' ker se mi zdi skrajno neumen in brez prave osnove. Je folk, ki jim zvestoba nič ne pomeni in za take ta rek mogoče drži, so pa tudi tisti, ki so to storili in jim je resnično žal ter svojih napak ne ponavljajo ampak se iz njih česa naučijo.

Aja pa še tisto 'kje se začne varanje' ... ahh, v mislih vsekakor ne. Tam ni nič prepovedano. wink.gif Jaz bi rekla da je varanje stik dveh, ki ni zgolj prijateljski, ampak ima druge, skrite motive. Zdej kaj je za nekoga tista meja, je pa zlo relativno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2005 - 11:54 AM

Glede tega, kje se varanje začne, se strinjam z Dilemo. Kaj pa npr, če fant razmišlja o neki drugi punci, ki jo pozna in ni zgolj izmišljena? Kaj naredit v takem primeru? ermm.gif


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 12:20 PM

[quote=Marmelada]Glede tega, kje se varanje začne, se strinjam z Dilemo. Kaj pa npr, če fant razmišlja o neki drugi punci, ki jo pozna in ni zgolj izmišljena? Kaj naredit v takem primeru? ermm.gif

Če samo razmišlja, ni s tem nič narobe. Vsak človek kdaj pa kdaj sanjari, takšni pač smo. Razlikujemo se potem v tem, če te fantazije uresničimo ali ne. V tem je point.


Jaz nism bla prevarana, tako mi fant zatrjuje in mu verjamem. Čeprav mi gre na živce, ko se važi, koliko priložnosti je že imel za me prevarat, ampak me ni.

Tole bi šlo pa meni tudi na živce. biggrin.gif

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2005 - 12:40 PM

Ja, se strinjam z obema.
Kaj pa če zadevo postavimo malo bolj kompleksno.

1. primer - imamo fanta, ki ga noro privlači druga punca, sanjari o njej, si želi biti z njo in bi to tudi takoj storil, če bi bila ona zainteresirana. Ampak ni. Tip teoretično ni prevaral.

2. primer - zdaj pa imamo fanta, ki v trenutku šibkosti ali opitosti (saj ne da je to opravičilo) poljubi neko drugo punco, do katere ne čuti ničesar in mu je takoj žal.

Kdo od njiju je bolj prevaral?

Drugače pa je moje mnenje, da punce prevaramo z razlogom, čeprav ni mogoče vseh metat v isti koš. Zdi se mi, da fantje to naredijo, ker se pač pokaže priložnost. medtem ko pri puncah želja po tem že nekaj časa obstaja, preden to dejansko storijo.
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 12:53 PM

[quote=Michelle]Ja, se strinjam z obema.
Kaj pa če zadevo postavimo malo bolj kompleksno.

1. primer - imamo fanta, ki ga noro privlači druga punca, sanjari o njej, si želi biti z njo in bi to tudi takoj storil, če bi bila ona zainteresirana. Ampak ni. Tip teoretično ni prevaral.

2. primer - zdaj pa imamo fanta, ki v trenutku šibkosti ali opitosti (saj ne da je to opravičilo) poljubi neko drugo punco, do katere ne čuti ničesar in mu je takoj žal.

Kdo od njiju je bolj prevaral?

Michelle, ful huda primera. Ampak obstajata samo v teoriji ker v praksi ženska ne more vedet kaj si ta tip v 1. primeru misli (predpostavljam, da ji ne pove sam) ... torej bolj vara tip v 2. primeru ker tisti taprvi sploh ne vara ampak samo razmišlja o tem.

Je pa res, da bo vsaka rekla, da je prvi večje prase. biggrin.gif


Drugače pa je moje mnenje, da punce prevaramo z razlogom, čeprav ni mogoče vseh metat v isti koš. Zdi se mi, da fantje to naredijo, ker se pač pokaže priložnost. medtem ko pri puncah želja po tem že nekaj časa obstaja, preden to dejansko storijo.

Kaj pa vem ... tipi so res pomoje bolj priložnostni skakalci čez plot, ki izkoristijo dobro priložnost, medtem ko ženske pomoje ne delamo tega v taki meri. Je pa to spet posploševanje, ki ni najboljše. Varanje je varanje in boli ne glede na razlog. Je pa res, da olajševalne okoliščine obstajajo.

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2005 - 01:51 PM

Prevarana sem bila 3krat in sama 1krat prevarala.

Fante, s katerim sem bila že pred leti, me je prevaral ko smo bili v diskoteki, pred mojimi očmi. Nadalje mi je priznal, da ni bilo prvič ... ermm.gif

Verjetno sem tak način nevede prevzela, in naslednjemu naredila enako.
Takrat mi je bilo žal, da sem spoznala bridke občtuke, vendar sedaj mislim drugače.

Zadnji, fant, kateremu je uspelo me prizadeti, je bil višek. Kasneje sem celo izvedela, kakšen ku*rbež je...Na telefon se je takrat oglasila 'njegova punca', ko naj bi bila midva par... ermm.gif

S sedajšnjim fantom nimam problemov. Tudi sam je tak tip, ki prisega na zvestobo, in tudi če bi se kdaj kaj zgodilo, bo moral on živeti s tem. Dvomim pa da ima živce za to, hehe
Iz prejšnjih primerov sem se kar dosti naučila, tako da se včasih v kakšni kočljivi situaciji lepo odmaknem in je. Saj vsi razumemo stavek: Oprosti, zaseden/a sem, mar ne?

Varanje se mi zdi zelo podlo, saj se le pretrga vez zaupanja, s tem posledično tudi ljubezen. Kar najbolj boli je razočaranje. Tega nikomur ne privoščim.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#8 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23450 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 November 2005 - 02:15 PM

Če na hitro pobrskam po hard disku ... po moje nisem bila nikoli prevarana (lahko se pač motim), prevarala pa tudi nisem nikoli tongue.gif (sem full pridna punčka).

Za enkrat je bilo tako, da ko sem "dobila" željo po varanju je pomenilo, da s tipom nisva več za skupaj. In sem spokala.

Je pa res, da če bi se mi pa zgodilo, da bi bila prevarana ali da bi jaz varala ... še vedno ne vem kaj je bolje ... da poveš oz. si obveščen ali ne.

Še vedno mislim... če ne veš ne boli.
Samo jaz pa bi verjetno povedala, zaradi slabe vesti ... kar se mi pa zdi totalno sebično (samo zato, da si vest opereš in da lažje spiš, nekoga prizadaneš ermm.gif ).

Zdi se mi da je vsekakor izgubljen primer... rolleyes.gif

Tako, da če nimate dobrega želodca (tako kot jaz) NE VARAJTE!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#9 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2005 - 02:47 PM

Tudi jaz sama nisem še nikoli prevarala, prevarana pa sem že bila. Sicer ne vem, če bi se lahko temu tako reklo, ker sva bila s fantom v razmerju on/off, ampak občutek je bil pa verjetno enak.

Z zgornjo trditvijo, ko sm rekla, da ženske že dosti prej vemo, da bomo prevarale, sem izhajala predvsem iz sebe. Kot sem že napisala tega še nikoli nisem storila, ampak bolj ko v zvezi škripa, bolj se začneš ozirat naokoli in iskat potencialne kandidate. Včasih poiščeš tisto, česar nimaš doma, pač nekje drugje, pa če se še tako grdo sliši. Pa daleč od tega, da bi odobravala varanje, samo v resničnem življenju ni vse samo ali črno ali belo.

Se mi je pa odprlo še eno vprašanje - kolikokrat pa ste bile ve tiste, s katerimi so fantje varali svoje punce?
  • 0

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 03:02 PM

QUOTE(Michelle)

Se mi je pa odprlo še eno vprašanje - kolikokrat pa ste bile ve tiste, s katerimi so fantje varali svoje punce?


Mislim, da je bilo dvakrat ... in obakrat sem to izvedela šele kasneje. Če bi prej vedela, da sta oddana, se v to zagotovo ne bi spuščala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23450 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 November 2005 - 03:07 PM

Jaz sicer še nisem bila v tej vlogi (vsaj da bi vedela ne).
Samo gledam pa drugače kot Dilema ... če je tip vezan, je to njegova stvar. In če bi bila jaz prosta in za stvar ... zakaj pa ne. Meni ni potrebo nikomur račune polagat, on pa če bo moral ... bi pa prej razmislil.

In tudi če bi tip mene prevaral z eno, se nikoli/nikdar ne bi z njo nič dajala/razpravljala. Ona nima nič z najino vezo. Če se ima kdo zagovarat je to moj fant. On je tisti, ki naj bi "obljubil" zvestobo (če se seveda zmenita za tako vezo).
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 03:27 PM

QUOTE(Kami)
Jaz sicer še nisem bila v tej vlogi (vsaj da bi vedela ne).
Samo gledam pa drugače kot Dilema ... če je tip vezan, je to njegova stvar. In če bi bila jaz prosta in za stvar ... zakaj pa ne. Meni ni potrebo nikomur račune polagat, on pa če bo moral ... bi pa prej razmislil.

Tle ne bi šlo za slabo vest niti pri meni, ker nisem jaz tista ki bi varala, gre za vidik, da ne maram biti rezerva.

In tudi če bi tip mene prevaral z eno, se nikoli/nikdar ne bi z njo nič dajala/razpravljala. Ona nima nič z najino vezo. Če se ima kdo zagovarat je to moj fant. On je tisti, ki naj bi \"obljubil\" zvestobo (če se seveda zmenita za tako vezo).

Ja, tudi tole je zelo zelo res. Na živce mi grejo ženske, ki se delajo kot da tip ni nič kriv ampak je samo bogi revček, ki je bil zapeljan s strani neke grozne babnice al karkol že pač. Obup! rolleyes.gif



  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 TAO

TAO

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 November 2005 - 03:35 PM

To se pa tudi jaz strinjam wink.gif
  • 0
I have opinions of my own -- strong opinions -- but I don't always agree with them.
George Bush

#14 Mescaline

Mescaline

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts
  • Location:LJ
  • Interests:film,ljudje,intelekt

Posted 18 November 2005 - 03:38 PM

Varanje je glupo...ce nekej ni uredu naj partner to drugemu pove...izjema so amm odprta razmerja -za ljudi ki niso zmozni custvene naveze oz izrazanja custev.
  • 0

#15 TAO

TAO

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 November 2005 - 03:41 PM

QUOTE(Mescaline)
Varanje je glupo...ce nekej ni uredu naj partner to drugemu pove...izjema so amm odprta razmerja -za ljudi ki niso zmozni custvene naveze oz izrazanja custev.



Tole je pa ammm, ammm - ne najdem besed.
Nekdo, ki je v odprti vezi, ni zmožen čustvene naveze oz. izražanja čustev.
Ma ne, saj se ni vredno spuščati v to debato ...
Mislim, da bi naša Špelca znala kaj povedat na to temo! Go Girl! wink.gif
  • 0
I have opinions of my own -- strong opinions -- but I don't always agree with them.
George Bush

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 03:44 PM

Neee ... sam čakala sem da se bo kdo spotaknil ob ta post od Mascaline ... kar štihnilo me je, ko sem ga prebrala. biggrin.gif

Prosim Špela in vsi ostali ... breeeathe ... and calm down ... vsi vemo da ste zmožni ljubiti, častna! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Mescaline

Mescaline

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts
  • Location:LJ
  • Interests:film,ljudje,intelekt

Posted 18 November 2005 - 03:53 PM

folk tipa-odprta veza- ni sposoben izrazati in govoriti o custvih. to ti bodo, ce jih malo "ogovoris" povedali tudi sami.
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 November 2005 - 03:58 PM

Mislim, da je takšno posploševanje skrajno neumno, pa tudi arogantno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2005 - 04:24 PM

Tudi jaz se ne strinjam s tem. Enim pač ful sede, da se ne rabijo vezat na nobenga, radi malo eksperimenitajo in spoznavajo nove ljudi. Malo kruto bi bilo, če bi imel človek na izbiro samo: ali resna zveza ali pa nič. ermm.gif
  • 0

#20 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 18 November 2005 - 04:44 PM

Jst sm ful proti varanju. Pač, to se partnerja dogovorita, kakšen bo njun odnos (al bolj svoboden ali resna zveza). Pri nama je pač resna zveza, tako da "svobode" ne odobrava in od njega pričakujem, da mi je zvest. Sicer pa sama še nisem bila prevarana, pa tudi varala nisem in ne vidim smisla v tem. Je pa bil fant prevaran v prejšnji zvezi, zato je bilo od začetka mal težje pri nama, ker ga je blo strah, da bom jaz ista. Ampak se je sčasoma vse uredilo. biggrin.gif
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users