Jump to content


Kondomi


  • Please log in to reply
749 replies to this topic

#41 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2010 - 02:09 PM

QUOTE(Adriane @ 8. 2. 2010 - 12:57) View Post

Mene bi tudi srat prijelo, ko bi mogla vsakič pred seksom uporabit zadevo iz 17-ega st.


laugh.gif

QUOTE(Adriane @ 8. 2. 2010 - 12:57) View Post

ker je trdila, da se je v SLO ne dobi


In zakaj se je ne bi dobilo? blink.gif Kontracepcija kot kontracepcija. Lobiji?

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#42 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 08 February 2010 - 02:52 PM

^^ Ej, nimam pojma. Po moje tudi kaka lobi fora oz. je hormonska zaščita najlažja za rokovanje gienkologov z nezaželjeno nosečnostjo in jo pač tiščijo naprej. Po diafragmah kao ni povpraševanja in so jih zato umaknili s trga. Spermicidna sredstva naj bi se dobila le v tujini, kar ni res, ker se dobijo npr. tudi v centralni ljubljanski lekarni (le tja sem stopla vprašat za foro) in bi jih ziher naročla katerakoli lekarna, če bi se izrazila želja. V vsakem primeru pa obstaja tudi e-prodaja.
Logično, da ni povpraševanja, če je lažje napisat recept za tablete ali kaj drugega, se sklicevat na "Imajo tak malo hormonov, da SPLOH ni stranskih učinkov", kot pa se potem ubadat z morebitno napačno uporabo diafragme.

Sem se skoraj skregala z zdravnico. Le in le bi mi tiščala neke preparate. Bolj ji pravim, da NOČEM hormonov, bolj je dobivala prebliske z raznimi obročki, obliži, blabla, ki imajo MINIMALNO "svinjarije". Protiargumentiram vse, ji med drugim navržem, da še sedaj nimam urejenega mesečnega perila (2 meseca nazaj še ni bilo), ker sem skaotizirala organizem, in me vpraša, če mi predpiše tablete za hormonsko uravnavanje blink.gif

V glavnem, da se jo dobit v SLO. Treba je le vztrajat, da vzame mere in napiše recept. Zrihtale si jo boste pa itak same, v kolikor imate tak defektno ginekologinjo kot jaz.
Je pa žalostno, da se človek HOČE zaščitit, a se nima možnosti z drugim kot s kondomi in hormoni. down.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#43

  • Guests

Posted 08 February 2010 - 03:00 PM

Adriane, jaz imam čist enako izkušnjo s tem. Tri ginekologe sem morala zamenjat, da sem jo dobila.
Sem pa ful zadovoljna z njo...res ne zamenjam nikoli za tabletke. Ravno zdej moram po novo it...in se kar bojim, da bodo spet težave. rolleyes.gif
  • 0

#44 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 08 February 2010 - 03:06 PM

Sam, a ni diafragma manj varna kot kondom? A ni komaj 90% garancija za preprečevanje nosečnosti?
Jaz bi se najraje dala že zdaj sterelizirat...ker nimam želje po nosečnosti in rojevanju, pa je prekleto visoka meja za operacijo.
  • 0
IPB Image

#45 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2010 - 03:08 PM

^^

Anja, ne vem, koliko je pametno s sterilizacijo motiti hormonsko ravnovesje v (mladem) telesu. Sicer se nisem poglabljala v te zadeve, moje laicno mnenje; ve katera kaj vec?


Svasta Adriane, Ciara. Sem mislila, da se diafragmo dobi kot vsako drugo kontracepcijo.

Hahahaha tablete za uravnavanje hormonov ja! mellow.gif



Sta me spomnili na tisti cas, ko je moja mami prisla v meno. Brez tezav, vsak mesec je imela sibkejso menstruacijo in na koncu je ni bilo vec.
Ginekologinja ji je pa hotela po vsej sili uturiti hormonske tablete, ces, da to ni dobro, da ji menst. tako pocasi izginja.

Ja kaj pa, kaj pa? blink.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#46 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26152 posts

Posted 08 February 2010 - 03:11 PM

Jz mam poleti za it k ginekoliginji pa se bom poslusla malo pogovorit z njo, pa vprašat za kake alternative. Če ne pa nameravam za nekaj časa nazaj na kondome, ker mam kar neke vmesne krvavitve že zadnje čase pa en kup enih problemov in sem pripravljana poskusit za nekaj časa. Sploh pa mam normalno menstruacijo na 4 tedne, zdaj mam pa na 3.
  • 0

#47

  • Guests

Posted 08 February 2010 - 03:14 PM

Anja88...jaz sem včasih tudi brez spermicidne kreme imela spolne odnose, pa nisem nikoli zanosila, odkar imam diafragmo.
Vem, da sem plodna, ker sem zanosila pred tem že (sam pač ne bi govorila o tem).
Tako, da pri meni zaenkrat stoodstotno deluje. Sploh, če se res držiš vseh navodil, ki jih je Adriane navedla.
  • 0

#48 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 08 February 2010 - 06:22 PM

Mah ostajam pri kondomih. Zaenkrat. Itak nimam stalnega partnerja, tak da je to tudi varna opcija glede herpesa, HIV.
ORA jaz imam menstro na 21 dni-če em pod močnim stresom se mi zamakne...in mi traja celih 7 dni-OBUP. Tako da morebiti bom šla na nekaj hormonskega-ampak ne predno bom vsaj nekaj mesecev imela neko stabilno zvezo z enim moškim. Pač nisem ljubitelj tablet, pri obližu pa cvikam da bi se odlepil hmmm.
  • 0
IPB Image

#49 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14746 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 February 2010 - 06:40 PM

Nikar obližev cry.gif . Obroček, če že moraš!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#50 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 February 2010 - 07:00 PM

Jaz pa nikol več nobene hormonske, raje sploh ne seksam happy.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#51 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2010 - 07:27 PM

Jaz bi tud raj mela diafragmo, pustmo ob strani to da ne seksam... laugh.gif
Še eno vprašanje, je katera opazila kot stranski učinek KT zmanjšanje gostote las?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#52 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 08 February 2010 - 07:30 PM

Ne obročka pa ne, diafragme tudi ne. Potem raje tisto zadevo, ki jo imaš 5 let noter.
  • 0
IPB Image

#53 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26152 posts

Posted 08 February 2010 - 08:58 PM

Maternični vložek? Tudi tisto ne dajo pred porodom smile.gif
  • 0

#54 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 08 February 2010 - 09:32 PM

Upam, da ko bom ginekologinji že 10leto težila, da bo popustila. Res nimam namena rojevat.
  • 0
IPB Image

#55 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 08 February 2010 - 09:39 PM

Pomojem pa vseen ne bo popustila. To je možno šele po 35 letu, ziher obstaja kakšen zakon, da ne morejo pustit prej (razen mogoče v primeru kakšnih zdravniških težav). Dvomim, da bi malo teženja zaleglo. Pri 20 si veliko ljudi ne želi otrok, pa si potem premislijo. Ne pravim, da si ti med njimi, ampak ziher probajo to preprečit.
  • 0

After all this time?

Always.


#56

  • Guests

Posted 08 February 2010 - 10:17 PM

Se strinjam z Nincho...pa mislim, da je meja tam 36 let, če se ne motim (meni še malo fali, pa ne vem, če bi si upala).

Anja88, glede na to, da nimaš stalnega partnerja, se mi zdi kar odgovorno, da s kondomom prakticiraš. smile.gif
  • 0

#57 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 09 February 2010 - 10:06 AM

[quote name='Nincha' date='8. 2. 2010 - 21:39' post='689173
Pri 20 si veliko ljudi ne želi otrok, pa si potem premislijo. Ne pravim, da si ti med njimi, ampak ziher probajo to preprečit.
[/quote]

se strinjam,
  • 0

#58 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2010 - 10:18 AM

Moja teta nikoli ni želela otrok...vsi smo mislili, da ona SPLOH ni materinski tip in da bog pomaga, če bi ona slučajno zanosila. Rezultat: imam 3 leta starega bratranca (ona je stara 36) in si zanj ne bi mogla želeti boljše mame, kot je teta.
  • 0

#59 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 09 February 2010 - 10:22 AM

isto moja sestrična
vedno fullll proti otrokom, materinstvu,porokah.....in evo zdaj je stara 35 let, pred 2 mescema se je poročila in zdaj si obupno prizadeva da bi zanosila
evo pa se je najedla zarečenega kruha.....


  • 0

#60

  • Guests

Posted 09 February 2010 - 11:09 AM

Zato si pa jaz ne upam tok daleč it. Ker če s tem partnerjem nočem imet otroka, ni rečeno, da ne bom čez leto, dve spoznala nekoga, s katerim ga bom želela imet...

Sem pa enako razmišljala kot Anja88 v njenih letih.
Po moje je kar dobra stvar...ta meja.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users