Jump to content


Čudna menstruacija


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#141 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2017 - 07:46 AM

Jaz sem imela podobno in to dolgo, okoli 8 let. Ginekologinja me je dala na hormonske teste in jetrne, se mi zdi. Našlo se ni nič, kar seveda ne pomeni, da se pri tebi ne bi. Jemala sem tudi ene tablete za ciklus pa razen ekstremne tečnobe pred menstruacijo ni bilo efekta.

Lani sem na morju kupila en zeliščni čaj, ki naj bi uravnaval hormone (če se pri hormonih ni našlo nič posebnega, naj ne bi imel sicer kaj uravnavati...) in je pomagalo. Potem je čaja zmanjkalo, ciklus pa je sedaj ok. Mogoče mi pomaga tudi telovadba.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#142 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 02 November 2017 - 06:10 PM

Ciklus traja približno 28 dni (včasih kakšen dan manj ali več). V celotnem ciklusu bi rekla, da je nekje 10 dni ''normalen'' izcedek. Pojavi se kakšnih  10-5 dni prej in po menstruaciji tudi traja par dne. Menstruacija bi rekla, da mi traja 2 dni, ostalo pa je večinoma rjav izcedek ali vmesna krvavitev (spet kakšnih 5-10 dni).
Nimam hormonske kontracepcije.
Katere preiskave, teste bi bilo potrebno narediti? Katere hormone? Kateri dan ciklusa? Sem razmišljala, da bi šla sama samoplačniško, ker imam dovolj teženja.. :/

Frčica: se mogoče spomniš od česa čaj?


  • 0

#143 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2017 - 06:58 PM

Žal ne, je bil s Krete in so v čaju tudi rastline, ki naj bi rastle samo tam. Lahko ti dam pa kontakt, mi ga je tudi poslala potem.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#144 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2022 - 12:17 PM

Bom tukaj vprašala, če katera od vas uporablja menstrualne hlačke? Sem slučajno zasledila reklamo na FB in me zanima ali to deluje. Niso ravno poceni, zato bi me res zanimala izkušnja s prve roke.


  • 0

#145 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 October 2022 - 01:12 PM

Ostrokljun jih mislim da testira, mogoče ima kaj na IG, pa tixi beauty mogoče?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#146 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2022 - 01:40 PM

Če nima IG-ja, influencerje pa tudi ne spremljam :ph34r:. Mah bom videla, verjetno si bom kupila kak par za testirat, ker vložkov imam že vrh glave. 


  • 0

#147 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 October 2022 - 01:43 PM

Ja, pri Tixi sem videla, da jih zdaj preizkuša. Samo ona nima močne in ni ravno merodajna za vsako. Pri mojem toku si tega sploh ne predstavljam, skodelica je zakon.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#148 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 October 2022 - 01:44 PM

A to naj bi se uporabljalo brez vložkov?
  • 0

#149 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 October 2022 - 01:44 PM

Ja.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#150 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45345 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 October 2022 - 02:05 PM

Katarina iz Lahkih nog naokrog jih je tud hvalila, ko sta bila na Maldivih. Ne samo spodnjega perila, ampak tudi kopalke.

Meni ne dišijo. Po moje gre, če imaš šibke menstruacije, če so pa močne pa dvomim, da je praktično. 


  • 0

#151 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2022 - 02:44 PM

Kolegica je imela kopalke, je tudi pohvalila.
  • 0

#152 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 October 2022 - 02:53 PM

Mene tudi mikajo, ampak v kombinaciji s skodelico (pa mogoče v dneh pred menstruacijo, da te ne preseneti). Drugače se mi ne zdi praktično, da bi jih morala parkrat na dan zamenjajt in vsakič hlače slačit in spet oblačit, sploh, ko si kje zdoma.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#153 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2022 - 03:28 PM

A to je na podobno foro kot pralni vložki? Spodnje hlače, ki imajo neko blazinico/blago všito?

Jaz nisem eko in uporabljam vložke. Meni je to najbolj praktično še vedno, ker hitro zamenjam in je. Na morju sem spet imela skodelico par dni po dolgem času in sem se spet matrala jo ven dobit.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#154 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2022 - 05:56 PM

Mene tudi mikajo, ampak v kombinaciji s skodelico (pa mogoče v dneh pred menstruacijo, da te ne preseneti). Drugače se mi ne zdi praktično, da bi jih morala parkrat na dan zamenjajt in vsakič hlače slačit in spet oblačit, sploh, ko si kje zdoma.


Piše, da zdržijo vsaj pol dneva in da imaš skoz občutek suhosti. Torej jih menjaš, ko prideš domov, pa še baje celo noč zdržijo. Mene že samo za ponoči mikajo, ker se mi vložki včasih zamaknejo in mi premoči. Že zaradi mojih punc bi rada, da bi bile praktične. Ko se spomnim mojih nezgod z vložki v najstniških leti in travm s tem, bi res rada, da bi bile te hlačke dobra alternativa. Da o prihranku mesečno niti ne govirim, ko bomo tri punce s perilom v hiši :)
  • 0

#155 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2022 - 06:00 PM

Skodelica te ne mika?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#156 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2022 - 06:17 PM

Sem jo imela pa tako kot tampon je ne morem uporabljat. Začne me bolet v spodnjem delu trebuha. Ne vem al je psiha ali kaj drugega. Tako sem samo na vložkih in res sem se jih že naveličala.
  • 0

#157 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 October 2022 - 06:22 PM

Aja, da zdržijo toliko? Sem prej pomislila, da pol dneva ni mišljeno 12 ur ampak do 6 recimo (ne dan kot 24 ur ampak dan kot dan in noč)🤔 Jaz si ne predstavljam, kakšno absorbcijo potem to imajo, pa da ni opazno pod oblačili kot pralna plenička (ali večji pralni vložek, ki je tudi kar konkreten).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#158 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 October 2022 - 06:36 PM

Sem jo imela pa tako kot tampon je ne morem uporabljat. Začne me bolet v spodnjem delu trebuha. Ne vem al je psiha ali kaj drugega. Tako sem samo na vložkih in res sem se jih že naveličala.

 

Mene dostikrat prvi dan boli in je takrat ne nosim, ker mi je z njo še bolj neprijetno. Tak občutek, kot da mi vse dol tišči. Takrat niti nimam tako močne menstruacije, da bi jo nujno rabila, si jo pa potem vstavim od 2. dne dalje. Mogoče poskusiš tako.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#159 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2022 - 08:03 PM

Jaz imam ene hlacke, uporabljam ponoci in je super. Meni kljub skodelici premoci. Ko sva bila na dopustu, sem pozabila skodelico in so se perfektno obnesle. In ni obcutka mokrote, kroj pa tudi ni staromamski. Kupila sem jih v tus drogeriji za 15€.

Meni se pa cikel spreminja. Ful mocne imam, pa zdajle samo 1 teden pavze. PMS imam pa take, da bom ginekologinji rekla za neke hormone, ker semna meji prisebnosti na momente.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#160 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 October 2023 - 06:22 PM

Danes sem menda že 7x spraznila totalno polno menstrualno skodelico (toliko polno, da je začelo puščati in je teklo mimo), od tega 2x ponoči, wtf? 😒

Prejšnji cikel je bilo podobno prve tri dni, potem pa naslednje dni tako kot ponavadi. Je imela katera podobno stanje? Se je samo od sebe normaliziralo ali se da kako pomagati?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users