Jump to content


Photo

Kdaj so prava leta za otroka?


  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#201 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 02:21 PM

JA!!
Jaz pri malčku, ki ga čuvam, nikoli ne dopustim, da joka. Včeraj mi je jokal, ko sem rekla, da je dovolj knjigic in da je ura za spanje in posledično seveda joook in protest. Sem se ulegla poleg njega in mu začela pripovedivati, kako lepo bo, ko bo božič in ko bo spet napisal pismo božičku itd. (ker pač ful pali na božička) in sem vztrajala in praktično steni govorila 3min, on je vmes jokal, ampak sem ležala poleg njega in ga vmes pobožala po glavici in je odnehal. Zgleda, da ga je moja mirnost in nežen glas pomiril in je s solzicami rekel: A bo dalilo? :) in potem sva mela konec vojne. Ne bi ga mogla pustit jokat. Nikakor.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#202

  • Guests

Posted 17 May 2012 - 02:23 PM

Kdaj je pravi čas za otroke je itak stvar posameznega para, zame mislim da je pravi čas tam nekje pri 27ih letih (uf, to je že čez tri leta :D), zdaj defenitivno nisem še pripravljena - ne denarno, ne tko, psihično.

Po eni strani mi je fajn to, da imata otroka majhno razliko v starosti, ampak po drugi strani pa ne vem, če si želim imeti dva otroka v razmaku leta, dveh, morda niti v treh letih ne, ker mi bo veliko pomenilo to, da se veliko ukvarjam z otrokom, sploh ko je majhen, ne bi bila pri dveh le "polovično". Pa tudi težko je skrbeti za dva mala otroka naenkrat. Svaka čast tistim, ki imajo dvojčke!
  • 0

#203 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 May 2012 - 02:41 PM

Jaz sem samo vprašala, itak nimam pojma o otrocih.

_Planet_, mi je pa to kar si napisala dalo misliti. Itak bom preden bom sploh imela otroka, tudi sama prebrala par knjig in se nekak seznanila s temi stvarmi. Zdaj se mi pač ni zdelo nič takega da otroka pustiš da se malo dere, ampak ko pa vas berem pa dobivam neko drugo sliko. Zanimivo, kul da sem vprašala. :)
  • 0
Viens, reste ici!

#204 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 03:23 PM

^^
Ana, super! Vem, da si samo vprasala, me je iztirilo tvoje vprasanje, sem sele sedaj zbrala misli.



Vidim, da je zdej ful pomešano vse to, naj ena prestavi v Otroci.


Ja, nas je zaneslo pa ni bilo Špele, da bi nas po prstih. Sem zmanjsala font v vseh svojih OT, da se bo vi(e)delo kaj je za prestaviti.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#205 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 03:55 PM

JA!!
Jaz pri malčku, ki ga čuvam, nikoli ne dopustim, da joka. Včeraj mi je jokal, ko sem rekla, da je dovolj knjigic in da je ura za spanje in posledično seveda joook in protest. Sem se ulegla poleg njega in mu začela pripovedivati, kako lepo bo, ko bo božič in ko bo spet napisal pismo božičku itd. (ker pač ful pali na božička) in sem vztrajala in praktično steni govorila 3min, on je vmes jokal, ampak sem ležala poleg njega in ga vmes pobožala po glavici in je odnehal. Zgleda, da ga je moja mirnost in nežen glas pomiril in je s solzicami rekel: A bo dalilo? :) in potem sva mela konec vojne. Ne bi ga mogla pustit jokat. Nikakor.


Lepo. Ti si res pravi človek za otroke.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#206 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 04:34 PM

^^
:yes:

Obcudujem potrpezljivost, kaj si vrtis v glavi tisti cas, ko tri minute govoris steni?
Aja, pa faus sem, ko vidim, da nekateri cisto tiho in nezno kar naprej nekaj prigovarjajo otroku, ki ga recimo nosijo v narocju. Jaz res ne vem, kaj naj mu govorim. Omenim kaj vidiva okoli sebe, mu kaj zapojem, napletanje npr. bozicek zgodbic je ze izven dosega moje domisljije. :/

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#207

  • Guests

Posted 17 May 2012 - 09:32 PM

Jaz sem v zdravstvenem domu enkrat opazovala mamico, ki je imela ob sebi okoli 2-3 leta staro hčerkico in se je skos pogovarjala z njo, toooolk se mi je lepo zdelo to, prav uno v prijaznem tonu, pogovarjala se je z njo kot da je že na pol odrasla oseba a vseeno o stvareh, ki so primerne za malega otroka, vse ji je razložila, recimo ko je punčka hotela iti ven ji je lepo mirno razložila, da mamico nekaj boli in da tudi njej ni prijetno tukaj čakati, ampak pač mora, da se bo lahko pozdravila. Povedala ji je, da bosta šli potem skupaj v trgovino in da bosta skuhali njene najljubše makarone... Mogoče se ne sliši nič takšnega, ampak takooo lepo je izpadlo, s takšnim prijetnim tonom se je z njo pogovarjala, da sem se kar topila zraven :)
  • 0

#208 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 17 May 2012 - 09:38 PM

ja, felicia, to je ful dobro.

meni gredo na živce mamice, ki se z otrokom pogovarjajo kot da je otrok in vse poač pomanjšujejo in popačijo.
Znanka se z svojima dvojčkoma pogovarja kot da sta odrasli osebi. to se močno pouzna tudi na njunem intelektu in dojemljivosti.

Kar se naraščaja tiče...Po premisleku sva se dogovorila, da za 2-3 mesece še odloživa poskušanje. Zgolj zato, da če bi se slučajno zgodilo, dan e bi imela vsega na kupu. Selitve, mojega velikanskega trebuha in stresa do nebes.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users