Jump to content


Photo

Kdaj so prava leta za otroka?


  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 July 2005 - 04:01 PM

.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 July 2005 - 04:15 PM

Primerna leta... Hmmm... težko rečem. Res je da sem stara 19 let in da sedaj še sigurno ne bi imela otroka. Kot si sama rekla Jenna, je še toliko stvari, ki bi jih rada doživela, da sedaj niti slučajno še ne razmišljam o otroku. Po drugi strani pa kdaj ne bo prepozno? Definitivno moraš biti pripravljen na otroka, vedeti, da mu lahko nudiš potrebne pogoje, si ga želeti in imeti postavljene temelje za življenje. Kdaj bo to težko rečem, recimo še kakšnih 8,9 let...
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 July 2005 - 04:21 PM

Primerna leta sigurno niso pri 18 ali pa pri 35+. Enkrat vmes, ko si finančno dovolj stabilen in ko imaš kariero in stvari pošlihtane.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 July 2005 - 05:03 PM

če bom imela otroka,razmišljam tam okoli 30 ega leta.ali pa celo kasneje,magar do 35 smile.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 July 2005 - 06:56 PM

ne razmišljam o tem, da bi mela otroke ...
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 11 July 2005 - 08:00 PM

QUOTE(sonchika)
Primerna leta sigurno niso pri 18 ali pa pri 35+. Enkrat vmes, ko si finančno dovolj stabilen in ko imaš kariero in stvari pošlihtane.


to so tudi moje besede smile.gif
  • 0
[i]If kisses were stars I'd give you the sky,
If touches were tears I would cry,
If love was water I'd give you the sea,
And be with you for all eternity...

#7 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 11 July 2005 - 08:56 PM

Jst mislm da je bolš met otroka prekmal kot prepozn (pri tem mislm tm od 20 do 25 let in ne po 30. letu)... Ker če gledaš za naprej, če maš otroka pri 30ih je on v puberteti, ko si ti že star 50, itn...
Tko da razmišljam da bi mela otroka pri enih 25ih... to bo čez ene 5,6 let. smile.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#8 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 July 2005 - 10:47 PM

Hm...Ko si finančno stabilen, kot tudi psihično. Na otroka moraš biti pripravljen si ga želeti. Pa če je to pač pri 30 ali pa pri 20. Ne moreš si otroka začrtati v točnih letih. Ko bojo pogoji, bo.
  • 0

#9 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 12 July 2005 - 12:50 AM

QUOTE(Jenna)
Nočem nasplošno, ampak tako... kaj vsak pri sebi misli, zase. Jaz sama pri sebi razmišljam, da je itak imet najboljše otroka takrat, ko imaš relativno v glavi pošlihtano in ko si finančno stabilen... kaj ti pomaga ogromno ljubezni do froca, če mu ne moreš nudit osnovnih stvari za dostojen lajf (in potem nastopijo razne tiste scene, ko (spet) noseče mamce s petimi froci prosjačijo po raznih oddajah za denar).



........no, za moje pojme si prav napisala. Čeprav se strinjam tudi z Lumpyko, ko je napisala, da raje prej kot prepozno.
  • 0

#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 July 2005 - 12:53 AM

QUOTE(tinca)
QUOTE(Jenna)
Nočem nasplošno, ampak tako... kaj vsak pri sebi misli, zase. Jaz sama pri sebi razmišljam, da je itak imet najboljše otroka takrat, ko imaš relativno v glavi pošlihtano in ko si finančno stabilen... kaj ti pomaga ogromno ljubezni do froca, če mu ne moreš nudit osnovnih stvari za dostojen lajf (in potem nastopijo razne tiste scene, ko (spet) noseče mamce s petimi froci prosjačijo po raznih oddajah za denar).

........no, za moje pojme si prav napisala. Čeprav se strinjam tudi z Lumpyko, ko je napisala, da raje prej kot prepozno.

Ja, tudi jaz se strinjam s tem, da je boljše imeti froca prej, kot pa prepozno. Ali pa, kot je že moje dolgoletno prepričanje, sploh ne imet froca. :=)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 July 2005 - 01:41 AM

QUOTE(Lumpyka)
Ker če gledaš za naprej, če maš otroka pri 30ih je on v puberteti, ko si ti že star 50, itn...
)

moja mat jih ma 53,stari 52,jz sm 22 in se mamo prou fajn;)mam barat k je 10 let starejši in je pač mama imela mene mal bol pozno...samo sploh ni blo štal u vezi puberteta/mena...cccc...nikol,res,tko,da je to tud odvisno od človeka-mame al pa fotra kaka sta
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 July 2005 - 07:31 AM

Ko sem jaz imela 19-20 let sem tudi mislila, da bom imela otroka, ko bom 25-26 let.
Problem pa nastane, ker študij (če delaš redno) traja do 24 leta, če zabluziš, še toliko dlje ermm.gif .
Potem si moraš pa službo najdt in je tudi problem, ker te nihče ne vzame ali pa bi rad več vživljenju. Ko dobiš, bi pa verjetno rad dokazal, da si se na faksu kaj naučil, pa pride malo kairera v ospredje in glej ga twisted.gif star si 30 in preko,....
S tem, da moraš vmes še stanovanje nekako dobit (tisti, ki nimam sreče, da bi imeli botre), pa malo potovanje in norenje,....

Moja meja za otroka se je zdaj premaknila tam okoli 30 leta (ali kakšno leto čez). Vem, da bodo v puberteti, ko bom jaz imela 50, ampak sem trenutno še v sebični fazi in bi rada še kaj zase naredila.
Sem mnenja, da raje zdaj uživam, kot pa pri 50-60 (če jih bomo sploh dočakali).
Če me pa kakšna panika zagrabi (kar je vedno bolj pogosteje), da bi celo jaz imela malo štručko doma, grem pa h kakšni koliegici in me ideja kmalu mine.

Je pa res, ko prideš v malo globja 20-ta in še, če si že par let s fantom, so ta butasta vprašanja "kdaj bosta pa vidva kaj mela" ZELO nadležna.
Se kdo kdaj vpraša, da se par mogoče trudi zanosit, pa ne more in s takimi vprašanji se samo še stopnjuje pritisk na niju.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 12 July 2005 - 08:20 AM

odvisno je tudi kako zivis..jst osebno imam otroke fuuul rada in tud sem v gibanju med njimi (imam sestrce stare 1,5 leta) tko da financno sem ze odvisna od sebe...ampak bom se mal pocakala da si uredim stalno stanovanje in da bo fant za wink.gif tko da upam da v roku 3-5 let..kokr nama bo namenjen smile.gif ker mislim da so otroci dar
  • 0

#14 Lilith

Lilith

    sramežljivec

  • Člani
  • 84 posts

Posted 12 July 2005 - 04:14 PM

QUOTE(Lumpyka)
Jst mislm da je bolš met otroka prekmal kot prepozn (pri tem mislm tm od 20 do 25 let in ne po 30. letu)... Ker če gledaš za naprej, če maš otroka pri 30ih je on v puberteti, ko si ti že star 50, itn...


In kaj si hotela s tem povedat? Nič me tako ne razp... kot če vidim zapisano nekaj, kar se mi bere kot neumnost - ob tem pa NOBENEGA! argumenta, ki bi me lahko prepričal v nasprotno.
Torej - kaj je narobe, če ima starš pri 50. otroka v puberteti? twisted.gif

Moje osebno mnenje je: leta nimajo veze. Sam moraš biti pripravljen na otroka, odgovoren do otroka in to je to. Če ne- ga raje ne imeti.
  • 0

#15 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 July 2005 - 04:21 PM

QUOTE(Lilith)

Torej - kaj je narobe, če ima starš pri 50. otroka v puberteti? twisted.gif
.

Ja :!: :confused2: :dontknow:
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#16 Lilith

Lilith

    sramežljivec

  • Člani
  • 84 posts

Posted 12 July 2005 - 06:22 PM

Mogoče bi statistično res izpadlo tako, da otroci starejših staršev prej ostanejo sirote (kljub dejstvu, da ni nikjer garancije, da bo kdo od nas sploh dočakal starost).
Se mi pa tukaj postavlja vprašanje posameznikove osebne zrelosti vs. njegovi starosti. Če bi imela možnost izbirati, bi raje imela zrelega in starejšega starša kot pa premladega. (No ja, mogoče v prvem razredu OŠ ne bi tako mislila, heh. Ampak v globalu pa kar.)

Kakor koli, moje izkušnje mi kažejo, da pri maltretiranih otrocih napr. nikoli ni problem v starosti oz. mladosti staršev, pač pa v osebnostnih značilnostih in defektih staršev - in po moje bi kar to moral biti kriterij, ali sploh in pa kdaj imeti otroka.
  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2012 - 12:14 AM

Da obudim še eno prastaro temo...

Jaz sem mnenja, da leta niso toliko pomembna kot je zrelost posameznika. Medgeneracijska razlika je tako ali tako že prisotna, pa če imaš otroka pri 18 ali pri 40. In ne vidim ovire, da bi lahko tudi starejša mama bila prijateljica s svojo hčerko, čemur sicer nisem najbolj naklonjena, ker po mojem mnenju mora bit starš v prvi vrsti starš svojemu otroku in ne prijatelj.


Ko gledam svoje sovrstnike, ki se jim rojevajo otroci ugotavljam, da se v tej vlogi še nikakor ne vidim, pa čeprav je enkrat nekdo omenil, da so mid-20s najprimernejša leta za starševstvo.
  • 0

#18 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 May 2012 - 05:58 AM

Meni so pa zelo pomembna. Leta namreč.

Moja teta ima otroka, ki je star 8 let. Zdaj pri 40 se je namislila da bi še!!!! In šla v IVF postopek. In pač vsadijo 2. Se pravi lahko ima dvojčke. Kljub enemu otroku, se je zdaj odloča za to. Stric bo pa zdajle 44.
Katastrofa. S tem da ona nima službe - niti je ne išče.
Meni je to tako bolano in nepremišljeno, da ni za govorit.
In na koncu bodo vnuki njegove sestre (moji otroci) in njegovi otroci približno enako stari. Hilarious.
Jaz želim otroka čimprej, oziroma, ko bo ratal. Ne mislim se s tem obremenjevat, čakat na moment "zdaj pa dajva" pa tud ne.
Enostavno ne bom več uporabljala zaščite in če bo kaj - prav, če pa ne pa tudi ni panike.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#19 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2012 - 06:43 AM

prava leta za otroke so takrat, ko začutš to željo. in imaš v glavi vse urejeno. pa je to lahko pri 20ih ali pri 40ih. Jaz sm rodila pri skoraj 32ih, ker enostavno prej nisem imela želje, da bi imela otroka. prav bala sem se misli, da bi imela otroka, še več, otroci so me plašili in nisem točno vedela kaj naj z njimi. potem se je pa kar naenkrat vse postavilo na mesto, začela sva se resno pogovarjat o otroku, končala sem s tabletkami in v dveh mesecih zanosila. in to je to.

res sem malo zavistna na eno prijateljico, ki ima pri 39ih letih že srednješolko in je zato free as a bird. in ko cel družba išče varstva, kupuje plenice in se ukvarja z vzgojo, nam ona veselo ponuja svojo hčerko za varuško. v glavnem zdi se mi fino, da sta z možem tako mlada in že ven iz otrok. ampak jaz si ne redstavljam, da bi imela tko mlada otroke.
  • 0

#20 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 May 2012 - 07:49 AM

Jaz sem ju imela pri 29ih in se mi še vedno zdijo OK leta, čeprav bi se zdaj odločila še za kakšno leto prej. Moj pa sploh pravi, da je prestar šel v to.
Srečo imava, ker ima celotna najina družba približno enako stare otroke, tako da smo vsi v istem dreku (glede varstev, potreb na izletih dopustih,...)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users