Jump to content


Photo

Vaša spolna usmerjenost


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

Poll: Vaša spolna usmerjenost (124 member(s) have cast votes)

Moja spolna usmerjenost je:

  1. Heterosekualna (106 votes [84.80%])

    Percentage of vote: 84.80%

  2. Biseksualna (18 votes [14.40%])

    Percentage of vote: 14.40%

  3. Homoseksualna (1 votes [0.80%])

    Percentage of vote: 0.80%

Vote Guests cannot vote

#41 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 08:59 AM

Ne morem popravit, pa ni pomembno. Si bom že zapomnil da bom upošteval pri končnem rezultatu. (kadarkoli že to bo biggrin.gif)

EDIT: kratek povzetek
Če popravim napako od Ananaske biggrin.gif, je dosedaj 11% anketirank BIseksualno usmerjenih!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25694 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 10:10 AM

Po moje eksperimentiranje še ne pomeni biseksualnosti. Jaz biseksualnost vzemam kot stalno spolno privlačnost tako do moških kot tudi do žensk.
  • 0

#43 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 10:15 AM

Ančka, vse, ki so se tukaj izjasnile kot le eksperimentatorke so napisale in verjetno tudi odkljukale HETERO. Torej je tistih 7 glasov za BI prišlo od drugih članic foruma. Sedaj na podlagi česa se one opredeljujejo za BI ne vem, ker niso napisale komentarja. Imajo pa verjetno svoje razloge.

Drugače se pa načeloma strinjam s tvojo trditvijo s pripombo. Ali misliš dobesedno samo privlačnost, ali pa tudi dejanja? Torej lahko celo življenje sexaš s tipi in te hkrati ful privlačijo ženske, a glede tega nič ne storiš. Kako vidiš ta primer?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#44 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25694 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 10:40 AM

Hmmm... Po moje, če je dovolj velika privlačnost slej ko prej pride tudi do dejanj.

V moji glavi je to tako pošlihtano, da mora bit res tista stalna privlačnost tako do moških kot do žensk. Eksperimentiranja (pa tudi če pride do seksa) ne spadajo v to kategorijo. Če se dasta dve ženski enkrat dol še ne pomenita, da sta lezbijki ali pa biseksualki.

Sicer pa če si biseksualec, imaš še enkrat več možnosti, da končaš z nekom v postelji biggrin.gif


  • 0

#45 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 10:59 AM

QUOTE
Če se dasta dve ženski enkrat dol še ne pomenita, da sta lezbijki ali pa biseksualki.

Sicer pa če si biseksualec, imaš še enkrat več možnosti, da končaš z nekom v postelji


I couldn't agree more!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#46 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82384 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2007 - 11:04 AM

Hetero.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#47 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 11:13 AM

po mojem mnenju se itak vsi rodimo biseksualno usmerjeni. odvisno od socializacije (razrešitev ojdipovega kompleksa) pa se usmerimo v hetero, homo ali bi seksualnost.
jaz sem hetero.

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#48 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 11:15 AM

Hmmm, glede socializacije kot izključni dejavnik pri spolni usmerjenosti pa ne vem če bi se strinjal. Strinjam se pa da je pomembna!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#49 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 11:17 AM

kaj pa ti misliš daj ključni dejavnik? geni?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#50 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17762 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 09 July 2007 - 11:19 AM

QUOTE(sade @ 9. 7. 2007 - 12:13) View Post

po mojem mnenju se itak vsi rodimo biseksualno usmerjeni. odvisno od socializacije (razrešitev ojdipovega kompleksa) pa se usmerimo v hetero, homo ali bi seksualnost.
jaz sem hetero.



ohmy.gif Kaj ima ojdipov kompleks s spolno usmeritvijo?! hmm.gif Kaj pa, če se rodimo neusmerjeni in nas šele socializacija usmeri. (Pustimo gene in genetsko arheologijo za hip ob strani.)

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#51 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 11:25 AM

saj to sem glih mislila. rodimo se neusmerjeni in nas socializacija "usmeri". kako pa se potem reši ojdipov kompleks če ne skozi socializacijo?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#52 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 11:25 AM

Hmm, neusmerjenost bi jaz kar skoraj enačil z biseksulano usmerjenostjo. Ljudje smo po naravi spolna bitja, tako da če nisi usmerjen (torej si neusmerjen) niti v hetero niti v homo, si pač BI oz. si pač neusmerjen med obema skrajnostima, torej BI.

Sicer pa tudi jaz ne vidim kaj ima s spolno usmeritvijo Ojdipov kompleks?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#53 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17762 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 09 July 2007 - 11:50 AM

Socializacija se začne, ko privekamo na svet. Za sociologijo nima smisla razglabljati, kako smo bili spolno usmerjeni pred rojstvom. Geni? Hm... Psiha? Freud, kaj pa ti misliš?!
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#54 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 July 2007 - 11:59 AM

Mislim, da socializacija in vzgoja nimata nekega bistvenega vpliva.
Konec koncev je veliko okolij, ker "ne odobravajo" homoseksulcev (s preziranjem, s slabšalnim prizvokom, zasmehovanjem,....) , pa vseeno v takem okolju odrastejo otroci, ki so homoseksualci (ali se izpostavijo ali ostanejo skriti je spet odvisno).

Meni se zdi, da imajo geni (al kar koli naj bi že vplivalo) veliko večji pomen od samega okolja.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#55 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 July 2007 - 12:01 PM

QUOTE(Kami @ 9. 7. 2007 - 12:59) View Post
Konec koncev je veliko okolij, ker "ne odobravajo" homoseksulcev (s preziranjem, s slabšalnim prizvokom, zasmehovanjem,....) , pa vseeno v takem okolju odrastejo otroci, ki so homoseksualci

Veliko je pa tudi takih, ki v takem okolju zrastejo v ekstreme homofobe... med temi je torej po mojem mnenju veliko homoseksualcev, ki si tega ne upajo (ne zmorejo, ne smejo) priznati in se s tem tudi gnusijo sami sebi.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#56 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 12:03 PM

torej otrok, ko se rodi je njegov prvi seksualni objekt mama (ona ga doji, briše po ritki... vse to nudi otroku ugodje). isto za fantke, kot za punčke. nato pride na vrsto serija prepovedi, ki se uresničijo skozi socializacijo ( kazni, nagrade, zapovedi, prepovedi, ki jih starši nalagajo otrokom).
fantek:
1. prepoved: prepovedana je mama (ne sme več zraven nje spat, se je dotikat po prsih, lizat, dojit)
2. prepoved: fantek se usmeri na najbližje ženske, kar so ponavadi sorodnice, vendar so tudi te prepovedane. nato se fantek usmeri na vse druge ženske, kar mu je dovoljeno. ( išče seveda po podobnosti z mamo - žensko telo, po možnosti tudi v drugih telesnih in karakternih značilnostih žensko podobno mami, saj mu je ona pokazala kaj je to ugodje). tukaj je fant zaključil, če je šlo vse ok. svojo identifikacijo z mamo je moral zatreti (ni se smel igrati s punčkami, ni smel jokati, biti je moral pravi moški)

punčka:
1.prepoved: mama
2. prepoved: tako kot fantek se tudi punčka usmeri na sorodnice, ki so prepovedane.
3. prepoved: tako kot fantek se tudi punčka usmeri na vse druge ženske (tudi me smo bile dojene in nas je negovala mama. povečini.) ampak tudi tukaj naletimo na neodobravanje. zato moramo zatreti svojo seksualnost do neke mere in spimo z žalostim preostankom tega, kar bi si v resnici želele tongue.gif . ker svoje mame ne moremo ljubiti direktno jo ljubimo tako, da se z njo identificiramo ( zberemo moškega, tako kot ona. nekoga, ki je čimbolj podoben našemu očetu, in prevzamemo obnašanje-posplošeno rečeno).
dober primer za to je tudi najstniško oboževanje idolov. ker jih ne moremo ljubiti direktno jim želimo biti podobni in se z njimi identificirati.

da se pa ojdipov kompleks ustrezno razreši (da postane osebek hetero) pa je potrebna avtoriteta (večinoma s strani očeta. in ne pomehkuženi očetje, ki jih danes srečujemo. otroci imajo dve mami in ne očeta in mater. sem ful proti permisivni vzgoji. saj po mojem mnenju je to glih razlog, da je zmeraj več homoseksualcev. in nimam nič proti njim. mam tudi najboljšega prijatelja geja, ampak me motijo sprevržene osebnosti, ki nastajajo kot posledica permisivne vzgoje.)ah.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#57 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 12:14 PM

QUOTE
spimo z žalostim preostankom tega, kar bi si v resnici želele


lol1.gif Umiram biggrin.gif

Ampak pomojem vseeno ne gre bistvena vloga socializaciji. Večina živali se brez socializacije in kompleksov lepo spari z nasprotnim spolom, in človek ni nič drugega kot žival, ane.


Ampak razlaga ubija, žalostni preostanek laugh.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#58 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 12:16 PM

živali imajo nagone. nas pa vodi kultura.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#59 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 12:17 PM

Ampak nagone mamo vseeno. In sploh ta kultura spolnosti izvira direkt iz nagonov.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#60 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 12:19 PM

vpliv kulture je vseeno močnejši. žival recimo nagonsko začne hodit, skače po drevesih (katere pač to počnejo). človek pa se tega nauči. in če bi ti odraščala s samimi psi bi hodila po štirih in lajala. pes, ki pa živi med samimi ljudmi pa ne govori npr. slovensko in hodi po zadnjih dveh nogah.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users