Jump to content


Photo

barvanje las


  • Please log in to reply
836 replies to this topic

#561 155

155

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 735 posts

Posted 10 October 2011 - 02:22 PM

QUOTE(Adriane @ 27. 9. 2011 - 16:11) View Post

Ima katera izkušnje s Keune 1517?

IPB Image

ohmy.gif !
kolk je lepa tale barva ! jz sm sicer se barvala enkrat na tako podobno, ampak so mi dali samo preliv..
jutri grem pa spet k frizerju in upam da bo barva končne frizure neki podobnega, samo brez vijoličaste. ful je lepa !
  • 0
You can't buy happiness. Steal it.

#562

  • Guests

Posted 10 October 2011 - 07:36 PM

Uf, zdej ste mi pa dale mislit hmm.gif Hvala za nasvete iz prve roke.

QUOTE(Plain Jane @ 10. 10. 2011 - 12:31) View Post

Jaz sem tudi hotla sprobat rdečo in sem se odločila za preliv. Ful se mi je lepo spiral, enkrat vmes sem mela tako lepo barvo, da so me vsi spraševali če sem bila spet pri frizerju in katera barva je to. biggrin.gif


Sam preliva verjetno ne smeš dati na blond lase, ali pač? A preliv je pač barva, ki se spere po nekaj pranjih in je tut manj škodljiva za lase in se tista rdeča barva pri prelivu tudi ne zažre toliko kot pri "pravi" barvi?
Nimam pojma o prelivih ermm.gif smile.gif
  • 0

#563 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2011 - 07:46 PM

Jaz tud ne v bistvu, ampak mi je tvoja razlaga smiselna. oops.gif Ne vem pa zakaj se preliva ne bi dajalo na blond lase. Jaz sem res blond blond, čeprav barvam se ne (se sploh še nisem), imam pa pramena.
  • 0

#564 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 21 October 2011 - 12:49 PM

155, ti je uspelo? smile.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#565 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2011 - 11:49 PM

Prispevek na hrvaškem blogu, kako priti iz temnih na blont, brez rumenega odleska s Keune barvami. KLIK

Se kar strinjam. Odtenek k 1517 se potem prilagaja željam.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#566 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 25 November 2011 - 12:46 PM

Men se poleti vedno precej posvetlijo lase in zdej mam zgori "narastek", pač ful mi grdo zgleda ker so temenjši in me je motit začel, ker se tko zanemarjeno počutm. laugh.gif Nisem si še nikol barvala las, tko da se ful ne spoznam na to, a bi mi preliv al pa mogoče kakšna barve 2. stopnje pomagala mal posvetlit to zgori(Casting?), ful me je strah da bom kej zjebala. laugh.gif Bom probala poiskat kšno realno sliko las. hmm.gif

Edit: Evo sliko, klik
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#567 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2011 - 01:39 PM

Kok maš lepe lase.
Drugače bi bilo pa pomojem najboljše, če poskusiš s prameni. Za prelive ne vem, pa najboljše je, če greš do frizerke, da ti ne bo potem kaj žal.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#568 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2011 - 01:42 PM

Pejt k moji, tja vse s FTK hodmo. laugh.gif
  • 0

#569 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 November 2011 - 01:43 PM

Prelivi 2. stopnje načeloma ne posvetlijo, tako da pomoje s tem ne boš dosegla tistega kar želiš. Če te že toliko moti, bi jaz raje pramene.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#570 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 25 November 2011 - 04:02 PM

OMFG, Tash popolne lase imaš. ohmy.gif wub.gif Daj še kako celo sliko. closedeyes.gif Ne barvaj se nikakor!
  • 0
Memento mori.

#571 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 25 November 2011 - 07:04 PM

Oo hvala oops.gif , bom se poslikala ko bom lahko, sm se mogla itak postrižt, zdej pa spet čakam da bojo dovolj dolgi. smile.gif

Sam nisem neki preveč navdušena nad prameni, hmm, sam moti me pa tud ful, k nočm met narastka. laugh.gif Bom mal razmislna pa še frizerja uprašala.


  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#572 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2012 - 02:25 PM

Za lažje razumevanje:

I da, Profi ako te je volja, razumiješ se u kemiju, objasni ti malo nama molim te boje bez amonijaka?
Koju onda kemikaliju stave unutra da odradi posao i da li je zbilja manje štetna od amonijaka?



Pigmenti koji se danas koriste za bojanje kose su paradifenilamini... U boji (tuba) dolaze u dijelovima koji se nakon penetracije u vlasiste spajaju medjusobno te reagiraju s melaninom dajuci boju. Za to im je potreban aktivator-vodikov hidroksid, jer to spajanje se odvija reakcijom oksidacije. U isto vrijeme, oksidacija djelomicno razgradjuje melanin, te tako svijetli kosu...

Gdje u svemu tome dolazi amonijak? Njegova uloga je da osigura visoku pH vrijednost (luznato, ne, suprotno od kiselo). U luznatom pH vlasi bubre, "otvara" se kutikula vlasi pa boja lakse prodire u vlas. Osim toga, peroksid u boci je stabiliziran zakiseljavanjem, pa kad se pomijesa s bojom koja sadrzi amonijak, on se aktivira, tj pocinje se razgradjivati...
Amonijak u bojama za kosu je jedan od najmanje "opasnih" sastojaka (naravno, pod pretpostavkom da boju mazes na glavu, a ne na kruh umijesto pastete). Glavna mu je mana kaj smrdi... Zato ga neki proizvodjaci zamjenjuju sa hidrogenkarbonatima ili trietanolaminom (manje smrdi), no oni nisu tako ucinkoviti, jer su slabije baze, pa ne daju dovoljno visoki pH. Osim toga, nakon amonijaka kutikula vlasi ostaje otvorena, pa se kosa tesko ceslja, gruba je i nema sjaja. No to se uspjesno rjesava kiselim regeneratorom, koji zatvori kutikulu, a tako se odbije i sjaj te lakoca cesljanja.

A boje bez amonijaka? I one sadrze paradifenilamine te peroksid (uglavnom niskog postotka, 1,5 do 3%), no buduci da nema amonijaka, ne izbubruju vlas, tako se boja veze samo na povrsinu vlasi (tzv. ton na ton bojanje). U usporedbi s klasicnim bojama, boje bez amonijaka su blaze, no i manje ucinkovite (ne moze se posvijetliti kosu za vise od 1 ton, niti potamniti za vise od 2), ogranicen je broj tonova te traju maksimalno desetak pranja.


Vir: KLIK
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#573 temida

temida

    sramežljivec

  • Člani
  • 97 posts

Posted 05 February 2012 - 01:22 PM

ali si lahko pred barvanjem pri flizerju (blond) na lase nanesem oljček s silikonom? ali to kaj vpliva na to koliko barva prime? ne barva me z blanžem, ampak z barvo. glede na to, da me bo po celotni dolžini las, ker bom šla še na malo svetlejšo
  • 0

#574 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 February 2012 - 02:21 PM


Ne maži si olja.
  • 0
Viens, reste ici!

#575 temida

temida

    sramežljivec

  • Člani
  • 97 posts

Posted 05 February 2012 - 02:55 PM

ok, hvala
  • 0

#576 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 February 2012 - 06:10 PM




Sem že povedala, da mi ima TASH najlepše naravne (peroksida na dolgih itak ne maram) blond lase, kar sem jih videla? woot.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#577 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 February 2012 - 06:52 PM


Ja laugh.gif (meni tut)
  • 0
Viens, reste ici!

#578 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2012 - 06:54 PM

Jaz sem se zdele spomnila, da sploh ne poznam nobene naravne blondinke s tako intenzivno naravno blond barvo.
  • 0

#579 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2012 - 09:00 PM


Jaz tudi ne, razen moje mami.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#580 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2012 - 09:52 PM

Jaz pa, dve sigurno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users