Jump to content


Photo

REGRESIJA


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 05 April 2005 - 01:37 PM

Zanima me če ima kdo izkušnje z regresijo. Če je katera že šla na regresijo?
Mene zelo mika, ker lahko odkriješ vzroke travm, bolezni, fobij, strahov....
  • 0

#2 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 05 April 2005 - 07:09 PM

mislim...da se je o te že pisalo...

jst negrem! odločena, čeprav me mika..ker med regresijo vse kao še enkrat podoživiš...gledena to, da približno vem zaradi česa sem umrla v prejšnjem življenju in se tega tud bojim....tega nebi probala....ne hvala!!

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 April 2005 - 07:11 PM

Tudi jaz tega ne bi probala. Nimam nobene potrebe po tem. Če imaš pa kakšne probleme, pa ni odveč probati. Mogoče pomaga.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 06 April 2005 - 08:18 AM

Ravno včeraj je bilo pri Preverjeno, kako je nekaterim to pomagalo. Primer ženske, ki v tem življenju ni mogla zanosit in dejansko medicinsko dokazano da otrok ne bo mogla imet. Pri regresiji je ugotovila, da je v prešnjem življenju zlorabljala otroke. Ko je ta problem ozavestila, je "blokada" izginila in po tem je lahko zanosila, čeprav je bilo z medicinskega stališča to nemogoče. No veliko je takih primerov, ki so dokumentirani in niso izmišljeni.
Res pa je za provat le če imaš probleme.
  • 0

#5 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 06 April 2005 - 11:19 AM

jst hodim vsak teden....odlicno pomaga...pri svojih 20 veliko zvedla in dosegla brez tega mislim da ne bi bila to kar sem in tudi "ucitelj" ki me popelje v to stanje je super res za vsak nasvet ga lahko prosim laugh.gif pa tudi vilma ki nam tu kaj svetuje je SUPER!!!! wink.gif
  • 0

#6 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 06 April 2005 - 01:29 PM

A na preverjeno je bla o tem oddaja? Joj, nism gledala.. Pa bi znal bit zlo zanimivo-a ktera ve kdaj bo ponovitev? wink.gif
  • 0

#7 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 06 April 2005 - 01:37 PM

mislim da je ze bila ponovitev ne vem pa ne bom trdila
  • 0

#8 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 April 2005 - 08:17 AM

Oj Katya prosim povej kaj več. Koliko to plačaš, kam hodiš....??Jaz si želim it, ker imam že cca 8 mesecev hude fobije in depresije. Hodim k bioenergetičarki in se počutim boljše. Mi pa je svetovala regresijo. Baje, da pri težavah ki jih imam jaz najbolj to pomaga. Sedaj berem eno knjigo (ne vem točno naslova, je nova Pretekla in prihodnja življenja) in je res super. Je kar dosti primerov tudi ozdravitev fizičnih bolezni, npr. anoreksije, celo nenadne slepote, sexualnih motenj itd... tongue.gif
Teh fobij bi se res rada rešila, ker so prav zelo mučne...


Simonchy, nevem a je že bla ponovitev....Je pa bilo o regresiji govora enih 15 minut...je pa bilo kar zanimivo.
  • 0

#9 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 07 April 2005 - 11:00 AM

oj susy jst hodim k enemu v lj na fuzinah ze dve leti je super oseba in zelo sem mu hvalezna za vse kar mi je pomagal in mi se...glih danes grem k njemu wink.gif tu ti dam njegov mail pa mu pisi pa se bosta vse zmenila wink.gif rudimark@hotmail.com je res super clovek in lahko ga vprasas karkoli jst sem k njemu prisla z zelo malo energije v depresijah sedaj pa...res ti recem lahko pa mi pises na privat pa ti se kj jst pomagam wink.gif
  • 0

#10 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 April 2005 - 12:10 PM

Katya hvala. Sem ti že pisala.
  • 0

#11 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 07 April 2005 - 01:47 PM

Neki me zanima, kako to sploh poteka??? rolleyes.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#12 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 07 April 2005 - 03:44 PM

Mi smo mel v šoli pri pouku debato o tem.. Ker je Simon Jenko baje verjel v regresijo..

K ne zna bit to "vračanje" v prejšnje življenje nekolk.. hm. kako bi rekla-pač, a ni možnosti, da bi potem živel v strahu, k vidš kaj vse se ti je dogajal?

Jst ne vem, kaj sm sploh bla v prejšnjem življenju, bi pa zlo rada zvedla.. A lahk to pr vedeževalki zveš? Ali kje?
Pa ne pušča regresija nobenih psihičnih negotovosti, skrbi... ermm.gif:
  • 0

#13 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 April 2005 - 03:52 PM

jaz bi zelo rada šla n regresiji samo se še odločam kam bi šl,a... wink.gif
  • 0

#14 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 08 April 2005 - 07:37 AM

stvar je zelo zanimiva seveda jo delas v prisotnosti osebe ki to obvlada je pa res da nimajo vsi tega "daru" da bi lahko sli v regresijo dober bioenergetik vam ze pri prvem obisku pove ali ste dovolj odprti za v regresijo in seveda je tudi nekaj na tem ali vi sploh verjamete v to ali vas je strah.....
  • 0

#15 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 18 April 2005 - 02:36 PM

Jaz sem lani doživela hudo obliko depresije in letos se je ponovila. Sicer za vzrok vem, ampak ga ne morem odstranit. Kaj bi mi koristilo? Sem bila pri bioenergetiku, pa mi je takrat takšne naloge zadal, ki jih nisem bila sposobna narediti.
  • 0

#16 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 19 April 2005 - 08:39 AM

Živjo Gabrielle!
Kot si že zgoraj najbrž prebrala, sem tudi jaz imela hude depresije. Depresije so res nekaj strašnega in še malo kdo te razume kako se počutiš. Tudi sama sem hodila k bioenergetiku.Za regresijo se še nisem odločila, a najbrž se v prihodnosti bom.Zanjo bi se takoj odločila, a problem je razdalja do boljših regresoterapevtov.
Zagotovo pa vem kaj pomaga (je meni, pa še marsikomu). To je šentjanžev čaj. Jaz sem pila umetne antidepresive, ki pa sem jih po priporočilih bioenergetika vrgla v smeti.
Pred cca 14 dnevi sem začela pit šenjanžev čaj in povem ti že po enem tednu so bili učinki neverjetni(!!!). Sedaj je dobra 2 tedna za mano in za nobeno stvar ga ne bi zamnjala, počutim se res odlično!!! V tem času sem veliko prebrala o šentjanževki in sploh me ne čudijo rezultati, saj po zadnjih preiskavah in testih, bolj pomaga kot umetni antidepresivi (testirano na depresivnih ljudeh v Angliji). Edini problem je da dolga uporaba povzroča občutljivost na sonce. Tako da ga bom pila tja do junija, potem bom prekinila do septembra. Še to sem pozabila povedat, da ga je potrebno piti dalj časa. Če ne najdeš čaja lahko pa kupiš zeliščne tablete DEPRIM, katere imajo isto sestavo. No meni je pomagalo oz. še pomaga.
  • 0

#17 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 19 April 2005 - 10:09 AM

Samo jaz sem padla v depresijo zaradi konkretnega vzroka. Vzrok je bivši fant, lani sem padla v depresijo, ker sem bila totalno razočarana in sem hotela končati, pa nekako nisem imela moči in sem krivila samo sebe, da nič ne čutim in potem sem čakala, da se čustva vrnejo... Letos pa je vzrok, da je on pustil mene(sva se precej kregala, ker sva različna človeka, ampak jaz vem, da bi se to dalo s pogovorom vse rešiti, on pa očitno ni tega mnenja), in to ravno ko sem se že skoraj popolnoma pobrala od lanske depresije. Sicer s čustvi ni bilo več enako kot prej, čeprav sem ga imela rada in da ga še imam. Sem se pa v dveh letih navezala nanj in navadila na vse v zvezi z njim(njegovo družino, njegovo njihov dom...) in imela sva načrte za poletje itd., ko sem bila še slabe volje in sem jokala, me je tako lepo tolažil, da sem bila prepričana, da me res ima rad(vedno mi je govoril, da še nobene ni imel tako močno rad in to mi je priznal tudi potem, ko sva končala - torej ni lagal).... Zdaj pa šok! Nekako ne znam več živeti. Kot da sem paralizirana in se ne morem premakniti. Vsako jutro komaj vstanem in se sprašujem, kako dolgo bom še sploh zdržala. dva dni za tem, ko me je pustil, sem dobila kužka, na katerega sem čakala in se ga veselila dva meeca, pa me do zdaj ni ganil. Sploh mi ni do psa da bi se igrala z njim in podobno. Vse delam na silo. POvsod, kamor grem, mi je bedno in bi najraje umrla. Res, prav vse, kar naredim, naredim tako prekleto na silo, da me je groza. Ni stvari na svetu, ki bi me zdaj premaknila. Ničesar se ne veselim, nič mi ni všeč, vse je brezveze.... Prav sprašujem sem, zakaj še sploh diham.
  • 0

#18 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 19 April 2005 - 10:15 AM

susy, kje pa izvajajo regresijo, če praviš, da je preveč oddaljeno od tebe? Jaz imam svoj avto in mi ne bi bil tak problem iti kam dlje...Jaz sem iz okolice MB. Od kod si pa ti?
  • 0

#19 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 20 April 2005 - 07:59 AM

Gabrielle

Jaz sem iz Nove Gorice, dobri terapevti so v Ljubljani (kar je meni znano). Je pa tako, da ti veš vzrok tvoje depresije in ti regresija (vsaj po moje) ne bo veliko pomagala...pri regresiji ponavadi odkriješ vzroke za strah, fobije itd. ter jih ozavestiš in s tem odpraviš neko "blokado" Pri tebi je pa vzrok znan in verjemi, da vem kako zgleda če te fant pusti. Zelo zelo podoben primer sem imela jaz pred leti. Bila sem s fantom, kateri mi je pomenil vse in bila sem nora nanj...lahko bi rekla obsedena, a vedela sem da sva različna in veliko stvari me je motilo, a sem si lagala in vztrajala...sigurno je enako čutil on...ker me je potem pustil...Bilo mi je GROZNO! Če bi bila bolj "pogumna" bi si takrat življenje vzela, tako hudo mi je bilo. Sedaj je od tega že 7 let in sedaj se temu smejim. Imam drugega fanta in nikdar nisem bila z njim obsedena, ampak sem spoznala kaj je ljubezen.....Veš mogoče je prav da sta šla narazen, samo da si tega nočeš priznat in ti je hudo zaradi navezanosti. Premisli še enkrat dobro vse, mogoče se pogovori z njim še enkrat...čeprav vem da je težko, a mogoče boš potem lažje razumela. Ljubezen vedno boli, ampak saj veš kako pravijo raje sedaj kot pozneje. In ne pozabi mogoče te čaka nekaj boljšega, vsaka ženska si zasluži najboljše zase...in če te fant pusti brez pravega razloga (npr. varanje) te že zaradi tega ni vreden, ker za ljubezen se vedno borimo, ne?!
  • 0

#20 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 20 April 2005 - 05:14 PM

ni me pustil zaradi varanja, daleč od tega. Nobeden od naju nima drugih simpatij. Fora je v tem, da sva si različna, kar pa mene po eni strani niti ne moti, saj je v tem tudi en poseben čar. Jaz sem ga pripravljena sprejeti točno takega kot je, ker mi je grozno zdaj...bolj kot si lahko predstavjaš(no, sej mogoče pa je tebi res bilo isto). Jaz nimam nobene, ampak res nobene volje do ničesar. In niti v sanjah si ne znam predstavjati, da bi se kdaj lahko zaljubila v drugega. Vsak, ki bi bil v kakšni pikici slabši od njega... adijo! Sploh ne dojamem in ne razumem, zakaj je bila potrebna razveza. In to po dveh letih. Enostavno je rekel, da ne more več, da mi bo povedal, če mu bo kdaj žal(tudi če bo prepozno) in prd kratkim mi je še odgovorir na mail, da zaenkrat nima nobenih pomislekov, da bi nadaljevala najino zvezo in da mora biti sam. Govoril mi je tudi o tem, da je zmeden, da ne ve kaj se z njim dogaja, da se išče... V bistvu je bilo tako, da par krat ponoči ni spal, ker ga je mučilo vse to v zvezi z nama in potem je raje prekinil, kot da bi si vzel nekaj časa samo zase in mi razložil kaj ga moti, zakaj se ohlaja... Jaz sem točno leto dni nazaj začutila popolnoma isto kot on, ampak nisem končala, sem si vzela mesec dni in je bilo boljše. Enostavno nisem hotela obupati, ker se mi zdi neumno prekinjati zvezo, če se je med nama razvilo več kot samo zaljubljenost. Gre za to, da sem proti temu, da se zveza prekine, če je boleče za oba. On je v primerjavi z mano precej hladen in redko pokaže čustva, pa se je zjokal, ko mi je rekel, da ne more več. tudi mi je povedal, da še na nobeno ni bil tako navezan, da še nobene ni imela tako rad... ampak.... ??? Po enem mesecu ne najdem miru, mislim samo na to in me je groza.

Na vsak način ga želim nazaj, čeprav se sliši noro in otročje, ampak tako čutim.

Povedal mi je, da se je dolgo trudil, da bi se stanje izboljšalo, pa se ni. Seveda ne, ko pa se nisva konkretno pogovorila o tem! Kaj ga je najbolj motilo mi je povedal komaj zdaj, ko je prepozno! Zakaj??? Jaz sem njemui povedala prej in so se določene stvari popravile, je pazil. Meni pa ne da priložnosti... to med drugim tudi ni pošteno in vse to me boli in razjeda...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users