Jump to content


Photo

Intuicija in jasnovidnost


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 12 April 2004 - 10:19 PM

Vsak človek ima šesti čut, kot se temu reče. Lahko je tudi INTUICIJA. In verjamem, da je bilo o tem že nekaj napisanega. Dejansko gre za še docela neraziskano področje, ki se skriva med očmi in se mu reče tudi TREJE OKO. Tretje oko je povezano s KRONSKO čakro, ki je na vrhu glave. Vanjo se stekajo vse informacije iz KOZMOSA. Od našega duhovnega razvoja je odvisno kako je razvit ta čut. Dejstvo je, da se da urit oz. da se izboljša njegova energetska pretočnost z vajo oz. z delom na sebi.

Nekaterim je že dan takšen talent, da vidijo v naprej, drugim, dela intuicija zelo dobro, a še vedno ne tako, da bi videli v naprej določene prizore. Vsekakor pa so na najboljši poti, da se ta talent razvije so konca. Jaz temu pravim Božji dar. In vsi darovi so kot Božji dar, da si z njimi pomagamo, v vsakdanjem življenju. Nekateri že zgodaj začutijo, da so nekak »čudaški« in rabijo kar neki časa, da dognajo svoje »čudaštvo« Kajti tega daru tudi ni preprosto razumeti… Dosti jih je, ki se tega daru bojijo, saj jih dejansko vse tisto kar se dogaja okoli njih, zbuja strah. Strah, da je z njimi nekaj narobe, in o tem modro molčijo, saj bi jih nekdo kar obsodil, da so »nori«. In tako dalj časa ne vedo, dokler jim ne pride v roke kakšna knjiga, kakšen članek, ali pa oseba, ki ima podobne izkušnje.
Intuicija se razvija predvsem s poglabljanjem vase. Čimbolj znamo prisluhniti sebi, temvečkrat nas notranji glas opozarja, pred določenimi dogodki, ki nam sledijo. Seveda pa na njen razvoj tudi vpliva okolica v kateri živimo. In prvi stik je že družinsko okolje in sama družba. Pa tudi ne smemo pozabiti, da so narodi, ki so vedno dali na duhovni razvoj ogromno… Kajpak imam spet v mislih Azijsko in Indijsko kulturo… pa tudi Staroselsko kulturo v Južni Ameriki… in v Avstraliji. To so narodi, ki so živeli z naravo, ji znali prisluhnit, se učiti iz nje in jemati samo toliko kolikor jim je bilo potrebno za preživetje. Današnji človek, ki živi v mestu, je teh sposobnosti, že veliko izgubil… oz. tisti pravi stik z Naravo…
  • 0

#2 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 13 April 2004 - 02:28 PM

hmmmmm...mogoče verjamem da nekateri imajo določene sposobnosti?...nevem ...ampak vsi?.....Vilma nočem da napačno razumeš...ampak..tole mi je tko nerazumljivo kakor angeli...ali pa le jaz sama nočem razumeti? rolleyes.gif
Ali pa sem le človek ki nekima vsaki stvari zato, ker kima 100 drugih...

Nevem...včasih se mi zdi...da neobstaja nič...včasih se mi zdi da obstaja vse... evil.gif
Pomoje sm preveč radovedna in zahtevna...da bi lahko kdorkoli potešiu vse moje dvome in vprašanja smile.gif
Vilma nejemlji vsega tega osebno....niti kdo drug če bo kdaj kaj nanj letelo...Vilma poznaš me in veš da nemislim nič slabega...sem pač človek, ki rabi otipljivo stvar da verjame
Hvala za razumevanje

lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#3 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 13 April 2004 - 03:35 PM

Kim, - ne zamerim ti wink.gif Vendar verjemi, vsi imamo te sposobnosti... Žal, pa večkrat zamrejo ravno zaradi našega načina življenja... In pa to, da jih zatremo v sebi... Saj rastlina ne more rasti, če nima dovolj sonca in vode wink.gif Če pa se najdeš, v tistem, kar ti narekuje Narava, lahko osvojiš vso znanje, ki ti je na voljo 8)

Pozdravček

Vilma
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 13 April 2004 - 03:46 PM

hmmm....torej.... če jih imamo vsi.... rolleyes.gif
Potem se tako rekoč kar nekaj miljonov sposobnosti zgubi v nič ? ...brezveze!


lp, kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 giti

giti

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 14 April 2004 - 08:24 PM

wink.gif vilma zaupaj v pot po kateri te pelje tvoje življenje...
  • 0

#6 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 14 April 2004 - 08:59 PM

Hvala Giti biggrin.gif Sem srečna, ker sem jo našla...

Pozdravček,

Vilma
  • 0

#7 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 11 May 2004 - 11:14 AM

hm... jaz mislim da imam neke "darove"-vendar jih ne vidim ali pa sem jih že odkrila pa se jih še ne zavedam. Ponavadi je tako, da ko me nekaj zanima oz. ko odkrijem nekaj novega o sebi, me ugrabi strah in potem si začnem postavljati polena pod nogami in hmmm... ja padam v "bad".

Da spoznaš svoje skrite darove, se moraš več sam s sabo ukvarjat?
Pri meni ponavadi pali da sprobam več različnih stvari in potem vidim kaj mi paše?! Ampak potem me zgrabi strah in mi onemogoči it naprej...

Ne vem, strah me je da nimam darov...In res prosim za kakšen nasvet, kako jih malce bolj raziskat?
  • 0

#8 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 11 May 2004 - 01:19 PM

Dora,

Vsi ti darovi, so ti dani kot pripomoček.. Jemlji jih tako, saj si že ugotovila, da si lahko s njimi tudi pomagaš. Premagat moraš pa dvom v svoje sposobnosti. Vse se zmore, če se hoče;) Samo željo moraš imeti, da neki narediš zase... In prepričana sem, da boš našla način, kako priti do sebe;)

LP

Vilma
  • 0

#9 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 05 July 2004 - 07:05 PM

Vsak najde in odkrije svoje sposobnost, ki so mu bile podarjene. Eni spoznajo na težji način in gredo po težji pot, drugi pa na lažji način in gredo po lahki poti. Samo pa niakr ne poenostavite in izinačite vsega skupaj, kajti to ni tako lahko spoznati kot se sliši na prvi pogled. So dejstva, ki jih moraš nato negovati kot kako rožo ko jo spoznaš. Predvsem pa to koliko sebe ceniš, da si kot vrednotna oseba. Ko to spoznaš, spoznaš še veliko stvari, ki se odvijajo včasih bliskovito, da jih komaj dohajamo.
LP
Venesa
  • 0

#10 gala

gala

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 21 July 2004 - 02:14 PM

TUT js čutm da mam neki v sebi, kar že nekaj časa iščem. ampak se mi do sedaj ni še nič odkrilo. je kakšen način kako najti svoje skrite sposobnosti? rolleyes.gif rolleyes.gif
  • 0

#11 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 27 July 2004 - 11:54 PM

QUOTE(\\"gala\\")
TUT js čutm da mam neki v sebi, kar že nekaj časa iščem. ampak se mi do sedaj ni še nič odkrilo. je kakšen način kako najti svoje skrite sposobnosti? rolleyes.gif rolleyes.gif

Draga, Gala...

Mislim, da je na voljo precej knjig, ki ti lahko služijo kot pripomoček, ali pa kot pomoč..Vendar je vse ostalo samo delo na sebi. Ena unčikovita tehnika je, ki jo tudi jaz osebno zelo cenim.. Meditacija... Ko se povezuješ sam s seboj oz. s Višjim jazom. Včasih je pa tudi fajn, če imaš kako kolegico, da ti kaj svetuje iz iz svojih izkušenj. Vendar je še vedno najprej važno, kako se poglobit vase in dejansko odkriti, zakaj so ti bili dani ti darovi. Jaz pravim, da tudi zato, da s tem sama sebi pomagaš.. Poskusi..

Želim Ti veliko sreče

LP Vilma
  • 0

#12 MBmetuljcica

MBmetuljcica

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 02 January 2005 - 05:41 PM

biggrin.gif
Lep pozdrav vsem... glede meditacije bi napisala, da je najlepse meditirati v dvoje, kot pravis Vilma, lepo je imeti ob sebi nekoga, ki ti pomaga in ki se razume na meditacijo.

Srečno 2005 vsem... tongue.gif

  • 0

#13 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 02 January 2005 - 05:46 PM

Dobrodošla med nami Metulčica tongue.gif

IN SREČNO VSEM 8)

Vilma
  • 0

#14 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 04 January 2005 - 01:50 AM

Pozdravljena gala

Lepo je spozavati svojih darov, če jih odkriješ in verjemi, da veš kake imaš. Saj te samo potem vleče, da delaš na tem. Se pravi, da VEŠ mikar jih ne potlači dol z umom ampak lepo sebi prisluhni pa boš takoj odkrila. Niso vse knjige in ni vse tako kot piše. Treba je tudi poiskusiti in negovati ko enkrat odkriješ;)
LP
Venesa
  • 0

#15 Sonny

Sonny

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Bled

Posted 16 January 2005 - 04:54 PM

en lep pozdrav vsem! 8)

moram rečt,da je full zanimivo prebirat vaše poste..
Bom še jaz nekaj povedal,ki se malo navezuje na to temo,ampak ne čist popolnoma..ammm jaz bi pa omenil "človeško psiho" oz. naše glave biggrin.gif
Ljudje se sploh ne zavedamo,kolko smo oz. so naša telesa sposobna storiti,vzdržati,doseči...hočem povedat,da je veliko odvisno od nas, od našega lastnega "prepričanja" in "vere" v samega sebe ali v karkoli pač...

Vam povem enega od mojih primerov,jaz veliko tečem (relacije od 8 do 16 km) in vam povem,da se mi včasih ne da it,pa se vseeno prepričam in pripravim da grem..in ko tečem recimo na trasi 15km ,prvih 5 kilometrov pridem v neko krizo in se mi res ne da več nadaljevati in takrat se samega sebe s pozitivnimi afirmacijami ali pa z glasbo v mislih prepričam da nadaljujem oz. pozabim na tisto krizo,utrujenost ali karkoli že in po nekaj minutah sm ponovno v transu za tek in brez problemov pretečem še 10km do konca..V glavnem skušam povedat,da je nekako vse v naših glavah! In misli,afirmacije,prepričanja,vera imajo ogromno moč..res neverjetno,kaj vse se da s "psiho" dosežt..

In jaz verjamem,da ljudje,tako kot mislimo sami o sebi,takšni smo!
vse je v naših glavah! 8)
  • 0
D.A.

#16 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 18 January 2005 - 09:55 PM

Sommy čestitam ti. Res je vse v naši glavi. Če bomo mioslili slabo o sebi in se pomilovali ter jamrali in mislili negativno, se bo dejansko to dogajalo. Kajti naše misli so tiste, ki vlečemo na sebe. To pa je odvisno koliko se imamo sam sebe radi in koliko sebe cenimo. Se pravi, če smo do sebe iskreni lahko dajamo iskrenost naprej. Nikakor pa ne moremo nekja stvari dati pozitivno naprej, če sam sebi ne ponudimo pozitivo. RESNIČNO JE VSE V NAŠI GLAVI. Tudi vsak človek, ko preutruja svoje telo, ki ni pshihično sposobno ne bo delovalo kot si želimo. Se pravi takrat vsak poseeže za določinimi stvarmi, ki ga malo pomiri in mu da elan. Kot je tebi muska dala elan. Jaz temu pravim kot kako mamilo in pomirjevalo za naše blagostanje telesa.

ZATOREJ Z VSAKIM NOVIM DNEM KO SE ZBUDITE SI ZAŽELITE, DA JE LEP SONČEN DAN IN DA STE SREČNI. Vedno naj bodo pozitivne misli. Tako se izognemo tudi raznim boleznim, ki povzroča psiha. Vsi vemo, da bolezni nastajajo zaradi psihe.
Lep pozdrav.
Venesa
  • 0

#17 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 January 2005 - 11:04 PM

Jaz se tudi popolnoma strinjam stem, vendar priznam, da je včasih kar težko. Kako pa si takrat pomagati?
  • 0

#18 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 19 January 2005 - 09:53 AM

imam en recept, s katerim si pomagam v takih trenutkih, ko so moje misli, malce negativne 8) Vizuliziraj Svetlobo Zlato... Potem si predstavljaj nevidno vrečko, noter daj vse kar te matra.. tudi dvome 8) in pol jo zaveži in pošlji v Kozmos. Reci, da ni to tvoje in da naj naredi s tem karkoli hoče smile.gif Je unčikovito 8) Ker si boš tudi pomagala s mislimi. Počutila se boš boljše. Moraš vedeti, da je treba najprej misli očistiti, šele potem se lahko sama prepričaš, da ti je dobro. Temu se reče tudi drugače: POZITIVNE ARFIMACIJE. Lahko prebereš tudi kako knjigo.. recimo o Luise Hay. Ima neki takega s tem naslovom 8)

Evo, želim ti prelep dan s soncem obsijan in z Ljubeznijo obdan! 8)
Vilma
  • 0

#19 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 January 2005 - 03:15 PM

Hvala Vilma biggrin.gif
zanimivo je, da si odvisen od samega sebe, ampak ti ravno to včasih povzroča problem smile.gif
Tudi jaz želim vsem prelep dan ter prijeten zaključek tedna :!:
  • 0

#20 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 19 January 2005 - 10:07 PM

Ja lepo miska da si vbprašala kako če si sam s sabo obremenjen. Se pravi da s sabo nisi zadovoljna. Takrat pa haz svetujem. če vzameš en list pa na levi strani napiši vse negativno kar pač ti ni všeč na drugi polovici lista pa vs pozitivno s čim si bila zadovoljna. Takrat sam sebe analiziraš. In vidiš koliko je pozitvnega na tebi in koliko negativnega. Tako se boš lažje začelaurejati pri sebi in začela čistiti negativo.
Lep prekrasen dan še naprej.
Venesa
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users