Jump to content


Photo

Cepiva


  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 10 February 2012 - 12:31 PM

Naj ena da PRAVI naslov tej temi, skratka zadnje čase sem že toliko reči prebrala, da ne verjamem ničemur več. Cepivom še najmanj, preberite spodaj:

http://wearechange.s...rnicnega-vratu/

Na tej strani je še mnogo takih in podobnih člankov povezanih z zdravjem, tudi to, da holesterol ne povzroča srčno žilnih bolezni in podobno.
OSebno temu o HPV verjamem. Sem vesela, da se nisem šla cepit, niti se ne bom nikoli šla - za nič, tudi če kuga izbruhne!

Verjamem tudi, da zdravilo za raka že obstaja (tudi na to temo sem prebrala že veliko), vendar bi lansiranje le-tega prinašalo izgubo in ne dobička - kot ga vsa ostala zdravila namenjena ziljonom vrst rakov.

Nasploh je tale cela stran precej zanimiva...

npr:

http://wearechange.s...enehajo-dojiti/

Še o obveznem cepljenju otrok imam ZELO mešane občutke in ne vem kako ravnati. Tukaj bi mi ppav prišla Dragica. Dragica, ti nisi Maksa dala cepit za nič, ane? Kako ga boš pa dala v vrtec?
http://wearechange.s...roske-paralize/
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2012 - 04:11 PM

.
  • 0

#3 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2012 - 04:19 PM

Jaz sem tudi proti cepivom.

Posebej to, kar se dogaja zadnja leta - da so cepljenja obvezna in to s cepivi, za katere sploh ni preverjeno, kakšni so dolgoročni učinki na telo. huh.gif

Sicer pa vse manj verjamem farmaciji - so nas s fluorovimi tabletkami filali v osnovni šoli, pa ni nobenih dokazov, da je fluor koristen za zobe ali kosti. Dejansko je strup. down.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#4 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 10 February 2012 - 08:18 PM

PJ, a niti za obvezno nista cepljena?
Kako ste to speljali?

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#5 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2012 - 10:59 AM

.
  • 0

#6 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 10:45 AM

http://thepeoplesche...ldnt-give-shit/
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#7 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 26 September 2012 - 10:47 AM

Odgovor na zgornji post je zelo preprost. Ampak ker ste vse tako osveščene boste že našle.

Edit: Svojega pogleda na cepiva in precepljenost še nisem spremenila. Strinjam se z AP, so pač kritične točke v samih cepivih, prav tako v farmakokinetiki in farmakodinamiki. Amapak, ko pretehtam se mi še vedno zdi, da so cepiva pozitivna stvar.
  • 0

#8 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 September 2012 - 11:04 AM

Ampak ker ste vse tako osveščene boste že našle.


:mellow:


Kaj pa to, sem našla med komentarji pod člankom:

Why is the number of child illnesses in the Amish communites SO low? They do not vaccinate and their autism rate is more like 1 in 10,000, than 1 in 100?
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#9 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 26 September 2012 - 11:15 AM

Jaz preprosto ne verjamem, da je šel to dejansko nekdo preverjat. Koliko vemo o avtizmu, o njegovi pojavnosti v Evropi v primerjavi z Ameriko? Kakšna cepiva imajo oni v primerjavi z nami? Pa se nimam za nekoga, ki bi si zatiskal oči. Vem, da obstajajo posledice, da cepiva SO nevarna. Je pa še nekaj, pred česar se današnja družba ne zaveda: razlika v pridobivanju podatkov, beleženju podatkov itd. Že samo razlike v pridobivanju podatkov namreč lahko vodijo do dezinformacij. Zato sem skeptična do vseh teh 1 in 10000 in 1 in 1000. Niso vsi vzorci reprezentativni in bore malo ti procenti pomenijo, ko gre zate ali za tvojega otroka. Pa naj si bo kot posledica cepljenja ali necepljenja. Je dobro napisala Dragica v drugi temi, pa čeprav si stojiva na nasprotnih bregovih.

Sem hotela več napisat, pa sem pobrisala. Že tako sem vse brez repa in glave skracala :D.
  • 0

#10 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 September 2012 - 11:18 AM

Hvala za mnenje, imaš prav ja. :) Jaz nisem ne na enem bregu, ne na drugem, mi je pa to zanimiva tematika. In komaj zdaj spoznavam tudi
stranske učinke cepiv, kako so nevarna .... kar pa žal vidimo šele ko so otroci cepljeni.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#11 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 11:23 AM

Problem glede vsega (ne samo cepiv) je to, da je lažje verjeti laži, ki si jo že 1000x slišal in jo vsi ponavljajo, kot resnici, o kateri ne govori veliko ljudi.

Kot sem že nekje pisala: zdravniki, farmacevti dejansko verjamejo, da so cepiva koristna in dobra, ker so jih tako ves čas "programirali" - že na faksu, potem v praksi, itd.. Vse to pa je sponzorirano od farmacevtskih družb.
In mi bomo seveda verjeli zdravnikom, farmacevtom, ker oni pa "že vedo" kaj je res in kaj ni.

Težko je verjeti nekaj, kar ni "splošno znano in priznano".
V preteklosti so tudi vsi verjeli, da je zemlja ploščata.

Ljudje bomo morali začeti uporabljati "zdravo kmečko pamet" in intuicijo in se zanašati na svoj občutek glede stvari, ne pa, da slepo verjamemo vsemu, kar nam vsilijo.

Sem pa tudi mnenja, da je človeško telo opremljeno z vsem, kar potrebuje za uspešno obrambo pred boleznimi, virusi... in da se lahko popolnoma samo pozdravi. Samo moramo mu omogočiti, da lahko deluje nemoteno. Ne pa, da se mora vsakodnevno boriti s škodljivimi snovmi (že sama hrana, ki jo danes jemo, je v veliki meri škodljiva), pa alkohol, cigareti, razna zdravila...
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#12 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 26 September 2012 - 11:27 AM

In resnica je vedo tisto, kar misli manjšina? :) Saj vem v čem je point tvojega posta. Dobro je, da te stvari zanimajo. Ampak eno mnenje proti tisočim, še ni resnica.
  • 0

#13 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 11:30 AM

Ampak eno mnenje proti tisočim, še ni resnica.


Galileo Galilei se ne bi strinjal. ;)
  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#14 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 26 September 2012 - 11:32 AM

Haha, dobra :D.
  • 0

#15 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 26 September 2012 - 11:39 AM

No zdaj sem se spomnila še nekaj glede amišev. Živijo brez telefonov, mikrovalovk, ob doma pridelani hrani itd. in ja sigurno je še vsaj 20 spremenljivk poleg cepiva, ki vpliva na pojav avtizma. Pa še nekaj idej sem imela ampak sproti, ko pišem, pozabljam :D
  • 0

#16 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 11:40 AM

Sva imeli s šefico kakšno uro nazaj debato o cepljenju - pri vpisu v vrtec so ji zahtevali potrdilo o cepljenju. Ker je ona predčasno prekinila porodniško in hčerka še ni bila cepljena, jo je morala imeti najprej še 14 dni doma na antibiotikih (je bla ravno nekaj bolna), cepit in šele potem jo je lahko dala v vrtec...
  • 0

#17 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 12:54 PM

Meni je kolegica rekla, da ji je zdravnica v porodnišnici rekla, da ni toliko problematično, če otrok ni cepljen, ker dobi protitelesa že od cepljenih staršev. Problem bo 3. ali 4. generacija necepljenih otrok, katerih starši niso bili cepljeni. To drži vodo?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#18 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 26 September 2012 - 12:58 PM

Res je, da otrok dobi protitelesa od matere, ampak kolikor je meni znano so to protitelesa, ki otroka čuvajo nekje do dopolnjenega 3 meseca, potem pa izoblikuje svoj imunski sistem. Kako je s to teorijo ne bi vedela.
  • 0

#19 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 01:07 PM

Mogoče bo AP kaj več vedela o tem :) Bom pa fanta popoldne vprašala, pa sporočim :)
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#20 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2012 - 01:20 PM

Ja, sem tudi jaz slišala že nekaj na to foro kot ora.

Plus to je pač....vse je "OK", če je precepljene 95% populacije. Pri nas ta procent drastično nižajo romi (da bomo politično korektni). Če ne bi bilo cepljenj, bi otroci še vedno zbolevali za otroško paralizo, oslovskim kašljem... Ne rečem, da sedaj nihče ne zboli, je pa verjetnost precej, precej manjša...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users