Jump to content


Photo

Iz črne postopoma na blond


  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#1 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2008 - 12:07 PM

Moji lasje so trenutno črno pobarvani, prešinila pa me je ideja o spremembi, ki si jo že dalj časa želim. Moji naravni lasje so svetlo rjavi (taka brezvezna barva), če se barvam na črno - se vidi svetel narastek na soncu, tko da je popolnoma vseeno ali se barvam na temno ali na svetlo, narastek je v vsakem primeru.
Na podlagi svoje želje po spremembi sem se odločila za približek taki barvi las, kot jo ima Brigitte Bardot:

IPB Image

Barvala se bom v salonu CAT in zdaj v nekaj dnevih grem na prvi posvet.
Zavedam se, da bodo lasje od razbarvanja trenutne barve kar uničeni, je pa res, da bo potem ko prerastejo, tudi barvanje na blond dosti lažje.
Zanimajo me izkušnje vseh, ki ste kdaj opravile tak "poseg" na laseh, mislim iz barvanih črnih/rdečih na blond. Koliko časa ste potrebovale in v kakšnem stanju so bili lasje?

  • 0

#2 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 January 2008 - 12:14 PM

O, Mična. To bo kar korenita sprememba! thumbup.gif - za izbiro barve, ki bo prinesla precejšnjo pozitivno spremembo. Lasje bodo res trpeli, a kljub temu thumbup.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#3 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2008 - 12:17 PM

Adriane, hvala thumbup.gif misliš da mi bo pristajalo? zaenkrat dobivam same pozitivne feedbacke, da bo dobro izgledalo in to.
  • 0

#4 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 January 2008 - 12:27 PM

Mislim, da ja. Bo nova barva seveda prinesla tudi drugi stil izgleda. S črnimi lasmi, se nagibaš k mediteranskemu tipu, s to svetlo, se boš proti severu. Mislim, da ti bo bolje poudarilo mehkobo obraza. Bolj bodo prišle do izraza tvoje oči in ustnice, ki bodo delovale bolj ljubke IMO.
Če praviš, da se nagibaš bolj k svetlolaskam, ti bo taka sprememba barve, kasneje še kako dobrodošla. Predvsem pri prekrivajnu narastka. Prav tak boš lažje prehajala med odtenki svetlih barv, medtem ko si pri črnih laseh lahko bila le črna.

Sama te vsekakor podpiram.
Kako preiti na tako barvo, s čimmanjšo škodo, bodo pa druge povedale. Sama s tem nimam nekih izlušenj, razen popolnih razbarvanj las za nošnjo kričečih nenavadnih barv. Po tem obdobju sem se sicer mogla pobriti, a tvoj primer ni enak.

Že sedaj si zelo neguješ lase, kar pomeni, da so le-ti pripravljeni na morebitno "mučenje". Čisto drugače bi bilo, če v osnovi ne bi imela močnih in nahranjenih las.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#5 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 13 January 2008 - 12:36 PM

gospodična*mična tole se moreš še ful s strokovnjaki pozanimat, da ti res neb kje uničl lase. Men je frizerka razbarvala ena dva velika pramena las, pa sta zdej ful suha, tako da jih moram skoz negovat. Žal pa črna ne bom več, ker mi že gre rahlo na jetra. Tako, da sem se zmenla, da me bo postopoma spremenila na svetlo rjavo.

Milsim pa, da tale barva je res super, men je ful všeč.
  • 0


#6 paradajzz

paradajzz

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Location:lubiana
  • Interests:spanje, dremanje, počivanje..

Posted 13 January 2008 - 12:41 PM

jaz sem se razbarvala.prišla sem iz temno vijolične, skoraj črne, na svetlo oranžno (z razbarvanjem), ker sem tudi hotela postopoma na blond.če daš lasem pravilno nego sploh ni take krize.logično je, da so lasje bolj uničeni, ampak zato si itak kupiš kakšne maske (jaz mam od l'oreala total repair mask, ki sem jo kupila v frizerskem salonu in je odlična, stane pa okoli 17€).torej naslednjič, ko sem šla do frizerja je rekel, da je do lepe blond še kar dolga pot.najprej bi lahko iz razbarvanih las prišla na tako rumenkasto blond, kasneje šele na lepše odtenke, zato sem se odločila (spet) za temno rjavo.
rekel mi je tudi, da bi lahko prišla iz takih las (oranžnih) na dokaj svetlo blond, ampak, da ni šanse potem, da lasje ostanejo dolgi, ker so tako uničeni, da je groza.
res pa je, da se jaz barvam že zelo dolgo in preskakujem iz blond na temno, rdečo, oranžno, zato so moji lasje najbrž še ekstra bolj poškodovani.
  • 0
mačka figa.

#7 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 13 January 2008 - 01:17 PM

jaz sem šla iz temno rjave na blond. hotela sem pa met tisto čist skoraj belo blond, brez rumenkastega tona. uspelo mi je po drugem barvanju. sem pa šla kar direkt, ne s prameni itd. pri prvem barvanju mi je lase prvo razbarval in nato nanesel željeno barvo, ki pa seveda ni bila takšna, kot sem si jaz zamislila. vlekla je bolj na zlato blond. pri drugem barvanju pa mi je tudi razbarval lase in nanesel željeno barvo, ki je tokrat izpadla točno taka, kot sem hotela.
je pa res, da sem jaz takrat imela lase dolge okrog 3 cm in sem se lahko tak špilala, pri daljših bi bila seveda bolj pazljiva.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#8 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 13 January 2008 - 01:18 PM

jz sm za spremembe, pomoje ti bo tut pasal, sam boš pa zihr uničla lase, ker iz črne je pa sploh težko pridt. mal mi je škoda k maš zj tko dolge, zdrave lase. jz bi namest tebe rajš počakala, da se črna spere mal, pol pa počas kakšne svetlejše pramena.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#9 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 13 January 2008 - 01:20 PM

jaz bi na tvojem mestu rekla, da mi da gor peroksid in lase razbarva, da gor karseda najbolj svetlo barvo in nato še svetle pramene. s pravo nego, pa si bodo lasje zagotovo opomogli, saj maš močne in goste.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 January 2008 - 02:01 PM

Jaz sem šla vsega skupaj mislim, da ene trikrat iz temno rjave na blond. Dejstvo je, da to pač uniči lase, ne glede na to, kakšen profesionalec te razbarva - lasje bodo po posegu izsušeni, bolj krhki in seveda tudi poškodovani, ampak to je treba vzeti v zakup.

Najtežje je iz čisto črnih na blond, sploh če so bili lasje že večkrat po dolžini pobarvani s črno in se je barva fajn 'naložila' v lase, pa črna je že na splošno totalno zategla. Jaz sem šla lani iz črno črne na srednje rjavo, pa mi je morala pobelit in se je ful matrala, 100 let sem imela tisti blanž na glavi, da sem potem kooooončno prišla ven nekje svetlo oranžna in mi je dala potem rjavo barvo čez. Lasje so bili potem ful suhi, sploh konice so se kar 'drobile' pod prsti, ampak sem potem dala stran ene 10 centimetrov las in jih doma hardcore negovala s hranljivimi in proteinskimi regeneratorji, pa je bilo sčasoma bolje (za res kvalitetno nego priporočam predvsem Joico K-PAK Deep Penetrating Reconstructor in Tigi Oatmeal & Honey).

Je pa to kar pogumna poteza, jaz se zanjo verjetno ne bi več odločila, ker mi je ful preveč škoda las. Si pa jaz tebe, Mična, zelo težko predstavljam kot bjondo, verjetno zato, ker se mi zdi, da ti črna griva res noro paše - ampak če te mika in si prepričana, da si to želiš, potem vsekakor go for it! =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2008 - 02:02 PM

punce
  • 0

#12 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2008 - 02:13 PM

..
  • 0

#13 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 13 January 2008 - 02:38 PM

Kolikor sem uspela videti po slikah (teh in tudi drugih na forumu), ti temni lasje pristajajo, če te pa mika svetla, vsekakor poskusi.
Tudi jaz sem šla s čisto temno rjave na blond. Frizer mi je barvo ''potegnil'' iz las s peroksidom, vendar ga je zmešal z vodo, da je nastal nek šampon (tako je bil peroksid veliko manj agresiven). Lase mi je izsušilo, kar je normalno, vendar ne pretirano. Če lase ustrezno neguješ, ne bi smelo biti problemov. Barva sicer izgleda srednje blond z malo oranžnega podtona, vendar je lepa in naravna. Čez nekaj časa bom šla še na svetleje.
Niti malo mi ni žal, da sem šla nazaj na svetlo (z izjemo zadnjega leta, ko sem bila temna, sem bila prej vedno blond... tudi moja naravna barva je temno blond). Je pa res, da je na začetku šok, ki bo pri tebi verjetno še večji, ker si bolj dolgo temna. Odvisno je tudi od tega, kakšne barve oblačil so ti všeč. Jaz sem se npr. s temno barvo las v črni počutila bedno, zdaj pa mi paše.

  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#14 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2008 - 02:52 PM

kakšna pa se vam zdi moja naravna barva - svetlo rjava, srednje rjava, temno rjava? mam ful dilemo glede identifikacije smile.gif

Drugače bi bilo pa najboljše da počakam še nekaj časa, da se izpere barve toliko kot se misli, kajne? sicer imam že možnost da grem jutri na razbarvanje, ampak bi rada še malo počakala, ker gre z vsakim pranjem ful črnine dol.
  • 0

#15 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 13 January 2008 - 02:57 PM

Jaz sem se prvič barvala na blond. Pa sem prišla že na čist belo blond pol pa sem se (smotka) pobarvala na črno. Sicer se mi je sprala na neko drekasto rjavo,oranžno,rdečo - svašta. In sem kaj hitro spet htela bit blond. Odločla sm se da bom šla postopoma, kr sm mela že kr fajn skrepane laske čeprau sm se po tem ko sm se pobarvala na črno postrigla za enih 1ocm. Ampak pomojem mnenju sem mela bolj kot od barvanje uničene od LIKANJA! No računala sm da bom po enih 4 barvanjih že prišla na kako temno blond al raje rečem svetlo oranžno. Lani februarja sm se prvič pol pobarvala malo svetleje pol .. prišla je ven neka rjava z rdečkastim tonom. In čez nekaj časa sem pisala na forumu da nimam potrplenja da bi kr takoj bla blond in me je seveda kot zmeraj draga DiLeMca tongue.gif prepričala in mi je pač rekla da naj grem k enemu dobremu frizerju, ki ve kaj dela.

Tega dobrega frizerja mi je pol priporočila Ana in sicer sm šla v Poljčane. Res se je vidlo da tip ve kaj dela. In mi je pač pokno gor peroxid in ko sem se potem pogledala v špegl ME JE SKOR KAP. Bila sm flurescentno rumena, z eno flurescentno uranžno progo okrog glave (to je bilo od tistega barvanja na črno. Če bi se dvakrat barvala na črno bi mela dvojno progo, če bi se trikrat bi mela trojno. Kr to je tisti narastek ko ti naravna barva ven zraste in pol pobarvaš kr tam barva prime! na ostalih laseh ki so bli prej blontni pa se je spralo).

Lase sem mela kot seno, DOBESEDNO! Lala° je bla z mano in je bla cela naudušena da je lahko tam šlatala tiste lase kr ji je blo ful zanimivo. biggrin.gif Kr stisnilo me je ko sm vidla da mi je frizer gledau če mi še špici držijo gor. Na srećo se mi kaj dosti niso strgali, ampak so bli superizsušeni in skrepani, tko da so se čez nekaj časa začeli tud lomit in cepit. In še zdaj niso prišli k sebi. Ampak rada bi poudarla da sm si jas redno tudi likala lase, in če si jih nebi bi vrjetno zdaj mela dooooosti lepše.

Frizer mi je reko da če nebi mela tiste proge bi mi lahko pol nardiu ven kakršno blond farbo bi htela, zdaj pa je poleg biserne blond še dau malo zlatkastega in sm potem pač bla zlatolaska (to mi je dau pol preliv gor, da nebo kdo misliu da me je 2x barvau). In je bla res tam ko ni blo tiste proge lepa pepelnata barva, pri narastku je bla POPOLNA, taka biserna, čiiist naravna je zgledla res ful ful lepa. Edino pač tista proga je bla malo oranžkasta,in kasneje po nekaj pranjih je tud pri ostalih laseh začela ven tolčt oranžna. Pol ko mi jih je zlikau (morm omenit da je meu Gamin likalnik laserski tongue.gif ) niso bli nič krepasti in izsušeni ampak lepi, mehki, dišeči, sijoči. Seveda ni blo niti sledu o slednjih prievnikih ko sm si naslednjič sama prala lase. Ampak ko sm zlikala pa spet bli lepi.

Vmes sem se pobarvala še 2x ampak samo za osvežiteu mi je dala frizerka gor za 1o minutk, drugače si pa barvam narastek. Ko sem sveže pobarvana je ful lepo edino včasih mi preveč na sivo potegne, kr pač se z silver farbam. Čez nekaj časa pri narastku začne ven tolčt oranžna barva, ampak ko pobarvaš je vredu. Na konicah še je tud malo oranžkasto, kr to je zdaj tisti pasek (proga) je zdaj že pri konicah. Strižem špice vsak mesec ampak pač že zarad likanja se mi sproti uničujejo in mam res fejst uničene (čeprau uporabljam dobre negovalne izdelke).

Če si jih ne boš preveč likala, pa če jih boš skrbno negovala, nič ne dvomi ampak NAREDI TO. Kr do konc življenja tak neboš črna. Nemorm ti rečt kak bi ti pasalo kr še nism vidla tvojega obraza ampak men so nasploh bjonde vse lušne in še nism vidla tak kero da ji izrecno nebi pasalo, samo pač lepo naravno barvo moreš met, pa da nimaš pretemne polti ali obrvi. Tak da jas ti lahko za sebe povem da na tvojem mestu nebi nič kaj preveč dvomla ampak se šla pofarbat pol pa lepo negovala lase. Pa ko se boš enkrat pofarbala kako leto barvaj samo narastek in osvežuj barvo z prelivi, penicami, ne barvaj! Da si bojo laski malo opomogli. Zdaj ko so še zdravi jih neguj pa pazi kr ko si jih boš enkrat uničla bo res težko jih ozdravit oz bo vsaj trajalo kar nekaj let. Zdaj pa bi ti jas samo priporočala da boš izbrala DOBREGA FRIZERJA. wink.gif

EDIT: sm še zdaj vidla tvoj zadnji post kr sm prej tak dolgo to pisala. smile.gif Jaz bi rekla da maš čokoladno barvo, ampak brez rdečega odtenka. Temno rjavo nebi rekla kr tisto je že skoraj črno vendar brez tistega modrega leska. Tak da srednje rjavo.

In ja, če se ti nikamor ne mudi, čakaj. Kr bolj sprana po barva, lažje bo potem barvanje. Najbolj primern čas bi biu po poletju. Sicer res da so takrat še dodatno uničeni ampak takrat se ti bi barva najbolj sprala.
  • 0
Memento mori.

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 January 2008 - 03:03 PM



gospodična*mična,
jaz ti iskreno povem, da mislim, da ti ne bi pristajalo. No, tega ne morem rečti zagotovo, bi te blo treba blont videt, a ne, ampak mislim, da si ustvarjena za temne lase.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 13 January 2008 - 03:08 PM

Ja samo pomojem, jo bo tak dolgo to mantralo dokler nebo tega nardila. Vsaj pri meni je vedno tak, no. Kr ko bo starejša pa se bo vprašala zakaj ni eksperimentirala, ko je bla še mlajša. smile.gif Zdaj ma priložnost.
  • 0
Memento mori.

#18 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2008 - 03:08 PM

Jenna,
ne vem no, enostavno to nisem jaz - preveč dark, preveč stroga....pa še svoje laske imam dosti svetlejše in se mi zdi brezveze se temnit. Ne vem no, saj bom videla - menim pa, da bo to tisto pravo, če se bom tudi od navznoter počutila ok (kar se zdej ne) sad.gif

nutella, hvala za dolg izčrpen post, sigurno bom tudi obiskala dobrega frizerja, s tem se ne bi špilala sama... smile.gif
  • 0

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 January 2008 - 03:15 PM




Če se pa zdaj ne počutiš ok, potem pa je sprememba nujna! smile.gif Sploh pa to, da si ustvarjena za črne lase, se mi najbrž samo tak zdi, ker pač si te drugačne nikakor ne predstavljam in te drugačne nisem vidla (kot si recimo sebe nikakor ne predstavljam več v kakšni drugi barvi - samo med nama je razlika, jaz sem s črno zadovoljna in sploh ne razmišljam o kakšni drugi barvi - čeprav nikoli ne reci nikoli, kakopak). Kdove, kak bi blo, če te bi dejansko vidla. Grda ziher nauš! IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 January 2008 - 03:17 PM

Jst sem enkrat najprej iz blond na temno rjavo pobarvala- tuki ni blo problemov.
Potem pa sem hotla iz temno rjave nazaj na blond. Vsi so mi svetovali, da naj grem postopoma, ker le tko se ti ne uničijo lasje oz. se ti manj uničijo. Pa sem šla h Miču (Matjaž) in mi je reku, da pač greva postopoma s prameni in da bo trajalo kakšen let, da pridem nazaj do blond barve, kakršne sem si želela. Sem zdržala in moram rečt, da mi ni nič uničil lase. S prameni sem dosegla zdej lepo blond, zdej jo vzdržujem že kar neki časa. Veliko ljudi mi je že reklo, da imam res lepo barvo las, sama pa sem trenutno tudi zadovoljna.
Priporočam ti isto, da greš s prameni postopoma, res dlje časa traja, ampak se bo splačalo. Pa pazi h kateremu frizerju greš, se mi zdi, da glede barvanja je res pomembno izbrati dobrega frizerja. Ne vem sicer kakšen pigment imaš ti, ampak velikokrat rado potegne pri takem barvanju na rdečkasto-oranžno, kar je meni grdo.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users