Jump to content


Photo

JOGA


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#21 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 09 August 2005 - 03:25 PM

ne rajši bo z starejšimi kot z mlajšimi(po mojem mnenju) ja no sej pomoje da če si res želi da bo šla. sej mugoče bove pa še v isti skupini pa bo tko vsaj enga puznala wink.gif drgač pa hvala za odgovore
  • 0

#22 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2005 - 03:26 PM

Ni za kaj wink.gif !
  • 0

#23 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 07 September 2005 - 08:32 PM

Jaz sem tudi hodla, pa mi je blo kul. Mi je žal, da sem nehala. Je pa res, da bi se morala bolj pogosto sama poleg spravit, ker tisto 1x na teden tam, ni blo nič. Tudi jaz sem bolj hodla zaradi telesa kot duhovnosti, je res fajn za gibčnost in sprostiš se 100/h. Meni je fajn zadeva, morala bi se sama od sebe spravit in jo delat, pa bi blo. ;)

Pa kak je s temi knjigami, kaj so slike in je prikazano pa opisano kako in kaj? Ena izmed prvih stvari, ki nam jih je naš "yogaman" povedal, je bilo namreč, da če teh vaj ne delaš pravilno, je boljše, da jih sploh ne delaš (ja, sej, jaz bi si že menda parkrat vrgla ven kak del telesa smile.gif) . In tak, ko nam je on pokazal in povedal, je šlo, zato me zanima, kak funkcionira, če delaš sam po knjigi?
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#24 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 07 September 2005 - 09:01 PM

js bom zdj zacela hodit..z oktobrom zacnem...
upam da bo ql.. smile.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#25 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 08 September 2005 - 10:09 PM

Kolegice je hodila lani celo sezono in je bila res ful zadovoljna. TKo da grem letos tud jst... je pa res samo enkrat na teden. A je to premal?
  • 0
Posted Image

#26 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 08 September 2005 - 10:21 PM

za mene bo cist dost biggrin.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#27 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 September 2005 - 04:55 PM

Enkrat na teden je pomojem dovolj ampak je pa fajn, da tudi sama doma izvajaš kake vaje ...
  • 0
Viens, reste ici!

#28 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2005 - 09:01 AM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Marjetka)
Jaz na Jogo nisem se nikol hodila.


Enako ... pa bi kar šla, če bi bilo kje blizu mene in če bi bila še kakšna kolegica zagreta ... je fino it v paru, če nekaj previč preizkušaš ...



tud jst tko mislm...
  • 0

#29 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 03 November 2005 - 04:41 PM

QUOTE(Princeska)
QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Marjetka)
Jaz na Jogo nisem se nikol hodila.

Enako ... pa bi kar šla, če bi bilo kje blizu mene in če bi bila še kakšna kolegica zagreta ... je fino it v paru, če nekaj previč preizkušaš ...


tud jst tko mislm...

men je pa fajn, da grem na jogo sama... ker to ni tako kot aerobika rolleyes.gif
point tuki je, da se potopiš v sebe, da mižiš, poiskušaš začutiti telo in nadzorovat svoje gibe. Ni ti sploh treba gledat drugih ampak delaš kolikor si sam zmožen. Zraven ne rabiš kolegice, de bi se skupi nasmihale al karkol. Pavze itak ni nobene in se skoz dela...

  • 0
Posted Image

#30 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 27 November 2005 - 07:19 PM

Tudi jaz bom morala kmalu zaceti z jogo zaradi poglabljenja in spoznavanja samega sebe ter nadzorovanja svojih gibov.
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#31 spelca

spelca

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 25 August 2006 - 07:39 PM

Po katerih dvd-jih pa izvajate jogo?
  • 0

#32

  • Guests

Posted 26 August 2006 - 09:43 AM

Sam neki bi pripomnila..
joge naj nebi clovk izvajal sam doma. Sicer ne vem kake so te vaje, ki jih najdes v knjigi ali na devedeju, sam v splosnem bi mogu bit ze izucen itd, da to pocnes pol sam. Recimo tibetanskih vaj se naj sploh nebi delalo brez "guruja" oziroma vsaj ucitelja tega, ker si lahko drugace porusis neka telesna in duhovna ravnovesja itd.. js se sicer ne bavim s tem, sm pa hotla delat tai chi chuan po devedejih in je stvar podobna. Ker ne gre samo za telovadbo ampak za visje sfere, konkretno pri tai chi chuanu spoznavanje in izkoriscanje sil okoli nas. Malo sm se pol pozanimala in men se to ne zdi tk nedolzno..
Sicer pa kakor vsakemu pase. Ce to pocnes samo zarad telovadbe brez kakrsne koli duhovne usmerjenosti je mogoce tut vseeno..
  • 0

#33 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 26 August 2006 - 09:47 AM

Izabela, jaz se popolnoma strinjam s tabo. Ko sem videla tiste položaje v knjigi, mi je ratalo slabo. Joga-ne hvala biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#34 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 29 August 2006 - 06:49 AM

Vsaka stvar ki se je lotiš ''samo na pol'' se ti lahko enkrat vrne v negativnem smislu. Pri Jogi pa je sploh tako, ker je zadeva moderna in veliko jih ovčarsko sledi, brez neke strokovne podlage. Joga je predvsem religija in kot takšno se jo je treba lotevati.
Meni osebno nekako ni blizu, ker uči samoodrešenje. Če komu pomaga okej...vsak po svoje.

G
  • 0

#35 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 August 2006 - 12:23 PM

Jaz sem hodla k jogi tri mesece. Pač tak dolgo kot traja "en razred" meni je zakon no. Letos bom vrjetno spet začela hodit. Ful te pomiri itd .. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#36 Lavinia

Lavinia

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 10 September 2006 - 06:31 PM

Tut js sm nekaj časa hodila k jogi in kakor Anaa sem se po njej počutila umirjeno, sproščeno in razgibano.
Drugače pa joga ni religija.
  • 0

#37

  • Guests

Posted 10 September 2006 - 06:35 PM

Povezana je z religijo in to mocno.
  • 0

#38 Lavinia

Lavinia

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 10 September 2006 - 06:41 PM

Joga sama po sebi ni religija. Lahko pa je del nje.
  • 0

#39

  • Guests

Posted 10 September 2006 - 06:43 PM

Sama po sebi pa res ne smile.gif
  • 0

#40 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 09:51 AM

Zakaj bi se vsaka stvar ki se je lotiš ''samo na pol'' enkrat vrnila v negativnem smislu? Če se jo lotiš z dobrimi nameni in ne spletkariš z negativnostjo, zakaj bi te potem nazaj udarlo?
Pa zakaj joge ne bi smeli doma izvajat? Saj so knjige prilagojene zahodu, če se mal za kosti razgibat in zraven še za sprostitev z jogo ukvarjaš, kaj je tu slabega. Saj nam zahodnjakom ni bistvo odkrit s tem mistike vzhoda. Itak tega nismo zmožni že zaradi načina življenja...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users