Jump to content


Photo

prhljaj


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#61 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 October 2007 - 04:38 PM

Ja, plavica. Definitivno. Jaz tega šampona NIKJER ne dobim in se bom RAZJOKALA!! cry.gif cry.gif cry.gif
Danes so mi rekli v Biotopicu, da pride šele čez tri tedne in ne vem ka bom nardila.
Js bom do takrat že mela popolnoma prhljajasto in razdraženo lasišče, ker je glih takle čas leta najhujše.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#62 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 27 October 2007 - 05:02 PM


Ostane ti, da ga naročiš preko spletne strani tm-shop.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#63

  • Guests

Posted 27 October 2007 - 05:14 PM

Meni se zadnje čase tudi nenavadno hitro in intenzivno mastijo lasje, potem sem imela pa full mastne, pa polne prhljaja. Obup. ermm.gif Zdaj na srečo vsaj sneži ne več z moje glave. smile.gif
  • 0

#64 PANTOmima

PANTOmima

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts
  • Location:severna primorska

Posted 05 January 2008 - 02:22 PM

Sprobala sem:
Recept, Dercos in Keune, pa vse do HS in Paul Mitchell Tea Tree, rezultat: dolgoročno noben ni učinkovit (vsaj na mojem lasišču ne).

Pristala sem na lekarniškemu Oronazolu, ki uspešno odpravlja prhljaj, a tudi barvo z las in pušča štrenaste lase... pač cena, ki jo plačaš za lasišče brez prhljaja.

Pred mesecem mi je frizerka ponudila tester L'Orealovega Professionnel Instant Clear z vitamini, ki je presenetljivo učinkovit zoper prhljaju in z razliko Oronazola, pušča lase nahranjene, z leskom in lahke za razčesat. thumbup.gif Kupila sem stekleničko 250ml, odštela 12 evričev in ga redno uporabljam 2x na teden.
Zaenkrat se zelo obnese, priporočam.

Evo še fotko:

[attachmentid=3723]

Attached Files


  • 0
The devil is in the detail!

#65 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 January 2008 - 04:07 PM

Meni pa je Vichy Decors zakon proti prhljaju. Res edino kar meni pomaga. Pa še lase mam tako mehke po pranju z njim (domnevam, da nekaj k temu pripomore tudi balzam/maska, vendar pa v kombinaciji z drugimi šamponi niso bili tako mehki).
Ne pritaknem pa se več Avonovega Poppy flower and almond milk. Naredil mi je grozen prhljaj in lasje so se mi hitreje mastili.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#66 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 January 2008 - 04:56 PM

Jaz sicer količinsko nimam ogromno prhljaja (niti ga nimam po celi glavi, ampak imam tri manjša žarišča), je pa prav neverjetno trdovraten in me je stal že ogromno živcev, ker nimam suhega in drobnega prhljaja, ampak imam takega, ki je prilepljen na lasišče tko kot ene mini bunkice, uglavnem grozno.

Najprej sem se ga zelo fajn znebila z Vichy Dercos šamponom in sem bila nad njim totalno navdušena, tudi sem imela po končani kuri kakšna dva meseca lasišče popolnoma brez prhljaja, potem pa se mi je spet začel pojavljati in ko sem v drugo začela uporabljati Dercos, ni bilo popolnoma nobenega efekta več. Potem sem imela preizkusno dobo, ko sem nase zmetala vse možno, recimo Subrina Recept Intensive šampon proti prhljaju, ki ima notri tudi tea tree olje in od katerega ni bilo nobenega efekta, če odštejem neprijetno pekoč občutek ob uporabi. Potem sem imela tudi Logona Juniper Treatment Shampoo, popolnoma naraven šampon proti prhljaju, ki mi žal ni pomagal, je pa lepo pomiril lasišče. Nadalje sem imela Foltene zdravilni šampon, ki takisto ni pomagal, pa nazadnje še Psoren, ki pa mi je zlo lepo pomiril lasišče in je kar dobro pomagal tudi proti prhljaju, ampak žal ne popolnoma, mi je bil pa vseeno izredno všeč, ker je naredil full lepe in krepke lase.

Vmes mi je res dobro pomagal samo Lavera anti-dandruff šampon plavica, ki je bil kljub temu, da je popolnoma naraven, presenetljivo učinkovit - še sama nisem mogla verjet. Z njim sem se popolnoma znebila prhljaja, pa bil je nežen in negovalen, naredil je prečudovite lase in lepo lasišče. Ampak seveda se mi je nekaj tednov nazaj spet začel pojavljati prhljaj in sem znorela ter si nabavila Oronazol, imam ga zdej že ene 14 dni in moram povedat, da sem resnično navdušena. Vem, da ga hvali ogromno uporabnikov, ker resnično pomaga, vendar pa nekateri tarnajo, da je agresiven do las - jaz tega na srečo nisem opazila, je pa res, da imam zdrave in že eno leto nebarvane lase. Meni šampon predvsem krasno umije, lasje so sicer po umivanju res malenkost bolj trdi, ampak meni ne delujejo slabosti ali izsušeni, itak pa dajem pred pranjem na lase razne oljnate obloge, po šamponiranju pa še regenerator.

Moram priznat, da po ene prvih treh umivanjih niti še nisem zasledila kakšnega drastičnega izboljšanja, ampak potem pa je bil kar naenkrat ful zasuk in zdej imam po ene šestih uporabah res lepo lasišče, poleg tega imam vedno tam, kjer je prhljaj zelo razdraženo in rdečo kožo, ta šampon pa mi je to popolnoma pozdravil in trenutno imam popolno lasišče, brez pikice prhljaja, nič me ne srbi, uglavnem super. Je pa res treba pustit šampon vsaj ene 5 minut na lasišču, da lahko dobro deluje, ker če ga takoj spereš, pomoje ni efekta.

Sem se pa odločila za Oronazol tudi zato, ker vsebuje antimikotik ketokonazol, ki deluje direktno na glivico pityrosporon ovale, ki povzroča prhljaj in ima res dolgoročen efekt. Nekateri drugi šamponi namreč zdravijo samo simptome (luščijo že nastali prhljaj in dajo samo trenutni izgled zdravega lasišča) in dolgoročno ne naredijo ničesar koristnega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#67 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2008 - 11:59 PM

Moj fant ma ful prhljaja, uporablja Recept, ampak meni se ne zdi da bi mu kej pomagal in bi mu rada podtaknla kej bolj učinkovitega. Ma pa dolge lase, zato ni čisto vseeno kaj si zliva na glavo, in sm mu misnla kupit Lavera plavico, ampak zdej me daje huda dilema: Kaj ta plavica ma slučajno kšn punčkast vonj po rožicah al kej podobnega? Kr se bojim da se ne bo hotu prat z njim če bo pol po rožah dišal biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#68 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 06 January 2008 - 12:03 AM

ne nima. smile.gif vonj je tak zeliscen skoraj nezaznaven.
  • 0

#69 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 January 2008 - 12:05 AM

vomim da bi Plavica imela punčkast vonj, načeloma imajo te naravnejši šamponi malo bolj nevtralne/zeliščne vonje, saj večinoma ne vsebujejo parfuma.

Meni je po več kot dekadi prhljaj poleti spet povzročil L'Orealov šampon (tisti Nutri Shine z Laetitio) blink.gif . Očitno se mi je lasišče navadilo malo bolj profi reči, saj že cca. dve leti uporabljam zgolj TiGija (hvala Dolemi biggrin.gif). Me sicer mika da bi poskusila naravnejše reči,a me je hkrati strah da ne bo spt kakega prhljaja zraven.

P.S: Sem vidla da me je Baby že prehitela z odgovorom. Bi še dodala, da se ravno malo zgoraj Dilema pritožuje, kako ne more dobit plavice.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#70 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2008 - 12:10 AM

Sej se da naročit preko interneta, sm vidla v tadrugi temi. Itak mislim še sebi enega naročit (ko si zberem katirega biggrin.gif )

Hvala!
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#71 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 January 2008 - 11:15 AM

Plavice pri nas full dolgo niso imeli v Biotopicu in sem ponorevala. Razlog je bil seveda ta, da je bil besno pokupljen (močno sumim, da zaradi promocije na našem forumu tongue.gif ) in bi morala čakat na novo pošiljko tri tedne, pa sem ga pol kar na netu naročila (TM shop).

Hevea, kaj pa fant uporablja kakšne balzame za lase in kako dolgo že uporablja Recept ter kako pogosto si pere lase? Jaz bi mu sicer za res trdovraten prhljaj definitivno priporočala Oronazol, ker deluje hitro in dolgotrajno, ampak bo imel po njem res nekoliko bolj trde lase (ko so mokri, ko se posušijo se to več ne opazi). Je pa plavica meni še vedno naravnost fenomenalen šampon, ampak je vprašanje, če bo zalegel pri tistem res trdovratnem prhljaju.

Kar se tiče vonjev Lavera šamponov pa takole ... definitivno so to najbolje dišeči naravni šamponi EVER. Edino plavica ima nežen in popolnoma nič babji zeliščen vonj, ostali šamponi pa meni dišijo naravnost slastno. Mangov ima res tak sladko omamen vonj po mangu, mandelj je medeno/mandljast in tudi meni hardcore diši, pa jabolko in limona tudi, res so zakon vonji, taki sladko sadni, ampak ne umetni, pač pa čudovito topli, res dišeči. Ne vem, kako jim je uspelo dobit tako zakon vonje, ker načeloma imajo druge linije naravnih šamponov vse bolj enako dolgočasen vonj, recimo od Logone šamponi imajo vsi ogabne, kiselkasto in rezko zeliščne vonje, ne glede na to, katerega vzameš.

Crna, jaz stavin Berto in Elico (moji zizni dami), da ti noben Lavera šampon zihr ne bo delal prhljaja, ker so res ful nežni, negovalni in predvsem naravni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#72 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 06 January 2008 - 11:23 AM

Ta zadnji stavek bi potrdila tudi jaz laugh.gif Npr. moja sestra sploh ne more uporabljat nobenega od Tigi-ja, ker je imela od vseh po vrsti prhljaj, in je na sploh zelo občutljiva na šampone...s Plavico nima pa nobenih težav, ji ga je čist "spucal".
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#73 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 January 2008 - 12:43 PM

Moj fant že kakšen mesec uporablja Plavico, pa sploh še nis prišlo do rezultatov. Pravkar sem mu pobrila lase in videla, da ima res trdovraten prhljaj (bogi cry.gif ), tako da bo treba nabaviti še kaj drugega.

Zanima me koliko časa pustite Plavico da učinkuje na laseh? Hvala že vnaprej.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#74 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 January 2008 - 12:47 PM

Berta in Elica lahko še nekaj časa ostaneta pri lastnici, ker imam še za kake dva tri mesece zaloge šampona in balzama biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#75 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10549 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2008 - 12:47 PM

Kinky, kakšne 3 minute.
Drugače naj pa proba z Oronazolom recimo. Al pa s tistim Psorenom.
  • 0

#76 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 January 2008 - 12:52 PM

Res hvala, Frida, smo čakali en mesec, ampak res ni rezultatov, tako da bom vzela Oronazol pa bom poročala. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#77 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 06 January 2008 - 12:56 PM

Meni plavica tudi ni pomagala (mi ga pa sama po sebi ne povzroča)...mi je pa pomagal Vichy.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#78 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 06 January 2008 - 01:39 PM

moj fant je imel obupen prhljaj, ki ga je zelo učinkovito odpravil vichyjev dercos šampon za mastne lase. pri nakupu sva kolebala med tem in oronazolom, verjetno bo oronazol moj naslednji nakup. sama sem imela receptov šampon proti prhljaju, pa se mi zdi, da je bilo po njem še huje oz. nikakor ni bilo bolje.
je katera probala eucerinov šampon proti prhljaju?
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#79 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 January 2008 - 01:45 PM

QUOTE(Kinky @ 6. 1. 2008 - 12:52) View Post

Res hvala, Frida, smo čakali en mesec, ampak res ni rezultatov, tako da bom vzela Oronazol pa bom poročala. wink.gif


Definitivno mu kupi Orozanol, je najbolj učinkovit, bolj kot Psoren ali Vichy, splobala sem jih pa že ogromno. Pa naj si umiva glavo zdej na začetku malo bolj pogosto (vsaj dvakrat na teden) in vedno naj pusti šampon učinkovat ene 5 minut, lahko celo več. Če mu Oronazol ne bo pomagalo v roku kakšnega meseca, potem pa res ne vem, kaj mu bo ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#80 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2008 - 04:31 PM

Kje se dobi pa ta Oronazlo? V lekarni vrjetno??
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users