Jump to content


Photo

Zobozdravnik


  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#41 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 March 2006 - 11:48 AM

No moj obisk je proti pričakovanjem minil brez vrtanja (sem bla prepričanna, da mam luknco, ker me je poleti, ko sem pila mrzlo pijačo, ali pa jedla sladoled na tem mestu ful zabolelo; zobarca me je lih zarad tega ful pregledala, ampak ni najdla nobene luknce 8) ), je pa res da mam mičken "težave" z zobnim kamnom, pač nabere se mi ob zobeh in mi pritiska na dlesen, tak da mi je mogla s svedrčkom odstranit. Pa kupila sem si ustno vodico, ker sem zaradi szobnega kamna fasala mini vnetje dlesni (če si perem zobe, ali pa kej tršega jem, mi hitr priteče kri ne tem mestu ermm.gif ).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 March 2006 - 02:32 PM

Zabolelo te je, ker imaš verjetno stanjšano sklenino. Meni je zobozdravnica dala eno fluorovo mazilo, ki naj bi pomagalo zgraditi sklenino. Sicer si pa omisli Sensodyne, ki resnično pomaga.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 March 2006 - 02:59 PM

Priročno: zmanjkalo mi je zobne paste, doma pa imamo še eno celo tubo paste Sensodyne... *nuc nuc* wink.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#44 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 March 2006 - 03:02 PM

V bistvu me odkar imam novo zobozdravnico več ni strah. Prej sem mela ful grobo mesarko. ermm.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#45 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 11 March 2006 - 07:00 PM

QUOTE(sonchika)
Kaj je to fistula? Jaz sem trakce dobivala, ko sem imela vnetje. Hrana se mi je nabirala v enem žepku pri osmici in se mi je vnela dlesen. Tako hudo me je bolelo, da nisem mogla odpirati ust. Še toliko nisem mogla odpreti ust, da bi pila. Pošastno.



ja pomoje da je to...ker jaz imam pa na sedmici desno:(...ampak sem sla pravocasno k njej...bolelo me pa pred tem ni nic(mam ta mrtev zob-brez zivca)...bolelo je le zdej ko mi je trak not vstavljala...amapk je tok super zobarca da vse potrpis:)
  • 0
I am falling between dreams and reality

#46 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 March 2006 - 07:28 PM

jst imam pa tudi tak odpor (beri: strah biggrin.gif ) pred zobozdravniki .. ermm.gif
samo ko je treba it pač je treba it ..ni kej ..čeprav bi z veseljem preskočila ta obisk laugh.gif
  • 0

#47 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2006 - 11:40 PM

Končno grem v čet. k zobarju, da mi spuca zobne obloge. Koštal me bo 10k, ampak imam raje čiščenje kot pa beljenje IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#48 Nasty

Nasty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 371 posts
  • Interests:Ples,fotografija,design...

Posted 12 March 2006 - 02:39 PM

A so keri že kdaj pulil modrostne zobe?Sam tko me zanima kako je to. biggrin.gif
  • 0
T-bag: "The picture makes me look like a sociopath"...:)

#49 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2006 - 02:57 PM

QUOTE(Nasty)
A so keri že kdaj pulil modrostne zobe?Sam tko me zanima kako je to. biggrin.gif

IPB Image over here

ja, boli ko svina. Sam če primerjam bolečino puljenja ali bolečino ko te zob boli, ko raste- skoraj ne čutiš biggrin.gif Ne, resno- dobiš inekcijo, čakaš, da prime, potem pa zobar prime neke klešče in ti kukr zdrobi zob, da potem lažje spuli korenino. Občutek ni ravno prijeten, samo sej kmalu mine. Po potrebi tudi zašije luknico-meni je niso, tako da ti glede tega težko kaj povem.
Priporočam uporabo lekadola ali več biggrin.gif , ter veliko spanca po končanem delu.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#50 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 14 March 2006 - 11:58 PM

Ojoj jst mam fobijo pred zobozdravniki in se preden grem res pripravim psihično in fizično, nazadnje k sm bla sm kr začela jokat k sm se usedla gor na stou in me niso nikakor mogl pomirit in me je naročila za drugič...pa sploh nism šla-ampak bom mogla nujno oops.gif
  • 0
Posted Image

#51 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 March 2006 - 09:06 AM

Mene je bilo tudi blazno strah, dokler sem hodila še k zobozdravnici v oŠ in SŠ, ko sm jo pa zamenjala na faksu, je pa čist druga slika.

Je ful nežna, nikoli me tolk ne boli, kot me je pr uni, ki sploh občutka ni imela pomoje, res, čist sem izgubila strah pred zobarji in vedno upam, da me naroči čimprej, da mi čimprej popravi, kar je treba!!

Edino, kar me moti je to, da mi vedno malo solze tečejo, pa ne od bolečine, ampak ker tako močno stiskam skupaj veke, da se mi pol vedno maskara malo razmaže..
Bo treba hodit nenamazan k zobarju, hehe
  • 0

#52 Nasty

Nasty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 371 posts
  • Interests:Ples,fotografija,design...

Posted 15 March 2006 - 09:18 AM

Ojoj, ja pa vseen čustiš k ti zob vn ruva pa drobi :!: ?Pa a nej ne bi bla inekcija glih zato da ne čutiš?
  • 0
T-bag: "The picture makes me look like a sociopath"...:)

#53 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 March 2006 - 09:35 AM

Očitno še nikoli nisi imela kakega posega v lokalni anesteziji, drugače bi vedela, da čutiš VSE, kar ti delajo med tem posegom, samo to ni bolečina.
Čutiš pa vsak rez, vsak premik, ki pa ne boli, a si vsaj približno predstavljaš?
Meni so npr. materina znamenja odstranjevali v lokalni anesteziji, pa ni nič boleleo, ampak sem čutila vse, kar mi je delal, kako je rezal in brkljal tam okol. twisted.gif
  • 0

#54 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 15 March 2006 - 10:50 AM

QUOTE(URŠKA)
QUOTE(Nasty)
A so keri že kdaj pulil modrostne zobe?Sam tko me zanima kako je to. biggrin.gif

IPB Image over here

ja, boli ko svina. Sam če primerjam bolečino puljenja ali bolečino ko te zob boli, ko raste- skoraj ne čutiš biggrin.gif Ne, resno- dobiš inekcijo, čakaš, da prime, potem pa zobar prime neke klešče in ti kukr zdrobi zob, da potem lažje spuli korenino. Občutek ni ravno prijeten, samo sej kmalu mine. Po potrebi tudi zašije luknico-meni je niso, tako da ti glede tega težko kaj povem.
Priporočam uporabo lekadola ali več biggrin.gif , ter veliko spanca po končanem delu.



hm.... ok, jaz zdaj okol hodim svoja modrostna slikat, pa ju bo očitno treba kirurško odstranit, vsakega posebej... kaki bad... ma kdo izkušnje kako dolgo cca. to traja? Itak menda dobiš anastezijo?
  • 0

#55 Nasty

Nasty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 371 posts
  • Interests:Ples,fotografija,design...

Posted 15 March 2006 - 12:26 PM

Sej men da zmer inekcijo k se tok bojim, tko da vem kako je to.Sam URŠKA je napisala da vseen full boli. sad.gif V čem je pol point inekcije?
  • 0
T-bag: "The picture makes me look like a sociopath"...:)

#56 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 March 2006 - 12:39 PM

QUOTE(Nasty)
Sej men da zmer inekcijo k se tok bojim, tko da vem kako je to.Sam URŠKA je napisala da vseen full boli. sad.gif V čem je pol point inekcije?
To, da ne čutiš bolečine ko puli zobe, ampak jo čutiš komaj ko inekcija popusti.
  • 0

#57 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 March 2006 - 02:07 PM

Če ti že morjo odtranit modre zobe, je pomoje vseeno ta poseg opravit čim hitreje in z čimmanj "panike". Seveda z zalogo zadevšn proti bolečini doma.
Eni moji sošolki so jih tudi izruvali, in je mela čisto zatekel obraz, tak da je ful fajn vzet si par dni "dopusta" na faxu, v šoli ali v službi. Pa pazit je treba, da si kaj ne prehladiš.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#58 Nasty

Nasty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 371 posts
  • Interests:Ples,fotografija,design...

Posted 15 March 2006 - 03:28 PM

O GROZA
  • 0
T-bag: "The picture makes me look like a sociopath"...:)

#59 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2006 - 03:40 PM

Ja, meni ga je zobar kirurško odstranil. Ta storitev je vsebovala: inekcijo, samo puljenje ter šivanje(pri meni ne, ker je bilo vse okoli zoba tako zatečeno, da ni mogel). Trajalo je vsega skup pol urce, sam tut mene je blo strah inekcije, drugače bi bilo še prej konec. Sem pa prosila, nej me še enkrat špikne za vsak slučaj, da res ne bi čutila česarkoli biggrin.gif
Si predstavljate kako sem obupano taxistu razlagala, kam naj odpelje biggrin.gif Ni mel blage veze kaj govorim biggrin.gif

Najbolj boli nekje pol urce-1 urco po posegu. Priporočam uporabo enih tablet ki se dobijo na recept ... kaj so že (princip isti kot Lekadol, le da so močnejši...)? Ketonal mogoče? Uglavnem, kaki dan si frej uzemi, pa pasirano hrano pa župce jest biggrin.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#60 Nasty

Nasty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 371 posts
  • Interests:Ples,fotografija,design...

Posted 15 March 2006 - 04:02 PM

Zakaj so ti jih pa odstranil? biggrin.gif
  • 0
T-bag: "The picture makes me look like a sociopath"...:)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users