Jump to content


Photo

Športne ure


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#21 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18159 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 11 February 2016 - 06:01 PM

Jaz bi na tvojem mestu raje kupila tracker, ki ma že vgrajen merilec srčnega utripa, ta trak se mi zdi izjemno nepraktičen. Sicer ga še nisem uporabljala, ampak čist tko, mene bi zanimalo tudi, koliko kalorij pokurim v navadnem dnevu, ne samo med športnimi aktivnostmi, pa si ne predstavljam čist, da bi to mela cel dan gor, ali pa da bi celo spala s tem. Čeprav je verjetno malo bolj natančen, kot tisti merilec na zapestju, sam kej ful razlike pa pomoje tut ni.

 

Zdej če iščeš nekaj, kar ima res vse funkcije, tudi možnost simke, klicanja itd., pol pač športna ura, sam meni so pri teh merilcih fajn glih tiste stvari, ki jih sicer telefon nima, ali pa da se lahko izognem vlačenju telefona s seboj, npr. med tekom.

 

Jaz si bom pomoje ta ali pa naslednji mesec kupila ta nov Mi band, ki ma tut srčni senzor, pa bom videla, kako se bo obnesel. :)


  • 0

After all this time?

Always.


#22 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26145 posts

Posted 11 February 2016 - 06:14 PM

Fant je zaenkrat kar zadovoljen. Mu je seveda najpomembneje, da natancno meri pulz. Ostalo bo se raziskal :)
  • 0

#23 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 February 2016 - 09:04 PM

Hvala Nincha. Po vsem kar sem prebrala se res nagibam k trackerju, čeprav se tudi ure ne bi branila. Izbire je ful, tako da je težko izbrat. Moram it v Stöcklija, da vidim različne modele še v živo in da mi malce svetujejo kaj je najboljše kaj lahko dobim v okviru mojega bugeta. :) 


  • 0

#24 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 12 February 2016 - 09:28 AM

Jaz imam Polar m400 z merilcem srčnega utripa na traku. Z njo sem popolnoma zadovoljna, tudi cena ni pretirana. Tečem pa tako gorske teke kot cestne maratone in mi popolnoma zadošča. Baterija zdaj ko je mraz zdrži okoli 6h, če imaš vključen gps, drugače pa okoli 8h. Tudi signal v mestu najde precej hitro, največ čakam 1 min, ponavadi pa nekaj sekund. 


  • 0

#25 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 01:59 PM

Jaz sem se na koncu odločila za Polar M400, ki je v prvi vrsti športna ura, a ima tudi funkcijo activity trackerja. Sicer sem se najprej nagibala k nakupu trackerja z vgrajenim merilcem srčnega utripa (fitbit Charge HR, Garmin vivosmart HR, Polar M360), ampak sem na spletu prebrala kip komentarjev, da med vadbo niso najbolj natančni in da lahko izmerjeni podatki močno odstopajo od realnega stanja. Poleg tega ob mirovanju ne merijo utripa v realnem času (fitbit & Garmin) oziroma ga sploh ne merijo (Polar M360). Ker so poleg tega v prvi meri namenjeni merjenju aktivnosti kot sta hoja in tek, meni pa tek ni ravno v prvem planu, sem se raje odločila za Polar M400, ki ima v meniju programe za najrazličnejše športe, od smučanja, kolesarjenja, nogometa, do joge, aerobike, pilatesa, badmintona ipd. Ima tudi GPS, kar je top za vse zunanje športe. Sicer nima vgrajenega merilca srčnega utripa, ampak sem kupila uro skupaj v paketu s HR trakom, ki ga uporabljam med vadbo in je dejansko nemoteč. Sploh ne opazim, da ga nosim. Baterija ob uporabi brez GPS-a zdrži celo večnost, ob GPSu pa še malce več kot obljubljenih 8 ur. Zaenkrat sem zelo zadovoljna. 

polar-m400whi-hr-1.jpg


  • 0

#26 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 02:27 PM

Fant ima tudi že dolgo to uro in je zadovoljen. A tvoja ima štoparico?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 04:29 PM

Seveda. :)


  • 0

#28 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 05:51 PM

Fant je namreč med funkcijami ne najde, zato sprašujem.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 06:18 PM

A res? :o V meniju, do katerega dostopiš s pritiskom na stranska gumba (puščici): takole. Ko se premikaš po meniju je ena izmed opcij Timers: [attachment=9012:IMG_4028.JPG]

Ko greš v meni, imaš potem na voljo dve opciji: [attachment=9013:IMG_4029.JPG]

 

Upam, da sem razumljivo napisala. Res je ful enostavno. 


  • 0

#30 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 06:35 PM

To ze, samo meri samo intervale ali pa nastavis koncni cas, ni pa navadne stoparice, kjer samo nastavis, da ti cas tece.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 07:02 PM

Ah, saj to pa ne rabiš posebej nastavljat, ti že v osnovi meri pri vsaki vadbi. Mislim, v prenastavljenih nastavitvah večine profilov, ki sem jih preizkusila, je že vključena. Če si pa sam kaj prestavljaš, moraš samo poskrbet, da ko urejaš svoje Sports profiles na Polar Flow, v Training views nastaviš, da ti prikazuje čas vadbe (Duration). Lahko nastaviš tudi, da ti kaže čas posameznega kroga (Lap time). 

Polar-M400-running-metrics.jpg

Tako kot prikazuje na fotki levo spodaj.


  • 0

#32 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 07:40 PM

On bi rad imel cez cel zaslon samo stoparico, drugace si je na kompu naredil profil za vadbo. Malo komplicira. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2016 - 08:15 PM

Hahaha, res je :).
Si lahko v profilih nastavi takole, da je Duration edina info na zaslonu: [attachment=9014:image.png]

Pa bo imel samo stoparico cez cel zaslon: [attachment=9015:image.jpeg]
  • 0

#34 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 24 August 2016 - 12:58 PM

Ima katera izkušnje s Samsung GearFit2 mogoče?


  • 0

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2016 - 05:56 PM

Izkušenj iz prve roke sicer nimam, ampak sem naletela nanjo ko sem kupovala svojo uro. Zame je že v štartu odpadla ker je njena aplikacija ustvarjena le za Android sistem, jaz pa uporabljam iOS, tako da se v ostale karakteristike sploh nisem poglabljala. 


  • 0

#36 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 26 August 2016 - 02:11 PM

Mislim, da je bila ta komaj junija 2016 lansirana. Tako, da ne vem, če mislima isto. No, jaz itak nimam iOSa in ga niti ne nameravam imeti, tako da glede tega ni problema. Mi je pa všeč, ker je manjša. Sem jaz tudi nameravala kupiti Polar M400 pa sem si jo probala in na mojem ZELO majhnen zapestju zgleda kot da mi je vesoljska ladja pristala gor. :)


  • 0

#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2016 - 03:49 PM

Aja, ok pol pa sem menda gledala njeno predhodnico. Sorry, sem zamiksala.

Jap, Polar M400 je ogromna. Jaz imam normalno zapestje pa mi je ze velika. Je pa se ravno tako velika da ni prevelika. Si predstavljam da je na ozkem zapestju prav glomazna.
  • 0

#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2017 - 08:53 PM

Barbarina, katero uro si potem kupila?


  • 0

#39 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 March 2017 - 09:38 AM

Nobene, mi nobena ni všeč. Pa itak je ne rabim. :)


  • 0

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 March 2017 - 07:32 PM

:D  :thumbup:


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users