Jump to content


Photo

Težave z mehurjem


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#1 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2005 - 12:05 PM

Lep pozdrav!

Imam en čuden problem, pa me zanima, če se kateremu od vas to tudi dogaja. Zadnje čase imam vsak večer probleme z mehurjem. Ko grem spat mam taki čuden občutek, da me tišči na wc pa čeprav sem ravnokar prišla z wc-ja rolleyes.gif In seveda grem znova na wc, kjer pa se nič ne zgodi. in to se ponavlja po 3 krat preden lahko zaspim. Sem mislila, da je pač to posledica tega, ker preveč vode pijem, samo sem od kar se mi to pojavlja, nehala pit tekočine vsaj dve uri pred spanjem.

Aja še to. Če se ponoči slučajno zbudim moram nujno na wc, prav tako je to prvo opravilo, ko se zbudim.
Zdaj pa ne vem ali je to kaj resnega, da bi morala k zdravniku, ali je pač samo tako obdobje oz. je povezano s psiho...pojma nimam. oops.gif


Hvala za odgovore...
  • 0

#2 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 25 August 2005 - 03:59 PM

podobno se men dogaja...po 10x grem an wc zvecer...brez razloga (na zalost to ugotovim, ko pridem do tja..)
  • 0
it's not pms, it's you..

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 04:24 PM

Tudi meni se je to dogajalo. Se mi zdi, da bolj psiha kot karkoli drugega. Ne vem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 25 August 2005 - 04:27 PM

ja no...sj pr men se je ze uredilo..
  • 0
it's not pms, it's you..

#5 Kr_ena

Kr_ena

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 25 August 2005 - 04:47 PM

Jaz sem mela take probleme sad.gif ko sem začela bistveno več vode pit. Samo se je to zdej že uredilo.. smile.gif
  • 0
Just me;)

#6 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 26 August 2005 - 11:29 PM

to je najbrš sam psihično. jaz mam sošolca k gre med vsko uro na WC. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#7 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 08 February 2007 - 12:22 PM

Jst sm pa spet fasala vnetje mehurja. Na WC moram vsakih 5 minut (kjer spustim par kapljic). Lani sem imela podobno vnetje, s tem, da se je med urinom pojavljala tudi kri.

Zanima me, če je imela katera podobne težave in kako ste se jih rešile.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#8 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 08 February 2007 - 12:26 PM

jap jst mam tut zdej ful probleme s tem. sm se prehladila. Innn pol me skooos lulkat tisci, cele 2 kaplce komi stisnem vn, pa tko me boli med lulanje, tko prow boliii. No drgac sm pa zacela jest antibiotike Primotren in je zdej ze tadrug dan ful bols, me ne buba vec tongue.gif
  • 0

#9 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 08 February 2007 - 12:27 PM

Nihindra jaz sem imela isto lani: najprej vnetje,kri v urinu....šla sem do zdravnice po antibiotike pa ni blo nič boljše(še vedno kri...pa tisti neprijeten občutek da ti je na wc...)pa sem šla ponovno do zdravnice po še močnejše antibiotike pa je blo potem ok(v nasprotnem bi morala v bolnišnico)Torej ni drugega kot da greš nujno po antibiotik

meni pomagajo tudi te Herbion kapljice,vendar le če jih spijem takoj ko se pojavi vnetje

http://www.krka.si/s..._ledvice_mehur/
  • 0

#10 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 08 February 2007 - 12:31 PM

to je uroinfekt, pomagajo velke količine tekočine, kak antiseptičn čaj za vnetjemehurja in sečnih poti, drugač pa antibiotiki primotren (najbrž obstaja še kak drug, ampak ponavad je ta)
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#11 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 08 February 2007 - 01:03 PM

Lani, ko se je med urinom pojavljala kri, sem si nabavila čaj za mehur in ne morem rečt, če je pomagal al ne, ker je sčasoma pač minilo. Sedaj se nacejam s planinskim čajem in upam da bo boljše.

Boli ne tako hudo, samo ko grem na WC tistih par kapljic spustit, imam tak neprijeten občutek (pekoč?!), ki ga ne znam ravno opisat. Pojavlja se pa tko, kot da bi bili taki krči.

V glavnem, jutri grem k zdravniku in bom videla kako in kaj (prvič je trajalo kar par dni, preden se je pozdravilo in sploh ni blo prijetno).
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#12 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 01:11 PM

Za prvo silo si raje skuhaj liter kamilc namesto planinca. Meni je pomagalo, ko sem imela vnetje.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#13 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 08 February 2007 - 01:15 PM

Nimam kamilic doma, pa itak sumim, da bi bruhala po njih. Eh, spet na WC. evil.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#14 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 February 2007 - 01:22 PM

Podobno pri meni, s tem da me nič ne peče, ampak da me vsake toliko seka po mehurju, sploh postane nevzdržno če ne grem takoj na wc ko me pritisne. Pa ful mama napet trebuh.

Kolegica je imela ful bogi mehur pred kakim mescem in mi je ravno včeraj dala čaj iz gornikovih listov, ki je njej ful pomagal (nekje 3x na dan, en teden naj se pije). Sicer sem ga pila zvečer, pa ga bom verjetno spet, ker me spet neki žoka.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#15 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 08 February 2007 - 01:33 PM

A tvoj buši se je tud napihnu? Men je blo prou čudno. blink.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#16 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 February 2007 - 01:35 PM

Ma jst mam tud stalno ene probleme z mehurjem. 3 leta nazaj sem imela dost močno vnetje ledvic in mehurja, takrat sem tud žrla ene antibiotike (zdej ne vem več kere). Ampak od takrat naprej se ob kakršnikoli izpostavitvi vetra, mokrote takoj prehladim. Ponavadi na morju (če ne preoblečem takoj kopalk), ali, ko je mraz, če hodim bosa ali me zebe. down.gif Ponavad pol začnem pit čaj za mehur in je boljš. Je pa res pizdarija, ko te najbolj vse boli in hočeš lulat pa ne morš. Mene ponavadi pol od vseh bolečin zravn oblije kurja polt.

Zdej zadnje čase se mi spet to ponavlja in goltam ta čaj. Najbolj neumno se mi pa zdi to, da je par dni čist fajn, pol pa kr naenkrat me začne tok preklet bolet pa pečt, da se komaj premikam, pol čez čas pa spet mine in je mir. Kr neki. Zdej sem ugotovila, da me je začel zravn še vse neki srbet okol nožnice. Fak of pa še to. No, sej zdej bom šla itak k zdravniku, da mi pregledajo urin in pa spet k ginekologinji, da nimam spet kakšnega trapastega vnetja. Poln kurac mam tega sranja!! verymad.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#17 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 01:48 PM

Meni se je dosedaj na sreco samo enkrat zgodilo vnetje mehurja..me kar strese, ko pomislim na tiste bolecine pa kri v urinu. sad.gif V glavnem ne pustiti, da se ti to packa pa vlece, ker lahko postane kronicno. Sama sicer nisem sla k zdravniku po antibiotike, ker si o zdravnikih ne mislim nic dobrega in poskusim najprej pozdraviti sama. Caj iz listov zelenega gornika (Ursi caj) je zelo dobro domace zdravilo za taksne tezave ---> http://www.lekarna-l...vtsko/0140/0041. Pij ga cimvec, da si "spiras" secne poti in mehur. Ce nimas tega caja je za silo tudi kaksen drugi..pac ne bo antibakterijskega delovanja, bistvo je da veliko pijes! Meni je Ursi caj pomagal v parih urah, da se je za silo umirilo. Cisto v redu pa je bilo sele cez nekaj tednov. Sem pa ves cas pazila, da sem cimvec pila..na zacetku caj, potem pa se vodo.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#18 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 08 February 2007 - 02:13 PM

js se z ursi čajem nism ravno pozdravila, sm ga bolj uporabljala kot dopolnilo pri antibiotičnem zdravljenju. ob mal večji infekciji seveda. pri manjših sm pila samo ta čaj in velik vode pa pač počakala da mine.
je pa po primotrenu res blo že skor čist ok po 1-2 dneh.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#19 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 08 February 2007 - 04:46 PM

Zanimivo! Hvala za info, Planet!

Jst trenutno pijem že n-to skodelico čaja (spila sem že dva litra in pol čaja - ponavadi v celem dnevu spijem okoli liter tekočine) in je malo bolje.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#20 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 04:49 PM

Meni je URSI čaj totalno negravžen. Sem probala s čajem iz kopriv (kupila sem ga v TUŠu) in je deloval... pa seveda topli obkladki (termofor na luliko biggrin.gif ).

Ne pozabi na spodnje majice, žabe, nogavice.....
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users