Jump to content


Photo

STRAH


  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 30 November 2008 - 12:54 AM

Česa vas je strah?

Mene je strah:
- smrti
- bolezni
- izgube bližnjih (ali pa trpljenja bližnjih)
- samote
- teme (vendar samo kadar sem sama)
.....če se še kaj spomnim, napišem..


Pa še tole: vas je kdaj česa tko zlo strah, da vas to spravi v jok in žalost? Mene je ravno danes zagrabilo namreč: razmišljala sem o tem, kako nenadoma lahko izgubiš življenje ali te doleti neka bolezen in o tem, kako hudo bi mi blo zgubit koga, ki ga imam rada..
Mogoče se sliš čudno.. al se še kateri to dogaja?
Jst mam tko zlo rada življenje, tko zlo rada živim, da me je obupno strah tega, da se to prekine predčasno.. Skratka, jokala sm ja.. kriza.. Včasih mal preveč o tem razmišljam in se mal preveč vživim očitno... rolleyes.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 30 November 2008 - 07:46 AM

Dokler se res ne zgodi raje ne razmišljaj o tem, uničuješ namreč sebe.
Ja,mene je zgrabilo,ravno ta teden ko je šel oči v bolnišnico.Po malem me grabi še vedno. Že tako malo kil mi je še bolj drastično skopnelo in samo kila me še loči od teže,ki sem jo imela takrat, ko sem zapadla v neke vrste anoreksijo in me je potem mami potegnila iz nje. Prav strah se mi je it tehtat zdele...

Drugače pa imam podobne strahove kot ti,oziroma kar enake.
Strah me je da bi dobila kako hudo bolezen,da bi umr kdo od mojih bližnjih in pa smrti.
Vsi ostali strahovi,ki jih imam so v primerjavi s tem nični,čeprav so.
Naslednji je strah pred višino. Ne morem po nekih hudih hribih hodit, ker me pogled v globino praktično ubija...

Pa seveda,še dva strahova,da bi ostala sama in ne bom mogla met otrok.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 November 2008 - 08:33 AM

Letos spomladi sem imela nekaj napadov panike in od takrat me je vsega strah. Razloga za paniko nisem našla, počutje se je bistveno izboljšalo, ampak strah je pa ostal. Trenutno je najbolj aktualen glede gosp. krize in s tem povezanim strahom pred izgubo ključnih kupcev. vendar ta je na žalost kaj upravičen...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 30 November 2008 - 10:10 AM

Strah me je samo ene stvari, in ta je, da se mojim bližnjim oz. ljubljenim kaj hudega zgodi. Vem, da bi se težko pobrala, z drugimi zadevai se ne obremenjujem, ker vem, da sem dovolj močna, da bom šla čez njih......
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#5 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 November 2008 - 12:11 PM

Mene je isto strah : da bi izgubila katerega od svojih bližnjih ali, da bi se komu kaj hudega zgodilo. Strah me je teme. Včasih me je strah ljudi.


  • 0

#6 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 30 November 2008 - 03:28 PM


Nicesar me vec ni strah, generalno gledano. Hocem povedat, da se ne obremenjujem vec s ceji, kaj bo, ce bo... in kako bo potem, ker vem, da to nima smisla. Zakaj bi se dodatno obremenjevali z namisljenimi strahovi v nasih glavah, ko pa je zivljenje brez tega dosti enostavnejse in lepse. Jaz preprosto zaupam in vem, da bom zmogla vse, karkoli mi bo prineslo!
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#7 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2008 - 02:56 PM

^^

Se pridruzujem tem obcutkom, vcasih me je bilo kar naprej necesa strah in sem kar naprej premlevala in se omejevala, zadnja leta sem pa vedno bolj nagnjena k temu, da, ce si necesa zazelim potem to naredim. Sej ne pocnem totalnih nesmislov, ampak vcasih si nisem upala niti kam dlje na dopust, "da se ne bi kaj zgodilo". Seveda mi ni vseeno, kako in kaj se dogaja mojim bliznjim in kaj se dogaja meni, ampak poskusam ziveti tako, da se s tem cim manj obremenjujem. Pokusam vedno misliti pozitivno, biti dobre volje in se imeti dobro v dobri druzbi. Sem si kar izboljsala kvaliteto zivljenja s taksnim razmisljanjem, seveda ni slo cez noc in tako kot je Simoncy napisala tudi jaz se kdaj v kaksno namisljeno zalostno situacijo prevec vzivim. Pretrese me recimo, ce grem mimo kaksne prometne nesrece ali kaj podobnega...se mi kar zvrti v glavi...
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#8 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2008 - 05:01 PM

Odkar sem mela pred leti prvi napad panike, me strah pogosto spremlja. Zdej nisem anksiozna že od mature, se pa v stresnih situacijah tesnobni strah rahlo pričenja. Res, vse je odvisno od stresa, ki ga preživljam.

Leteti me bo vedno strah. Vsakič znova, ko grem na avion... Tista mala okenca, višina in občutek, da ne moreš izstopiti, me utesnjuje in ne morm dihat.
Včasih me je strah bit sama. Ne bi mogla it nekam daleč stran od fanta, prijateljev, familije. Samo z njimi bi lahko šla, sama nikoli.
Strah me je, da situaciji ne bom kos. Npr. izpitom, testom, maturi. Zato se mi je kdaj začel strah pred tem, da bom zbežala pred situacijo.

  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#9 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2008 - 09:54 PM

Mene je tud trenutno od vsega najbolj strah tega, da bi zvedla, da mam kako hudo bolezen in sam še ne vem 3 mesce življenja. In pol bi se mogla poslovit od lubija ... cry.gif no go.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#10 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2008 - 09:57 PM

Ja, bolezen tud mene straši... sad.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#11 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 01 December 2008 - 10:54 PM

Moj odgovor je podoben black_sweety in _planet_-u.
Ne razmišljam o tem, pač kar se zgodi se zgodi, nesmrtni pač nismo. Ne bom se zdaj bala, če tega ni in je v moji glavi.
Malo me je strah višine, ampak ne pretirano in tako, da bi se mogla izogibat kakih zvonikov in podobnega.
  • 0

#12 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 December 2008 - 01:38 PM

Mene je strah, da ne bom izkoristila življenja na polno in mi bo pri 50ih žal.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#13 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 02 December 2008 - 02:53 PM

Boš pa pri 50-ih nadoknadila biggrin.gif
  • 0

#14 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 02 December 2008 - 07:40 PM

Resnično strah me ni ničesar (razen pajkov ko so živi), nekako sem začela pozitivno gledat na življenje, odkar so se vse hude stvari k so se mi zgodile popravle, odkar rak od mame ni napredoval, odkar se ati spet lahko premika smile.gif

Straha zunaj nič ni, noter je pa prazen tongue.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#15 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 03 December 2008 - 11:37 PM

Ampk je res bedno tole, da nas je strah.. ker s tem nič ne popravimo stvari.. Ampk nas je še vseeno... no vsaj mene, določenih stvari ful...

Strah me je recimo tudi prihodnosti... Do nedavnega sem živela ustaljeno življenje, z družino, prijatelji, v domačem okolju.. Sedaj pa se začenja vse skupaj drastično spreminjati.. Družino zamenjuje fant, domače okolje zamenjuje Ljubljana in pa fantov dom (saj mi je všeč, ampak čedalje manj sem z družino, na katero sem fuuuul, ampk res fuuul navezana), s prijatelji se oddaljujemo; saj smo še na vezi pa vse, ampk vsak začenja svoje življenje in vsi smo čedalje bolj v pomanjkanju s časom...
Skratka, najraje bi zavrtela čas nazaj, tolk stvari naenkrat se mi je v zadnjem času spremenilo, da je kr mal šok zame.. ker ful ne maram sprememb.. cry.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#16 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 December 2008 - 05:41 PM

QUOTE(*simoncy* @ 30. 11. 2008 - 0:54) View Post

Česa vas je strah?

Mene je strah:
- smrti
- bolezni
- izgube bližnjih (ali pa trpljenja bližnjih)
- samote
- teme (vendar samo kadar sem sama)
.....če se še kaj spomnim, napišem..
Pa še tole: vas je kdaj česa tko zlo strah, da vas to spravi v jok in žalost? Mene je ravno danes zagrabilo namreč: razmišljala sem o tem, kako nenadoma lahko izgubiš življenje ali te doleti neka bolezen in o tem, kako hudo bi mi blo zgubit koga, ki ga imam rada..
Mogoče se sliš čudno.. al se še kateri to dogaja?
Jst mam tko zlo rada življenje, tko zlo rada živim, da me je obupno strah tega, da se to prekine predčasno.. Skratka, jokala sm ja.. kriza.. Včasih mal preveč o tem razmišljam in se mal preveč vživim očitno... rolleyes.gif



Pa sem misla da sem edina ki ma take prebliske. laugh.gif


QUOTE(*simoncy* @ 3. 12. 2008 - 23:37) View Post

Ampk je res bedno tole, da nas je strah.. ker s tem nič ne popravimo stvari.. Ampk nas je še vseeno... no vsaj mene, določenih stvari ful...

Strah me je recimo tudi prihodnosti... Do nedavnega sem živela ustaljeno življenje, z družino, prijatelji, v domačem okolju.. Sedaj pa se začenja vse skupaj drastično spreminjati.. Družino zamenjuje fant, domače okolje zamenjuje Ljubljana in pa fantov dom (saj mi je všeč, ampak čedalje manj sem z družino, na katero sem fuuuul, ampk res fuuul navezana), s prijatelji se oddaljujemo; saj smo še na vezi pa vse, ampk vsak začenja svoje življenje in vsi smo čedalje bolj v pomanjkanju s časom...
Skratka, najraje bi zavrtela čas nazaj, tolk stvari naenkrat se mi je v zadnjem času spremenilo, da je kr mal šok zame.. ker ful ne maram sprememb.. cry.gif



Adijo ej, kot da bi jaz pisala .. res doživljam enake občutke.
  • 0
Memento mori.

#17 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 11 December 2008 - 05:58 PM

Evo mene je pa strah kobilic, bedno, vem ja.
Aja pa strah me je če grem po ulici in na njej ni nikogar, kr vidim od kje bo kdo skoču.
Pa če se sama vozim po cesti in fuuul časa ni nasproti nobenga avtomobila me je strah.
  • 0

#18 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2008 - 06:13 PM

http://www2.cudovita...h...9&hl=fobije


  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#19 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 12 December 2008 - 01:50 AM

Uh Nutella, tut jst sm se že ustrašila, da sm edina... A ni to muuučnoooo???!! To se meni čist prevečkrat dogaja sad.gif Sej zadnje čase, ko začutim da se me loteva razmišljanje o tem, skušam prešaltati in razmišljati o čem drugem.. Se pa to zgodi največkrat zvečer, če sem sama doma al kaj podobnega...

Urška, nisem imela v mislih tolk fobije... bolj občutke, česa se bojimo... fobije se bol nanašajo na stvari: fobija pred zaprtimi prostori itd.. No, čeprav, sm pogledala na tist seznam fobij in sem ugotovila da imam:
- KRONOFOBIJO: strah pred minevanjem časa
- DENTOFOBIJO: strah pred zobozdravnikom
- GAMOFOBIJO: strah pred poroko (čeprov tega ne tko zlo panično)
- HEMOFOBIJO: strah pred krvjo
- NEKROFOBIJO: strah pred smrtjo

Pa še kej bi se najdlo.. smile.gif
Zanimiva mi je pa tale fobija, nism vedla da obstaja: OKTOFOBIJA: strah pred številom osem wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users