Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#321 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 June 2021 - 12:04 PM

jaz imam že zelo sive lase, baravam narastek na max 3 tedne (nekje med 2 - 3 tedne, kakor mi znese). Parkrat  na leto pa celotno glavo. Uporabljam kao najbolj naravne barve, kar sem jih našla v Esteli.

Pa omejuje me odtenek. Kana je zelo rdeča (tudi verzije nje), jaz imam pa precej blond/oranžno (če se ne motim, da ima Matilda naravno tako :wub2: )

 

Sem jo celo že imela doma od Lusha, pa sem jo podarila naprej, ker se nisem opogumila. Predvsem se bojim zaradi narastka, kako bi to izgledalo. Bi si pa verjetno naredila tudi uslugo, če bi stisnila zobe in enkrat poskusila.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#322 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 June 2021 - 12:07 PM

Po mojih izkušnjah kana potegne precej bolj oranžno, kot rdečo. Če bi bila kdaj rdeča, je ne bi uporabljala. Lusheva pa sploh. Z Lushevo kano res nimaš kaj izgubit, Kami. :)

 

Jaz bi na tvojem mestu 1x poskusila z Radico, šla tja in naj ti ona svetuje odtenek. Ful je prijazna in dobro svetuje. Potem kdaj drugič pa probaš še Lush. Lahko polovičko, pa jaz vzamem drugo polovico. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#323 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 10 June 2021 - 03:24 PM

A ni tako, da ce imas kemicno obdelane lase, da kana odpade? Potegne na zeleno?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#324 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 June 2021 - 03:50 PM

Niti pri sestri niti pri cimri se to ni zgodilo, tako da ne bi vedela. Obe imata v osnovi svetlo rjave lase, barvali sta se na oranžkasto/rdeče, s kano imata sicer temnejši odtenek - s tem na svetlobi/soncu ful lepo zašajna oranžkasto.

 

Lahko ju enkrat poslikam. :D 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#325 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2021 - 09:43 AM

Ok, potem imam zgleda napačni info


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#326 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 June 2021 - 09:52 AM

Jaz imam take jagodno blond (ni moja slika)

 

37d5bc4ae4053e12c159424e9fbaceef.jpg


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#327 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 June 2021 - 10:03 AM

Vau!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#328 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 11 June 2021 - 11:49 AM

Ahjo ne vem. Na FB je slovenska Radico grupa, mogoce ji posljes sporocilo s cupo (svojo + idealno barvo) in ti tam svetuje.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#329 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2021 - 01:05 PM

Vau!

!


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#330 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2021 - 02:24 PM

Res lepa barva ta na sliki! Meni zal ne pasejo topli toni, sicer bi takoj imela tako barvo.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#331 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 June 2021 - 02:59 PM

jaz tudi nimam ravno take, poskušam pa tako zadet :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#332 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15434 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2021 - 09:48 AM

Nora barva.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#333 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 August 2021 - 08:58 AM

V petek dopoldan sem si umila lase in pustila 24 ur Joico Deep penetrating mask. Potem sem splaknila in za naslednjih 24 ur pustila se Joico Hydrator.

Zdaj se ravno susijo, ampak bi rekla, da je razlika vidna, lasje so bistveno manj strenasi, ne izgledajo slamnati.

Full bi bilo dobro, da bi to naredila npr 1x na mesec in bi drzalo. Se pa bojim, da bi bilo treba pri vsakem pranju, da bi bil tak rezultat ... Za kar pa nimam ne priloznosti, ne casa.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#334 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 August 2021 - 02:05 PM

Jezus, 24 ur je pa kar huda. Pomoje je 3 ure max kar lahko las vpije, naredi, ali pa ajde, 4,5 ur, tako pravijo pri kani.


Ena bivsa sodelavka je mela res poskodovane lase in so ji v Med&mleko salonu spimpali lase. Nimam pojma, kako. Sam je ultra drago tam plus da moras vzdrzevat potem, hodit tudi k njim nazaj. Mja.


Meni je ful svetece in lepe naredila shikakai/ritha, to je za moj las najboljsa nega. Zdaj sem si oprala s Fairytale samponom (3x samponirala :lol: ) in je tudi ok, podoben ucinek.

Drzim pesti, da bo trajen efekt! Meni je frizerka pred leti narocila, naj si jih ne frotiram z brisaco in cim manj lakiram, toplotno obdelujem, pa naj menjam prevleko na blazini, da jih to precej unici. Prevleka je ostala enaka, ostalega se pa kar drzim. Niso nekaj ekstra, tako svoj pa tudi ne.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#335 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 14 August 2021 - 01:00 PM

Jaz sem bila včeraj pri frizerju in sem drugič imela nego pa je razlika res 100%, ne pomnim kdaj sem nazadnje imela tako mehke lase, ne verjamem da bi to sama dosegla s šamponi pa na koncu bi itak zapravila precej več, tukaj sem dala 2x po 8€
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#336 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14923 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 February 2022 - 03:09 PM

Jaz imam par vprasanj.

Rabim nasvete za zelo suhe lase (sploh konice) in kako se znebit frizza. Ne uporabljam nicesar, pac nek sampon in conditioner.
Drugo pa, barvanje. Ze nekaj casa sem lustno siva, ker se mi pac ne da barvati. Zakaj? Po eni strani si nocem uniciti las. Po drugi nocem zapravljat gore denarja za barvanje vsak mesec pri frizerju. Strizem se ze sama.
Rada bi se podarvala na burgundy rdeco/vijolicasto. Kako je potem z nadknadnim barvanjem? Samo narastek ali vsakic komplet lase? Semi permanent barve ali permanent barve?
Sklepam tudi, da bi moje temno rjave lase morala blanzirati vsaj malo. So pa nedolzni - v njih ni nobene barve razen moje naravne.
Kaksno barvo bi:

lPteAGHk_t.jpg
  • 0
 

#337 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 February 2022 - 03:53 PM

za nego suhih las sem mrzla, ker imam sama s tem že xy let problem in ne gre na bolje ... gre kvečjemu na slabše, saj so sivi lasje še bolj suhi po sestavi in jaz jih imam seveda vedno več :D

 

Kar se tiče barvanja. Moja izkušnja je, da si moram barvat narastek vsake 14 dni ali vsaj 3 tedne, saj imam barvo precej drugačno od moje naravne + količina sivih las naredi narastek zelo očiten. Barvam se sama (tako narastek, kot dolžino na par mesecev, da osvežim barvo). Tako pride precej ceneje in še občutek imam, da lasem ne škodujem v tako veliki meri (vsaj upam, drugače se pa pač samo na slepo tolažim).

uporabljam ALFAPARF -Preccious Nature

 

Za ostalo ti pa verjetno druge lahko bolj pomagajo.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#338 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2022 - 07:47 PM

Za prvič definitivno pojdi k frizerju in se tam posvetuj, kako je glede barvanj doma. Lahko da bo potreben blanž oz. sem skoraj prepričana, da bo. Rdeče so sicer zahtevne za vzdrževanje, ampak go for it, je huda barva.
Se pa pri barvanju doma vedno da za nekaj minut tudi na celotno dolžino las.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#339 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 February 2022 - 08:45 AM

aja, še toliko

Rdeča barva se zelo hitro izpira iz las (po mojih izkušnjah je najmanj obstojna) zato se z vsakim pranjem barva las za odtenek ali dva spremeni. Da ne boš razočarana. Tudi če ti narastka ne bo treba pogosto barvat, se bo pa barva po dolžini las spremenila


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#340 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14923 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 February 2022 - 08:49 AM

Hvala obema! Ma saj ne vem. Tok mi je vsec ta barva ampak ko berem o "maintenance" me pa vse mine bom se z mojo frizerko posvetovala....blanzirat nocem, tako da v tem primeru itak potem odpade. Edino kar bi mogoce, bi da mi malo posvetli oziroma naredi pramena, cez vrze tako barvo in potem se mi zdi da zna tam kjer bo blanz izpast ful fajn.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users