Jump to content


Photo

barvanje las


  • Please log in to reply
836 replies to this topic

#801 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2021 - 01:07 PM

Mečkanje ja, dokler so lasje res mokri in nanje nanšašaprodukte. Mečkanje v smislu, da pramen vzameš v dlan in ga stisneš skupaj pri lasišču.

Medtem ko se sušijo, ali z difuzorjem ali na zraku, se pa las strogo en dotika, ker se dela friz.

Dol so ti padli, ker nisi imela gela.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#802 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 11 May 2021 - 02:06 PM

Aha! 

 

Hvala! 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#803 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 May 2021 - 12:37 PM

Ali mislite da bi olje jojobe bolj pomagal pri suhih laseh kot kokosovo olje? Ali morda kakšno drugo?

 

Sem videla, da ima DM od Malince.

 

Pa v Sestavine sem prilepila 3 izdelke od Joico K-Pak.

Če bi se kateri dalo pogledat in približno pogledat razlike med njimi, bom zelo hvaležna

 

Da se ne bo izkazalo, da je veliko ceneje če naročim Garnier iz Amerike, sestavine so pa tam-tam


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#804 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 June 2021 - 01:43 PM

Ko boš imela eno res močno hranilno masko, bi kdaj namesto kokosovega olja čez noč dala masko na lase in blago pogrela s fenom, da lažje prodre noter ter prespala s tem na glavi, da ti nahrani las.

Predvidevam, da ta Joico K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor for Damaged Hair je tako hranilen in ga lahko pustim čez noč? Ali je bilo mišken drugačen tip maske?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#805 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2021 - 07:30 AM

Jaz si Deep penetrating reconstructorja sicer nikoli nisem pustila gor več kot kvečjemu nekaj ur. Ampak predvidevam, da ne more uničit las, tudi če bi ga pustila čez noč. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#806 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 July 2021 - 09:32 AM

Sem ga ze porabila.
Verjetno bi ga bilo treba pretrest pred vsako uporabo.

Sem oba uporabljala (Deep penetrating... In Hidrator), oba imela gor po par ur na dan, enega za drugim.

Lahko povem, da lasje izgledajo veliko bolje kot pred uporabo. Niso vec tako strenasti, ko jih umijem in posusim.

Je svinjsko draga nega, ampak je razlika. Ne pa ravno kot iz reklam.
Eno rundo bom se kupila, mogoce kar ta velike pakunge, potem bom pa videla kje bom z lasmi.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#807 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2021 - 09:36 AM

Kakšna je razlika med tema dvema produktoma?
Kami, a si kdaj poskusila barvat s prelivi? Nimam pojma, če ima smisel na sive lasje, nekateri pa tudi za to obljubljajo, da prekrije.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#808 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 July 2021 - 09:48 AM

Ce prav razumem, eden obnavlja, drugi vlazi.

Nisem poskusila s prelivi. So manj agresivni od dokaj naravnih barv? Jaz sem v Esteli vzela najbolj naravne barve, kar jih imajo. Vsaj tako so mi obljubili.
Barvam pa na tri tedne, samo narastek. Ostalo dolzino osvezim nekje 2x na leto.

Ne opogumim se pa za kano, ker mi je odtenek prevec oranzen ali prevec rdec. Jaz sem bolj na jagodni blond (kot so tvoji).
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#809 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2021 - 11:15 AM

Saj najbrž so kvalitetne te Esteline, jih pa ne poznam. Jaz ostajam na Naturavit, le da sem nazadnje uporabila preliv in rezultat je bil super. Recimo, da je manj agresivno, ker lase samo prevleče s pigmentom in se tudi spere po cca 10 pranjih. Verjetno res ni za prekrivanje sivih las.
Te specifične odtenke je težko doseči, pa še itak je ogromno nians. Idealno bi bilo, če bi se lahko skoz barval pri frizerju. :D
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#810 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 April 2022 - 02:03 PM

Olivija, jaz se bom mogla spet pobarvati. Dve mseca sta naokrog. Se pobarvas po celi dolzini in kako pogosto?
  • 0
 

#811 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 April 2022 - 09:27 AM

Jaz se po vsej dolžini, ja, ampak to bolj zaradi efekta na sijaj in strukturo las, kot zaradi barve same.

Meni se ne spira, pa glede na to, da se že več let barvam, je zmeraj lepa barva. Se mi tako preliva, niti ne vem, kje se moja natur barva začne. A tebi se  fejst pozna narastek? 

 

Če se barvaš zaradi razlike med tvojimi & barvanimi, pol komot samo narastek, ker kolikor se spomnem, imaš fajn dolge lase, pa je še kar nekaj dela :)

 

Če želiš po celotni dolžini barvo osvežit, pobarvaj vse, kot rečeno, nič ne bo narobe, če samo narastek, smo tudi že tako pri cimri naredile, pa je izgledalo tudi ok, ker se ji tudi ne spira barva po celotni dolžini. 

 

Jaz si na cca 2-3 mesece osvežim barvo, ampak bolj z namenom, da si negujem lase. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#812 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 April 2022 - 09:48 AM

Ja, bom kar po celi dolzini.
Ne, sivcki mi ven sekajo haha, zato se hocem pobarvati. Narastek nasplosno je komaj viden.
Hvala :) bom naslednji teden ko se vrnemo iz morja.
  • 0
 

#813 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2022 - 09:49 AM

Jaz si s kano barvam  le narastek. Baje dolgoročno sicer obteži las in imaš manj volumna.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#814 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 April 2022 - 10:01 AM

Hm, ja. Meni naredi moje tanke lase malo bolj konretne, niso tako štrenasti. Ampak barvam z Lush ploščico, kar ni 100% kana, ampak še en kup drugih stvari zraven, med njimi tudi olja, ki po eni teoriji sploh ne grejo skupaj s kano. :)  Sem pa nekje tudi zasledila, da dolgoročno barvanje s kano zapre las, v smislu, da ga ne moraš z raznimi maskami/balzami spravit k sebi, ko je izsušen - da se tudi zaradi kane izsuši. Nisem pametna. Pri moji trenutni frizuri se niti ne sekiram, ker se bom strigla na kratek paž, nimam nekega volumna trenutno, tanke lase imam pa po defaultu. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#815 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 August 2022 - 04:50 PM

A se je katera s temno kano barvala (rjavo crno)? Kako dobro pa sive lase prekrije?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#816 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 14 August 2022 - 05:29 PM

Odgovarjam na drugi del vprasanja: ja, zelo dobro prekrije sive lase. Ceprav se spira se s sivih ne spere.
  • 0
 

#817 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2022 - 09:54 AM

A je katera poskusila spreje za prekrivanje sivih las, za narastek? V DM so od Loreala.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#818 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 October 2022 - 11:39 AM

jaz sem maskarno, ampak imam tako specifično barvo, da je žal prevelika razlika. Drugače se mi zdi dobra fora za podaljšanje razmakov med barvanji. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#819 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2022 - 12:54 PM

Moja mami uporablja in je super za premostiti čas med barvanji. Ona ima sicer kratke lase, pri dolgih je pomoje lažja aplikacija, ker greš samo po prečki. Ima pa temno rjave (barvane) lase in ji je ok odtenek. Uporablja ravno tega od Loreala.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#820 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 14 August 2023 - 06:42 PM

Kere so dobre negovalne, hranilne in neunicevalne barve, ki se jih da kupiti? Po moznosti trajne ki se ne izpirajo?
Kana ni vec zame. Spira se za znoret in noro mi izsusi lase.
Ne rabim nic druzga kot neke rjave odtenke, tok da sivake prekrije.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users