Jump to content


Photo

Velikonočni pirhi in dekoracija


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 26 March 2005 - 09:57 AM

A ima kdo kakšno idejo kako nardit en lep zanimiv velikonočni pirh, ampak na tak preprost nacin!?....da lahk doma nardimo..sej veste =) biggrin.gif
  • 0
user posted image

#2 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 26 March 2005 - 01:17 PM

na jajček (že trdo kuhan) z lepilom nariši poljuben vzorec in nato posuj s polento,zdrobom, sladkorjem itd. Prej ga lahko še obarvaš s kako barvo.zelo lepo in izvirno pa še hitr je narjen :thumleft:
  • 0
lp, Martina

#3 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 26 March 2005 - 05:44 PM

QUOTE(sunflower)
na jajček (že trdo kuhan) z lepilom nariši poljuben vzorec in nato posuj s polento,zdrobom, sladkorjem itd. Prej ga lahko še obarvaš s kako barvo.zelo lepo in izvirno pa še hitr je narjen :thumleft:



thumbup.gif super ideja!
  • 0
LP, Finatina

#4 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 27 March 2005 - 08:22 AM

To sem tud jaz naredu.
Lp 8)
  • 0
KoCkA jE pAdLa.PrIšEl,ViDeL,zMaGaL!
http://www.elefuns.com/file.php?f=4444&t=1

#5 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 28 March 2005 - 04:04 PM

jz pa skuham jajc v čebulnih olupkih - nujno rdeča čebula!!
in potem z olfa spraskam dol barvo v neke vzorce...
je kr mučno dokler se ne navadiš ma pride FULL lepo biggrin.gif
  • 0

#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45623 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2007 - 07:58 PM

Saj vem, da še je kar precej časa do velike noči, ki je aprila, ampak moja babica ima že vso velikonočno dekoracijo pripravljeno, pa me zanima ali imate tudi vi kakšnega zajčka za dekoracijo stanovanja. Seveda pa je tudi kakšna izvirna ideja glede barvanja jajčk dobrodošla.
  • 0

#7 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 02 March 2007 - 04:08 PM

Včeraj sem bila v Hoferju in imajo že kar 2 meseca prej (tako kot ostale trgovine) ogromno velikonočnih dekoracij, sladkarij ... A ni vse skupaj prekmalu - in preveč vsega-od figuric do svečk v obliki jajčka ...?
Sem pa tam videla ene lepe venčke za na vrata ( kao iz trave, z metuljčki in ostalimi ornamenti iz filca).

Drugač pa imam vsako leto na mizi eno leseno košarico z umetno (papirnato) travo in enim piščančkom. Pirhe pa drugi barvajo, jih že tako ali tako s fantom preveč dobiva.
Kosem bila pa mlajša, sva pa z mami najraje z voščenkami po jajcu risali, potem pa potopili v tiste umetne barve, ki si jih kupil na blagajni.

IPB Image
IPB Image IPB Image


  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#8 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11536 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 04:21 PM

QUOTE(redkvica @ 28. 3. 2005 - 18:04) View Post

jz pa skuham jajc v čebulnih olupkih - nujno rdeča čebula!!
in potem z olfa spraskam dol barvo v neke vzorce...
je kr mučno dokler se ne navadiš ma pride FULL lepo biggrin.gif



Jaz enako, samo da že prej gor dam kakšne listke od detelj npr. al pa kakšnih drugih rastlin pa ti ni treba nič praskat dol, pa ful lepo pride ja. Al pa namest rdeče čebule lahko tudi v špinači skuhaš jajčke.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#9 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 02 March 2007 - 06:37 PM

za špinačo pa še nisem slišala smile.gif .. mi jih kdaj delamo v čebuli, samo ponavadi barve niso tako intenzivne, dosti jih poči, pa še ta rastlinca pod najlonko se čudn skp da, da se ne dobi lepega vzorčka, no, kakšni tudi zeo lepi nastanejo

sicer jih pa navadno v barve potopimo, pa potlej še kšno luštno nalepkico gor prpopamo (mam že stalno ene in iste določene, ker so mi vse druge starinske vidt smile.gif ), ali pa damo prej kšno belo nalepkico gor, da se tam ne obarva, ko je v barvi namočen.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#10 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11536 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 11:30 PM

Ja nalepke luštn izpadejo na jajčkih! Jst včasih, če se mi da naredim iz barv za na steklo kakšne take vzorčke velikonočne npr. piščančke take majhne pa jih pol nalepim na jajčka pa tud dobr zgleda! Pa še pol k jajc poješ so še uporabni ga sam na druzga prlimaš. biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#11 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45623 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 March 2007 - 06:11 PM

IPB Image

Če je komu všeč, najdete navodila kako narediti TUKAJ.
  • 0

#12 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 07 April 2007 - 10:08 AM

smo mal velikonočno raspoloženi tongue.gif
IPB ImageIPB Image
IPB ImageIPB Image
IPB ImageIPB Image
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 April 2007 - 03:29 PM

Naš velikonočni okrasek, haha

IPB Image

IPB Image

IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 April 2007 - 03:57 PM

Oo Jenna si pridno kvačkala. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 April 2007 - 04:02 PM



haha, to pa nisem jaz zakvačkala.
ena kolegica od fotra je twisted.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45623 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 April 2007 - 06:36 PM

In ste kaj jajčke barvale? Jaz sem jih. smile.gif Tista običajna tehnika z barvami in nalepkami. Nothing special v glavnem.

  • 0

#17 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 07 April 2007 - 06:50 PM

uf js pa to barvanje jajc kr nekak ne prenesm več.....to mami dela nevem zagravžal se mi je ...to pacat
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#18 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 07 April 2007 - 06:56 PM

Jaz pa sem se letos prepozno spomnila, da bi jajce pobarvala cry.gif Pol pa je mami kr pobarvane kupila ermm.gif

Moja babica vedno dela tiste z čebulo. Pa tut tisti vzorci ji full lepo pridejo wub.gif Tak da jo vsako leto ene 3 poberem oops.gif
  • 0

#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 07 April 2007 - 07:42 PM

jaz sem bila letos prvič v življenju med barvanjem jajčk na vaji, tako da je samo mami to delala in sicer s sestrino barvo od včeraj in so zelo intenzivne barve ven prišle, so lepi pirhi in jih je 30 smile.gif

so mislim da modri, rdeči, oranžni, rumeni, vijolični in modri, gor so dane nalepke malo olčka za sijaj smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 April 2007 - 05:57 PM

QUOTE(Jenna @ 7. 4. 2007 - 17:02) View Post

haha, to pa nisem jaz zakvačkala.
ena kolegica od fotra je twisted.gif



Jaja Jenna. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users